Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νιώθω τόσο κουρασμένη και εξαντλημένη...


mirlitsa

Recommended Posts

Δεν την παλεύω βρε κορίτσια. Θέλω επειγόντως διακοπές και πολύ ξεκούραση, με δυο παιδιά, με την δουλειά και επίσης πολύ δουλειά στο σπίτι, ειλικρινά να έχω «φτύσει».

Όλη μέρα δουλεύω και πάλι δεν προλαβαίνω, πολλά μένουν πίσω. Έχω κουραστεί τόσο πολύ..... και στην δουλειά μου ψυχολογικά με κάνουν να νιώθω πολύ άσχημα. Τους έχω βαρεθεί 9 χρόνια τώρα! Από τη μία λέω να ψαχτώ για κάτι άλλο, αλλά από την άλλη κάνω πίσω. Πουθενά δεν είναι ρόδινα και αυτό το ξέρω γι αυτό και κάνω πίσω...όμως πνίγομαι και από τα νεύρα μου ξεσπάω και σε άλλους που δεν πρέπει.

Εσείς πως αντιμετωπίζεται τέτοιες καταστάσεις?, γιατί πιστεύω πως δεν είμαι η μόνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy: πωπω!!! σαν να διαβάζω δικό μου ποστ:huh: Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια κι εγώ... Τα μωρά μου με τη γιαγιά, ένα σπίτι βομβαρδισμένο... σήμερα τυχαίνει να είμαι και άυπνη :angry: ( τα μωρά μου είναι ήσυχα δεν παραπονιέμαι), η δουλειά σκατά μόνο που δεν είμαι τόσα χρόνια εγώ μόνο 3. ααααχχχ πείτε ρε παιδιά... mirlitsa πόσο είναι τα παιδάκια σου??
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! και διακοπές φέτος γιοκ!! όπως και πέρυσι..

1) η μικρή μας μπέμπα είναι 3 μηνών και δεν θέλω να την πάω κάπου αλλά ούτε και να την αφήσω στη γιαγιά της αφού ευκαιρία είναι στην άδεια μου να περάσω λίγες μέρες με το μωράκι μου δε θέλω να χωριστούμε...Από την άλλη βέβαια και η Ιωαννίτσα μας (18 μηνών)θέλω να κάνει κάποια μπανάκια...

2) το ταμείον είναι μείον...οπότε.... αφήστε το..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κάτι ήξερα και ανάφερα το θέμα αυτό εεεε?

Ευτυχώς έχω συμπαράσταση εδώ στο φόρουμ, που λες λοιπόν εμείς mariaioanna είμαστε: η κόρη 2,5 χρονών περίπου και ο γιός 1 χρονών. Η κόρη μου είναι πολύ ζωηρή όμως, πραγματικά μου αλλάζει τα φώτα...:blink:

Όσο για διακοπές κι εμείς το πολύ πολύ να πάμε σε κανένα χωριό και ευτυχισμένοι θα είμαστε...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν ειμαι η μονη!!!! εγω εχω ενα γιο αλλα ρε κοριτσια εχει εξελιχθει σε ταρζαν.... ειναι στη φαση που σηκωνεται και πρεπει να ειναι παντα καποιος κοντα του. να καθισει σε παρκο με τιποτα, οποτε οι δουλειες μενουν πισω. αφου σιδερο βαζω μετα τις 11 το βραδυ. στο σπιτι φτανω κατα τις 4 καθε μερα (μειωμενο ουτε για πλακα....) και τρεχω μεχρι αργα το βραδυ. διακοπες δεν υπαρχει περιπτωση να παμε διοτι κοριτσακια μου πολυ ζορικα τα οικονομικα μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα stalla μου εγώ κάνω τις δουλειές του σπιτιού επίσης βράδυ. Φαντάσου τώρα 12 τα μεσάνυχτα να πλένω μπαλκόνια και πατζούρια, οι γειτόνοι σίγουρα θα με θεωρούν τρελλή, μην πω θεότρελλη!:blink:

Όσο για την κόρη μου τι να πω και ο ταρζάν και ο ράμπο είναι ήσυχοι μπροστά της.....:blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μπω κι εγώ σε αυτο το Club???

Mια απο τα ίδια ....και 00,00 και 01,00 δουλειές, δουλειές !γιατί απλά δεν γίνεται να τις κάνω νωρίτερα και ο άντρας μου να λέει ΕΣΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ...ΑΣΤΑ ! χαχαχαχ καλό ε?

ruμbo ο γιος σου superwoman εσύ ...φουλ στους ήρωες είστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa χαχαχα!!!! κι εγω το μπαλκονι τοτε το πλενω.....

Κάσση κι εμενα ο αντρας μου τα ιδια λεει αλλα δεν τον χαλαει κιολας που ειναι ολα στη θεση τους!!!!!! να μην ειμαι και αχαριστη, οταν μπορει τον πηγαινει καμια βολτα το απογευμα για να κανω δουλειες. καλο κουραγιο σε ολες μας .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο άντρα μου κάτι τέτοια μου λέει και με εκνευρίζει περισσότερο!:angry:

Λες κι εγώ δεν έχω τίποτα καλύτερο να κάνω τέτοια ώρα, ας πούμε να ξαπλώσω, να ξεκουραστώ βρε άνθρωπε.

Βέβαια εμένα όλα τέλεια τα βλέπει, ίσως για να μην συμμετέχει....όχι για πολύ όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΕΜΕΙΣΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΜΕ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΩ 6 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ.Ρ έγραψε:

ΕΓΩ ΕΧΩ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΕΜΕΙΣΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΜΕ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΩ 6 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΜΕ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ.

Elenakiiiiiii!!!! Pou xathikes esy vre koritsi?? :woohoo:

Ti kanei h mpempoula? Fantazomai poso tha megalwse!!

Esy ola kala? Ante twra pou ksekinises douleia na ta leme!

Me tis pio polles tis palies ta leme apo to facebook!

An exeis mpes na mas vreis! ELENA KRITHARIDOU eimai ekei egw!

Filakia kai stis 2 sas!!! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δυστυχώς και εγώ κορίτσια τα ίδια. Έχω κάνει κάτι μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια τεράστιους... Τα έχω παίξει τελείως ... Δεν μπορώ να συνέλθω. Ο μπέμπης 12 μηνών, οι δουλειές του σπιτιού άπειρες (σίδερο, μαγείρεμα για εμάς, μαγείρεμα για τον μπέμπη, πρόγραμμα μωρού, καθαριότητα σπιτιού, πιάτα, ρούχα κ.λ.π.) Το πρωί γραφείο... Deadlines, τρέξιμο, συναντήσεις ... χαμός... Έχω επιθυμήσει να κάνω ένα μπάνιο στην μπανιέρα χαλαρά όπως τον παλαιό καιρό ... γιατί σήμερα είναι αδύνατο. Νομίζω ότι θα καταρεύσω. Από το άγχος τις τελευταίες ημέρες με πονάει συνέχεια το στομάχι μου... Χρειάζομαι 1 μήνα συνεχόμενο ύπνο....

Φιλάκια ... Καλό μας κουράγιο !!!

Υ/Γ

Θέω να κερδίσω στο LOTTO και την επόμενη ημέρα θα έχω παραιτηθεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 6.ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ OFF (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ).

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ Ή ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ.ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΩ ΚΟΜΑΤΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΞΑΙΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 17 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΙΣΟ ΚΑΘΕ 5 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΧΑΛΙΑ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ.ΦΕΥΓΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΤΕ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΣΙΔΕΡΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ,ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ.ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ.ΝΑ ΒΡΩ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΠΩΣ.ΤΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΥΠΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΜΕ 1.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙ 3 Ή 4 Ή ΚΑΙ 5 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕΝΕΙ ΞΥΠΝΙΟ ΩΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 8 Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΠΟΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΥΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΥΤΕΛΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ SPA.

ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΑΡΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονή, υπομονή! μόνο αυτό ! ωρες ωρες και εγω νιώθω να τα εχω χαμένα ..είναι τόσοι οι ρόλοι ..

στη δουλειά μας κυρίες

στο σπίτι μας υπηρετριες

στο παιδάκι μας μανούλες

στον άνδρα μας ποθητές (καλά αυτο το έχω ξεπεράει προς το παρόν)

στους φίλους μας στηριχτές

στην οικογενεια μας χαμογελαστές

ΠΟΣΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ?Είναι καλύτερα αν κάτι το αφηνουμε...όσο μπορούμε ...γιατι και αυτο δύσκολο είναι..

Δεν πειράζει θα περάσει ο καιρός..και θα είμαστε ξαλύτερα όμως ..η ζωή ένας δρόμος είναι ...άλλες φορές με άσφαλτο και άλλες με πέτρες..

αρκεί να είμαστε καλά!γεροί όλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολο να είσαι γυναίκα! Έχουμε τόσους ρόλους τόσες υποχρεώσεις!

Πρέπει να είμαστε μάνες, σύζυγοι, νοικοκυρές, εργαζόμενες...

Κορίτσια πραγματικά ξυπνάω το πρωί και δεν σκεύτομαι τι πρέπει να κάνω. Η μόνη ώρα που χαλαρώνω είναι όταν μπαίνω στο μάμμυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα !

ΑΧ μανούλες ...Ολες τα ίδια τραβάμε! δεν έχω ούτε 5 λεπτά λίγο να μακιγιαριστώ για να πω οτι πρόσεξα τον εαυτό μου....

όλα τα αλλα τα προλαβαίνουμε και αφήνουμε εμας!

Τι λάθος που κάνουμε αλλά ποιος θα κάνει ολα τα άλλα?

Πραγματικά περιποιούμαι το πρωί για τη δουλειά και εκεί χαλαρώνω.Κάτι είναι και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια...τελικά μόνο εγώ πέρνω κοπέλα? (6ε /ώρα!)

Η αλήθεια είναι οτι έχω βολευτεί πάρα πολύ που έρχεται 1 φορά την εβδομάδα.μου τα κάνει όλα ειδικα με το σίδερο σώθηκα.

Δεν προλαβαίνω με τη δουλειά μου και ειλικρινά το θεωρούσα μεγάλη αγκαρία να κάνω και δουλειές στο σπίτι. Όχι οτι δεν κάνω τίποτα καθημερινά...άλλωστε μόνο το μαγείρεμα και το σιμάζεμα είναι αρκετό για να πιαστείς στο σπίτι..αλλά τις χοντροδουλειές σταμάτησα να τις κάνω.. ...λίγο που δεν έχω συγγενείς καθόλου εδώ..λίγο το οτι είμαι έγκυος...δουλεύω και αρκετές ώρες...ε τον άντρα μου πότε θα τον βλέπω??? σταμάτησα πλέον να ασχολούμαι τοσο πολύ με το σπίτι...βαρέθηκα πλέον να τρώγομαι και με τον άντρα μου...γιατι πέταξες τις κάλτσες κάτω? γιατι δεν μαζεύεις το γραφείο σου? γιατι δεν με βοηθάς καθόλου? αι σιχτίρ πλέον...ε δεν θα συνχίζομαι συννέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου Δήμητρά μου, αν ο μικρός μου (1έτους) περπατούσε κανονικά όπως η κόρη μου, τότε δεν θα ήμουν τόσο σχολαστική με το αν είναι σφουγγαρισμένα ή όχι. Όμως τώρα προσπαθώ τουλάχιστον να τα διατειρώ όσο πιο καθαρά γίνεται, γιατί ο μικρός και ψίχουλο να βρει κάτω θα το βάλει στο στόμα όπως το κάθετι άλλωστε.

Ευτυχώς βέβαια έρχετε και η πεθερά μου και μου κάνει το σίδερο το οποίο είναι κι αυτό ένα τεράστιο βάσανο, θέλει χρόνο το άτιμο, και ειδικά σε εμάς που βάζω τουλάχιστον 4 πλυντήρια την εβδομάδα.

Όσο για γυναίκα, είχα σκεφτεί να βρώ μια, αλλά από την άλλη άδικα θα την πλήρωνα γατί ξέρω πως με το που θα έφευγε το σπίτι θα γινόταν χάλια σε λιγότερο από ώρα πάλι!

Έτσι λοιπόν όπως και πολλές κοπέλες που διάβασα χαλαρώνω και ξεκουράζομαι στην δουλειά, αν είναι δυνατόν....:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! koritsia edo kai tria xronia leo olo ipomoni!ipomoni!boitia den exo apo kanena.exo 2 pedakia poy exoyn 19mines diafora.apo to proi sto podi mexoyne.ti na protokano na magireco?na simazeco?na sideroso?na!na!na!.to kormimoy einai pantoy piazmeno.ase poy kai ta ksimeromata sikonome,i mikri teli gala o megalos mia na ton pao stin toyalrta mia ta klei giati den exi mpimpila ase ase.xriazome epigontos diakopes poy den tis blepo na erxonte.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δόξα το θεό να λέω που έχω και τους γονείς μου και βοηθούν πολύ.:blink:

Βέβαια πέρα από τις ώρες που δουλεύω δεν θέλω να τους φορτώνω τα παιδιά γιατί καταλαβαίνω πόσο πολύ κουράζονται και αυτοί.

Αλλά ευτυχώς Σαβ/κο αν έχουμε κάπου να πάμε προθυμοποιούνται να μείνουν μαζί τους!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...