Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ OLIA ΜΟΥ! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ Σ0Υ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ, ΑΓΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΥ MAMMY. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 335
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια................ :( εκανα ενα τεστακι ουρων απο το εργαστηριο που μου εφεραν και βγηκε αρνητικο........δεν ξερω....δεν παω για χοριακη,δεν θελω αου και αυτη θα δειξει αρνητικη......... ουφ.......θα δουμεαν συνεχιστει η καθυστερηση θα παω σεκαμια 10αρια μερες.......ουφ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos δεν είναι πάντα αξιόπιστα τα τεστ. Περίμενε δυο τρεις μερούλες ακόμα και μην απογοητεύεσαι. Θα δείξει...

Και αν δεν δείξει δεν θα σκάσουμε κιόλας. Μπορεί να θέλει να "πιαστεί" στις διακοπές βρε αδελφέ... θα σας ρωτήσει??? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα δεν μπορω.......... η κοπελα μου ειπε οτι αφου δεν εδειξε αυτο,και ας ηταν βραδυ,οτι δεν ειμαι.... και να μην κανω χοριακη αυριο γιατι θα απογοητευτω....... :( τι να πω......απο τη μια λεω να παω αυριο μονη μου στα κρυφα να κανω χοριακη και απο την αλλη δεν τολμαω....θα τρεμουν τα ποδια μου........που εισαι να παμε μαζι???????????????????????????

και αν δεν ειμαι τοτε γιατι μπαινω στην τεταρτη μερα καθυστερηση????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι,κοριτσάκι!Να είσαι αισιόδοξη πάντα,γιατί έτσι σε έχουμε συνηθίσει,να γελάς!Μπορεί να έγινε αργά η συλληψη και να πρέπει να περιμένεις λίγο.Με τόσες ευχές σίγουρα θα μείνεις έγκυος πολύ σύντομα,αν δεν είσαι ήδη...θετική σκέψη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιτακι!!!!!! ευχαριστω μακαρι......αλλααπογοητευτηκα........πως γινεται??? μπαινω στην τεταρτη μερα καθυστερηση ρε γμτ.....γιατι να δειξει αρνητικο??? και γιατι μου ειπε να μην κανω χοριακη γιατι δεν δειχνει????? τεταρτη μερα καθυστερηση γιατι να μην δειξει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΓΙ¨ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΙΞΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου μου ειπε η κοπελα οτι απο τη στιγμη που γινεται η συλληψη,μετα απο 9 μερες αυτο το τεστ ουρων δειχνει! και οτι δεν ειχε σημασια που ειναι βραδυ,γιατι αν ειχα μεινει εγκυος η ορμονη υπαρχει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κάνεις ακόμα χοριακή, άσε να περάσουν δυο μερούλες ακόμα... Εγώ θα επιμείνω έκανες τεστ, που τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα πάντα όταν μάλιστα το αποτελεσμα τους είναι αρνητικό. Δεν θέλω να σου "καλλιεργώ" ελπίδες άνευ αιτίας αλλά συμβαίνει καμιά φορά, δεν θυμάμαι υπό ποιες συνθήκες, να μην καθίσταται άμεσα ανιχνεύσιμη η εγκυμοσύνη για το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλα μου! Μη μου στενοχωριέσαι...που σου'χω κι αδυναμία από τότε που έδινα το ...σήμα (θυμάσαι?:P ) και τις ευλογίες μου :silly:

Ελπίζω να ήταν λάθος το τεστάκι! 'Αλλωστε κάποια κοπέλα η grousi νομιζω είχε κάνει τεστ ούρων στο νοσοκομείο και ήταν αρνητικό ενώ ήταν εγκυούλα! Οπότε...όσο ζω ελπίζω:)

Εγώ θα σου έλεγα αν και αύριο δε σου έρθει η κυρά περίοδος να κάνεις μια χοριακούλα σε ένα μικροβιολογικό να είσαι σίγουρη.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας να κάνεις και μια χοριακή.Δε θα χάσεις τίποτα.Αυτή είναι σίγουρη!Η καθυστέρηση μπορεί να προέρχεται και από τις κύστες.Το έχω πάθει!Με την αρνητική χοριακή δεν στενοχωρήθηκα.Στενοχωριόμουν με το άγχος που περνούσα και την αναμονή.Όλα είναι για μας και θα τα αντιμετωπίσουμε.Να πας για να ηρεμήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl εγω να δεις τι αδυναμια σου εχω.......αφου μου εδωσες καλο σημα.....αποκλειεται να καναμε κατι λαθος!!! χιιχιχιχχιιχ αχ γελαω μεσα στη δυστυχια μου!!!! μακαρι να ηταν και αυτο ενα ακομη τραγικο λαθος σαν αυτο της grousi... εσυ ποτε λες να κανω χοριακη???? μεθαυριο ε??

μαριαντ μου αυριο ειναι η τεταρτη μερα...οχι 9.. αλλα και παλι 4 μερες ειναι ενας σεβαστος αριθμος...ξερω και εγω πια???...

μαιρουλα δηλαδη λες οτι μπορει να κανει και λαθος...? επειδη ηκοπελα ειπε οτι αυτα δεν κανουν λαθη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιτακι σωστο αυτο!!!! κυστουλες εχω μονο στη δεξια πλευρα και λιγες...και δεν ειχαν επηρεασει ως τωρα τον κυκλο μου... σωστο παντως,καλυτερα να ξερω τουλαχιστον σιγουρα για να ξερω και απο τι ειναι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλα παντα να γελας και να μην το βαζεις κατω,να μην απογοητευεσαι αμα δεν εισαι αυτο το μηνα θα εισαι στον επομενο να εισαι σιγουρη.ξερω παντως ειναι πολυ σπαστικο να εχεις ελπιδες με την καθυστερηση και μετα να δειχνει αρνητικο.αλλα να ξερεις μεχρι να σου ερθει{που ευχομαι να μην ερθει}τιποτα δεν ειναι σιγουρο.προσπαθησε να ηρεμησεις και κοιμησου σε λιγο...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω εγώ που είμαι ανυπόμονο άτομο θα έκανα χοριακή ...χτες :P

Αν μπορείς να περιμένεις και δεν αγχώνεσαι πεισσότερο περίμενε...Αν όμως τρώγεσαι πολύ...

πήγαινε καντη τη ρημάδα!:laugh:

Σε φιλώ :kiss:

Θα χαρώ πολύ πολύ αν είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες μαρακι>>???? μακαρι...η αληθεια ειναι οτι εχω ελπιδες μεσα μου οτι μπορει να εδιξε ετσι επειδη ηταν βραδυ. δεν ξερω μακαρι να ηταν λαθος...... θα προσπαθησω να κοιμηθω σελιγακι...σε ευχαριστω....πολυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirllllllllllllllll :)

παντα μου δινεις ελπιδες τρελοκομειο....θα προσπαθησωνα παω αυριο.....παλιοπαιδο!!!!!!!!!!!!!!!! το ξερω κουκλα μου οτι θα χαρεις........ειμαι σιγουρη.... :) τρελοκομειοοοοοοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

μαιρουλα δηλαδη λες οτι μπορει να κανει και λαθος...? επειδη ηκοπελα ειπε οτι αυτα δεν κανουν λαθη.....

Ποια κοπέλα στο δωσε? Απο φαρμακείο? Εχει ιατρικές γνώσεις αυτή που στο δωσε η απλά μια κοπέλα που απλά εργαζόταν εκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κοπελα που δουλευει σε μικροβιολογικο εργαστηριο..και τα τεστ εγκυμοσυνης που εχουν ειναι λεει τα πιο καλα που υπαρχουν,δεν υπαρχουν στο εμποριο ειναι μονο για εργαστηρια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...