Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΤΡΩΜΕ ΣΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ?ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ


Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΚΑΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΥΛΑΖΕΙΣ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΣΚΟΡΔΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΟΣΠΡΙΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΚΟΛΛΑ.ΑΝΤΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΜΥΔΑΚΙ Η ΣΚΟΡΔΑΚΙ?ΜΗΠΩΣ ΩΜΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ?ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΟΣΤΟ:blink: :blink: :blink::S ΠΕΙΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ?ΞΕΡΕΤΕ?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα μου δεν νομίζω οτι πρέπει να καταπιέζεσαι και τοσο!!ολα επιτρέπονται αλλα με μέτρο!!εγω απ ολα τρωω σε μικρες ποσοτητες..οσπρια δηλαδη..λιγο μια φορα την εβδομαδα περιπου..και γενικώς αυτα που θεωρουνται υπευθηνα για τυχον κολικούς στο μωρο σε μικρες ποσοτητες..δεν τα εχω απαγορευσει απ το διαιτολογιο μου..

αληθεια θα με ενδιέφερε να μάθω..κάπνισμα αλκόολ καφές απαγορευονται ρητά;;;καπου διαβασα οτι και αυτα σε μικρες ποσοτητες δεν ειναι επιζημια για το μωρο..θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας γιατι εχω μπερδευτει..ειχα την εντυπωση οτι δεν ειναι καθολου καλο για τα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι τετοια καταπιεση βρε κοριτσακι?

Να τρως απολα με μετρο...

Εγω δεν εχω στερηθει τιποτα απολυτως!Τρωω τα παντα και δεν εχω εντοπισει κατι που να επηρεαζει τη μπεμπα μου.

Juliana μου οσο για 'τις καταχρησεις' που λες να σου πω οτι ενα ποτακι τη βδομαδα μπορεις να το πινεις...

Φροντισε να ειναι αμεσως μετα το θηλασμο...Σε 90 λεπτα της ωρας αφου πιεις το αλκοολ παυει να υπαρχει στον οργανισμο .Για το τσιγαρο καλυτερα ειναι να μην καπνιζεις αν μπορεις αλλα αν σκας τοσο πολυ ενα τσιγαρο παλι μετα το θηλασμο δεν ειναι δα και τοσο τραγικο.

Για τον καφε απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω να μην πινεις καθολου...

Μια φορα ηπια και την πατησα.Παρολαυτα οι καφεδες με κατακαθι ειναι ιδανικοι(οπως ο γαλλικος και ο ελληνικος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula mou pes mou pou meneis na erthw na se tarakounisw na sineltheis :laugh: :laugh: :laugh:

fae oti thes (ektos apo ayta pou eipame se alo post)

ola epitreponte mhn fobase kai mhn anxonese ....frontise na me akouseis authn thn fora!!!!:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Νατάσσα μου για τις συμβουλές σου!!!Εχω να βαλω στο στομα μου αλκοολ-καφε εδω και 11 μηνες!!απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου..το τσιγαρο δεν το εκοψα τελειως..εκανα 2 τσιγαρα την μερα και το εκοψα μαχαιρι..εδω και 2 μηνες..απο τοτε που γεννησα!!!Δυστηχως υπηρξα μανιωδης καπνιστρια..και επινα και λιγο παραπάνω..και τωρα δυσκολευομαι λιγο...θελω παρα πολυ να καπνισω ενα τσιγαρο(μεχρι και στον υπνο μου το βλέπω!!!)αλλα σκεφτομαι οτι μετα θα με φανε οι τυψεις οπωτε ουτε καν....ας όψετε ο μπεμπούλης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Ευχαριστω Νατάσσα μου για τις συμβουλές σου!!!Εχω να βαλω στο στομα μου αλκοολ-καφε εδω και 11 μηνες!!απο τοτε που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου..το τσιγαρο δεν το εκοψα τελειως..εκανα 2 τσιγαρα την μερα και το εκοψα μαχαιρι..εδω και 2 μηνες..απο τοτε που γεννησα!!!Δυστηχως υπηρξα μανιωδης καπνιστρια..και επινα και λιγο παραπάνω..και τωρα δυσκολευομαι λιγο...θελω παρα πολυ να καπνισω ενα τσιγαρο(μεχρι και στον υπνο μου το βλέπω!!!)αλλα σκεφτομαι οτι μετα θα με φανε οι τυψεις οπωτε ουτε καν....ας όψετε ο μπεμπούλης μου!!!

Εμενα μου εχει κολλησει απο την εγκυμοσυνη το ουισκι!!!

Πινω που και που αλλα τι να σου κανει ενα ποτακι????

Εγω ονειρευομαι ολοκληρο το μπουκαλι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτύπησες φλέβα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βλέπω τα μπουκαλια καθε μερα στην κουζινα στο ραφι και..αλληθορίζω!!!!!

και γω γι αυτο δεν πινω ουτε ενα...γιατι δεν εχω μετρο.μπορει να πιω ολο το μπουκαλι..μην σου πω να το καταπιώ κιολας απ την λαχταρα που έχω..!!

πρεπει να κλεισουμε θεση στους Α.Α μάλλον!!..ειμαι η Τζουλιάνα και ειμαι καλα!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Χτύπησες φλέβα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βλέπω τα μπουκαλια καθε μερα στην κουζινα στο ραφι και..αλληθορίζω!!!!!

και γω γι αυτο δεν πινω ουτε ενα...γιατι δεν εχω μετρο.μπορει να πιω ολο το μπουκαλι..μην σου πω να το καταπιώ κιολας απ την λαχταρα που έχω..!!

πρεπει να κλεισουμε θεση στους Α.Α μάλλον!!..ειμαι η Τζουλιάνα και ειμαι καλα!!!χαχαχαχα

Με πιανεις με πιανεις!!!!!

Χαλαλι τα μπεμπεκια μας!!!!!

Αντε και οταν σταματησουμε το θηλασμο κερναω μπουκαλακι!!!!

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KORITSIA AKOYGOMAI TRELLH ALLA EXV ANXVUEI....E NAI TVRA EBALA LIGO SKORDAKI KAI KREMMYDAKI STO FAI GIATI HTAN MARTYRIO.XEIROTERO APO NOSOKOMEIAKO.XUES EFAGE H MANA MOY BRASTO KAI THN HRUE ANAGOYLA ETSI SKETO POY HTAN.ALHUEIA EPEIDH EXASA TA POST POIES TROFES APAGOREYONTAI KAI GIATI?APOFEYGOYME KAPOIA PRAGMATA GIA TA AERIA KAI TOYS KOLIKOYS?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry bre antroula nomiza oti hsouna h efh .....lathos onoma ....sorry

ti na kanw kai egw mperdeutika ti efoula ti antroula ..xthes mhlousa me ekinh kai merdeutika to post htan auto

http://mammyland.com/index.php?option=c ... &id=118439

alla den einai oles oi periptoseis idies kai den einai aparetito na sou teriazei giauto afou den exeis problima fae apola .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα ειναι ενας μυθος ,φαντασου στο παρελθον τις για για δες μας που θηλαζαν επι χρονια , λες να εκαναν καμια διατροφη ,να ετρωγαν καθε μερα πρωτεινες ζωικης προελευσης ¨η να μην επιναν ελληνικο καφεδακι? τρωγε απο ολα κοπελα μου με μετρο ,απεφυγε μονο τα ωμα σκορδα ,κρεμμυδια και οτι αλλο αποδεδειγμενα πειραζει το μωρο σου , οπωσ το δικο μου ο διπλος ελληνικος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου τρως κανονικα και αν δεις οτι κατι πεοραζει η ενοχλει το μωρο το σταματας για λιγο διαστημα! εγω δεν στερηθηκα κατι για πολυ μεγαλο διαστημα, θυμαμαι στην αρχ αρχη και ενω ημουν ακομα στο μαιευτηριο ειχα φαει ντοματοσαλατα και η μικρη ειχε βγαλει μικρες κοκκινιλες!14 μηνες τρωω κανονικα τα παντα!εχω φαει και στοιφαδο... μιαμ μιαμ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

αληθεια θα με ενδιέφερε να μάθω..κάπνισμα αλκόολ καφές απαγορευονται ρητά;;;καπου διαβασα οτι και αυτα σε μικρες ποσοτητες δεν ειναι επιζημια για το μωρο..θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας γιατι εχω μπερδευτει..ειχα την εντυπωση οτι δεν ειναι καθολου καλο για τα μωρα

Για το κάπνισμα εχει γινει μεγάλη συζήτηση στο παρελθον . Το καλύτερο φυσικά ειναι να μην καπνίζεις αλλα αν δεν μπορεις να αντέξεις να ξερεις οτι μεχρι 5 τσιγάρα δεν ανιχνευεται η νικοτίνη στο γάλα . Να θυμασαι ομως οτι το μωρό παιρνει τον καπνο απο τα ρουχα , τα μαλλια το δερμα σου ....γιαυτο μεγάλη προσοχή!

Ο καφες (1-2 την ημέρα )δεν απαγορευεται εκτος αν δεις οτι ενοχλει το μωρο .

Το αλκοόλ με φιδώ μια φορά την εβδομάδα και καλο ειναι να απέχει ο θηλασμος . Αν εχεις σκοπο να σουρώσεις πρεπει να θηλάσεις μολις ξεμεθύσεις :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

MH ME KOYTOYLISETE.......XIXI ...ANAΨYKTIKA ΠINOYME?:blush: :blush: :blush:

Αναψυκτικά τυπου Light καλο ειναι να αποφευγονται . Γενικα να θυμασαι οτι ολα οσα δεν κανουν καλο σε μας , δεν κανουν και στο μωράκι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπληρωσω οτι πολλα αναψυκτικα η ice teα περιεχουν καφεινη που μπορει να ενοχλησει το μωρο ! αααα και η σοκολατα!

εγω πινω ενα καφε ελαφρυ την ημερα και κατι σοκολατενιο σιγουρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γραφω με το ενα ματι κλειστο από τη νυστα. Οπότε αν γραφω βλακειες δειξτε λιγη κατανόηση.

Προχτες πήγαμε και φάγαμε χαμπουργκερ (και υστερα παραπονιεμαι για τα 8 παραπανισια κιλα μου) και ο τυπος με ρωτησε αν ηθελα κρεμμυδι. Γουρλωσα τα ματια μου! Χαμπουργκερ χωρις κρεμμυδι;;;;; ΓΙΑΤΙ;;;;;;

Μου ειπε λοιπον το παιδι οτι η αδερφη του που θηλαζει δεν τρωει κρεμμυδι. Βρε βαλε του ειπα και το κατασπαραξα!!!!

Τους 3 πρωτους μηνες προσεχα τις τροφες. Αν εβλεπα οτι εκλαιγε με κατι που εφαγα το σταματουσα. Τωρα τρωω σαν γουρουνα τα παντα.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορει κατι που εφαγα να της δημιουργησε δυσκοιλιοτητα; Της πηρε 2 μερες να κανει κακα και πριν λιγο που τα καταφερε ηταν πολυ υγρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sto thilasmo genika kalo einai na apofeugeis tis trofes me entones geuseis, dil ta poli kautera, ta poli oksina, ta poli almira. Ospria se mikres posotites, genika polla igra, ximous, gala entaksei soupes einai diskolo mesa sti zestara. Poli kales trofes gia na katevazeis pio eukola gala einai i kremmidosoupa, taxini me meli, kai ta kouaker! Apo otan arxisa na ta troo auta to gala mou katevainei poli pio eukola! Ektos vevaia an paratiriseis oti to peirazei kati apo auta. Pantos ego eida tromeri veltiosi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Γραφω με το ενα ματι κλειστο από τη νυστα. Οπότε αν γραφω βλακειες δειξτε λιγη κατανόηση.

Προχτες πήγαμε και φάγαμε χαμπουργκερ (και υστερα παραπονιεμαι για τα 8 παραπανισια κιλα μου) και ο τυπος με ρωτησε αν ηθελα κρεμμυδι. Γουρλωσα τα ματια μου! Χαμπουργκερ χωρις κρεμμυδι;;;;; ΓΙΑΤΙ;;;;;;

Μου ειπε λοιπον το παιδι οτι η αδερφη του που θηλαζει δεν τρωει κρεμμυδι. Βρε βαλε του ειπα και το κατασπαραξα!!!!

Τους 3 πρωτους μηνες προσεχα τις τροφες. Αν εβλεπα οτι εκλαιγε με κατι που εφαγα το σταματουσα. Τωρα τρωω σαν γουρουνα τα παντα.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Μπορει κατι που εφαγα να της δημιουργησε δυσκοιλιοτητα; Της πηρε 2 μερες να κανει κακα και πριν λιγο που τα καταφερε ηταν πολυ υγρα.

ρε συ αθηνα μια ερωτηση ...που καταλαβε αυτος οτι θηλαζεισ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

AthinaK έγραψε:

ρε συ αθηνα μια ερωτηση ...που καταλαβε αυτος οτι θηλαζεισ?[/quote:ojjjvki2]

Βρε Αφροδιτη και εγώ το ίδιο ρώτησα τον άντρα μου. Ήμασταν μαζί με τη μικρή και μάλλον με προδωσαν τα 80Ε γεματα γαλα στήθη μου! Από την άλλη όμως οι περισσότερες μαμάδες εδώ θηλάζουν οπότε ισως το θεώρησε δεδομένο. Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...