Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΜΕ ΣΚΑΣΕΙ....


Recommended Posts

ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΕΧΘΕΣ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΝΑ ΦΑΕΙ,ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 5 70 ΜΛ ΣΚΟΝΗ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΙΣ 10.30 50!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΠΕΙΝΑΕΙ ΤΡΩΕΙ!!!!ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ Η ΖΕΣΤΗ?ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΝΑ ΦΥΓΩ....!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΒΑΡΟΣ...ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ,Κ ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ...ΠΟΠΟ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ Κ Ο ΓΙΩΡΓΗΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΝΑ ΜΑΙ ΟΛΟΜΝΑΧΗ Κ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου καλημερα σιγουρα δεν φταιει το γαλα αλλα αυτη η ποσοτητα ειναι λιγη δες και σημερα πως θα παει και παρε ενα τηλεφωνο τον παιδιατρο σας μπορει να ειναι η ζεστη μπορει το στομαχακι της

επειδη και εμενα με προβληματιζει παντα ποσο τρωει οταν δεν μου ετρωγε σε 2-3 γευματα παντα επαιρνα ττην παιδιατρο.την περασμενη εβδομαδα δεν μου επινε το βραδυνο του γαλα και μου ειπε η γιατρος του να του το κανω λιγο πιο δροσερο λογω της ζεστης η οτι μπορει να ειναι χορτασμενος απο την κρεμα παντως οταν ειναι πιο δροσερο μου το πινει πιο ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαση ειναι και θα περασει... αφου τρωει στον υπνο, δοκιμασε να την ταϊζεις κοιμισμενη. Επισης δοκιμασε τωρα που ειναι καλοκαιρι και εχει ζεστη, να της το δινεις λιγακι πιο δροσερο! (οχι κρυο αλλα λιγο πιο ζεστο απο τη θερμοκρασια δωματιου). Βρε λες να ειναι τα δοντακια της?

Τη θερμομερτησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ, ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ. Η ΖΕΣΤΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΠΙΡΡΕΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΦΑΓΗΤΟ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ. ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΡΑΧΗ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΕΖΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΑΖΕΙ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΤΑ ΩΡΑΡΙΑ ΣΟΥ. ΟΣΟ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ. ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΕΤΡΑΩΡΟ. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΣΠΑΡΑΖΕΙ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΛΕΣ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΑΝΕΣ. ΑΓΧΟΣ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ! ΟΣΟ ΦΑΕΙ! ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ζέστη επηρρεάζει την όρεξη των μωρών. Δοκίμασε να της δώσεις το γάλα της λίγο πιο δροσερό απ' ότι συνήθως και κάνε τις αρκετά ντουζάκια κατά τη διάρκεια της ημέρας αν την βλέπεις και γκρινιάζει γιατί είναι πιθανόν η γκρίνια να οφείλεται στη ζέστη. Να τη ντύνεις όσο πιο ελαφριά γίνεται.Σκέψου ότι τα μωρά νιώθουν το κρύο και αντιστοίχως τη ζέστη περισσότερο από εμάς. Πάντως μην αγχώνεσαι και μην τη πιέζεις να φάει γιατί το πιο πιθανό είναι να σου κάνει εμετό.Αν πέρνει κανονικά βάρος δεν έχεις λόγους να ανησυχείς.

Ελπίζω να βοήθησα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ζεστη θα ναι,μην αγχωνεσαι.και μενα δεν πολυτρωει.και η γκρινια πιθανο να ειναι λογω ζεστης.Θα συμφωνησω με την bell κ την kyriaki για τα δροσερα γευματα.και ντουζακια μεσα στη μερα για να δροσιζεται.εγω του κανω 2 κ 3 φορες την μερα και του φευγει η γκρινια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ και εγώ με την φίλη μου bebadomama. Όντως τα επηρεάζει πολύ η ζέστη. Και εμένα ο δικός μου υποφέρει και πράγματι μερικές φορές δεν έτρωγε.

Χαλάρωνε πολύ με τα μπανάκια και σίγουρα θέλει δροσερά γευματάκια...

Όλα θα πάνε καλά... Μην αγχώνεσαι... Και σίγουρα πάρε τον παιδίατρο να σου πει την δική του άποψη...

Φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΠΟΣΟ ΓΑΛΑ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ?

teleftaia kataferame na troei stis trisimisi me 4 ores apo 100 eos 130,tin imera 600 -k nai mia mera ftasame ta 910...den thelo na einai xontri ,alla ama tin piasei to pontiako tis einai ikani na min faei,exthes mou koimithike arketes ores to vradu xoris na ksupnisei na faei k efage to proi,proti fora to kanei,mallon siga siga tha kopsei to ksupnima to vraduno,kantinou ontos exei 2 meres exei polla polla salia,monimos mouskema i mplouza k tin allazo, i giatros ta eide ta oula tis k mou eipe oti einai asximatista akoma,alla pote den ksereis.....lete na ginei kounelaki?:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaa ksexasa na sas po,proxthes sto cosmos mia mama kunigouse to paidaki tis apo piso me to taperaki k to koutali sto xeri...... ama me deite na to kano afto pote sas dino to dikaioma na me stavrosete.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

καντινου έγραψε:

teleftaia kataferame na troei stis trisimisi me 4 ores apo 100 eos 130,tin imera 600 -k nai mia mera ftasame ta 910...den thelo na einai xontri ,alla ama tin piasei to pontiako tis einai ikani na min faei,exthes mou koimithike arketes ores to vradu xoris na ksupnisei na faei k efage to proi,proti fora to kanei,mallon siga siga tha kopsei to ksupnima to vraduno,kantinou ontos exei 2 meres exei polla polla salia,monimos mouskema i mplouza k tin allazo, i giatros ta eide ta oula tis k mou eipe oti einai asximatista akoma,alla pote den ksereis.....lete na ginei kounelaki?:laugh:[/quote:391070x6]

μη σε χαλασω αλλα αυτο με τον υπνο μην το δενεις :P ακομα ξυπναω και ταιζω και ειμαστε 8 μηνων και..αλλα δεν πειραζει αυτα θα θυμομαστε οταν μεγαλωσουν κ θα τους τα χτυπαμε για να μας κανουν τα χατιρια :silly:

και οσο για το ταπερ...κλασσικη ελληνιδα μανα και συ ε??χεχε!

να σου πω ενα tip για τα δοντακι?σε μενα βοηθαει.Βουταω μια γαζα αποστειρωμενη παντα σε χαμομηλι και του τριβω απαλα τα ουλα,το ανακουφιζει και δεν πολυγκριανιαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΪΓΟΥΜΕΝΟ ΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΝΑΕΙ ΠΟΛΥ! ΔΕΝ ΤΡΩΝΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ! ΜΗ ΤΟ ΠΙΕΖΕΙΣ! ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΦΑΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

aaa ksexasa na sas po,proxthes sto cosmos mia mama kunigouse to paidaki tis apo piso me to taperaki k to koutali sto xeri...... ama me deite na to kano afto pote sas dino to dikaioma na me stavrosete.......

Χαίρεται - χαίρεται! Πόσο μηνών είναι το αγγελούδι σας; Το θέμα 'ποσότητα διατροφής' δεν πρέπει να σας αγχώνει. Τα παιδιά, όπως και οι ενήλικες, άλλοτε έχουν όρεξη να φάνε λίγο παραπάνω, άλλοτε λίγο λιγότερο. Σε γενικές γραμμές όταν το παιδί είναι υγιές προσπαθούμε να μην το πιέζουμε καθόλου ούτε για να φάει κάτι που δεν θέλει, ούτε για να φάει παραπάνω από αυτό που θέλει. Είναι στον οργανισλό τους σε αυτές τις ηλικίες τα παιδιά να λαμβάνουν όση τροφή τους είναι απαραίτητη από μόνα τους. Γι'αυτό εμπιστευτείτε τις επιλογές και την ορεξή του...ξέρει τι κάνει! Οι γονείς θα πρέπει να αρχίζουν να αγχώνονται όταν το παιδί αρχίζει να είναι ελεύθερο να φάει ότι θέλει. Τότε που παύουν να ισχύουν τα 5 βασικά και θρεπτικά γεύματα και που αρχίζουν τα πατατάκια και τα χάρμουργκερ. Εφόσον και ο γιατρός σας δεν σας έχει αναφέρει τίποτα αρνητικό όλα βαίνουν καλώς. Ένα τελευταίο μόνο σχόλιο, είναι πολύ σημαντικό από τη βρεφική ηλικία η ώρα του γεύματος να είναι ευχάριστη για το παιδί. Από κάθε άποψη. Καλό θα είναι να αποφεύγονται τα κλάμματα, η πίεση και η εκφοβισμοί. Πάρ'τε το σαν μια όμορφη οικογενειακή στιγμή που όλοι πρέπει να νιώθουν ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...