Μετάβαση σε περιεχόμενο

γραφειοκρατια του οαεδ


SIFOS

Recommended Posts

πηγα στον οαεδ να καταθεσω τα χαρτια για να λαβω το 6μηνο της μητροτητας.πηγα πρωτη φορα να μου δωσουν το χαρτι με τα απαραιτητα δικαιολογητικα,γιατι ειχα στειλει τον πατερα μου και του εδωσαν λαθος χαρτι με αποτελεσμα να παω λαθος δικαιολογητικα.πηγα δευτερη φορα για να τους καταθεσω τα δικαιολογητικα.πηγα τριτη φορα γιατι θυμηθηκαν οτι κατι ελειπε και φυσικα δε σηκωναν τηλεφωνο να μου πουν τι ειναι αυτο (το οποιο δεν το ειχαν γραψει στο χαρτι).πηγα τεταρτη φορα να τους παω αυτο που ελειπε που ηταν η συμβαση και απο τις 3 επιχειρησεις του αφεντικου μου.με ξαναπηραν τηλεφωνο γιατι ηθελαν τις ληξεις των συμβασεων του 2008 και τις ξαναπηγα.και σημερα με ξαναπηραν τηλεφωνο να ξαναπαω να τους παω τις συμβασεις του 2009.

και ρωταω:αυτη ειναι η προστασια μητροτητας που μας παρεχει το ελληνικο κρατος;;;;να πηγαινοερχομαστε στα γραφεια του καθε υπαλληλου που μας μιλαει λες και ειναι αφεντικο μας γιατι ξερει οτι εξαρτομαστε απο αυτον για να παρουμε τα 600 ευρω;;

ενα εχω να πω.

ΕΛΕΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον καλη μου εσενα στο δινουν... εγω που αποφασισαν με το ετσι θελω οτι δεν το δικαιουμαστε? (οι τραπεζικοι υπάλληλοι γιατι λέει έχουν εξτρα 15 μερες μετα τις 63 του ικα βασει συμβασης οτοε - δεν δινουν ουτε καν την επιλογη να διαλεξεις ....) ετσι καθομαστε και παρακαλαμε να μας δωσουν συσωρευμενα τα 2ωρα μπας και συμπληρωθει το 6μηνο για να παμε το παιδι μας στον παιδικο....ουφ! :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ .ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3,5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΜΑΛ.....ΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΠΤ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ , ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΜΙΑ ΕΠΙΤΑΓΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ-ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ- ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΗ.ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΜΗΝΑΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΤΗΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΛΠ.ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

ΖΗΤΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μήπως ξέρετε πότε πρέπει να καταθέσω τα χαρτία μου στον ΟΑΕΔ; Η άδεια λοχείας μου είναι μέχρι 15αύγουστο και οι μισοί μου λένε ότι πρέπει να πάρω και την καλοκαιρινή μου για να μη τη χάσω και οι άλλοι μισοί οτι δεν χρειάζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOVI ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ.-ΕΓΩ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ.ΟΠΟΤΕ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ 4 ΜΗΝΕΣ, 2 ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ 2 ΜΕΤΑ , ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΟΥ ΔΕΙΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΣΟΥ ΑΔΕΙΑ ΕΣΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ.ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΔΕΙΟΥΛΕΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΑΖΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΤΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?ΟΛΗ Η ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 22 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 4 ΓΟΝΙΚΕΣ.ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΓΩ ΕΠΡΑΞΑ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ 0,40 ΛΕΠΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ.ΚΟΛΛΟΥΣΑ ΟΛΟ ΤΟ 07 ΤΟ 08 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΕΙ ΟΧΙ.ΔΙΟΤΙ Η ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΔΙΝΕΤΕ ΣΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 23,67 ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ.ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ 23,23 ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΑ?ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ.ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΠΑΝΤΩΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΑΡ σε ευχαριστώ πολύ, βλέπω είμαστε και οι δυο πειραιώτισσες! θα δω τι θα κάνω με αυτή τη γραφειοκρατεία.. Φοβάμαι μη μου πουν στο τέλος οτι είναι αργά και το έχασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια

εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου...με το ζορι κρατιεμαι να μην τους βρισω καθε φορα που παω εκει.

εχω καταληξει οτι το κανουν επιτηδες για να βαρεθω και να τους πω να τα κρατησουν τα ρημαδοευρω τους...αμ δεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ?ΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ?ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΩ ΠΡΙΝ ΤΟ 6 ΜΗΝΟ?ΑΥΤΗ ΕΚΕΙ ΜΟΥΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΙΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΟΑΕΔ ΠΑΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ.ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gia tin adeia xero oti apo ton oaed zitane na tin exeis parei oli k meta na xekiniseis me autous. An omos den thlete na tin parete mporeite na to sinenoithite me ton ergodoti sas k otan pate na katathesete se autous ta xartia na dilosete oti k kala tin exete exantlisei olokliri tin adeia. Etsi ekane k i kouniada mou opos episis etsi mou eipe k o logistis mou. Teleionei to 6mino k meta tin pernete opote thelete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΟΥ,

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

1. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ, ΒΑΣΕΙ ΝΕΑΣ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΗΓΕ ΜΕΣΑ ΑΠΡΙΛΗ!!!

2. ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΛΠ, ΚΛΠ.

3. ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΝΤΟΣ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΦΛΗΤΙΚΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ, ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΚΕΤΟΥ. Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΗ ΦΡΑΣΗ "ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΟΑΕΔ" ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!!!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ξαναπηγα στον οαεδ για 28η φορα μπας κ καταφερω να ξεμπερδεψω με το 6μηνο του οαεδ κ επειδη υποτιθεται οτι σημερα θα πληρωνομουν το επιδομα μητροτητας και κατεληξα εννοειται να μην παρω λεφτα, να μην εχει εγκριθει για αλλη μια φορα το 6μηνο, επειδη η βεβαιωση του εργοδοτη μου δεν τους αρεσε κ ηθελαν αλλη και τελικα να μου πει η μια υπαλληλος οτι εχω παει εκει για να την εξαπατησω για να της παρω λεφτα (λες κ θα μου τα δωσει απο την τσεπη της τα λεφτα που δικαιουμαι) και η αλλη να μου πει "μαλλον τα αφεντικα σου (εννεοιεται οτι μου μιλαει στον ενικο λες και γνωριζομαστε κ απο χτες)να μην πω κι εσυ ειναι ηλιθιοι".με λιγα λογια με ειπε ηλιθια.

μολις τελειωσω και ξεμπερδεψω,αν ξεμπερδεψω, θα τους τραβηξω μια καταγγελια για αναρμοστη συμπεριφορα που θα παει συννεφο, αφου τους κοτσαρω τον οδηγο καλης συμπεριφορας του δημοσιου υπαλληλου στα μουτρα.οσες ειστε στον οαεδ γαλατσιου θα καλοπερασετε με τις ευγενεστατες υπαλληλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...