Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aντιο γλυκο μου μωράκι..


Recommended Posts

Λυπάμαι! Δεν έχω λόγια παρηγοριάς! Ότι χρειαστείς είμαστε μαζί σου! Και να ξέρεις ότι ο Θεός θα σε ανταμείψει! Δεν ξέρουμε γιατί γίνονται, απλά συμβαίνουν! Αλλά αν ο Θεούλης ήθελε αυτό το αγγελάκι κοντά του, θα σου στείλει ένα άλλο πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρετε ότι η συμπαράσταση σας είναι υπερπολύτιμη...σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ..προσπαθώ να μην το σκέφτομαι πλέον..στο νοσοκομείο έβαζα όλες τις άσχημες σκέψεις για το μωράκι μου..πως θα άρχισε να φόβάται, πως θα περίμενε από μένα τη μανούλα του να το προστατέψω κ εγώ δεν το έκανα παρά μόνο το άφησα να πέσει στα δολοφονικά χέρια των γιατρών και άλλα τέτοια..από την άλλη πως θα μεγάλωνα ένα παιδί άρρωστο; Τόσο ανάμεικτα συναισθήματα..τόσος πόνος..τόσα ερωτηματικά..γιατί; Τι έκανα λάθος εγώ;; Τι έχω;; Τι θα γίνει στην επομενη εγκυμοσύνη;; Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω..φοβάμαι να ξαναμείνω έγκυος..όμως ξέρω ότι πολλές από σας έχουν περάσει χειρότερα και παίρνω δύναμη από σας..Δεν μπορώ να ζω με το φόβο παρά μόνο με την ελπιδα..και θα πάω όχι μονο γι 2ο αλλά και για 3ο και 4ο...έτσι λέει ο άντρας μου!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου λυπαμαι πολυ γι'αυτο που σου συνεβει...:( σου ευχομαι να κανεις οσα παιδακια θες και να ειναι ολα τους υγιεστατα... και καμια μανουλα να μην μπει ποτε ξανα σ'αυτη τη διαδικασια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax fanoyla moy ti klama exw riksei shmera gia sena..gia to aggeloydi soy....8a kanei parea me to eggonaki moy twra..Ypomonh 8elei twra kalh moy fanoyla.Bgale oles ths kakes skepshs apo to myalo soy.htan 8elhma 8eoy opws eipe kai h kalia.Ola 8a pane kalytera sthn epomenh egkymosynh soy....Soy to xrwstaei o 8eoylis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.

ΠΕΣ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ... ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?

ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι κοριτσάκια μου..προς το παρόν προσπαθω να το συνειδητοποιήσω...Αγγελική μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον κ τη συμπαράσταση...μακαρι να ηταν όλα αλλιώς..τωρα θα χαιρομουν την κοιλιτσα μου κ την εγκυμοσυνη μου...ομως η ζωη ειναι σκληρη δυστυχως...και πρέπει να σκληρήνω κ εγώ μαζί της για να επιβιώσω..σας ευχαριστώ κ πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΑ. ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ.... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ... ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟ ΖΗΤΑΣ. ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ! ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΤΙ ΓΕΝΝΑΙΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ... ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ... Η ΚΑΙ ΤΡΙΑ... ΚΑΙ ΟΣΑ ΘΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα το αγγελουδακι σου δεν εφυγε για παντα....παει πανω στο θεουλη,θα παιξει λιγο με τα αλλα αγγελακια,θα κανει νανι στα ασπρα συννεφακια και μετα θα ξαναερθει.....το ξερω εγω....;) απλα πηγε λιγο στο θεουλη γιατι ηταν λιγο κρυωμενο...εκανε ''αψου'' συνεχεια...και τσαντιστηκε συνεχεια που φτερνιζοταν! και μολις το κανει καλα ο θεουλης θα ξαναμπει στη κοιλιτσα σου ενα βραδυ που θα κοιμασαι...θα το καταλαβεις γιατι θα σηκωθεις το πρωι και θα θελεις να κανεις εμετουλη και θα ζαλιζεσαι.. και θα ειναι ολα καλα και θα βγει απο τη κοιλιτσα και θα το παρεις αγκαλιτσα και δεν θα ειναι κρυωμενο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΦΑΝΗ ΜΟΥ , ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ POST ΣΟΥ...

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ....

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ....ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΗΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΑΥΤΟ , ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.... ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ.

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου ειχα μερες να μπω κ μου το ειπαν τα κοριτσια στο facebook...

Γλυκιά μου τι περασες....φοβερό δίλλημα αλλα μαλλον επρεπε να γινει, ολα καθορίζονται απο ψηλα κ πρεπει να το έχουμε καλα στο μυαλό μας αυτο, ηταν να γινει κ να μην το συνδέσεις με καμια απο τις επομενες εγκυμοσύνες,,,,ήταν κατι που αν δεν γινοταν μπορει να ήταν χειρότερα τα πραγματα κ ειμαι σίγουρη οτι σαν μανούλα επραξες το καλύτερο...

Να εισαι καλα κ σε λίγο καιρό να ξαναρχισεις τις προσπάθειες (γιατί δεν ξέρω αν μπορείς κ αμέσως)...

Σου ευχομαι τα καλύτερα κ να ξέρεις πως ο Δημητράκης σε χρειαζεται κ όλα τα άλλα θα περασουν..φιλιά πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ! ΘΑ ΕΦΕΡΝΕΣ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΟΝ ΑΘΛΙΟ ΑΥΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΙΟ ΜΕ Τ'ΑΛΛΑ! ΟΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ! ΘΑ ΕΝΟΙΩΘΕ ΜΟΝΟ! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ! ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ! ΠΟΣΣΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΟ ΨΙΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΑΠΟ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ! ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΨΥΧΗ ΜΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ! ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΓΕΜΑΤΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ ΟΛΛΑ ΙΔΙΑ! ΚΟΥΡΑΓΙΟ! Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

φανουλα το αγγελουδακι σου δεν εφυγε για παντα....παει πανω στο θεουλη,θα παιξει λιγο με τα αλλα αγγελακια,θα κανει νανι στα ασπρα συννεφακια και μετα θα ξαναερθει.....το ξερω εγω....;) απλα πηγε λιγο στο θεουλη γιατι ηταν λιγο κρυωμενο...εκανε ''αψου'' συνεχεια...και τσαντιστηκε συνεχεια που φτερνιζοταν! και μολις το κανει καλα ο θεουλης θα ξαναμπει στη κοιλιτσα σου ενα βραδυ που θα κοιμασαι...θα το καταλαβεις γιατι θα σηκωθεις το πρωι και θα θελεις να κανεις εμετουλη και θα ζαλιζεσαι.. και θα ειναι ολα καλα και θα βγει απο τη κοιλιτσα και θα το παρεις αγκαλιτσα και δεν θα ειναι κρυωμενο :)
Me ekanes kai xamogelasa bre Dioxanti...:)makari na einai etsi..makari!!Perimenw me megali agwnia to epomeno zuzounaki mou...!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω να αναρωσεις γρηγορα σωματικα απο την δοκιμασια αυτη και σου ευχομαι ο θεος γρηγορα να σου δωσει ενα αλλο υγειες μωρακι ωστε να απαλυνει λιγο τον πονο και την απογοητευση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Γεια σας κορίτσια..δεν έχω ένα διωρο που γύρισα από το νοσοκομείο...πήγα στις 7 το πρωι μου έβαλαν υπόθετα και περίμεναν να με πιάσουν πόνοι σαν γέννας ώστε να βγει πιο εύκολα κ για μένα αλλά κ για εκείνο..εν ολίγοις να μην μου κάνουν κανονική έκτρωση αλλά εν μέρη αποβολή..Εκλαψα, πόνεσα κ ακόμη πονάω..αλλά τελείωσε πια..νιώθω ένα κενο και θέλω να μείνω έγκυος από τώρα μη σας πω..ήξερα ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα..όλοι μου έλεγαν δεν υπάρχει περίπτωση να το ψάξω περισσότερο με τέτοια αυχενικη..ακόμη και στη γέννα δε θα ήμουν σίγουρη για το τι παιδί γεννάω..δεν μπορώ να ζω έτσι..στο ίδιο δωμάτιο ήταν μια κοπέλα που το έβγαλε στον 6ο...δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω σε αυτό το σημείο...μακάρι να μπορουσα να χαρίσω στο παιδί μου τη ζωή μου και να είναι γερό και δυνατό ..εβαζα το χέρι μου στην κοιλιά μου και του μιλουσα μέσα από την καρδία μου ...του είπα ότι το αγαπω..οτι το ξέρω πως φοβάται κ ότι η μαμά δεν ξέρει αν αυτό που κάνει είναι λάθος ή σωστό..απλώς θέλω να προστατέυσω και τ οάλλο μου παιδί που περιμένει πολλά από μένα..ευχομαι να με συγχωρέσει ο Θεος κάποτε..αλλά δεν το ήθελα να γίνει..ήθελα το μωρό μου να είναι καλα..

Αχ Φανουλα μου!!! μη το κανεις αυτο στο εαυτο σου κοριτσακι μου!!!! μη νιωθεις τυψεις!!!!! ετσι ηθελε ο θεος να γινει..... Κανε υπομονη και κουραγιο κοριτσακι μου κ ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος κ εξαλλου πρεπει να εισαι δυνατη κ για το αλλο σου το βλασταρι!!!! Θα δεις που Εκεινος που ετσι εκρινε οτι επρεπε να γινει, Εκεινος συντομα θα σου στειλει αλλο μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα διάβασα το μήνυμα σου... Ότι θέλω να σου γράψω τα έχουν ήδη γράψει παραπάνω τα κορίτσια.. Δεν έχω άλλα λόγια... Υπομονή και η σκεψη μου είναι μαζί σου και ας μην σε γνωρίζω από κοντά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου εύχομαι σύντομα ένα άλλο σποράκι

να μεγάλώσει στην κοιλίτσα σου και να γίνει

ένα υγιέστατο μωράκι που θα συντοφεύει το άλλο

σου παιδάκι!

Καλή ανάρρωση καρδούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου γλυκια δεν ηξερα τιποτα....:(

Ουτε καν για την εγκυμοσυνη σου και μου ηρθαν αποτομα ολα αυτα...

Στενοχωρηθηκα τοοοοσο πολυ οσο δεν φανταζεσαι...:( :(

Εισαι ομως δυνατος ανθρωπος και ξερω πως θα αντλησεις δυναμη και κουραγιο απο τον 'μικρο σου τυραννο' και πολυ συντομα θα του φερεις στον κοσμο το 'αδερφοτυραννοσαυρακι' του!!!

Μη το βαζεις κατω..Ολα θα πανε καλα!!!

Πολυ συντομα!!!!!

..Μη σε βλεπει το 'αγγελακι' σου να κλαις...

Να εισαι γερη και δυνατη!!

Καλο κουραγιο καλη μου!

Σε φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα εχεις κλειθει να εχεις το χειροτερο ρόλο και ρεπει να επιλεξεις τι ; αναμεσα σε μια εγκυμοσυνη που οι πιθανοτητες ειναι δυστυχως αρνητικες η τη διακοπη της που παντα σο αφηνει αμφιβολιες κατα ποσο ειναι ετσι .

Εγω δεν θα μπω στη λογικη να σε πεισω να κανεις αμινοπαρακεντηση η να διακοψεις τωρα τη κυηση αυτο εσυ πρεπει να το αποφασισεις εγω το μονο που θα σου πω ειναι να σκεφτεις οτι εχεις αλλο ενα παιδακι και αμη τη άλλο θελει να βλεπει τη μαμα καλα .Οτι και νααποφασισιεις κοπελα μου να το κοιτας καινα παιρννεις δυναμη .

Αν κανεις την εξεταση που σου ελεγαν τα κοριτσια γινετε την 16 εβδομαδα μπορεις να περιμενεις τόσο; και επισης για αν βγουν τα αποτελέσματα θελεις αλλες 10 μερες για την αμινοπαρακεντηση πρεπει να τη κανεις την 20 εβδομαδα και αν τελικα τα πραγματα ειναι οπως σου λενε ;Παντως καλο ειναι αν ζητησεις μιαψυχολογικη υποστηριξη σε όποια αποφαση και αν παρεις ,

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΥΝΑΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...