Μετάβαση σε περιεχόμενο

παει τελειωσε


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ Η ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ?ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βασούλα...καταρχάς πρεπει να σου ερθει η πρωτη περιοδος μετα την αποξυση(εκανες?)..ερχεται περιπου μετα απο 40 μερες...ο γιατρος μου μου ειπε να παω να με δει μετα που μου ηρθε η πρωτη περιοδος και με εβαλε να κανω καποιες εξετασεις, για μυκοπλασμα, τοξοπλασμα, χλαμυδια, για την πηκτικοτητα του αιματος κλπ.. θα τις κανω το σαββατο και αν ολα καλα..μετα την δευτερη περιοδο που περιμενω 2-3 ιουνιου θα ξαναρχισω τις προσπαθειες..γενικα οι γιατροι λενε οτι καλο ειναι να ξεκιναμε τις προσπαθειες μετα απο 2-3 περιοδους για να επανελθει και να ξεκουραστει η μητρα...ρωτα το γιατρο σου καλυτερα κοριτσι μου..ολα καλα θα πανε θα το δεις...παλι θα κανουμε πολυχρωμα ονειρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΥΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο γλυκό μου κοριτσάκι... θα υπήρχε λόγος που έγινε! Μακάρι να σου έρθει γρήγορα το επόμενο σποράκι και... να παραμείνει! Καλή υπομονή και πολλά-πολλά φιλιά!!! Να προσέχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο και υπομονή Βάσω...τον Οκτώβριο λίγες μέρες πριν κλείσω την έδβομη εβδομάδα έπαθα το ίδιο με σένα!

Απογοητεύτηκα πολύ και δεν έπαψα να το σκέφτομαι ποτέ. Τώρα είμαι 7εβδομάδων και 1 μέρα έγκυος και πάλι, σε πολύ σύντομο διάστημα, πράγμα που δεν πίστευα να μου συμβεί...και τώρα κατάλαβα όσα μου λέγαν τόσο καιρό...οτι έγινε για καλό κλπ.

Προχτές που πήγα στον γιατρό ο σάκος ήταν πολύ μεγάλος στην 6 εβδομάδα...το προηγούμενο μωράκι παράλο που η καρδούλα του χτύπησε ήταν πάντα μια κουκίδα(ακόμη και στο τέλος της 6ης εβδομάδας)...ο Θεός ξέρει τι κάνει...δεν θέλει να μας παιδεύει!

Σου εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος!!

Πίστεψε το και απέβαλε το άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΟΥΛΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΝΕΣ ΠΑΛΙ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΜΕΤΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΕ ΠΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙ ΣΟΥ ΣΙΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΛΥΠΑΜΑΙ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟ ΟΜΩΣ???ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Βασούλα... καλώς ήρθες στο mammyland!

Μακάρι να'ταν υπό καλύτερες συνθήκες.. αλλά μην απογοητεύεσαι!

Επειδή το'χω περάσει κι εγώ αυτό που πέρασες και μάλιστα δυο φορές, αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να κάνεις εξετάσεις ειδικές, για καθ' έξιν αποβολές. Συνήθως οι γιατροί λένε για εξετάσεις μετά τη 2η ή 3η αποτυχημένη εγκυμοσύνη, αλλά ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω το ρίσκο. Μακάρι να τις είχα κάνει κι εγώ από την πρώτη φορά, ίσως να'χα γλιτώσει τη δεύτερη..

Οπότε, η προσωπική μου άποψη είναι καλύτερα εξετάσεις αμέσως κι ας τις πληρώσεις χωρίς λόγο (μακάρι δηλαδή) παρά το ρίσκο.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα! Και ό,τι χρειαστείς, μη διστάσεις, χαρά μου να σε βοηθήσω αν μπορώ. Φιλάκια πολλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΟΥΛΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΝΕΣ ΠΑΛΙ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΜΕΤΑ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ????????

KALIMERA BASOYLA!!!

EGO EIXA KANEI EKSOSOMATIKI.K ETSI EPREPE NA PERIMENO LIGO KAIRO PRIN KSEKINISO PALI.

O GIATROS SOY TI SOY EIPE?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΟΥΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΜΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου, θα'λεγα πως δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς να μείνεις έγκυος αμέσως. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου να συνέλθει από την ταλαιπωρία.

Την άποψή μου περί εξετάσεων στην έγραψα και πιο πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνονόματη καλως ήρθες στην παρέα μας!:woohoo:

Τα ίδια πέρασα κι εγώ πριν 3 μήνες περίπου...

Κανονικά πρέπει να περιμένεις 3 μήνες και μετά να ξαναπροσπαθήσεις...

Εγώ πρέπει να περιμένω πάνω απο 6 μήνες λόγω προβλήματος που προέκυψε...:dry:

Περίμενε λιγάκι, ζήσε το καλοκαιράκι, πάνε διακοπούλες και για πότε

θα ξαναμείνεις εγκυούλα ούτε που θα το καταλάβεις ;)

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

μη στεναχωριεσαι..κι εγω τα ιδια επαθα πριν 20 ημερες..παλλινδρομη στην 7η εβδομαδα...περιμενω να βγουν τα αποτελεσματα για να δουμε τι εφταιξε-

μπορει να ειναι αληθεια αυτο που ολοι μας λενε: η φυση ξερει καλυτερα,σε παρηγορει καποιες στιγμες,αλλα καποιες αλλες...μονο εσυ και το κενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...