Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟΝΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ....ΕΝΑΥΣΜΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΧΘΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑ ΤΗΣ ΔΙΗΓΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΡΙΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΣΧΑ..

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟΥ ΤΗΣ ΠΡΟΔΕΡΜ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ Κ ΠΑΡΑΜΠΕΝ.ΘΟΡΥΒΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ Κ ΕΓΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑ,ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑΚΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΜΟΜΜΥ Κ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ..ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ,ΤΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ,ΟΥΤΕ ΝΙΝΙΔΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ,ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΡΟΔΙ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΜΙΑ ΞΗΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Η ΞΗΡΟΤΗΤΑ ΕΓΙΝΕ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑ,ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ,ΕΝΑ ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ ,ΣΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ,ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΚΛΙΝΙΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΠΑΡΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΑΓΝΩΣΤΟ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ,ΑΛΛΑ Η ΤΡΟΜΑΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ...

ΓΙΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΛΑΟΣ ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ,ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ...ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ/ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ..

ΓΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Εγω κοριτσια χρησιμοποιω της ΝIVEA το μεγαλο μπουκαλι,των 500ml,(ειναι κ οικονομικο) που ειναι κ αφρολουτρο κ σαμπουαν μαζι κ σας πληροφορω επειδη το εψαξα με paraben κτλ,οτι ητανε το μοναδικοπου δεν εχει!

Συν τοις αλλοις μας εχει βολεψει παρα πολυ απο την 1η μερα που ηρθαμε σπιτι κ αρχισαμε τα μπανακια,ουτε νινιδα ουτε τιποτε.

μυριζει υπεροχα κ κανει τοσο αφρο οσο χρειαζεται,οποτε ξεπλενεται κ ευκολα.Ειναι υποαλλεργικο κ εχει φυσικα μεταλικα στοιχεια !

Δεν αντεξα εκανα κ γω μπανακι με αυτο!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ?ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΕΚΕΙΝΗ Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕΣ ΣΑΜΠΟΥΑΝ?

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ...

ΜΕ ΤΗΣ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑ ΝΙΝΙΔΑ..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΠΗΡΕΣ?

ΕΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΔΕΡΜ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΑΦΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΠΛΥΝΩ ΤΑ ΜΑΛΑΚΙΑ..(ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!!!!!)

ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ..ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ????

ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! σωστη παρατηρηση!

τα βιολογικα καλλυντικα μπορει να προκαλεσουν αλλεργειες,γι αυτο και οι περισσοτεροι παιδιατροι δεν τα συστηνουν.Για το proderm εχω ακουσει οτι δεν εχει parabens,αλλα ουτε και τα frezyderm εχουν (παρ'ολο που καποια στιγμη προεκυψε ενα θεμα με αυτη την εταιρεια). Καμια φορα μπορει να μην ταιριαζουν στο μωρο μας καποια καλλυντικα.Οσο για τη νινιδα,εμεις παιδευομαστε μηνες τωρα...αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

πιστεύω πως όλες το έχουμε ψάξει πολύ το θέμα,δεν ξέρεις από που να φυλαχτείς αλλά και τι να επιλέξεις για το παιδάκι σου.

Εγώ από βρεφάκι του χρησιμοποιώ τα πάντα απο weleda και δεν έχω κανένα παράπονο.

Παρουσίασε μία δερματίτιδα αλλά δεν είχε καμία σχέση , τα βρεφάκια πολλές φορές παρουσιάζουν ξηρότητα η οποία δεν σχετίζεται με αυτά που χρησιμοποιούμε.

Επειδή όμως τα weleda είναι πολύ ακριβά έχει 2 μήνες που του κάνω μπάνιο με proderm.Tι να σας πω...Και αυτό μια χαρά είναι.Να μην πάρουν και λίγο το χημικό τους?Πως θα προσαρμοστούν στις επιβαρυμένες συνθήκες της ζωής μας?Από τι μία το σκέφτομαι έτσι από την άλλη το μετανιώνω.Τέλος πάντων χρησιμοποιώ και τις δύο εταιρείες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa μπορεις να το ψαξεις με την weleda να παραγγειλεις απο Γερμανια,ειναι σχεδον μιση τιμη.Αν και υπαρχουν πιο φτηνα καλλυντικα στην ελληνικη καταραμενη κ πανακριβη αγορα,δεν χρειαζεται να χαλαμε κατοσταευρα για τα μωρα μας,μην τρελλαθουμε κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΝΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΣ ΝΑΝΤΙΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΡΟΔΙ,ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ....ΑΜΑ ΚΑΕΙΣ ΑΠΤΟ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΣ Κ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI H FREZYNTERM EXEI PARABEN

ΕΑΝ ΘΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΥΝΤΟΜΑ WELEDA ΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ!!!!:)

ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ 9Ε ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΚΑΙ 10ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ 5ΚΡΕΜΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ..:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veni , συγνώμη αλλά επειδή βλεπω ότι θα παραγγείλεις και σήμερα είχα σκοπό να σερφάρω για αναζήτηση καλύτερων τιμών στα welwda,μπορείς να μου πεις ποια διαδικασία ακολουθείς?Δεν ξέρω τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης και το Penaten – μονό το μπανακι με χαμομίλη όμως δεν έχει pareben .

Εμείς από την πρώτη μέρα – με την παρότρυνση της πεθεράς μου, δεν χρησιμοποιούμε σαμπουάν και αφρόλουτρα. Κάνουμε μπάνιο με μία σκόνη από το φαρμακείο το Υπερμαγγανικό κάλιο. Είναι ελαφρός αντισηπτικό, ο μικρός έκανε δερματίτιδα ανάμεσα στα ποδαράκια του από την αντιβίωση που έπαιρνε. Το φακελάκι έχει 0,1 γρμμ και διαλύεται σε 1 λίτρο νερό αλλά η πεθερά μου βάζει πολύ λιγότερη σκόνη για να μην ξηραίνετε το δεματάκι του. Πάντως έκτοτε είναι καθαρός και πολύ ροζ. Εμένα τα διάφορα σαμπουάν με φόβιζαν, αλλά με φόβιζε και η σκόνη αυτή. Ώσπου έκανα μία μικρή έρευνα και ανακάλυψα ότι στο παρελθόν- πριν κυκλοφορήσουν ευρέως τα βρεφικά προϊόντα με αυτό πλένανε τα μωρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω το νερο δεν ειναι καθολου καλο. Τα παιδια κατοπιν συμβουλης των παιδιατρων τα κανουμε μια με δυο φορες την εβδομαδα μπανιο. Δεν χρησιμοποιώ σαμπουάν στη μικρη παρα μονο στη μεγάλη.

Στο μωρο βαζω λίγο ελαιόλαδο ή μητρικό γάλα. Στη μεγάλη χρησιμοποιώ της Weleda. Πρεπει να προσεξετε να μην έχουν όχι μόνο paraben αλλά και PEG- συστατικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni mou se efxaristo ma tora pou mas ekstse tis frezyderm den to allazo,exei i den exei paraben....pantos den ta pira akriva mesa se kouti sampouan ,afroloutro ,krema gia ton popo,k doro i kolonia 25 euro...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οτι δεν ταιριαξε στο δερμα της μικρουλας σου , δεν σημαινει οτι ειναι κακης ποιότητας . Δεν τα ξερω τα συγκεκριμένα αλλα γενικά εμπιστευομαι τα πιο φυσικά υλικά παρα τα γεματα χημικά . Σε βαθος χρονου τα χημικά μας κανουν ΜΕΓΑΛΟ κακο και ας μην φαινετε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά τι εννοείς χρησιμοποιείς λάδι? για να κάνει μπάνιο?!

Όσον αφορά στη νινίδα μπορείς να χρησιμοποιήσεις Ελαιόλαδο σε βαμβάκι περιμένεις μια ώρα, λούζεις το κεφαλάκι μετά και η νινίδα φεύγει!!

Στην μικρή χρησιμοποιώ της weleda και στον γιο μου άλλο το οποίο δεν έχει παραμπεν.

και φροντίζω ούτε τα καλλυντικά τα δικά μου να μην έχουν παραμπέν γιατί προκαλεί καρκίνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ όταν τον αλλάζω πάνα, του βάζω από βρέφος μέχρι και τώρα 13 μηνών , σπαθόλαδο ή ελαιόλαδο-όταν δεν έχω σπαθόλαδο.

Έχει συγκαεί μόνο 2 φορές όλους αυτούς τους μήνες.

Ζητήστε το στα φαρμακεία , είναι αγνό και καταπληκτικό

Για εμάς μπαίνει σε όλο το σώμα μας....Μου το πρότεινε η μαία μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia emeis den vazoume krema ston popo ,mono me neraki tin pleno kai doksa to theo den exei sugkaei akoma....ftou ftou na mi to matiakso....mou eipe k i paidiatros na min vazo,apla tin eixe to kouti me ta kalluntika...ninida den exei...eixe kanei ena diastima oso tin elouza me proderm ...me to viologiko efuge alla den tis ekatse afto gia to soma...krima omos giati murize uperoxa...pantos ego afto pou ithela na toniso einai oti prepei na prosexoume pollu dioti den einai ola ta proionte gia olous..sumfono me ti la2 oti mporei na min tairiakse sti dikia mou....apla einai mukra zouzounakia k einai krima more na talaiporountai etsi...exo mia aporia ...kapoia eipe oti vazei mitriko gala...pos dil?stagones ?mesa sto nero?i san tin kleopatra?exeis kale toso polu k gemizeis mpaniera?steile k edo ligo!!!! :lol: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα κ.γ. ελαιολαδο σε ολη την μπανιερα της μικρης ή ό,τι παραγωγη απο γαλα εχω εκεινη την ωρα 50-80μλ. Κανει δερματακι μετα!!!! Αν κανει τοσο καλο το μητρικο γαλα, να το χρησιμοποιησω για μασκα μαλλιων, που πηγα και εδωσα 44€ για να παρω μια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις σημερα παρελαβα το δεματακι με τα προιοντα της weleda που παρηγγειλα απο Γερμανια.

Την παραγγελια την εδωσα την προηγουμενη Τεταρτη και σημερα πρωι μου ηρθαν.

Θα τα δοκιμασω σημερα και θα σας πω!

Η κρεμα για το συγκαμα παντως ειναι τελεια!

Παντως ελεος μαυτες τις τιμες των φαρμακειων......

Βρηκα το σαμπουαν 23 ευρω και εγω πηρα κρεμα συγκαματος,ενυδατικη για το σωμα και σαμπουαν 29 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα!!Ηθελα να πω οτι εδω τουλαχιστον στη Σουηδια αν ειναι πολυ μικρα τα παιδια συνιστουν μονο λιγο baby oil στο νερο της μπανιερας και τιποτε αλλο!!Μεχρι να γινει εξι μηνων,τοτε μονο αρχιζουν και χρησιμοποιουν σαμπουαν για τα μαλλακια αλλα οχι αφρολουτρα.Μπανιο βεβαια οχι καθε μερα οπως μου ειχαν συστησει στην Ελλαδα οταν γεννησα το πρωτο μου παιδι.Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

KAI H FREZYNTERM EXEI PARABEN

ΕΑΝ ΘΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΥΝΤΟΜΑ WELEDA ΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΚΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ!!!!:)

ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ 9Ε ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΚΑΙ 10ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ 5ΚΡΕΜΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ..:) :)

!!!που το ειδες αυτο?οτι εχει η frezyderm στην παιδικη σειρα parabens?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω και κατι που θυμηθηκα τωρα veni,πριν τα παρεις συμβουλεψου τον παιδιατρο,μια φλη μου τα αγορασε αλλα μετα της ειπε ο γιατρος της να μην τα χρησιμοποιησει για τις αλλεργειες που μπορει να προκληθουν.

θα θελα να μπυ πεις για τα φρεζυντερμ ειλικρινα,γιατι τα χρησιμοποιουμε,και το ειχα ψαξει -ή ετσι πιστευα τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ?ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΕΚΕΙΝΗ Η ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕΣ ΣΑΜΠΟΥΑΝ?

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ...

ΜΕ ΤΗΣ ΦΡΕΖΥΝΤΕΡΜ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑ ΝΙΝΙΔΑ..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΠΗΡΕΣ?

ΕΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΔΕΡΜ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΑΦΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΠΛΥΝΩ ΤΑ ΜΑΛΑΚΙΑ..(ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ!!!!!)

ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ..ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ????

ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!

Να ξέρετε ότι τα δείγματα όπως σαμπουάν κολωνίες κτλ είναι όλα ενισχυμένα.δηλαδή πχ για να ελκύσουν τον πελάτη πχ για την κολωνία θα βάλουν έξτρα δώσεις οινοπνεύματος για να μυρίζει κ πιο έντονα κ να διαρκεί περισσότερο.το ίδιο πιστεύω ισχύει για όλα τα δείγματα.πάντως προσωπικα μου έτυχε πολλές φορές αυτό.να δοκιμάσω κατι σε δείγμα κ όταν το αγόρασα ήταν κάπως διαφορετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...