Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ BELL ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!!!


harap

Recommended Posts

marinik έγραψε:

Σχεδον τραγικα...:ohmy: :ohmy: :ohmy:

Εγω πάλι δεν εχω προβλημα με τους παππουδες....αλλα με τον ιδιο μου τον αντρα....εχω κανει ταμα σε Αγιο να δωσω στο κοριτσακι μου σαν δευτερο ονομα το ονομα Του...πιστευω οτι με βοηθησε πολύ....ομως δεν θελει....και εγω δεν μπορω να μη κανω το ταμα μου....ειναι αμαρτια και γρουσουζια για το παιδι....τι να κανω?:( :( :(

καλημερα

να του δωσεις το ονομα που εταξες.Αλλωστε δεν εχεις ακουσει αυτο που λενε σε παιδι κ αγιο μη ταξεις??Ειναι πολυ ομορφο κ αγνο να δινουμε ονοματα στα παιδια μας Αγιων που μας εχουν βοηθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως?? Πώς να τον κανω να αλλαξει γνωμη? Μεχρι που σκεφτομαι να παω στο παπα πριν το μυστηριο και να του το πω....ε ο παπας δεν θα το αφησει να μη γινει....ομως θελω να γινει αλλιως να το καταλαβει....πειτε καμια ιδεα ρε κοριτσαρες....

Σορυ χαρα σου χαλασα το θεματακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinik μου μην αγχώνεσαι. Μια παρέα είμαστε όλες εδώ.

Ο άντρας δεν δέχεται ούτε το τάμα? Ξέρει πως το τάμα πρέπει να γίνει?

Μακάρι να μου είχε κόψει και εμένα τότε με την πεθερά μου και να της έλεγα πως είχα τάξει το παιδί να το βγάλω Βασιλική. Να δώ τότε τί θα έκανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To ξέρει harap μου, εκανε και ο ιδιος ταμα για το μωρακι μας....δεν δεχεται ομως αλλο ονομα απο αυτο που διαλεξε εκεινος...νιωθω σαν να ειμαι ξενη, σαν να μην εχω δικαιωμα λες και δεν ειμαι η μανα της....

Και πάλι συγνωμη που καταχραστηκα το θεμα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1), Μην αγχώνεσαι πια για το θέμα μου. Δεν πληρώνω και νοίκι στο site.

2), Εχετε σκεφτεί να το συζητήσετε παρέα με τον παπά που θα σας βαφτίσει το παιδί? Και αν δεν δέχετε (ο άντρας σου) να βάλετε και τα δύο ονόματα, τότε διαλέξτε απο κοινού ένα άσχετο. Ετσι κάνετε και οι δύο υποχώρηση, δεν γίνεται το χατήρι κανενός, και παράπονο θα έχουν μόνο οι άγιοι που τάξατε στο όνομά τους (πλάκα κάνω φυσικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποκλειεται να διαλεξουμε ασχετο ονομα!!! Αυτο με τον παπα σκεφτηκα και εγω, να του το πω πριν το μυστηριο...καποιος μου ειπε οτι μπορει να ακουστει το ονομα στη βαφτιση χωρις να γραφτει στα επισημα χαρτια...δεν ξερω κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο....

Το ταμα μου πρεπει να το βγαλω....:S :S

Σε ευχαριστω για την κατανοηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinik ισχύει.

Είχα παρεβρεθεί σε μια βάφτιση όπου έδωσαν στο αγοράκι δυο ονόματα.Το πρώτο είναι και το επίσημο στα διαφορα έγγραφα και το δεύτερο ακούστηκε για οικογενειακούς λόγους :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον πηγαίντε πριν την βάφτιση μια μέρα να μιλήσετε με τον παπά.

Συγνώμη, αλλά ο άντρας σου δέχεται το τάμα μόνο αν το έχει κάνει αυτός? Στους άλλους δεν πιάνει δηλαδή? Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...