Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεια σας.Νέο μέλος, νέα μαμά, άπειρες απορίες.


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Καλώς σας βρήκα!!!

Εύχομαι στα κορίτσια που προσπαθούν για μωράκι να πραγματοποιηθεί η επιθυμία τους άμεσα, στις εγκυούλες καλή λευτεριά και στις μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους.

Έχω ένα μπεμπούλη 1 μιση μηνών.Τον θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά (έχω δώσει κανά 2 φορές μπιμπερό).

Στα διάφορα post γύρω από το θηλασμό έχω διαβάσει από διάφορα κορίτσια ότι θηλάζουν ξάπλα. Βρε κορίτσια μήπως μπορείτε (όσο γίνετε) να μου περιγράψετε πώς το κάνετε;;;

Επίσης πόση περίπου ώρα θηλάζουν τα μωράκια σας;;;Τι ώρα κοιμούνται και πότε ξυπνούν;;;

Τέλος να ευχαριστήσω τα κορίτσια που θηλάζουν και γράφουν στο mammyland(αργώ,αφροδίτη,πεμπι,λαλα,θούλι,καντινού,λοβι κ.α που δε θυμάμαι τώρα) γιατί πραγματικά μου έλυσαν πολλές απορίες αλλά και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια για τα πολύ ωραία θέματα που ανοίγουν.

Φιλάκια και ελπίζω να τα λέμε συχνά.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Παναγιωτα, θα προσπαθησω να σου εξηγησω, αν τα καταφερω.. καλως! Ξαπλωνεις στο πλαι και βαζεις το ενα χερι κατω απο το κεφαλι σου (οπως θα εκανες αν δεν ειχες μαξιλαρι) ξαπλωνεις το μωρο διπλα σου με το κεφαλακι στο υψος του στηθους σου. Επιδη ειναι μικρουλι ακομα, θα ειναι ξαπλωμενο ανασκελα και θα γυρισει το κεφαλακι του προς το στηθος σου για να το θηλασεις. Εσυ βρες ποιος ειναι ο ποιο ανετος τροπος για να εισαι ανετα, π.χ. αν νιωθεις οτι 'πεφτεις" βαζεις ενα μαξιλαρι στην πλατη να σε στηριζει. Και το μωρο θα σου δειξει αν ειναι ανετα, αν δεν τρωει αλλαξε το λιγο θεση, πιο πανω πιο κατω .. που θα παει θα το βρεις!:laugh:

Τωρα το θεμα υπνου ειναι υποκειμενικο, καθε μωρακι εχει το δικο του ωραριο. στο συνολο θα πρεπει να κοιμαται περιπου 15 ωρες το 24ωρο. Σττην ηλικια που ειναι το δικο σου, θηλαζουν ωωωωρες ατελειωτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natural ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Θα το δοκιμάσω έτσι όπως μου το είπες και θα σας πω τα αποτελέσματα. Ελπίζω να πετύχει μπας και κοιμηθώ και λιγάκι!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα γειά σου και να χαίρεσαι το μωράκι σου.

Η Natural σου περιέγραψε πολύ καλά πιστεύω το πως θηλάζουμε ξαπλωμένοι.

Απλά ξαπλώστε και είμαι σίγουρη πως θα τη βρήτε τη θέση.

Και εγώ ξαπλωμένη στο πλάι τον θήλαζα τον μικρούλη μου.Θεωρώ πως είναι η βολικότερη θέση.

Όταν ήταν στην ηλικία του δικού σου θήλαζε πολύ συχνά κάθε

2-3 ώρες αλλά ήμουν τυχερή γιατί ''ρουφούσε!!'' καλά και σε 10-15 λεπτά τελέιώναμε και τον θήλαζα κάθε φορά από το ένα στήθος.Θέλει πολύ υπομονή αλλά απόλαυσε το γιατί οι πρώτες μέρες περνάνε πολύ γρήγορα και θα τις αναπολέις συγκινημένη .Βούρκωσα!Εμείς γίναμε ενός και δεν το καταλάβαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα καλως μας ηρθες και να χαιρεσαι το μωρακι σου.

και το δικο μου εναμιση μηνων ειναι και το θηλαζω αποκλειστικα

τωρα το ξαπλωτα ειναι ευκολο οπως σου εξηγησε η νατουραλ απλα εγω το μωρο το βαζω πλαγια ολο του το σωματακι γυρισμενο προς εμενα και το στηριζω με το αλλο χερι στην πλατουλα

αν και δεν θηλαζω συχνα ξαπλωμενη

αν ψαξεις μεσα στη σελιδα εχει ειδικο θεμα για τον θηλασμο και τις στασεις του πηγαινε επανω στη σελιδα εκει που λεει το μωρο και πατα 0-12μηνων και πατα θηλασμος θα σου βγαλει διαφορα θεματα και αυτο το θεμα

οντως εδω τα κοριτσια βοηθανε παρα πολυ εγω πιστευω αν δεν ειχα απο εδω ενημερωση και την συμπαρασταση και του αντρα μου βεβαια ισως τωρα να μην θηλαζα γιατι η αληθεια ειναι πως στην αρχη ειναι πολυ δυσκολο....

αλλα μετα συνηθηζεις και αξιζει τον κοπο

αληθεια γιατι δεν θηλαζεις αποκλειστικα.?γιατι δεν το προσπαθεις?οτι θες ρωτα και θα σε βοηθησουμε ιδιως τα κοριτσια που θηλαζουν πολυ καιρο.

τωρα για τον υπνο ακομα τα μωρακια μας ειναι πολυ μικρουλια και δεν εχουν ωραριο

εμενα πχ τρωει μερικες φορες και καθε μια ωρα και μετα ισως κοιμηθει η θα κατσει λιγο

αλλα συνηθως κοιμαται πολλες ωρες.σημερα πχ ξυπναει τρωει και κοιμαται

αλλα ξυπναει καθε 2.5 ωρες για βυζακι....και το βραδυ:) :)

οτι αλλο θες εδω ειμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου να σου ζήσει!!!!Ενα μιση ε;;Μου φαίνεται πολύ μακρύς ο δρόμος αλλά όλοι μου λένε αυτό που μου λές και εσύ. Οτι αυτές οι μέρες δε γυρίζουν πίσω.Εγώ ακόμα προσπαθώ να προσαρμοστώ.Κάποιες μέρες είναι καλές και κάποιες άλλες όχι. όταν μου γελάει όμως ξεχνώ τα πάντα.Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ .:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoula σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Εχω διαβάσει τα post σου και πραγματικά με βοήθησαν πολύ . Δε θηλάζω αποκλειστικά γιατί προς το βράδυ κάτι τον πιάνει το μπεμπούλη μου και μου παραπονιέται ότι πεινάει πολύ ενώ τον έχω θηλάσει και μία ωρα.Επειδή η κούραση είναι μεγάλη του φτιάχνω και λίγο συμπλήρωμα μπας και κοιμηθεί παραπάνω.Μέσα στη μέρα τρώει μόνο από το στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον ο μπεμπούλης σου Παναγιώτα σε έχει κάνει πιπίλα!!

Το βράδι που θηλάζεις τόσο πολύ σίγουρα δεν πίνειόλη την ώρα.Πιπίλα παίρνει?

Πάντως έστω τη μέρα θήλαζέ τον γιατί αν αφήνεις γεύματα , σταματάς και την παραγωγή.Μην το ξεχνάς αυτό αν και είμαι σίγουρη ότι το ξέρεις.Μπράβο σου πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παναγωτα μου με καταλαβαινεις

οι αποριες οι προβληματισμοι ειναι τοσοι πολλοι!!!!!!!

αλλα που θα παει θα μπουμε σε μια σειρα

καθε μερα εχω και αλλες αποριες γιατι κατι καινουργιο βγαινει αλλα ευτυχως τα κοριτσια εδω εχουν διαθεση και υπομονη και μας βοηθανε εμας τις καινουργιες μανουλες

φαγανος ο μπεμπης ε??και μενα ετσι ειναι μπορει και καθε μιση ωρα να θελει να φαει

αλλα γνωμη μου βεβαια προσπαθησε να κοψεις το ξενο για να κατεβασεις περισσοτερο γαλα

καταλαβαινω απολυτα πως ειναι πολυ δυσκολο συνεχεια με το βυζι εξω και με τοση κουραση και μετα απο καισαρικη εγω,ιδιως το βραδυ οταν ξυπναει λεω ποτε κιολας πεινασε δεν μπορω αλλο αλλα κανω υπομονη και τη θηλαζω

προσπαθησε το και εσυ να σκεφτεσαι εκεινη την ωρα οτι και εμεις θηλαζουμε και οτι δεν εισαι μοναχουλα:):P :P :P :P

εγω σκεφτομαι οτι και αλλες μανουλες ειναι ξυπνητες και παιρνω κουραγιο....

καλε σου χαμογελαει συνεχεια?εμενα μια φορα μονο και αυτο ηταν τιποτα ξανα

αχ και ποσο το θελω!!!αλλα τζιφος με κοιταει σα να ειναι θυμωμενη οταν της μιλαω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάζομαι εμένα με ευχαριστείς στο κ.τ.λ. ε;;;; :lol:

Η μεγάλη μου κόρη στην αρχή θήλαζε ώρες ατελείωτες. Ξάπλωνα και έβαζα το μωρό στο στήθος και προσπαθούσα να τρώει με άνεση.

Στη μικρή να πω την αλήθεια δεν με βολεύει ξαπλωμένη. Ακόμα και το βράδυ θηλάζω καθιστή. Ξυπνάω ανά 3 ώρες και θηλάζω για 10 λεπτά. Της αρεσει και κατά συνέπεια μου αρέσει και μένα. Βέβαια μια φορά που το έκανε συνεχόμενο 6ωρο ξύπνησα με άλλη ενέργεια.

Να σχολιάσω ότι και για το γεγονός που ξυπνάει 2 φορές μέσα στη νύχτα κακοφαίνεται στους ειδικούς. "Τωρα πια μεγάλωσε (ειναι 4,5 μηνών) δεν θα έπρεπε να ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Αλλά το μητρικό γάλα είναι ελαφρύ και δεν μπορεί να το κρατήσει όλη νύχτα" - σημερινό σχόλιο!!!

Οπλίσου με υπομονή και κουράγιο και δώσε στο μωράκι σου αυτό που έχει ανάγκη... εσένα! Ακόμα και τη νύχτα!

Να σου ζήσει και να χαιρεσαι τις στιγμούλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK σε ξέχασα κοριτσάκι μου. Πω πω. Εν τω μεταξύ έχω διαβάσει πολλά post που έχεις δώσει απίστευες συμβουλές.Αλλά τι να σου κάνει άνα μυαλό!!!(Είμαι και ξανθιά:) ):) Πάντως μου αρέσει πολύ που βρήκα μανούλες με τις ίδιες ανησυχίες με μένα γιατί ρε κορίτσια στο μαιευτήριο μου τα λέγανε λίγο περίεργα. Π.χ "Αν το μωρο ξυπνάει σε λιγότερο από 3 ώρες και πεινάει τότε θέλει συμπλήρωμα" και στην αρχή είχα πελαγώσει. Μετά βρήκα εσάς και κατάλαβα ότι όλα αυτά είναι μ...ιες.Το μωρό θα φάει όσο θέλει και όποτε θέλει.Ετσι δεν είναι;;;

Εφούλα μου άρεσε πολύ η ιδέα σου.Τώρα που θα ξενυχτάω θα σκέφτομαι ότι θηλάζουμε όλες μαζί και θα παίρνω κουράγιο. Ο μπεμπούλης μου χαμογελά αρκετά συχνά. Είναι φοβερό. Βέβαια πρώτα πρέπει να έχει φάει. Είναι πολύ φαγανός.έβαλε 1800 και 6 πόντους μέσα σε ένα μήνα.Φτου το μαναρι μου!!!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλός ήρθες Παναγιώτα και χαίρομαι πολύ που σε βοηθάμε .

το ξαπλωτό το ανακάλυψα αργά ...έφαγα πολύ κούραση στο καθιστό...στην αρχή το έκανα πολύ λάθος (ήμουνα ανάσκελα και λίγο στο πλάι πάνω σε δυο μαξιλάρια και ο μικρός δίπλα μου πάνω στο μαξιλάρι θηλασμού !!!υπερπαραγωγή !!!) αλλά τα κατάφερα και έμαθα και είναι πολύ εύκολο όπως κρατάς κανονικά το μωρό αγκαλιά και θηλάζει πέφτεις να ξαπλώσεις με αυτήν την πλευρά μόλις ακουμπήσει το μωρό στο κρεβάτι βγάζεις το χέρι σου κάτω από το κεφαλάκι του και το βάζεις κάτω από το δικό σου κεφάλι (ενδιάμεσα ένα μαξιλάρι αν θες να κοιμηθείς).το μωρό πρέπει να είναι στραμμένο όλο προς εσένα βάζεις κάτι πίσω του να μην γυρίσει και κάτι πίσω σου να μην κουράζεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΠΛΩΤΗ ΣΤΑΣΗ! ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ! ΔΕΝ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑ ΟΥΤΕ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ! ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΔΩΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΘΥΜΗΘΕΙΣ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΥΤΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΒΑΖΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ1 ΜΩΡΕ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΕΙΝΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ. ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΟΝΑΛΑΚΙΑ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Παναγιωτα!!!Καλως μας βρηκες!

Εγω ειμαι απο τις τυχερες στο θηλασμο!

Απο την αρχη η μπεμπα(τωρα ειναι 3 μηνων)ετρωγε και κοιμοταν.Δεν περασα μαραθωνβιους θηλασμου!Τα βραδια χτυπουσε 4-5ωρα στην αρχη και τωρα πια κοιμαται 7ωρο στανταρ....

Η ξαπλωτη σταση βολευει παρα πολυ...

Και γω τη εφαρμοσα καπως αργα γιατι νομιζα οτι ετσι δεν τρωει το μωρο καλα!!!!

Τωρα πια τρωει περιπου μισαωρο και ενα στηθος ανα γευμα!

Γιατι δεν προσπαθεις να τη θηλασεις αποκλειστικα????

Εγω να πω κατι αλλο βρε κοριτσακια.....

Η μπεμπα μου δεν υπαρχει περιπτωση να φαει και να μη γινει μουσκεμα και αυτη και εγω....

Τρεχουν τα γαλατα απο το στομα της...Τρεις την ωρα σουτιεν και φανελες αλλαζω.

Αφηστε που στο ξαπλωτο ,οταν την πρωτοταισα μου εκανε μουσκεμα το στρωμα.

Τωρα πια βρηκα πατεντα να βαζω ενα σελτεδακι κατω απο το κεφαλι της οταν τρωει ομως, βρεχεται το κεφαλι της και το φορμακι της...

Καθε πρωι ξυπναμε λουτσα και οι δυο...

Τι ταλαιπωρια κιαυτη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω εμένα όλη μέρα βγάζει αλλά στον ύπνο ποτέ!!!

καλά εγώ μυρίζω μόνιμα γάλα ....ποσά να αλλάξω σε μια μέρα ....πόσα πλυντήρια να βάλω η έρμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ όλες για την άμεση ανταπόκριση και τις απαντήσεις σας.Θα προσπαθώ να μπαίνω συχνά να τα λέμε.θα ήθελα να γράψω και άλλα but έχω τον μπέμπη να παραπονιέται.Φιλάκια πολλά!!!!:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα καλοσώρισες στην ομορφη παρέα μας!!!!και γω εχω ενα αγορακι εναμιση μηνών:) Σε καταλαβαινω γιατι και γω στην αρχη αλλα και τωρα εχω παρα πολλες αποριες..εγω θηλάζω αποκλειστικα περιπου ανα 3ωρο..και μενα ειναι πολυ λαιμαργο!!!στις 39 εβδομαδες ηταν 4880γραμμαρια!!!!:ohmy: χοντρουλης:P Η παιδιατρος μου ειπε οτι επρεπε να παιρνει 25-30 την μερα και αυτος παιρνει 60!!αλλα τι να κανω αφου πειναει ο φαγανούλης!!!και γω στο πλαι δυσκολευομουν..δεν μπορουσα..βαζω και θηλες σιλικονης λογω επιπεδων θηλων..οπωτε λιγο δυσκολα..αλλα με βοηθησε και η "thouli" μας απο δω οπωτε τα καταφερα..

να σου ζησει το ζουζουνι σου!!

θα χαρω να τα λ'εμε!!

φιλάκια!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

τι να σου πω εμένα όλη μέρα βγάζει αλλά στον ύπνο ποτέ!!!

καλά εγώ μυρίζω μόνιμα γάλα ....ποσά να αλλάξω σε μια μέρα ....πόσα πλυντήρια να βάλω η έρμη!!!

Οχι δεν καταλαβες...

Δεν βγαζει...Τρεχουν τα γαλατα απο το στομα της ενω τρωει...

Οσο για τα πλυντηρια βαζω στανταρ καθε μερα!

Αφου την ταιζω με διπλες σαλιαρες για να μην λερωνει τα ρουχα της (οσο μπορει βεβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ

AFRODITH ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!:silly: :woohoo:

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΓΑΛΑ ΜΥΡΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΦΗ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΓΑΛΑ ΡΕ ΣΥ..ΠΕΘΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ.

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΚΑΛΟΚΑΙΡΙ???????:woohoo: :woohoo: :blink:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 2 ΤΗ ΜΕΡΑ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλα οι μυγες!!!

Τις μελισσες που τις πας?????

Ασε δραμα με το στηθος που τρεχει!!!!

Εχω σιχαθει τα επιθεματα!!!

Αυτη ξυνιλα ρε κοριτσια ομως δεν παλευεται....

Σα γιαουρτι μου μυριζω...

:blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποια ξινιλα???πολυ ηπια το λες..εμενα σαν εμετιλα μου μυριζω...τυριλα να το πω?καπως ετσι παντως!! Παντως πριν ακομα γεννησω ειχα ξετιναξει το φορουμ οποτε απο την πρωτη μερα τον θηλαζα ξαπλωμενη και το βραδυ κοιμομαστε αγκαλιτσα. Αν δεν το εκανα αυτο, με τα 18ωρα που χτυπουσε στην αρχη θα το χα πει το poem. Χωρια που εμαθε να ειναι κατω και δεν θελει και πολλες αγκαλιες γιατι ειναι 8,5 κιλα και δεν λεει να βγαλω δισκοκηλη απο τα 28 μου.Τραβηξα κουπι στην αρχη ομως. Ανα 45 λεπτα να θηλαζω για 2 ωρες και δεν κοιμοταν με τιποτα. Τωρα κοιμαται μες τη μερα 2-3 45 λεπτα και τρωει ανα 2 ωρες εκτος αν ειναι εξω που τρωει ανα 3.Γενικα στα ωραρια του ειναι οτι να ναι.Που να φτασει 3ωρο???Παρτυ θα κανω...Τη νυχτα αλλο δραμα. Στην καλυτερη θα ξυπνησει 2 φορες στη χειροτερη 4-5!!!Το μονο που μάποζημιωνει ειναι οτι ειναι ολη μερα μες την τρελλη χαρα..βλεπει τον τοιχο και γελαει..γελαει γελαει γελαει.Τοση χαρα πια που τη βρισκει??? Εμ βεβαια αφου εχει τη βιζοπιπιλα on line τι αλλο θελει. ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κουραγιο...........................

Ομως ο χουχουλινος ειναι σουπερ μαγουλας!!!

Γιατι οι αντρες ειναι πιο στρουμπουλοι???

Η δικια μου ειναι τσιτσιλιανα μπροστα σας!

5500 κιλα ανθρωπος!!!

Μαλλον κοιμαται πολυυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια είστε όλα τα λεφτά.:woohoo: :woohoo: έχω ρήξει τρελό γέλιο γιατί ακριβώς τα ίδια παθαίνω και εγώ.Ολο αλλαζω σουτιέν και επιθέματα. Πολύ βρώμα!!! Julianna kai Lovie σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Να σας ζήσουν τα γλυκουλάκια σας.Julianna έχουμε γεννήσει με 2 μέρες διαφορά . Εγώ γέννησα 30 Μαρτίου στο ξενοδοχείο ΜΗΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...