Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση!!!


Minnie_2

Recommended Posts

Ειναι άσχημο μια έγκυος να περνάει από τέτοια στεναχώρια και να την πιέζουν να ρίξει τα παιδιά της γιατί κάποιος δεν τα θέλει!!! Έχω αγκαλιά το δεύτερο μπουμπουκάκι μου. Μου χαμογελάει και λέει τα δικά της. Μου πιάνει το στηθος, με τσιμπάει στο χέρι και χαίρεται! Βλέπει την μεγάλη της αδερφή και της φτιάχνει η διάθεση. Είναι το μωράκι που μόλις το πάρω αγκαλιά ηρεμεί. Που το κοιτάω και νιώθω τον κόσμο μου στα ματια του. Είναι το παιδί μου!

Τόσα μοναδικά συναισθήματα που μόνο οι μανούλες μπορούν να νιώσουν. Πως μπορούν να σου ζητάνε να στερηθείς αυτη τη μαγεία;

Με το καλό να πάρεις τα παιδάκια σου αγκαλιά και να έχουν υγεία.

Αληθεια, ποια είναι η σχέση σου τώρα με τον σύντροφό σου; Μιλάτε; Ζειτε κάτω από την ίδια στέγη; Έχει ηρεμίσει έστω και λίγο; Είναι τρυφερός απέναντί σου ακόμα και αν δεν θέλει τα παιδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθες στην παρεα μας.Οπως ειδες ολεςεδω μεσα εχουμε την ιδια αποψη η εγκυμοσυνη σε μια γυναικα ειναι ευλογια και ειδικα οταν περιμενεις δυο μωρακια.Σε αυτη τη ζωη τιποτα δεν ειναι μόνιμο κανουμε σχεσεις -χωριζουμε μενουμε με τους γονεις μας μα καποια στιγμη αυτοι φευγουν απο τη ζωη και εμεις αναγκαζομαστε να παρουμε τη ζωη στα χερια μας , ξερεςι τιποτα απο όσα ζουμε δεν ειναι μόνιμα ακομα και οι αντρες ας και οι γαμοι μας .... Το μονο που εχει μια γυναικα μεχρι να κλεισει τα ματια της ειναι τα παιδια της , απο τη στιγμη που ειμαστε ακομα κοριτσακια εχουμε τις κουκλες και παιζουμε τις μαμαδες και τα προστατευουμε και οταν μενουμε εγκυο κοιταμε να εχουμε μια ομαλη κυηση και οταν τα φερνουμε στο κοσμο ερχετε το αγχο να πανε όλα καλα να μην αρρωσταινουν να τα πανε καλα στο σχολειο να προσεχουν στις επιλογες τους χαιρομαστε με καθε τι που κατακτουν και γινομαστε κομματια οταν εχουν οτιδηποτε.

Δεν θα σταθω στο κομματι του συντροφουσου να ξερεις οτι τα περισσοτερα ζευγαρια που κανει η κοπελα εκτρωση μετα χωριζουν γιατι παντα εκεινη νιωθει υπευθυνο εκεινον , αν θελει να να καταλαβει ειναι στο χερι του δεν μιλαμε για ενα αγορι 18-20 ετων αλλα για εναν αντρα τι παει να πει τα επαιξε; Γιατι δεν σε επιασε με ωραιο τροπο να μιλησετε ; ειανιαπλο ειναι ανευθυνος αν δεν μπορει να αναλαβει τις ευθυνες τωρα δεν θα μπορει ποτε .Αν θελεις να κανεις καποια εκτρωση ριξε αυτον πιστεψε με θα νιωσεις καλυτεραμετα απο λιγο καιρο .Οσο για το κοσμο αστους ναλενε και οι γονεις σου αν δεν θελουν να καταλαβουν δικο τους προβλημα .Εδω ειμαστε όλες διπλα σου καιμην σε νοιαζει οτι θες θα το εχεις αν εχει μαζι και τα μικρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!! ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ¨ΑΝΘΡΩΠΟ¨ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Κ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΟΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ Κ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΣΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΙΣΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ? Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ... ΟΤΑΝ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΠΟ ΧΑΡΑ... ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου διαβασα για την αποφαση σου να κρατησεις τα μωρα!Μπραβο σου!καταρχας κανενας γιατρος που να σεβεται τον εαυτο του και την επιστημη του δεν αναλαμβανει τετοια επεμβαση σε κυηση 12 εβδομαδων!Τα εμβρυα ειναι πληρως σχηματισμενα με εγκεφαλο και καρδια,δεν γινονται εκτρωσεις σε τοσο προχωρημενες εγκυμοσυνες απο σωστους γιατρους, παρα μοναχα οταν υπαρχουν ειδικα προβληματα υγειας της μητερας η του εμβρυου,και δεν της επιτρεπεται να συνεχιστει η εγκυμοσυνη!Εσυ δεν εχεις τετοια προβληματα δοξα το Θεο,οποτε δεν το συζηταμε καν !Να εισαι σιγουρη πως θα βρεις ολη τη δυναμη και το κουραγιο που χρειαζεται για να μεγαλωσεις αυτα τα παιδακια ΜΕ η ΧΩΡΙΣ την συμβολη του συντροφου σου!Οτι χρειαστεις ειμαστε ολες διπλα σου να σε βοηθησουμε ανα πασα στιγμη!Να εισαι ηρεμη και για ολα θα βρεθουν λυσεις!Φιλια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ngel έγραψε:

επισης σκεψου οτι δεν πρεπει να αφησεις κανεναν να παιξει με την υγεια σου γιατι μην νομιζεις οτι η εκτρωση ειναι κ το πιο απλο πραγμα δεν ειναι εξαγωγη δοντιου .

Συμφωνώ απόλυτα. Παίρνει δηλαδή το ρίσκο της ΔΙΚΗΣ σου υγείας έτσι αψήφηστα? Μπορεί να μην το έχει συνειδητοποιήσει τι να πω... Ελπίζω να καταφέρετε να τα βρείτε, αξίζει τον κόπο αφού είχατε αποφασίσει να είστε μαζί.

Τώρα στα ευχάριστα...Τα διδυμάκια σου!!!! Τι ωραία... Διπλή χαρά. Θα είναι ανεπανάληπτο το συναίσθημα όταν θα έχεις και τα δυό στην αγκαλιά σου. :lol: :lol: :lol:

Καλή εκγυμοσύνη και εύχομαι να να βλέπουμε όμορφα ποστς από δω και μπρος (είναι λίγο βάρβαρο το "Μου ζήτησε να κάνω έκτρωση"... Για ευχάριστα μιλάμε τώρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα μου!!!!

Πολύ χαίρομαι που πήρες την σωστή απόφαση!!!! :laugh:

Όσο και να δυσκολευτείς στην αρχή... αξίζει τον κόπο!!!!! Είναι τα μωράκια σου, τα σπλάχνα σου, ένα κομμάτι του εαυτού σου!!!!!

Μπράβο κοπελάρα μου για την απόφασή σου!!!!!!!

Πλέον μπορείς να αλλάξεις ποστ και να γνωριστούμε ξανά από την αρχή αναφερόμενη για την υπέροχη εμπειρία της εγκυμοσύνης!!!!! ;) :silly: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου και από μένα!!!!!!!!! Είσαι πολύ δυνατή και να ξέρεις ότι οταν τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου όλες οι τυχόν ανασφάλειες και φοβίες θα περάσουν και θα είσαι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο περήφανη για τα παιδάκια σου! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα γεια σου και απο μενα!

Ηθελα να σου γραψω απο την αρχη που ανεβασες το ποστ...αλλα με πετυχε στη φαση εξωσωματικης στην Αθηνα και δεν υπηρχε ουτε ο χρονος ουτε η ηρεμια...

Τωρα ομως που μπηκα χαρηκα τοσο πολυ που διαβασα τη νεα τροπη των εξελιξεων!!!!!!!!!:cheer: :cheer: :cheer:

Ειλικρινα κοπελα μου ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σου για τη θαρραλεα αποφαση που πηρες!!!:)

Σιγουρα θα υπαρξουν και ζορικες στιγμες...αλλα να εισαι σιγουρη οτι θα αποζημιωνεσαι στο πολλαπλασιο απο κατι αλλες στιγμες που θα αναρωτιεσαι "Ειναι δυνατον να ζω τοση ευτυχια?";)

Προσπαθησε να δημιουργησεις γυρω σου ενα δυνατο πλαισιο στηριξης.

Ειναι καλο που εχεις ηδη τα αδελφια σου και πιστευω οτι και οι γονεις σου θα σου σταθουν, αν ειναι φυσιολογικοι( ελπιζω να μην με παρεξηγεις:blush: ...) Επισης παντα υπαρχουν και οι φιλοι.

Εφοσον εχεις την οικονομικη ανεση σου προτεινω να ψαξεις εγκαιρως για βοηθεια μεσα στο σπιτι, για καποιες ωρες ή και εντελως εσωτερικη για καποιο διαστημα.Αυτο το λεω και γιατι δε ξερω ποσο κοντα μενουν οι γονεις σου και ποση βοηθεια θα σου προσφερουν.Εχεις χρονο παντως...

Εμεις μπορει στην πραξη να μην μπορουμε να βοηθησουμε, ειμαστε ομως εδω και μπορουμε να σε ακουμε και να σε νιωθουμε...;)

Πολλα πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλύκα έχω ήδη εξωτερική βοήθεια γιατί λόγω του ωραρίου μου δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά στο σπίτι:unsure:

Φυσικά μετά θα πρέπει να επιστρέψω και στην δουλειά και σκέφτομαι να προσλάβω απο την αρχή baby sitter.

Επίσης και απο τους φίλους μου δεν έχω κανένα παράπονο;) Μου τσέκονται και εκείνοι πάρα πολύ.Το σημαντικότερο,δεν με αφήνουν καθόλου μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σου θελει πολυ θαρρος!αλλα ενα εχω να πω

!!!!!!!!!ειναι ΠΟΛΥ ΜΑ.......ΑΣ!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!εσυ δεν τον ειχες καταλαβει????:unsure::( :silly:

απορωωωωωωωωωωω

αλλα ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες βρε κοριτσακι που μολις δεις την θετικη πλευρα ολα τα βλεπεις ποιο θετικα...μας εγραψες μονο οσους ειχες εναντιον σου γιατι ενιωθες απελπισμενη, μολις ομμως ενιωσες συγουρη και αισιοδοξη μας μηλας για οσους σε στηριζουν!

ειμαι συγουρη οτι και οι γονεις σου δε θα αντισταθουν στα εγγονια! αλλα ξερεις κατι και ετσι να μη γινει εχεις παρει τετοια φορα που θα το παρεις το χρυσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ... ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ... ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΗΝ ΣΤΗΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗς ΔΗΜΗΤΡΑς ... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΗς;;;; ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ;;;; ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΑΤΕ;;;;ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Κ ΠΕΡΙΠΛΟΚΗ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΜΟΔΙΕς ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑς ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΗς ΔΗΜΗΤΡΑς.ΣΚΟΠΟς ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑ ΒΡΟΥΝ !!!!ΑΝ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΡΜΟΝΕς ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕς.. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΞΑΝΑΝΟΙΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗς -ΕΦΟΣΟΝ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΑ;;;

ΚΙ ΑΝ ΟΤΑΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ .. ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΡΟΥΜΕ ΤΑ ΕΞ ΑΜΑΞΗς.... ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω συμφωνω, το ποιο σοφο τωρα ειναι να σωπασει, να κανει focus στην εγκυμοσυνη της και να αφησει τον χρονο να δειξει. Να μη ξινει την πληγη και βλεποντας και κανοντας...ας προχωρησει η εγκυμοσυνη, καμια φορα η ζωη εχει εναν μαγικο τροπο να βαζει τα ποραγματα σε σειρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σου Minnie να εισαι σιγουρη οτι δεν θα το μετανιωσεις ποτε!!καθε μερα που περναει ενα τους χαμογελο θα σε γεμιζει απεραντη ευτηχια..εχεις και θα εχεις υποστηριξη απο τους γυρω σου και αυτο ειναι πολυ θετικο!!

εμεις οι γυναικες ειμαστε πολυ δυνατες και κανουμε τα παντα για τα παιδια μας να μεγαλωσουν σωστα και υγιεις απο καθε αποψη!!!μην στεναχωριεσαι εχεις την στηριξη όλων..εκανες το καλυτερο και εχεις την συνειδηση σου καθαρη γιατι δεν επελεξες το γρηγορο και ευκολο δρομο....

ειμαι σιγουρη οτι θα μεγαλωσεις πολυ σωστα τα παιδακια σου καθως και οι γονεις σου που θα ειναι διπλα σου και θα σε στηριζουν..καποτε τα παιδια σου θα αναγνωρισουν τον αγωνα σου που εκανες για αυτα και θα πρεπει να ειναι αυγνομων που εχουν μια τετοια μητερα..που δεν τα πέταξε στα σκουπίδια..ακουγοντας την αποψη ενος ανωριμου και δειλού αντρα...

πρεπει να χαιρεσαι λοιπον και να ζησεις ευχαριστα την εγκυμοσυνη σου!!!

το mammy θα σε βοηθησει πάρα πολύ...στο λέω απο προσωπική εμπειρια....

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana μου ωραιο το μαμμυ αλλα τα μωρα της δημητρας χρειαζονται κι εναν μπαμπα καλη μου!εχεις παιδακι; δεν θα εκανες τα παντα να εχουν τον πατερα τους;;;μην βιαζεστε ρε παιδια... ειναι πολυ ευκολο απο την απεξω να κρινουμε κι εμεις!αφηστε λιγο χρονο να περασει!η δημητρα θα κρινει στο τελος.οχι ακομα ομως ειναι πολυ νωρις και δεν εχει καθαρο μυαλο...μην τη φορτωνουμε κι εμεις!!!!ειναι η γνωμη μας -σας... αλλα οκ!ειναι σε μια φαση που πολυ ευκολα μπορει να επηρρεαστει αρνητικα κ να καταληγει σε καυγαδες μες το σπιτι της... πριν προλαβει να μιλησει ο αντρας της.αφηστε για λιγο τον αντρα της και σταθειτε στο θεμα της μη εκτρωσης οσον αφορα εκεινη.ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω και πως δεν θελω να γινω εριστικη προς εσας .. αλλα για μπειτε στη θεση της... δε νομιζω οτι θελει να ακουει τετοια τωρα και να ψυχοπλακωνετε περισσοτερο.αισιοδοξια κ ηρεμια κοριτσια και εσυ προπαντων δημητρα.μην βιαζεστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω...:(

Η σχέση μου προς το παρόν έχει ''παγώσει''για να μην πω τελειωσει.Δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να τον ξαναδώ με τα ίδια μάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι φυσικοτατο να νοιωθεις ετσι καλη μου... σου ειπε κατι ασχημο και πικραθηκες... αλλα για σενα το λεω .. μην κανεις κατι και μην πεις κατι που θα το μετανοιωσεις μετα.οκ θα κρατησεις τα μωρακια σου!! κι αυτο ειναι κ σωστο και λογικο κ αξιο .... ομως πριν λιγο καιρο ηταν ολα καλα με τον αντρα σου ... τοσο γρηγορα κρυωσες;;;;στο λεω γιατι κι εγω λειτουργω ετσι οπως εσυ κ μετα το μετανοιωνω... αντεχεις μακρια του;;;ή καλυτερα θα αντεξεις μακρια του;;; εισαι σιγουρη οτι δε μιλαει ο εγωισμος σου;;; οικογενεια ειστε!θα κανεις πισω τωρα;;;;; δεν θα παλεψεις και για τη σχεση σου;;;; τα παιδια μαζι του δεν τα "επιασες";;; ειπε μια χοντρη μαλακεια αλλα αν δεις οτι μετανοιωνει μην γινεσαι σκληρη .... εμεις μπορουμε να λεμε οτι θελουμε αλλα στη μοναξια σου δεν θα ειμαστε εκει... ο αντρας σου τι λεει τωρα;; πως σου φερεται γενικως;; εσυ τον απωθεις λογω θυμου ή εκεινος ειναι ανενδοτος;;; για να ξερουμε κ τις δυο πλευρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H αλήθεια είναι οτι δεν θέλω να μιλήσουμε γιατί ακόμα δεν είμαι έτοιμη,θέλω να ηρεμήσω,να μείνω λίγο καιρό μακριά του κτλ.Εκείνος αφού του ξεκαθάρισα οτι ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΤΡΩΣΗ δεν έχει ξαναναφερθεί και απλά με παίρνει τηλέφωνο και με ρωτάει αν είμαι καλά εγώ(στα μωρά δεν έχει αναφερθεί ακόμα).Και όταν του ειπα οτι η αυχενική διαφάνεια ήταν καλή μου είπε απλά ''α ωραία!'':angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟΣΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ????????????????

ΟΥΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ?????????????ΗΤΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΗ.."Α,ΩΡΑΙΑ"?

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για αυτο σου λεω υπομονη... μην πικραινεσε κι αλλο.εγω οταν κανω παιδακι λεω πως τον αντρα μου θελω να τον εχω πιο ψηλα γιατι αυτον αγαπησα.τα παιδια μου δεν τα γνωριζω καν ακομα.κι εμενα μου μιλαει πολλες φορες ασχημα αλλα του κραταω μουτρα -λεω θα φυγω -να φανταστεις..εχω 4-5 μερες καθυστερηση και πανω στον προσφατο τσακωμο μου του ειπα οτι αν ειμαι εγκυος θα το ριξω!! φυσικα δεν το εννοω-το ειπα ομως!!!! η γλωσσα μας ειναι πολυ κακια πολλες φορες αλλα οι πραξεις μας ισως μας γλυτωσουν ... αφου τον βλεπεις κι ενδιαφερεται για σενα οκ ολα θα γινουν ομορφα οπως πρωτα.το σημαντικο ειναι αυτο.το ενδιαφερον του προς εσενα.μετα ολα τα αλλα ακομα κ τα παιδια... με την καλη εννοια-τα παιδια ειναι η συνεχεια του ζευγαριου..οχι ο λογος διαλυσης... κι ο αντρας σου απλως δεν το ξερει ακομα... μολις τα δει δεν θα ξεκολλαει απο κοντα τους κι απο κοντα σου!ετσι πιστευω.με το μαλακο κι ολα θα γινουν ωραια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε πασχαλίτσα...Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστότερο για όλους μας.Σίγουρα τα παιδιά χρειάζονται και τοςυ δυο τους γονείς αλλά...Υπάρχει ένα μεγάλο αλλά.Δεν ξέρω αν πρέπει να γνωρίσουν τον πατέρα τους,να εισπράξουν απόρριψη αλλά να μην τους έχω κρύψει την αλήθεια,δεν ξέρω αν πρέπει να τα παρουσιάσω όλα πιο γλυκά, να διακιολογήσω την απουσία/αδιαφορία(με λίγα λόγια να πω ψέματα και να παραποιήσω τα γεγονότα)αλλά να γλυκάνω τις ψυχές τους,δεν ξέρω αν μέχρι τότε θα έχει αλλάξει κάτι...

Σίγουρα δεν θα φερθώ εγωιστικά και θα κάνω ΟΤΙ χρειαστεί για να νιώθουν εκείνα καλύτερα:unsure::cheer:

Βούλα είδες;Όπως θα αντιδρούσε ο καθένας που δεν τον αφορά:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟΣΗ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ????????????????

ΟΥΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ?????????????ΗΤΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΥΤΗ.."Α,ΩΡΑΙΑ"?

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ..........

αστο καλη μου βουλα μην πεις τιποτα δεν ειναι αναγκη.μην ριχνουμε λαδι στη φωτια... δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο... κι αν καποιοι αλλοι πατεραδες στην μικρη ηλικια των παιδιων τους ηταν εκει κι ολα καλα στη μεση ηλικια τους πιανει ενας γεροντοερωτας και παρατανε τα παντα.... οποτε με τους αντρες δεν ειμαστε ποτε σιγουρες κι απο την αλλη ολα τα περιμενουμε... σκοπος ειναι να μην προδικαζουμε κατι κι αν μπορουμε να διορθωσουμε κατι να το κανουμε.... με το καλο!!!! γνωμη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...