Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεταβαση σε κουνια


Recommended Posts

karamelenia έγραψε:

Ενα βράδυ όταν ο μικρούλης μου ήταν δύο μηνών ήταν ανύσηχος και ξυπνούσε κάθε 20 λεπτά.Μόλις τον έπαιρνα αγκαλιά κοιμόταν στο δευτερόλεπτο.Κάποια στιγμή που δεν άντεχα άλλο απο την νύστα έβγαλα το μακό μπλουζάκι που φορούσα και το έβαλα κάτω απο το κεφάλι του.Αυτο ήταν δεν ξαναξύπνησε.

Αυτο το εκανα και εγω στην μαμα μου!!!!Εκανε ακριβως το ιδιο αλλα με την διαφορα οτι μεχρι να το σκεφτει την τυρανουσα 1 χρονο++ :lol: :laugh: :laugh: :laugh: B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλησπέρα .

χθες πήγαμε στην παιδίατρο κάναμε το πρώτο εμβόλιο και κλάψαμε παρά πολύ (2 ώρες αφού σταμάτησε να κλαίει είχε αναφιλητά το πουλάκι μου ,μάτωσε η καρδούλα μου )κατά τα άλλα είναι μια χαρά 7100 και 65 εκατοστά !!!!η παιδίατρος έμεινε !!!

σήμερα δηλαδή τώρα κοιμάται μέσα στο παιδικό στο κρεβατάκι του!!!! με είδε που τον έβαλα και δεν έκανε τίποτα ούτε έχει ξυπνήσει ακόμα!!!

εδώ και μέρες τον έβαζα στην κούνια του να παίζει και μάλλον την συνήθισε .τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να την μεταφέρω για να βολεύομε το βράδυ η όχι .να σημειώσω ότι χθες τον έβαλα όπως κάθε βράδυ για ύπνο στις 9 ξύπνησε στις 12 να φάει και μετά ξύπνησε πάλι στις 5 το πρωί .έχει μειώσει το βραδινό φαγητό αλλά και πάλι πρέπει να τον προλάβω πριν κλάψει και ξυπνήσει εντελώς .μετά είναι και ότι θέλω να τον επιβλέπω να φαντασθείτε ξυπνώ το βράδυ και τον πιάνω να δω αν αναπνέει .δεν φοβάμαι για γουλιτσε τις βγάζει σε οποία στάση και να είναι φοβάμαι για το σύνδρομο που δεν έχει αιτία τίποτα είναι ξαφνικό και χωρίς να φταίει τίποτα .ένα φιλικό μας ζευγάρι χάσανε τον μπέμπη τους έτσι στα ξαφνικά λίγο πριν την βάπτιση .είμαι σίγουρη ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ από τώρα μακριά του και μόνο που το σκέφτομαι ανχονομε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΒΑΛΤΟΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΟΥ. ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΣΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΘΟΤΙ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ. ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ? ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...