Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 335
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσαρες μου δεν ειναι καλα τα νεα... 2 βγηκε η χοριακη,αρνητικη δηλαδη....

μηλισα με τον γιατρο και μου ειπε οτι οι κυστουλες τα κανουν αυτα... και οτι μολις αδιαθετησω θα κανω καποιες εξετασεις για να δει τις ορμονες μου κτλ και μαλλον θα ξεκινησω αντισσυλιπτικα ενα 6 μηνο.. και ειπε ο γιατρος οτι μετα θα πιασω κατευθειαν και να μην στενοχωριεμαι,....κοριτσαρες φευγω παω πειραια....θα παρω μαζι το λαπτοπακι αν μπορεσω να μπω... σας ευχαριστω πολυ για τη στηριξη!!!! σας λατρευω....!!!!!!!! φιλακια πολλα σε ολες τις τσουπρες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos μην απαγοητευεσαι,τουλαχιστον βρηκες το προβλημα και με τις οδηγιες του γιατρου σου ολα θα πανε καλα!!!!!!εχω ακουσει κ εγω οτι μετα την χτηση αντισυλληπτικων πιανεις αμμεσως παιδι!!!οποτε χαλαρωσε κ ολα θα πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα μου δεν πειραζει σοκολατοκοριτσο μου!Θα κανεις τη θεραπεια σου και μετα θα ερθει το μικρουλοχρηστο σου!

Τωρα θα χαρεις το καλοκαιρι και τον ερωτα σας!Ουτε που θα καταλαβεις το πως θα περασουν οι μηνες!Φιλακια κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki85 έγραψε:

mikroulaxristos μην απαγοητευεσαι,τουλαχιστον βρηκες το προβλημα και με τις οδηγιες του γιατρου σου ολα θα πανε καλα!!!!!!εχω ακουσει κ εγω οτι μετα την χτηση αντισυλληπτικων πιανεις αμμεσως παιδι!!!οποτε χαλαρωσε κ ολα θα πανε καλα!!!!

Και ημητερα μου ετσι εκανε τον αδερφο μου μετα απο 6 μηνες αντισυλληψη(ενω προσπαθουσε δυο χρονια να μεινει εγκυος) οταν σταματησε τα θαυματουργα χαπια τσουπ ..επιασε αμεσως τον μπεμπη Μετα απο απο 18 μηνες ηρθα κι εγω απροσκλητη..και μετα απο μενα κι αλλο μωρακι ..που δυστηχως δεν κρατησαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!;)

Έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου!Μην αγχωθείς και μην απογοητευτείς σε καμία περιπτωση;)

Δεν το και από την θετική του πλευρά.Φέτος θα είναι οι τελευταίες σου διακοπές χωρίς μωράκι:laugh: Γιατί απ του χρόνου θα είσαι με τα μπιμπερό στην παραλία:P

Οπότε κοίτα νας τις χαρείς!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει κοπελιτσα μου!!Οι 6 μηνες θα περασουν νερακι και μετα θα λεμε αλλα και θα χαιρομαστε!Εισαι πολυ γλυκια και δυνατο κοριτσι!!Κοιτα να χαρεις το καλοκαιρακι γιατι οπως ειπε η φιλη του χρονου θα τρεχεις με τα μπιμπερο!!!Επισης σκεψου αυτους τους 6 μηνες τι θα ηθελες να κανεις, τι προετοιμασια για να υποδεχτεις μετα το ευτυχες γεγονος!!Παντως κι εμενα η μανουλα μου ετσι εκανε τον αδερφο μου!Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ MIKROYLA...ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ!ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ,ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΡΕΛΑ ( ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑΓΑ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ!ΑΦΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τις κυστες τοση καθυστερηση :(

Οσο γι αυτο με τα αντισυλιπτικα σε εμενα επιασε δεν ξερω αν ισχυει σε ολες

Επαιρνα για ενα χρονο και με το που τα διεκοψα 3 βδομαδες να κανω καποιες εξετασεις εμεινα εγκυος και τοτε χρησιμοποιουσα και προφυλακτικο (αλλα εσπασε 3-4 φορες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρουλι μου νομιζα οτι εισαι,αλλα δεν πειραζει................6 μηνες δεν ειναι τιποτα........................μην στεναχωριεσαι και κοιτα μην σε παρει απο κατω,να παραμεινεις ετσι πως εισαι...........ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρούλα είσαι και μην αγχώνεσαι. Η αλήθεια είναι ότι όλες μας πιστέψαμε ότι θα έχει ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου με τόση καθυστέρηση και χωρίς κοθολου πόνους όμως μην μου στεναχωριέσαι. Καλοκαιράκι έρχεται, χαλάρωσε έντελώς και που ξέρεις.......... όλα πιθανά είναι!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!! ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....

δεν ξερω τι να πω,σας στελνω απο ενα γλυκο φιλακι!!!!!!!!!!! θα προσπαθησω να ειμαι οσο καλα μπορω,ευκαιρεια για σεχ χωρις τα ποδια ψηλα μετα!!!! χιχιιχιχιχιχχιχιιχχιιχιχιχιιχιχ ειστε ξεχωριστα κοριτσια ολες ,με συγκινησατε παλιοπαιδα με τα λογακια σας......σας σκεφτομουν ολη την ημερα και ενοιωθα οτι σας ειχα διπλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλάκι μου, μόλις μπήκα...

Ηταν οι κύστες τελικά ε? Απίστευτο μου φαίνεται με τόσες μέρες καθυστέρηση. Έμπλεξα σήμερα αλλα σε είχα συνέχεια στο μυαλό μου.

Μη μου στεναχωριέσαι, έχεις πολύυυ χρόνο μπροστά σου για να ρθει το νινάκι. Και το καλοκαιράκι θα το ευχαριστηθείς γιατι θα κάνεις τα ακροβατικά σου ;) χωρίς εγνοιες!!

Φιλάκια μικρό :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα μου καλημερα!!!!!!! ακομα δεν εχει ερθει να φανταστεις η περιοδος!!!!!!! το πιστευεις οτι με χοριακη 2 εγω εχω ελπιδες ακομη αφου δεν εχει ερθει?? χιχιχιιχχιχιχιιχ (οχι που δεν θα ειχα ελπιδα!!)!!!!!!!

τι να κανουμε ,δυστυχως απο τις κυστες θα ειναι!!!!! θα κοιταξουμε να ξεφυγει λιγο το μυαλο μας για να ηρεμησουμε και μετα παλι στον αγωνα!!!!! χαχαχαχαχα!!! :)

σε ευχαριστω που με ειχες στο μυαλο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρούλα :(.... ώστε μας την έκαναν οι παλιοκυστούλες ε?

Σα δε ντρέπονται λέω γω...

Αντισυλληπτικά λοιπόν, αν σου δώσει ο γιατρός σου, να τις

καταστρέψουμε και να τις εκδικηθούμε γκρρρρρρρ....:silly:

Και μετά ... τσουπ... να έρθει αμέσως το μωράκι! :)

Χαίρομαι όμως που σε βλέπω να γελάς! Έτσι να είσαι εσύ -

γλυκιά χαρούμεη και γελαστή και όοοοοολα θα γίνουν :)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυυκια μου snowgirl...τι κανεις κουκλα μου?? αλλαξαμε μηνα ε??? προχωραμε γερα με τσαμουκα!!!!!!! τι να κανω..μαλλον απο τις κυστες.... ακομα δεν εχει ερθει η περιοδος βεβαια...και ο γιατρος μου εχει τρομαξει λιγακι...αλλα πρεπει να περιμενουμε οταν θυμηθει να ερθει η περιοδος απο μονη της χωρις φαρμακο,γιατι την τριτη μερα της περιοδου πρεπει να κανω ορμονικες εξετασεις,και αν εχω παρει φαρμακο δεν θα ειξουν σωστα τις τιμες... εχω βεβαια και μια πιθανοτητα στις χιλιες να εχω κανει και δευτερη ωορηξια στο τελος του κυκλου και να επιασα και γιαυτο να μην εχει ερθει.αλλα δεν μπορουμε να το δουμε ακομη και η χοριακη να μην εδειξε επειδη θα ηταν νωρις... ξερω και εγω???????? αλλα δεν εχω ελπιδα,ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο τις κυστες! μακαρι να βγω λαθος και να διαψευστει και ο γιατρος αλλα εγω ετσι πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

εχω βεβαια και μια πιθανοτητα στις χιλιες να εχω κανει και δευτερη ωορηξια στο τελος του κυκλου και να επιασα και γιαυτο να μην εχει ερθει.αλλα δεν μπορουμε να το δουμε ακομη και η χοριακη να μην εδειξε επειδη θα ηταν νωρις...

Βρε λες...? Γιατί όχι? Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται :) Μακάρι!

Καλά είμαι κι εγώ - έτρεχα το Σαβ/κο για δουλίτσες γιαυτό δεν πρόλαβα να σου γράψω και νωρίτερα.

Πάω για ύπνο ξενυχτούλα ;) Έχουμε δυο ώρες διαφορά αλλά και πάλι εσύ μένεις πιο αργά από μένα στο μάμμυ... Σκέτο νυχτοπούλι :P

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ με εχειςπιασει μου φαινεται εσυ οτι εχω ζορι με τον υπνο...... χιχι..

καληνυχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οντως..ποτε δεν ξερουμε τι γινεται....χιχι!!! φιλιαααααααααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα μικρουλα μου,δεν ειχα υπολογιστη τοσες μερες και με ειχε φαει η αγωνια για το τι εγινε..κριμα γιατι ειχες πολλες ελπιδες και ειχες χαρει πολυ..πραγματικα νομιζα οτι το εκανες το θαυμα σου,αλλα δεν πειραζει..θα κανουμε παρεα η μια στην αλλη αυτους τους εξι μηνες,δεν ξερω αν θυμασαι αλλα αποφασισαμε να διακοψουμε κι εμεις τις προσπαθειες για ενα διαστημα,οποτε θα το περασουμε μαζι!!!φιλακια και μη μου στεναχωριεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost μουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!! τι μου κανεις κοπελαρα??????????????

ναι θυμαμαι,οποτε μαζι θα το περασουμε και αυτο!!! χααχαχχχα!!! εγω σκεψου οτι αδιαθετησα πριν απο δεκα λεπτα!!!!!! 8 μερες ειχα καθυστερηση!!!! αστα αστα!!! πρεπει να αλλαξω και το τικερακι μου,αλλαξε τελειως ο κυκλος!!! τα πανω κατω ηρθαν!!! χαχαχα!!!!! σε τρεις μερουλες θα παω να κανω και τις εξετασεις και θα δουμε πως θα γινει με τα αντισσυλιπτικα,μηπως τα γλιτωσω και παρω αλλου ειδους χαπια!! θα δουμε! ο γιατρος παντως ειναι πολυ αισιοδοξος,μου ειπε να μην φοβαμαι τιποτα,οτι ειμαι θηριο εγω!! αχαχαχχαχααχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μακαρι να βγουνε πολυ πολυ καλες οι εξετασεις και να μη χρειαστεις αντισυλληπτικα..ξερω,υπαρχουν και ορμονες που ρυθμιζουν τις κυστες χωρις να ειναι αντισυλληπτικα και υποβοηθουν και στη συλληψη..τα παιρνει μια φιλη μου με πολυκυστικες,οταν κανει διαλειμμα απο τα αντισυλληπτικα για να συνελθει και να ξεκουρασει τη μητρα.και εχει και βαριας μορφης πολυκυστικες κιολας..και το αντιμετωπιζει μια χαρα..φαντασου εσυ που δεν εχεις μεγαλο προβλημα...και εισαι και θηριο!!!ολα θα πανε καλα..

σε τριγυριζει παντως το σπορακι....ετσι μου φαινεται...που θα παει,μια του κλεφτη,δυο του κλεφτη,θα το τσακωσεις!!θα το δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και με τη λογικη απλως να το παρεις,αφου δεν εχουμε οργανικο προβλημα,θα ερθει το μπεμπε..μαλλον με το αγχος μας το εμποδιζουμε..γιαυτο και γω ειπα,τελος,θα το αφησω για λιγο καιρο να ηρεμησω,να περασω καλα και να συνελθω επιτελους απο τη στεναχωρια της αποβολης γιατι λογω των προσπαθειων το εφερνα συνεχεια στο μυαλο μου και γινομουν χαλια..τωρα το θυμαμαι απλα σαν μια ασχημη εμπειρια και ελπιζω καποια στιγμη να παψω να το θυμαμαι τοσο συχνα..

σε θαυμαζω για το κουραγιο και τη δυναμη σου παντως.εχεις και γαμω τους χαρακτηρες..με 8 μερες καθυστερηση θα πηγαινα να αγορασω καροτσακι πριν καν κανω τεστ!!και θα επεφτα σε καταθλιψη αν εβλεπα αρνητικο μετα..εσυ ομως το παλευεις..εισαι οντως θηριο και αξιζεις να γινεις μανουλα..θα γινεις η καλυτερη μανουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!!βρε μικουλα τωρα μου ηρθε.....εφοσον αργησες μια βδομαδα να κανεις ωορεξια ειναι λογικο και να αργησει 8 μερες η περιοδο;)

παντα υπολογιζουμε με βαση την ωορεξια.....και εγω οταν επιασα μου αργησε η ωορεξια και υπολογιζα με βαση την ωορεξια μου το ποτε θα μου ερθει η περιοδος γιατι μετα την ωορεξια η περιοδος ερχεται σε 14 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...