Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόγραμμα φαγητού νεογέννητου...


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Θα ήθελα να σας εκφράσω κάποιες απορίες σχετικά με το πρόγραμμα φαγητού της μικρούλας μας.

Σήμερα κλείσαμε την πρώτη μας εβδομάδα και δεν έχει σταθερό πρόγραμμα φαγητού.Έχω ακούσει οτι τα μωράκια ξυπνάνε ανα 2-3 ώρες στην αρχή για να φάνε και αυτό όλη την διάρκεια του 24ωρο.

Εμένα δεν έχει στάνταρ ούτε στις φορές που ξυπνάει ούτε στις ώρες που θα ξυπνήσει.

Πχ χτες την θήλασα στις 7 το απόγευμα και μετά ξαναέφαγε στις 2 το βράδυ.

Τι να κάνω ρε κορίτσια;:dry: Να την αφήσω να τρώει όποτε πεινάει ή υπάρχει περίπτωση να έχει επιπτώσεις στην ανάπτυξη της;:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου αυτο που σε ρωτησα στο καφενειο θα σε ρωτησω κ εδω!Εχεις μιλησει με τον παιδιατρο σου?Ποτε θα την δει?Εγω βεβαια δεν ξερω,τα κοριτσια θα σου πουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ,

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΡΗΤΗ ΕΝΤΟΛΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ(ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΑΚΙ :blush: ). ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΞΕΝΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΝΑ ΤΕΤΡΑΩΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΝΑ 3,5 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

07:30

11:00

14:30

18:00

21:30

00:40

ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΟΧΕΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΟΥ ΚΙ ΕΣΥ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΤΗΣ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ. ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΠΡΟΦΙΛ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ. ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!!!:cheer: :cheer:

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νελλη μου ενα μωρακι ποσο μαλλον νεογεννητο τρωει οποτε του ερθει δεν εχει ωραρια και δεν ειναι καθολου στανταρ το λεγομενο 2ωρο-3ωρο για να σου δωσω κατι να συγκρινεις θα σου πω το εξης: ο μπεμπουλης μου επρεπε να τρωει ανα 2 με 3 ωρες και εγω αν κοιμοταν τον σηκωνα να φαει εστω και κοιμησμενος λογω οτι επρεπε να παρει βαρος! (ομως ηταν λαθος! δεν κανει να τα ξυπναμε)η παιδιατρος μου μου ειπε και 4 και 5 ωρες να κοιμαται αστον!!! δεν πειραζει θα ξυπνησει μονος του και θα φαει και ετσι εκανα

το προγραμμα του ηταν την ημερα ανα 2 με 3 ωρες και την νυχτα κοιμοταν 5 ωρες (καλυτερα κιολας κοιμομουν κι εγω χιχι)δεν υπαρχει κανενα θεμα με την αναπτυξη του μωρου εφοσον την θηλαζεις την μικρουλα σου παιρνει οσο χρειαζεται για να αναπτυχθει και μαλλον την χορταινει κιολας τελικα εχεις πολυ βολικο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

νελλη μου ενα μωρακι ποσο μαλλον νεογεννητο τρωει οποτε του ερθει δεν εχει ωραρια και δεν ειναι καθολου στανταρ το λεγομενο 2ωρο-3ωρο για να σου δωσω κατι να συγκρινεις θα σου πω το εξης: ο μπεμπουλης μου επρεπε να τρωει ανα 2 με 3 ωρες και εγω αν κοιμοταν τον σηκωνα να φαει εστω και κοιμησμενος λογω οτι επρεπε να παρει βαρος! (ομως ηταν λαθος! δεν κανει να τα ξυπναμε)η παιδιατρος μου μου ειπε και 4 και 5 ωρες να κοιμαται αστον!!! δεν πειραζει θα ξυπνησει μονος του και θα φαει και ετσι εκανα

το προγραμμα του ηταν την ημερα ανα 2 με 3 ωρες και την νυχτα κοιμοταν 5 ωρες (καλυτερα κιολας κοιμομουν κι εγω χιχι)δεν υπαρχει κανενα θεμα με την αναπτυξη του μωρου εφοσον την θηλαζεις την μικρουλα σου παιρνει οσο χρειαζεται για να αναπτυχθει και μαλλον την χορταινει κιολας τελικα εχεις πολυ βολικο μωρο

ΝΕΛΛΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΥΤΟ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ, ΟΤΙ ΔΗΛ. ΑΝ ΞΕΧΑΣΤΩ Η ΑΝ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ή ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4-5 ΩΡΕΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nelly to moro kai di afto pou thulazei tha faei opote thelei mono ama perasoun trisimisi ores na to ksupniso gia na faei mou eixe pei i paidiatros,emena pou troei skoni pali exei polu astato orario ,troei opote goustarei mporei na faei sto duomisaoro mporei kai sto 5oro,ama den thelei oso mpimpero kai na valeis sto stoma tis den troei....anapodo plasma sou leo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropingouine εμενα αυτο το πραγμα μου το κανει τωρα με το βραδυνο γαλα ειναι χορτασμενος απο την κρεμα και με το ζορι πινει 100-150μλ και αν δεν θελει γινεται χαμος!!!! σπρωχνει το μπιμπερο και σφραγιζει το στομα του:P;):P

οποτε και εγω τι να κανω?? τον αφηνω να κοιμηθει αφου δεν θελει αλλο γαλα

τι πεισμα εχουν παπαπαπαπα!!!!!!!!!!!!!

νελλη εχει δικιο η happy mammy μην αφηνεις να περναει πανω απο 5 ωρες για να φαει...ειδες δεν το θυμηθηκα (παει καιρος το ξεχασα)και να παρεις και τον παιδιατρο τηλ να τον ρωτησεις κιολας για πιο σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

nelly to moro kai di afto pou thulazei tha faei opote thelei mono ama perasoun trisimisi ores na to ksupniso gia na faei mou eixe pei i paidiatros,emena pou troei skoni pali exei polu astato orario ,troei opote goustarei mporei na faei sto duomisaoro mporei kai sto 5oro,ama den thelei oso mpimpero kai na valeis sto stoma tis den troei....anapodo plasma sou leo....

:lol: :lol: :lol: ΣΕ ΠΑΙΔΕΥΕΙ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΑ Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ;;;:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ..Και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα στο μυαλο....

Περιπου ποσες πανες γεμιζει τη μερα???Εχω διαβασει εδω πως πρεπει 6-8....και 2-3 φορες κακακια :huh:

Παρε κοριτσακι μου το γιατρο τηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αν θηλαζεις ειναι πααααααρα πολλες οι ωρες που μενει νηστικο το μωρακι σου απο τις 7 μεχρι τις 2....

Τη μερα να μην την αφηνεις να κοιμαται πανω απο 3 ωρες...

Να την ξυπνας να τρωει.Ασε που στη φαση που ειναι μπορει απο την αδυναμια της να μην ξυπναει...

Οσο για τη νυχτα μπορεις να την αφηνεις και 4-5 ωρες...

Ειναι πολυ πολυ μικρουλα ακομη για να εχει προγραμμα παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να ξερουμε αν ενα μωρο που θηλάζει τρεφεται ικανοποιητικά καθε μερά (εκτος την εβδομαδιαία μετρηση στη ζυγαριά μεχρι να σαραντίσει) μετράμε τις βρεγμένες και με κακάκια πάνες .

Πρεπει να βρέχει 6-8 πανες και να λερώνει 3-4 . Οι βρεγμένες πρεπει να ειναι με διαφανο ελαφρά κιτρινο υγρό και οχι σκουρο κιτρινο ή πορτοκαλί.

Κάθε μωρο ειναι διαφορετικό αλλα αυτά ισχύουν για ολα τα μωρά !

Αν δεν ισχύει κατι απο τα παραπάνω θα πρέπει να ενθαρύνεις το μωρο να θηλάσει δηλ να το ξυπνάς . Ειναι πολυ σημαντικό για την υγεια του .

Αυτο που θελω να σε ρωτήσω ειναι ποσους θηλασμους περιπου κανετε το 24ωρο ? Οπως τα μετράω μου βγαινουν εξαιρετικά λιγοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου πάντως δεν είχε κανένα ωράριο, όποτε να ναι τρώει, μόνο στον ύπνο έχει πρόγραμμα. Απο νεογέννητο κοιμόταν 4-6 ώρες συνεχόμενες κ ο παιδίατρος μου έλεγε να την ξυπνάω στις 5 ώρες να τρώει.

Ομως επειδή δεν έτρωγε συχνά δεν είχα πολύ γάλα και μετά που έτρωγε δεν χόρταινε κ αναγκαστικά της έδινα συμπλήρωμα, φαύλος κύκλος. Πιστεύω οτι αν θέλεις να την θηλάζεις αποκλειστικά να την βάζεις να τρώει όσο πιο συχνά γίνεται. Πάντως απο 3 μηνών μου έχει ξεκινήσει τα 8ωρα η μικρή το βράδυ και ο γιατρός μου είπε οτι αφού παίρνει καλό βάρος να μην την ξυπνάω για φαγητό καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νελλη μου.Αρχικα στην πρςτη εβδομαδα πρεπει να το δει παιδιατρος (τον δικο μου τον καλεσα την ημερα που βγηκα απο το νοσοκομειο) για να το μετρ.ζυγ.κλπ.Επισης να κανς μια αλλη ερωτηση μιας και δεν ειδα τις κοπελες να ρωτουν.Οαν το πηρες απο το νοσοκομειο μηπως σου ειχε λιγο ικτερο?Τα μωρα που εχουν ικτερο κοιμουντε πολυυυυυυ.Το ξερω εκ πειρας μιας και την δικη μου την αφησα για μια μερα στο νοσοκομειο λογο ικτερου.Και κατι τελευταιο μηπως εδω πρεπει να απαντηση η Αγλαια?Φυσικα και η Lala ειναι αρκετα ενημερωμενη και δεν την αμφισβητω κα8ολου αλλα επειδη ειναι νεογεννητο το μωρο και τα παιδια εντελως απειρα καμια δεν μπορει να παρει τοσο μεγαλη ευ8ηνη.και παλι ζητω συγνωμη απο την Lala γιαυτο αλλα ειμαι συγουρη οτι καταλαβαινει την σοβαροτητα της καταστασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι συγνωμη ! Καλα κανεις και τα λες αυτα ...

Εγω δεν ξερω την ιστορια της κοπελας και εχεις δικιο οτι το μωρο το πρωτο δεκαήμερο πρεπει να το δει παιδιατρος ...νομιζα αυτα οτι ειναι γνωστά και τους εχουν ενημερωσει απο το μαευτήριο .

Η Αγλαία δεν ξερω αν εχει να προσφέρει κατι παραπάνω ... Δεν μπορουμε να κανουμε γνωματεύσεις απο το νετ γιαυτο ειναι αρμοδιος ο παιδίατρος !

Για να συνοψίσουμε : Καλο μου κοριτσι θα πρεπει να επισκεφτειτε παιδίατρο μεσα στις επομενες μερες (ή να σας επισκεφτει αυτος). Το μωρο πρεπει να ζυγιστεί και να κοιταχτει απο παιδίατρο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανως lala μου δεν τα ενημερωσαν καθολου τα παιδια :( .Οχι οτι μου κανει εντυπωση δλδ.Δεν λες παλι καλα που υπαρχει και το σαιτ μας και μαθαινουμε και κατι παραπανω?Η γνωση λιγο λιγο ερχετε απο την εμπειρια τις κα8εμιας μας.Ας πουμε εμενα η μπουμπου εκανε ικτερο και μου ειπαν οτι θα κοιματε πολυ και πρεπει να την ξυπνας στις 4 ωρες.Εδω να πω οτι αυτο δεν μου το ειπαν στο νοσοκομειο (για το ξυπνημα) αλλα ο παιδιατρος που εφερα.Να ειναι καλα ο ανθρωπος αν και ειναι 70 ετων ακομη εξασκει το επαγγελμα και ειναι τρομερα εμπειρος.Μετα ετυχε ο παιδιατρος μου να εχει παει σαββατο στην χαλκιδα (στο εξοχικο του) και καλεσα στους γιατρους sos γιατι η μικρη εκανε εμετους και κολικους.Εκει πια τα ειδα ολα...εκτος οτι η παιδιατρος μου αλλαξε το γαλα και επεμενε οτι ηταν το καλυτερο (δεν θα πω την μαρκα γτ δεν ειναι σωστο) ηταν και κατα του θηλασμου γτ λεει ειναι αχρηστος ο θηλασμος μετα τις 20 μερες :ohmy: .Μου κρεμαστηκε το σαγονι με ολα αυτα που ελεγε.Αποτελεσμα την πληρωσα 100 ευρο μιας και ηταν σαββατο και εκανα υπομονη μεχρι την δευτερα που ηρθε ο παιδιατρος μου.70 ετων 70 τι να κανω γερος να ειναι ο ανθρωπος εχει τρομερη πειρα.Η νεαρη παιδιατρος που μου εστειλα ηταν να μην σου πω τι γτ δεν κανει κιολας.Η Νελλη ειναι μικρη σε ηλικια οποτε καλο ειναι να κοιταξει να παει στον παιδιατρο που την μεγαλωσε γτ δεν ειναι νομιζω φυσιολογικο να κανει τοσες ωρες το μωρο χωρις γαλα.Ειδικα αφου το θηλαζει.Απο εσενα εμα8α Lala οτι το γαλα ειναι ελαφρυτερο και χωνευετε πιο γρηγορα (ειλικρινα δεν το ηξερα) οποτε ειδες παλι η γνωση :) .Νελλη μου μονο αν ερθει παιδιατρος 8α σου τα πει ολα.Εμεις εδω ειμαστε για οτι θελεις αλλα ΜΟΝΟ ο παιδιατρος εχει την πληρη ευθηνη για το νινακι σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εμένα το καλύτερο θα ήταν να πάρεις τον/την παιδίατρο σου. Κάθε γιατρός έχει την δική του πολιτική και καλό θα ήταν να ακολουθήσεις αυτή του δικού σου.

Πάντως πάνω κάτω και εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι και στα κορίτσια ... την ημέρα να τρώει περίπου κάθε 3 ώρες εκτός αν κοιμάται που αν περάσει τις 3.5 τότε να την ξυπνήσω ενώ το βράδυ να την αφήνω να ξυπνάει ότι ώρα θέλει !!! (πάλι καλά γιατί έτσι κοιμάμαι και εγώ)

Διστυχώς ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να θηλάζουμε μόνο όποτε εγώ έχω και την διαδικασία του θήλαστρου :S βλέπεις της δίνω δικό μου με μπιμπερό !!!!!

Κάθε μωρό έχει τα δικά του ... απλά μίλα με τον γιατρό σου

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nelly mou kalimera agapi mou...

Kita kai egw tha sumfwnisw me tin mpempoulli kai tin happy mammy...

Einai oti to swsto,,,

Tin imera na ksupnas to mwraki sou kathe 4 wres na trwei...

Wmos to vradi kai 10 wres na kimatai asto stin isixia tou...

Sas euxwme ta kalitera...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ! ΕΓΩ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 4 ΩΡΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου εκτιμω οτι το μεσοδιαστημα των γευματων μεταξυ 7-2 ειναι υπερβολικα μεγαλο! μπορεις να την ταιζεις και κοιμισμενη! δεν πειραζει1 αρκει να μην χανει γευματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου καλησπέρα!Κάθε μωράκι έχει τους δικούς του ρυθμούς. Επίσης δε νομίζω ότι υπάρχει πρόγραμμα για τόσο μικρά μωράκια. Όταν είχα γεννήσει μου είχαν πει να μην ξυπνάω το μωρό για φαγητό. Βέβαια ο δικός μου ξυπνούσε συνήθως στις 3-4 ώρες για να φάει. Οπότε δεν μου δημιουργήθηκε η απορία τι κάνουμε όταν ένα παιδί ξεπερνάει το 4ωρο. Υπήρχαν όμως φορές που κοιμόταν περισσότερο. Αλλά αν στο κάνει συνέχεια έχει διαφορά. Κανε μια ερώτηση στην παιδιατρο μήπως παίζουν και άλλοι παράγοντες που κοιμάται τόσο πολύ όπως σωστά είπαν τα κορίτσια.Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Η παδίατρος έχει έρθει.Μου είπε αυτό που είπε και η LaLa.Δηλαδή 6-8 βρεγμένες πάνες και 3-4 λερωμένες είναι το φυσιολογικό.Απο κει και πέρα μου είπε να μην την ξυπνάω για να φάει:blink: Η αλήθεια είναι πως-αν και άσχετη!-μου φάνηκε και εμένα πολύ περίεργο,για αυτό και σας ρώτησα...

Σήμερα ας πούμε θηλάσαμε στις 8:45,11:30 και στος 15:00.Τις άλλαξα μέχρι τώρα 3 βρεγμένες πάνες και 2 λερωμένες.

Αχ έχω αγχωθεί παρα πολύ:(:(:(

Πάντως η παιδίατρος(νέα)μπου είπε οτι είναι καλή στα κιλά και στο ύψος για την ηλικία της...Αλλά επέμενε στο οτι το μωρό ξέρει καλύτερα απο εμένα πότε πρέπει να φάει:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νελακι μου και εγω συμφωνω,πρεπει να καλεσεις γιατρο να σου την εξετασει τη μπουμπου σε ολα τα επιπεδα,ζυγισμα κτλ..... μονο ετσι θα εχει ολοκληρωμενη εικονα και θα σου δωσει τις σωστες συμβουλες-εντολες για τη μπουλου σου.:) εμενα παντως και με την απειρια που με διακατεχει:P,αισθανομαι οτι ειναι πολλες οι ωρες που μενει νυστικη και κοιμαται...και εμενα για ικτερουλη μου κανει η ολη φαση.. απο τα μηδαμινα πραγματα που ξερω... παρε τον γιατρουλη τηλ να ερθει για να σου λυθουν οι αποριες και για να δουμε την κατασταση της μπουμπουκας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moussa έγραψε:

Να ειναι καλα ο ανθρωπος αν και ειναι 70 ετων ακομη εξασκει το επαγγελμα και ειναι τρομερα εμπειρος.Μετα ετυχε ο παιδιατρος μου να εχει παει σαββατο στην χαλκιδα (στο εξοχικο του) και καλεσα στους γιατρους sos γιατι η μικρη εκανε εμετους και κολικους.Εκει πια τα ειδα ολα...εκτος οτι η παιδιατρος μου αλλαξε το γαλα και επεμενε οτι ηταν το καλυτερο (δεν θα πω την μαρκα γτ δεν ειναι σωστο) ηταν και κατα του θηλασμου γτ λεει ειναι αχρηστος ο θηλασμος μετα τις 20 μερες :ohmy: .Μου κρεμαστηκε το σαγονι με ολα αυτα που ελεγε.Αποτελεσμα την πληρωσα 100 ευρο μιας και ηταν σαββατο και εκανα υπομονη μεχρι την δευτερα που ηρθε ο παιδιατρος μου.70 ετων 70 τι να κανω γερος να ειναι ο ανθρωπος εχει τρομερη πειρα.Η νεαρη παιδιατρος που μου εστειλα ηταν να μην σου πω τι γτ δεν κανει κιολας..

70 ετών?!!!! τι μου θύνησες με την νέα γιατρό που είπες, κάτι άσχετο με το θέμα: όταν πήγα στο νοσοκομείο να γεννήσω την πρώτη φορά η γιατρός που εφημέρευε ήταν νέα και εκπαιδευόμενη μου έκανε υπέρηχο και μας είπε ότι ο γιος μου έχει το ένα πόδι μικρότερο από το άλλο!! μας το είπε την ημέρα της γέννας και της είπαμε μα πώς είναι δυνατόν αφού κάναμε τον αναλυτικό 3D υπέρηχο και έδειξε όλα καλά, και μετά είπε: αν σωστά όλα καλά!!!:angry::angry: άντε να την εμπιστευτείς αυτήν την γυναίκα!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA NELLY!!!!!

AFOY H PEDIATROS SOY EIPE OTI OLA EINAI KALA MHN AGXONESE!!!!!

EMENA H PEDIATROS MOY EIXE PEI OTI TO MORO PREPEI NA TROEI STIS 3 ORES.ALLA H MAGOYLITSA MOY TON PROTO KAIRO KOIMOTAN SYNEXEIA K THN TAIZA KOIMISMENH.GIATI AN PERIMENA NA KSYPNISEI......:laugh:

THS ARESE POLY O YPNOS STHN ARXH....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...