Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ..............


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.......

Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΙΣ 19 ΓΙΝΕΤΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ......ΕΙΝΑΙ 5 1/2 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.......ΤΩΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΝΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙΑ,ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.......ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ...ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ............ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΛΟ ΤΗΝ ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ.....ΣΑΛΑΚΙΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΗ ΓΚΡΙΝΙΑ..ΤΙ ΦΑΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ???ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ 11 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ 9 ΜΕ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ.....ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ.......ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ.......ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ??????ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΝΕΙ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΑΠΟ 600 ΩΣ ΚΑΙ 8ΟΟ ΜΛ ΓΑΛΑ!ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ:( ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω...Υποθέσεις κάνω και εγώ.Βασικά για να βάζει την γροθιά της στο στόμα κάτι σημαίνει οτι την ενοχλεί εκεί.Έχει κάνει καθόλου πυρετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Falassarna μου και εμενα η δικια μου το ιδιο πραγμα εκανε οταν ητανε περιπου τριων.Μου εκανε τσαλιμακια σχετικα με το φαγητο,γενικα ειχε μειωμενη ορεξη και πολλααα σαλακια.Τοτε και εμενα ειχε περασει απο το μυαλο μου μηπως βγαζει δοντια αλλα εκανα μεγαλο λαθος γιατι τωρα ειναι 7 μηνων και δεν εχει βγαλει ακομη ουτε ενα!!:)χιχιχι.

Οσον αφορα την μειωμενη ορεξη η παιδιατρος μου ειπε οτι παρατηρειται αυτο περιπου στον 3ο και στον 6ο μηνα γιατι περνανε σε αλλες φασεις ηλικιακα.

Δες πως θα παει τις επομενες μερες και αν ειναι κατι που σε ανησυχει αναφερε το στον παιδιατρο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμείς στον τρίτο είχαμε μεγάλο θέμα με το φαγητό!!!

Δεν βγάζουν δοντάκια ακόμα αλλά φουσκώνουν τα ούλα τους και τα ενοχλούν τα μωράκια μας πολύ! Δεν σημαίνει οτι όταν βάζει το χέρι στο στόμα πεινάει... Αν νομίζεις οτι εκείνη την ώρα πεινάει κ πας να την ταίσεις δεν πρόκειται να φάει και θα σου σπάσει τα νεύρα! Πεινάει όταν γκρινιάζει μόνο...

Ο γιατρός μου είχε πει οτι αφού πλύνω τα χέρια μου πολύ καλά μετά να της κάνω μασάζ στα ουλάκια της και ηρεμεί λίγο.. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

akrivos afti tin fasi tin perase i diki mou tin proigoumeni evdomada,nomizame otiitan iosi ma den itan tin piga paidiatro k mou eipe oti einai mia xara....mia xara troei i dikia sou mia apo ta idia k ligo xeirotera i dikia mou,min agxonesai ,arkei na anaptusetai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια κ εμενα ακριβως τα ιδια κανει...γκρινια, το χερι στο στομα κ οταν παω να την ταισω δεν τρωει.το απογευμα μας αλλαζει τα φωτα με το κλαμα, αν την κουνησω λιγο κοιμαται,μετα στις 8 η ωρα την παιρνει για τα καλα ο υπνος και ξυπναει στισ 4 το πρωι πια για φαι κ ολη μερα μολις πας να την ταισεις γκρινιαζει...το γραμμαρια της τα παιρνει βεβαια αλλα τρωει μονο 4 γευματα απο 195μλ.τι να την κανω;;;;λετε να ειναι τα ουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο δοκοσ μου ειναι 2μηνων και μιας εβδομαδας και θηλαζει παρα πολλες φορες την ημερα και πινει και 2 μπουκαλια των 210.Δυστυχως το συμπληρωμα εχει κριθει απαραιτο το και απο την παιδιατρο ( Πατσουρου) καθως ειναι αδυνατο λογω των αλλων μου παιδιων να αφιερωθω αποκλειστικα στο μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα αρχας το μωρακι σου ειναι πολυ ομορφο.ακριβως στην ιδια ηλικια αρχισε και η δικια μου ολο αυτο με το γαλα.εκλαιγε και ετρωγε μονο 60 με 80 μλ.και καναμε και το το σταυρο που ετρωγε και τοσο.αφου αναγκαστηκαμε να της κανουμε ενα σωρο εξετασεις και βεβαια ηταν ολες καλες.το μονο που ειχε ητανε παλινδρομηση.ισως ειναι τα δοντακια της.τα δοντακια ξεκινανε απο νωρις να τα ενοχλουνε και αργουν να βγαλουν.η μικρη μου ποναγε απο 3 και βγαινει το πρωτο τωρα που ειναι 7.ασε που τωρα κανει και ζεστη και δεν θα εχει ορεξη να φαει.καποια μωρακια απλα χορταινουν με λιγοτερο γαλα.εγω εκανα το λαθος και την πιεζα απο το αγχος μου και εχει αρνητικη διαθεση στο φαγητο ακομα.ξερω οτι ειναι δυσκολο και σε προβληματιζει η σταση της αλλα το μικρο σου ξερει ποσο πειναει.σε καταλαβαινω απολυτα στην ηλικια σας εμεις τρωγαμε 460-500μλ.και επαιρνε πολυ λιγα γραμ.ξερω οτι οι συμβουλες ειναι ευκολες και στη πραξη τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα αλλα ολα θα ειναι μια χαρα''στο λεω εγω που ειμαι τελειως τρελη με το παιδι και αγχωνομαι με το παραμικρο''...γεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MIA APO TA IDIA EXOUME KAI MEIS.

SIMERA GINAME TRIWN KAI EXEI MIA VDOMADA POU PASXIZOUME ME TO MPIMPERO.TO SPRWXNEI TO VARAEI ASE SPARAKTIKA KLAMATA,NEVRA! TRWEI 60 EWS 100ML TO POLU KATHE FORA.

TIN PIRA SIMERA STON PEDIATRO KAI ZUGIZE 5600.SE ENA MINA EVALE MONO 400GR KAI 62 EKATOSTA.

ASE KAI GW APO TO AGXOS MOU PAW NA TRELATHW.EGW TIN THILAZA KAI LIGO TI TIN THILAZA TIPOTA DEN EVGENE EDW KAI ENA MINA KAI TO MONO POU TIN IRAMA EINAI TO STITHOS KAI ETSI TIN XEGELAW ME TO MPOUKALI.

O PEDIATROS MOU PE OTI EINAI KRISI KAI THA FUGEI AFOU TIS IPOLOIPES WRES EXEI KEFIA.

ANTE NA DOUME.IPOMONI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.......

Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΙΣ 19 ΓΙΝΕΤΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ......ΕΙΝΑΙ 5 1/2 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.......ΤΩΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΝΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙΑ,ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.......ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ...ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ............ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΛΟ ΤΗΝ ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ.....ΣΑΛΑΚΙΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΗ ΓΚΡΙΝΙΑ..ΤΙ ΦΑΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ???ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ 11 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ 9 ΜΕ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ.....ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ.......ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ.......ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ??????ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΝΕΙ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΑΠΟ 600 ΩΣ ΚΑΙ 8ΟΟ ΜΛ ΓΑΛΑ!ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ:( ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!!!!

Κ ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Κ Η ΖΕΣΤΗ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΛΙΑ Κ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ....ΤΑ ΚΑΝΕΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΦΑΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΟΥΛΑ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΟΝΤΙΑ ΑΚΟΜΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.......

Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΙΣ 19 ΓΙΝΕΤΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ......ΕΙΝΑΙ 5 1/2 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.......ΤΩΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΤΑΙΣΩ ΚΑΝΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙΑ,ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.......ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΙΕΙ...ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ............ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΟΛΟ ΤΗΝ ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ.....ΣΑΛΑΚΙΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΗ ΓΚΡΙΝΙΑ..ΤΙ ΦΑΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ???ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ 11 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ 9 ΜΕ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ.....ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ.......ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 4 ΓΕΥΜΑΤΑ.......ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ??????ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΝΕΙ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ ΑΠΟ 600 ΩΣ ΚΑΙ 8ΟΟ ΜΛ ΓΑΛΑ!ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ:( ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ???

Καλημερούδια! Μην σας αγχώνει αυτή η φάση, άλλωστε τα βρέφη μετά τη γέννηση παίρνουν βάρος και μετά (γύρω στον 3ο μήνα) χάνουν λίγο, για να αυνεχίσει έπειτα φυσιολογικά η ανάπτυξή τους. Μην την πιέζετε να φάει και νιώθετε ανασφάλεια μιλήστε με τον παιδιατρό σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...