Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

Φανούλα ευχομαι συντομα να χαμογελας οπως και παλια...

υπομονη...

εκανες το καλυτερο για σενα και το μωρακι αυτο...

ελπιζω συντομα να μας ανακοινωσεις ξανα τα ευχαριστα...

πολλες ευχες για ενα υγειεστατο μωρο...

φιλια και στο Δημητρακη... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή εσύ να είσαι καλά και θα έρθει και το δεύτερο παιδάκι. Να σκέφτεσαι την οικογένεια σου και να μην το βαζεις κάτω.

Και αν καμιά φορά λιγοψυχείς (άνθρωποι είμαστε)να ξέρεις πως θα έχεις πάντα τις διαδυκτυακές φίλες σου στο μάμμυ!

Σου εύχομαι μια πολύ καλή μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ιστορία σου με άγγιξε πολύ.

Σου εύχομαι ολόψυχα να βρείς την γαλήνη στην ψυχή σου και να αφήσεις το χρόνο να σας επουλώσει την πληγή.

Ξέρουμε όλοι ότι το μωράκι σου είναι πολύ καλύτερα εκεί που είναι τώρα και ο θεούλης αποφάσισε να το κρατήσει δίπλα του για να φυλάει το αδερφάκι του .Άναψε ένα καιράκι που τόσο το επιθυμείς,βγάλε ότι έχεις στην ψυχή σου,ξαλαφρωσε και πήγαινε να αγκαλιάσεις το άλλο σου παιδάκι.Υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα λυπαμαι για αυτο που εζησες.

τουλαχιστον ειχες το δικαιωμα της επιλογης.

μιας φιλης μου ειδαν οτι το παιδι ειχε προβλημα αφου γεννησε

τι να εκανε τοτε??

το παιδακι τωρα κοντευει να χρονιασει και εχει κινητικα προβληματα.

πιστευω οτι εκανες το καλυτερο και για το παιδακι που εφυγε αλλα και για το παιδακι που ηδη εχεις.

γιατι και ο δημητρακης αξιζει να εχει σε προταιρεοτητα τη δικη του ζωη οταν θα μεγαλωσει, και τωρα να εχει ολη την αγαπη και τη προσοχη που μπορεις να του δωσεις, που σε αντιθετη περιπτωση θα τα στερουνταν.

ευχομαι στο μελλον να κανετε οσα μωρα θελετε, να ειναι γερα και να χαρισουν ευτυχια και πληροτητα στην οικογενεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

φανουλα το αγγελουδακι σου δεν εφυγε για παντα....παει πανω στο θεουλη,θα παιξει λιγο με τα αλλα αγγελακια,θα κανει νανι στα ασπρα συννεφακια και μετα θα ξαναερθει.....το ξερω εγω....;) απλα πηγε λιγο στο θεουλη γιατι ηταν λιγο κρυωμενο...εκανε ''αψου'' συνεχεια...και τσαντιστηκε συνεχεια που φτερνιζοταν! και μολις το κανει καλα ο θεουλης θα ξαναμπει στη κοιλιτσα σου ενα βραδυ που θα κοιμασαι...θα το καταλαβεις γιατι θα σηκωθεις το πρωι και θα θελεις να κανεις εμετουλη και θα ζαλιζεσαι.. και θα ειναι ολα καλα και θα βγει απο τη κοιλιτσα και θα το παρεις αγκαλιτσα και δεν θα ειναι κρυωμενο :)

Τί ωραία που τα λες...με συγκίνησες και έκλαψα.....!

Φανή σου εύχομαι όλα τα καλύτερα από εδώ και πέρα, άλλωστε έχεις την δύναμη να συνεχίσεις και να ξαναπροσπαθήσεις και την επόμενη φορά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε πρίμα.

φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εκανα βρε κορίτσια...δεν ξέρω..μπήκα σε site έγκυρο και έλεγε τα εξής..<< Ωστόσο, είναι σημαντικό να τονιστεί ότι η αυξημένη αυχενική διαφάνεια δεν αποτελεί εμβρυϊκή ανωμαλία και ότι, εφόσον αποκλειστούν οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες, το 90% των εμβρύων με αυχενική διαφάνεια μικρότερη από 4,5 mm θα είναι υγιή νεογνά, ενώ τα αντίστοιχα ποσοστά για αυχενική διαφάνεια 4,5–6,4 mm και >=6,5 mm είναι 80% και 45%.>> Εν ολίγοις..το μωρό μου είχε 80% πιθανότητες να γεννηθεί γερό!!!!!!!! ΓΕΡΟ!!!!!!! Να πέσω να πεθάνω!!!! Μαλάκες γιατροί όλοι!!!!!!!! Δεν μπορώ..δεν μπορώ...όταν ό άλλος σου πιπιλαει το μυαλό και σου λέει ότι δεν έχει πιθανότητες καλές το μωρό και ότι μέχρι να γεννήσω δε θα ξέρω τι παιδί θα γεννήσω πως να προχωρήσεις μια εγ΄κυμοσύνη;;;;;;;;;;; ΠΟιος λεει την αλήθεια και ποιος όχι;;; Γιατι;;; Γιατί;;;; Δεν μπορώ να κάνω τίποτα πια..ουτε να ετοιμάσω τη βάφτιση του μικρου ούτς τίποτα...ζω σε έναν εφιάλτη από την Τρίτη...ΓΙΑΤΙ;; Και όμως..εκείνοι σου λένε να αποφασίσεις...εσύ παίνεις τη ζωή του παιδιού σου στα χέρια σου...ΕΣΥ!!! Οχι εμείς οι γιατροί που σου τα παρουσιάζουμε όλα μαυρα και άθλια...εγώ λοιπόν..εγώ παίρνω την ευθύνη του παιδιού μου..εγώ σας ζήτησα να μου το πάρετε...εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, μην αρχίσεις και ψάχνεις σχετικές ιστοσελίδες κλπ για να βρεις απαντήσεις ή ό,τι άλλο....ό,τι έγινε έγινε...όσο δύσκολο και αν είναι ξέχνα το και κοίτα μπροστά γιατί έχεις και ένα μικράκι ομορφούλη που σε χρειάζεται...ξέχνα, γέλα του, παίξε μαζί του, ετοίμασε την βάφτιση και πάντα να χαμογελάς για τον γιο σου, για σένα, για τον άντρα σου.

Μην κοιτάς πίσω, όσο δύσκολο και αν είναι γύρνα σελίδα, ξέρω θα πεις: εσένα σου έτυχε και ξέρεις? όχι δεν μου έτυχε και δεν ξέρω αλλά η πραγματικότητα είναι ο Δημητράκης σου αυτή την στιγμή που θέλει μια ευτυχισμένη και χαρούμενη μανούλα δίπλα του.... συνέχισε....

φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se parakalo koritsi mou iremise.....

Ekanes afto pou ekrines sosto na kaneis kai einai oti pio katastrofiko na ta vazeis me ton eafto sou.Se parakalo min to kaneis. Den tha vgei kati apo afto.

Den eimaste giatroi oute Theoi kai akoume afta pou mas lene oi giatroi. Gi afto to logo ginontai oi exetaseis gia na pliroforoumaste ta panta.

An theleis na mas peis pos sou ta eipan oi giatroi kai ti sunevi akrivos?

Pragmatika sto leo min to kaneis afto tha sou vgei se polu kako psuhologika skepsou to agoraki sou.

Empistepsou ton eafto sou to enstikto sou.Eisai idi manoula an enoiothes oti ola tha pane kala me to moro pistevo oti den tha to ekanes.

Den xereis poso eimai mazi sou....sou stelno mia terastia agalia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ..έχω σκάσει...πονάω ρε γαμώτο...πονάω..τώρα θα είχα τις λιγουρες μου και ΄θα έδινα στο μωράκι μου αυτό που λαχταρά να φάει...πως το έκανα ...πως!!!ΠΟιος ΄μως μπορουσε να μου δώσει αυτές τις ελπίδες;;; Κανένας!!!¨ολοι μου είπαν ότι θα περάσω γολογοθά..με 80%πιθανότητες να είναι γερό;;;; Ας τον περάσω!!!!Εμένα μου έδιναν 30 % να είναι γερό όχι 80!!!! Με 80% όχι μονο θα το κρατούσα..γλέντι θα έκανα!!!Μα δεν μπορεί να ήταν άρρωστο..γερή εγώ , γερός ο άντρας μου, γερό παιδί...γιατί να κάνω ένα αρρωστο παιδί;; Ευχομαι να τα βρουν μπροστά τους..εμένα ο πόνος μου όμως δυσκολα θα ξεχαστεί...πολύ δυσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο είπα και στο face και θα στο φωνάξω και από εδώ

Τι κάνεις τώρα ?

ΣΤΑΜΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να ψάχνεις

Τι ψάχνεις να βρείς ? …..θέλεις να διαλυθείς ……….

ΦΥΓΕ ….. ΒΓΕΣ ΕΞΩ….. ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ …….

ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ……….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσι μου, μη το κάνεις αυτό είναι λάθος. Ψαχνοντας στο INTERNET θα βρεις διάφορα που μπορεί να σε τρελάνουν. Πώς μπορείς να είσαι σίγουρη ότι αυτό που διάβασες είναι το σωστό κι όχι αυτό που σου είπαν οι γιατροί σου;;

Σκέφτηκες πολύ σωστά και έπραξες ακόμα πιο σωστά. Εσύ δεν μπορείς να σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου. Έχεις κι ένα παιδάκι ακόμα που στηρίζεται σε σένα και σε χρειάζεται. Για σκέψου να προχωρούσε η εγκυμοσύνη και να χρειαζόταν να κάνεις διακοπή σε πιο προχωρημένη κύηση. Όλα αυτά έχουν κινδύνους και ρίσκα που μια μητέρα πρέπει να υπολογίσει πριν αποφασίσει τί θα κάνει.

Κατά τη γνώμη μου έκανες αυτό που έπρεπε για σένα και για το παιδί σου. Είναι σκληρό , το ξέρω, είχα παλίνδρομη πριν 3 μήνες και σε νοιώθω.

Αλλά εσύ είσαι ήδη μάνα και δυστυχώς έπρεπε να πάρεις μια σκληρή απόφαση και την πήρες. Μη μετανοιώνεις. Σε θαυμάζω για το κουράγιο σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να συνέλθεις γρήγορα, να ξαναμείνεις έγκυος και όλα αυτά να είναι απλά ένα κακό όνειρο.

Κάνε κουράγιο..... Ο χρόνος θα σου γιατρέψει τις πληγές......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Φανούλα μου τι κάνεις;ΟΧΙ καρδούλα μου ΜΗΝ ψάχνεις τίποτα..

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...μην τρέχεις σε ιστοσελίδες...

ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ...

Πάρε το παιδάκι σου αγκαλιά, βγείτε βολτούλες...

Σε χρειάζεται ΔΥΝΑΤΗ...

Δεν θέλει να σε βλέπει έτσι...

Ούτε εμείς θέλουμε...

Σε παρακαλώ... ΗΡΕΜΗΣΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου, έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ με αυτή την εξέλιξη, όμως δεν πιστεύω σε καμια περίπτωση ότι οι γιατροί είναι τόσο άσχετοι....

εσύ πρέπει να πιστέψεις ότι έκανες το καλύτερο και για το μωράκι σου κ για την οικογένειά σου....μην διαβάζεις τίποτα εχω 2 χρόνια που παλευω με ιατρικά θέματα και άκρη δεν έχω βγάλει ...πολλές οι πηγές και οι περιπτώσεις αμέτρητες και ξεχωριστές η κάθε μια....

Προσπάθησε να το ξεπεράσεις και προχώρα μπροστά ...έχεις έναν απίστευτο σύμμαχο...το άλλο σου παιδάκι....

Φιλιά και κουράγιο κοριτσάκι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ, ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ! ΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ! ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ! ΣΤΑΜΑΤΑ! Α! ΒΓΑΛΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΧΡΩΜΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αρχισεις τωρα να κατηγορεις τον εαυτο σου

Αν εσυ νιωθεις οτι εισαι ενοχη για την εκτρωση οι γιατροι που κανενας απο οσους πηγες και ρωτησες που σε εβαλαν να το κανεις χωρις να σου δωσουν δευτερη ευκερια επαναξετασης τι ειναι???

Και οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια μην ψαχνεις στο Ιντερνετ για ενα τοσο σοβαρο θεμα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη

Καλο ειναι να θρηνησεις λιγο για την απωλεια και λογικο ομως εχεις τον αντρα σου και το παιδακι σου που σε λατρευουν και παιρνουν δυναμη μονο απο εσενα βγες βολτα με το παιδακι σου και τον αντρα σου και

γραφε εδω οτι θελεις αλλα μην κανεις το λαθος να κλειστεις και να κατηγορεις τον εαυτο σου για κατι που δεν μπορουσες να ελενξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ STOP

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ...

ΣΤΑΜΑΤΑ...

ΜΙΛΗΣΕς ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΑΝΕ ΛΑΘΟΣ..

ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕ ΤΟ..

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ..

ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ..ΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ βρε κορίτσι μου!

Σου εύχομαι γρήγορα να καταλαγιάσει ο πόνος και να προχωρήσεις μπροστά.

Είναι πολύ σκληρό και άδικο αυτό που περνάς, αλλά προσπάθησε να βρεις το κουράγιο σου γιατί το παιδάκι σου σε χρειάζεται.

Καλή δύναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή θα σου γράψω δυο κουβεντούλες που ίσως ακουστούν σκληρές, αλλα είναι η άποψη μου.

Εκανες αυτό που έπρεπε, το οτι είστε υγιής δεν σημαίνει οτι και το παιδί θα είναι υγιές. Κατά την διαίρεση του κυττάρου που δημιουργείται απο την ένωση του ωαρίου και του σπερματοζωαρίου τα χρωμοσώματα πρέπει να μοιραστούν το ίδιο στα 2 κύτταρα που θα δημιουργηθούν. Αν τα χρωμοσώματα δεν μοιραστούν το ίδιο, τότε σε ένα απο τα δύο κύτταρα θα έχεις περισσότερα και στο άλλο λιγότερα χρωμοσώματα. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν θα δημιουργήσει έναν υγιή άνθρωπο. Δεν φταίτε εσείς, είναι τυχαίο φαινόμενο. Τώρα αν δεν είναι βιώσιμο απο την αρχή αυτό που θα δημιουργηθεί ή θα παλινδρομήσει ή θα αποβληθεί ή έχουμε και το φαινόμενο του κενού σάκου...

Τώρα όσο προχωράει η κύηση και κάτι δεν πάει καλά με τα χρωμοσώματα το άτομο δεν θα είναι υγιές. Δεν είναι 80% οι πιθανότητες να ήταν καλά, το οτι μπορεί να μην έχει σύνδρομα γνωστά δεν σημαίνει οτι δεν θα έχει άλλα προβλήματα που μπορεί να φανούν και όταν φτάσει το άτομο 20 χρονών. Η αυξημένη αυχενική διαφάνεια, και όταν λέμε αυξημένη εννοούμε πάνω απο 2,5 έχει συνδεθεί κυρίως με καρδιακά προβλήματα και άλλα που δεν φαίνονται...

Οι γιατροί ξέρουν πολύ καλά τι είναι το καλύτερο. Το οτι τα ποσοστά παρουσιάζονται μεγάλα (για οτι το παιδί θα είναι υγιές) δεν είναι σίγουρο γιατί είναι ελάχιστες οι κοπέλες που κρατούν τα παιδιά έτσι ωστε να διαπιστωθεί σε βάθος χρόνου οτι είναι απόλυτα υγιή. Είμαι πειραματίστρια και ξέρω πολύ καλά τι σου λέω..

Ακόμα και αμνιοπαρακέντηση να έκανες δεν σημαίνει οτι θα έβρισκαν κάτι "με το μάτι". Η επιστημονική κοινότητα έχει επιλέξει το όριο 2,5 για κάποιους λόγους, αν δεν ήταν σίγουροι θα έβαζαν άλλο νούμερο, μην αμφισβητείς δουλειές χρόνων.

Και εγώ αν ήμουν στην θέση σου το ίδιο θα είχα επιλέξει. Φρόντισε να ξαναμείνεις γρήγορα έγκυος και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα θελω να σου ευχηθω καλη δυναμη και να εισαι παντα καλα και δυνατη!!!εκανες αυτο που ηταν σωστο...ειμαστε ολες κοντα σου και ευχομαστε συντομα να ξαναμεινεις εγκυος!!Η Παναγιτσα φυλαει το αγγελουδι σου και σε προσεχει..φιλια πολλα κοπελα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου γλυκειά δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πώ...καταλαβαίνω τον πόνο σου και μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω!!

Μην χάνεις το κουράγιο σου!!Έχεις όλη την θετική μου σκέψη για να το ξεπεράσεις πολύ γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Φανούλα μας θα καταφέρει μια χαρά!:) Και θα ξαναβρεί το χαμόγελο της και θα οργανώσει και την τελειότερη βάφτιση για τον Δημητράκη και όλα θα πάνε καλά!

Το αγγελάκι της τώρα είναι ασφαλές κοντά στον θεούλη και δνε θέλει να βλέπει την μαμά του στεναχωρημένη,έτσι δεν είναι;

Κούκλα μου όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα μου γιατι το κανεις αυτο τωρα ε??? τι σου ειπα εγω?? δεν με πιστευεις δηλαδη??????? δεν σου ειπα οτι πηγε πανω στο θεουλη γιατι ητανε κρυωμενο,θα το κανει καλα και θα ξαναερθει να μπει στη κοιλιτσα ενα βραδυ,δεν το ειπαμε????? καλα ειναι βρε χαζουλι μην ανησυχεις!!! δεν με πιστευεις εμενα.....?

ακουσε με, εμενα ο βασιλης μου ειπε οτι δεν μπορει να δωσει εγγυηση απο μακρυα..οτι ακομα και 0 να ηταν η αυχενικη,δεν γινοταν να πει οτι θα γεννηθει χωρις να ειναι κρυωμενο.. αν δεν σε εβλεπε απο κοντα. μου ειπε οτι οταν οι γυναικες βρισκονται σε αυτην την ασχημη ψυχολογικη κατασταση ψαχνουν να βρουν εγγυησεις οτι αν κανουν την οποιαδηποτε προσπαθεια(ταξιδι στην αθηνα,εξετασεις επιπλεον κτλ...) ζητανε να τους πει καποιος οτι 100% θα ειναι υγειες το παιδι,οτι στην ουσια αξιζει η προσπαθεια.στο ινερνετ μπορει να βρεις εκατο χιλιαδες ερευνες και αρθρα...ολοι λενε τα δικα τους.αυτο το 80% να ηταν γερο,παω στοιχημα οτι δεν ειναι βεβαιο και απο περιπτωση σε περιπτωση αλλαζουν πολλα...μια ερευνα που μπορει να ειδες στο ινερνετ,μπορει να εχει εκατο διαφορετικες εκβασεις,σε εκατο διαφορετικες γυναικες με το ιδιο προβλημα!!!

σκεψου μονο οτι εχει παει στο θεουλη να το κανει καλα και ξαναερχεται! θα μπει ενα βραδυ στη κοιλιτσα. αφου στο ειπα!!! εγω δεν λεω ψεμματα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη εκανες αυτο που επρεπε να κανεις

Γι αυτο πηγαινουμε στους γιατρους και κανουμε τις συγκεκριμενες εξετασεις..

Θα μου πεις ποιος βαζει οριο στο τι θα πει φυσιολογικο ή οχι

Εχουν γινει τοσες ερευνες πανω στη συγκεκριμενη εξεταση και οι καλες εκβασεις κυησεων σε αναλογες περιπτωσεις ειναι οι εξαιρεσεις που απλα επιβαιβεωνουν τον κανονα ..Οι ελαχιστες εξαιρεσεις

Και πιστεψε με το συνδρομο down ισως ειναι το λιγοτερο που θα μπορουσε να προκυψει

Παρε αγκαλια τον μικρο σου.. παρε δυναμη απο την ανασα του

Καποια στιγμη θα γλυκανει αυτος ο πονος να το ξερεις

Οσο για τις ενοχες..ξερω μανουλες που εχουν ενοχες που εφεραν ενα παιδι με σοβαρο προβλημα(εν γνωση τους) στον κοσμο ..που το βλεπουν να λιωνει μερα με τη μερα..και λιωνουν και αυτες και ολη η οικογενεια μαζι..

Συγνωμη αν εγινα σκληρη..θα μπορουσα να γραψω παρα πολλα για το θεμα γιατι το εχω βιωσει και στην οικογενεια μου και στην πρωην εργασια μου

Εκανες αυτο που επρεπε με πονο ψυχης

Ολα θα φτιαξουν σιγα σιγα μεσα σου..ευχομαι να εχεις κουραγιο και να εισαι παντα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις με πήρε τηλέφωνο η μικροβιολόγος για τις εξετάσεις αιματος...ήταν θετικές! Αυξαναν δηλαδή τις πιθανότητες για σύνδρομο Ντάουν...να πω ότι ΄χάρηκα;; Μάλλον ησύχασε λίγο η ψυχή μου...νιώθω πιο ήρεμη τώρα..ξέρω ότι το μωρό μου δεν ήταν γερό...οπότε μπορώ σιγά σιγά να βγω από την κατάθλιψη...και ας είναι ήρεμο εκεί που είναι κ αυτό χωρίς να ζει σε εναν κόσμο που δεν θα το καταλαβαίνει και θα το κοροΐδεύει...σε αγαπω μωράκι μου πολύ..δε θα σε ξεχάσω ποτε ποτε...αλλά τώρα περνάς καλύτερα!!Αυτό είναι σίγουρο!!!!! Φιλάκια σου στέλνει η μανούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...