Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ πολύ όλες να στε πάντα καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας !! με το καλό και οι μελλοντικές μανούλες να νιώσουν αυτές τις στιγμές λατρείας...

να σας κάνω μια ερώτηση τώρα. Θηλάζω αποκλειστικά οπως είπα και ο παιδίατρος είπε να μην δώσω ακόμα και συμπλήρωμα αφού η μπέμπα δεν ξυπνάει πριν τις δύο ώρες για φαί..εχθές όμως γύρω στη μια και κάτι ώρα ξυπναγε, μου φάινεται οτι ειχε και πονάκια γιατί μάζευε τα ποδαράκια της και σφιγγότανε..λετε να έχει κολικούς απο τώρα; στο μαιευτήριο μου ειπανε μετα τις δυο βδομάδες και εμεις είμαστε 11 ημερών σήμερα..και τι να κάνω? να πιω κανα χαμομηλάκι εγώ ?( δεν της έχω δώσει τπτ αλλο εκτος απο το γαλα μου μέχρι στιγμής, το αναφερω γιατί μου είπανε οτι και το ρόφημα χαμομηλιού που είναι για μωρά απο το φαρμακειο μπορεί να βοηθήσει..) και με το θηλασμό βρε κορίτσια τι γίνεται? εννοώ τι τρώγατε εσείς? ο παιδίατρος μου είπε μονο ισορροπημένη διατροφή χωρίς πικαντικα και βαριά φαγητά, όχι μπαχαρικά, όσπρια, αγκινάρες και φράουλες..αλλά απο αλλού ακούω και άλλα ..δηλ οτι δεν κανει ουτε πορτοκάλι ουτε ντομάτα ουτε ουτε...κάπως ομως πρεπει να στηλωθούμε και εμείς και να λύσουμε το πρόβλημα της τουαλέτας που μετά την καισαρική δεν μας κάνει την χάρη εύκολα...:S καμιά ιδεά, συμβουλη??

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga έγραψε:

κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ πολύ όλες να στε πάντα καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας !! με το καλό και οι μελλοντικές μανούλες να νιώσουν αυτές τις στιγμές λατρείας...

να σας κάνω μια ερώτηση τώρα. Θηλάζω αποκλειστικά οπως είπα και ο παιδίατρος είπε να μην δώσω ακόμα και συμπλήρωμα αφού η μπέμπα δεν ξυπνάει πριν τις δύο ώρες για φαί..εχθές όμως γύρω στη μια και κάτι ώρα ξυπναγε, μου φάινεται οτι ειχε και πονάκια γιατί μάζευε τα ποδαράκια της και σφιγγότανε..λετε να έχει κολικούς απο τώρα; στο μαιευτήριο μου ειπανε μετα τις δυο βδομάδες και εμεις είμαστε 11 ημερών σήμερα..και τι να κάνω? να πιω κανα χαμομηλάκι εγώ ?( δεν της έχω δώσει τπτ αλλο εκτος απο το γαλα μου μέχρι στιγμής, το αναφερω γιατί μου είπανε οτι και το ρόφημα χαμομηλιού που είναι για μωρά απο το φαρμακειο μπορεί να βοηθήσει..) και με το θηλασμό βρε κορίτσια τι γίνεται? εννοώ τι τρώγατε εσείς? ο παιδίατρος μου είπε μονο ισορροπημένη διατροφή χωρίς πικαντικα και βαριά φαγητά, όχι μπαχαρικά, όσπρια, αγκινάρες και φράουλες..αλλά απο αλλού ακούω και άλλα ..δηλ οτι δεν κανει ουτε πορτοκάλι ουτε ντομάτα ουτε ουτε...κάπως ομως πρεπει να στηλωθούμε και εμείς και να λύσουμε το πρόβλημα της τουαλέτας που μετά την καισαρική δεν μας κάνει την χάρη εύκολα...:S καμιά ιδεά, συμβουλη??

φιλιά πολλά

5Gaqp3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marga μου τι κουκλίστικο πλασματάκι που είναι η κορούλα σου??? Πώς κουρνιάζει επάνω σου... πώς κοιμάται με τα χεράκια της... πωπωπω έπαθα πλάκα! Είναι πάρα πολύ όμορφη ψυχή μου! Να σας ζήσει κοπέλα μου... να την καμαρώνετε κι εσύ κι ο αντρούλης σου (πολύ ωραίο ζευγάρι είσαστε... φτου φτου!!!) Καλά σαράντα γλυκειά μου και... καλά ξενύχτια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga έγραψε:

κοριτσάρες μου σας ευχαριστώ πολύ όλες να στε πάντα καλά και να χαίρεστε τα μωράκια σας !! με το καλό και οι μελλοντικές μανούλες να νιώσουν αυτές τις στιγμές λατρείας...

να σας κάνω μια ερώτηση τώρα. Θηλάζω αποκλειστικά οπως είπα και ο παιδίατρος είπε να μην δώσω ακόμα και συμπλήρωμα αφού η μπέμπα δεν ξυπνάει πριν τις δύο ώρες για φαί..εχθές όμως γύρω στη μια και κάτι ώρα ξυπναγε, μου φάινεται οτι ειχε και πονάκια γιατί μάζευε τα ποδαράκια της και σφιγγότανε..λετε να έχει κολικούς απο τώρα; στο μαιευτήριο μου ειπανε μετα τις δυο βδομάδες και εμεις είμαστε 11 ημερών σήμερα..και τι να κάνω? να πιω κανα χαμομηλάκι εγώ ?( δεν της έχω δώσει τπτ αλλο εκτος απο το γαλα μου μέχρι στιγμής, το αναφερω γιατί μου είπανε οτι και το ρόφημα χαμομηλιού που είναι για μωρά απο το φαρμακειο μπορεί να βοηθήσει..) και με το θηλασμό βρε κορίτσια τι γίνεται? εννοώ τι τρώγατε εσείς? ο παιδίατρος μου είπε μονο ισορροπημένη διατροφή χωρίς πικαντικα και βαριά φαγητά, όχι μπαχαρικά, όσπρια, αγκινάρες και φράουλες..αλλά απο αλλού ακούω και άλλα ..δηλ οτι δεν κανει ουτε πορτοκάλι ουτε ντομάτα ουτε ουτε...κάπως ομως πρεπει να στηλωθούμε και εμείς και να λύσουμε το πρόβλημα της τουαλέτας που μετά την καισαρική δεν μας κάνει την χάρη εύκολα...:S καμιά ιδεά, συμβουλη??

φιλιά πολλά

Να σας ζήσει η μικρή νεράιδα σας, να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη. Είναι μια ομορφούλα όπως άλλωστε και όλη η οικογένεια. φαίνεστε τόσο ευτυχισμένοι και πώς να μην είστε άλλωστε??!! με το αγγελούδι που είναι στην αγκαλιά της μαμάς ;)

Όσον αφορά στην ερώτησή σου: εγώ στον γιο μου δεν έτρωγα όσπρια και λάχανο, μαρούλι, κρεμμύδι αλλά.... αν διαβάσεις και τις συμβουλές της κας Αγλαϊας (σύμβουλος θηλασμού) λέει ότι θα πρέπει να τρώμε τα πάντα και αν δούμε ότι κάποια τροφή επηρεάζει το παιδί, δεν την τρώμε. Τι γίνεται σε χώρες όπως η Ινδία, ή το Μεξικό που τρώνε πικάντικα φαγητά? Τότε τα παιδιά τους θα είχαν όλα πρόβλημα!!! Στην κόρη μου, που την θηλάζω ακόμη, έτρωγα τα πάντα εκτός από φασολάδα γιατί θεώρησα ότι αφού ενοχλεί εμένα δεν θα ενοχλεί και την ίδια?! Ο θηλασμός άλλωστε (ο αποκλειστικός) είναι ο ίδιος φάρμακο για τους κολικούς.

Μπορείς να πάρεις και το λαδάκι της Weleda για μασαζάκι στην κοιλιά, το οποίο βοηθά.

Επίσης αγκαλίτσα και συμπαράσταση στην μικρούλα είναι μια περίοδος περίπου 3 μηνών (εξαρτάται στο παιδί) που θα περάσει μην ανησυχείς!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga έγραψε:

marga έγραψε:

emeis.jpg[/quote:1riz3s0x]

Μαργα μου κοπελα μου γεννησες επιτελους :woohoo: :woohoo: :woohoo: τωρα το ειδα!! :)

Να σου ζησει η υπεροχη μπουμπου σου κουκλα, κουκλα φτου φτου παντα ευτυχισμενη, καλοτυχη ,χαρουμενη και γερη να ειναι!! :)

Σας ευχομαι μονο χαρες στο σπιτι σας!! Μπραβο μπραβο πολυ χαιρομαι που ολα ειναι μια χαρα!!

Φιλακια πολλα πολλα!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μια κούκλα!!!!!!

Να σας ζήσει να την χαίρεστε και να είναι πάντα χαμογελαστή και τυχερή ;)

Καλή λοχεία να έχεις και καλή ανάρρωση:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΕΡΑΙΔΑΚΙ!!!

ΦΤΟΥ ΤΟΥ!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ,ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga έγραψε:

marga έγραψε:

emeis.jpg[/quote:1gs8e595]

MARGA μου ειστε μια πολύ ομορφη κ ευτυχισμένη οικογένεια.....η κορούλα σου ειναι καταπληκτική κ ευχομαι χιλια καλα να εχει κ να σφύζει απο υγεία....αν κ δεν μπορω να πω ακομα σε ποιον μοιάζει φαινεται να εχει τα χρωματα σου...πολλά φιλάκια κ να ξεκουράζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ????????

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!

........ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ:woohoo: ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ Ε????:laugh: ΖΟΥΖΟΥΝΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...