Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ....


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Είμαι 9 1/2 εβδομάδων και τα ξημερώματα που σηκώθηκα να παω για πιπί μου, οταν σκουπίστηκα είδα λίγο αίμα...έντονο καθαρό ανοιχτό κόκκινο :(:( Φοβήθηκα πολύ, ξάπλωσα πάλι μην τυχόν και ήταν κάτι σοβαρό.

Το πρωι που ξαναπήγα ήταν πεντακάθαρο. και πριν λίγο πάλι καθαρό....

Πηρα τον γιατρό μου τηλέφωνο αλλά είχε τοκετό.... και θα τον πάρω αργοτερα... :(

Ξέρετε να μου πείτε γιατί είδα αίμα;;;;;;;; Φοβάμαι πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβαίνει πολλες φορές αυτό χωρίς απαραίτητα να σημαίνει και κάτι κακό. Ξεκουράσου και βρες το γιατρό σου να του το πεις. Μην αγχώνεσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo kalimera.den mpwro na se boithisw ala tha sou pw oti to ixa pathi kai egw ayto.mipws ekanes kamia apotimi kinisi;mipws sikoses barws;min anisixeis den einai kati sobarw efoson den ponas.ala na miliseis me ton iatro soy aytos tha se boithisi kai tha sou pei ti na kaneis.emena pantos me ebalan mesa gia 5imeres me opo.sou efxome ta kalitera kai ksanadokimase na epikinoniseis ksana me ton iatro soy mi to prospenas etsi apla.egw bobame poli ama blepw aima exw akoysi tosa.(den thelw na se tromaksw)ante parimenw nea.anipomonw.mi koyrazese min kaneis tipota mexrei na miliseis me ton iatro sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήταν τίποτα σοβαρό, συμβαίνει αυτό στην εγκυμοσύνη κι εγώ το είχα πάθει στην 8η εβδομάδα. Σκουπίστηκα ένα πρωί και είδα κατακόκκινο καθαρό αίμα στο χαρτί. Μετά δεν υπήρξε συνέχεια. Μου είπε ο γιατρός μου ότι ήταν κάποιος μικροτραυματισμός ή στην ουροδόχο ή στη μήτρα. Αν δεν υπάρχει έντονος πόνος δεν είναι αποβολή και αν δεν υπάρχει συνεχής ροή δεν είναι καν αποκόλληση. Μείνε για λίγο ξάπλα μέχρι να μιλήσεις με το γιατρό σου αλλά χωρίς να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είχα δει αίμα στην 7η και στην 9η εβδομάδα στην 1η μου εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου έδωσε τα UTROGESTAN κι όλα καλά. Μην αγχώνεσαι, είναι κάτι που αντιμετωπίζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με ανακουφήσατε λίγο.....

ούτε πόνο νιώθω ούτε ξαναείδα αίμα..... αλλά απορώ γιατί το έπαθα.

Δεν κουράστηκα χθες, δεν σήκωσα βάρος.... προσπαθώ να θυμηθώ αν έκανα κάτι απότομο αλλά δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλο..

Παρεπιπτόντως παίρνω το utrogestan 3 φορές την μέρα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.

Τώρα ξαναπήρα τον γιατρό αλλά η κοπέλα που απάντησε το τηλέφωνο είπε οτι ακόμα δεν τελείωσε...

Εγώ τώρα θα πάω στη δουλειά και θα τον ξαναπάρω από εκει....

Θα φροντήσω να πάρω το πόστο του ταμείου έτσι ώστε να είμαι καθιστή...

Θα σας ενημερώσω το μεσημέρι...

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαθα ακριβώς το ίδιο τη Κυριακή που μας πέρασε (είμαι επτά εβδομάδων), πήρα το γιατρό και μου είπε να μείνω ξάπλα για καμιά ωρίτσα και να μην ανησυχώ. Οντως, μετά από αυτό είχα μόνο καφετί υγρό και τίποτα άλλο. Δεν σου κρύβω όμως ότι μας κοπήκανε τα πόδια και για αυτό το λόγο πήγα χτές για έξτρα υπέρηχο μία εβδομάδα πρίν τον προγραμματισμένο μου. Ολα καλά, το μωράκι μου ήταν μιά χαρά κι η καρδούλα του χτυπούσε ωραιότατα. Μου είπαν ότι αίμα μπορεί να παρουσιαστεί κάποιες φορές το πρώτο τρίμηνο και να μην σημαίνει τίποτα απολύτως. Είμαι σίγουρη ότι αυτό συνέβη και σε εσένα. Να μας πείς τα νέα σου, εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες μου....

μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάω να με δει. Κάναμε ενδοκολπικό υπέρηχο και διαπίστωσε μια μικρή αποκόλληση... :(

μου είπε πλήρη ακινησία για 2-3 μέρες και μου αύξησε την δόση του utrogestan.

Έχω στεναχωρηθεί πολύ..... φοβάμαι μην γίνει κάτι κακό.....

Το μωράκι μου παρόλα αυτά αναπτύσεται φυσιολογικά και είναι μια χαρά!!! Αυτό είναι που με παρηγορεί και θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για αυτό το κουτσούνι....

Πάω στο κρεβατάκι μου και θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα... που θα σηκωθώ κιόλας. Για κάθε νεότερο θα σας ενημερώσω.

Φιλιά σε όλες και ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΙΝΕ ΞΑΠΛΑ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ, ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!:cheer::cheer: ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!:):) ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo μην φοβασαι, και η συνηφαδα μου ειχε παθει ακριβως το ιδιο με εσενα στην αρχη της εγκυμοσηνης της. για 2 βδομαδες πηρε αδεια απο την δουλεια για να ειναι ξαπλα και νομιζω συνολικα καθισε 2 μηνες αλλα αυτο κυριως για μην φοβαται και να ειναι ησυχη. σου προτεινω για παν ενδεχομενο αμα μπορεις να σου γραψουν για καμια βδομαδα στο ικα να καθησεις. και μετα να σε ξαναδει ο γιατρος σου και βλεπεις.αν μεινεις ηρεμη και ξαπλα θα σου περασει και ολα καλα!

απλα αυτες τις μερες πες ή στον αντρα σου ή στην μητερα σου να σου κανουν δουλειες στο σπιτι για να μην κουραζεσαι, ειναι καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Κοριτσια καλημερα. Ειμαι νεα στο φορουμ και σας γραφω γιατι κατι τετοιο μου συνεβη και σε μενα. Ειμαι στην 6η εβδομάδα και ειχα αιμορραγια (κατακοκκινο αιμα). Πηγα για υπερηχο και μου ειπαν οτι και τα δυο μωρα ειναι καλα και μαλιστα ακουσαμε και καρδουλες. Η γιατρος μου ειπε να κατσω στο κρεββατι και οτι ειναι συχνο σε διδυμη κυηση να υπαρχει αιμα γιατι τα εμβρυα ψαχνουν να βρουν τη θεση τους και να πιαστουν. Ξερει καμια που οφείλεται αυτο το αίμα; Εχει καποια παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ίδια κι εγω στην εγκυμοσυνη μου . Με ξεκούραση και utrogestan όλα θα πάνε καλά.Μην ανησυχείς καθόλου σχεδόν όλες οι κοπέλες το περνάνε αυτό.Φιλάκιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωρακι σου ειναι καλα,οποτε γιατι ανησυχεις?

χαλαρωσε και ξαπλωνε..δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο..ολα θα πανε καλα,φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα αιμα στον 3ο μηνα και μεχρι να παω στο νοσοκομειο ετυχως ειχε σταματησει συμβαινουν συχνα χρειαζεται πολυ πολυ ξεκουραση

και οχι βαριες δουλειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...