Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ta dyo "vouna" sth koilia mou!


Recommended Posts

Mpougatsoula an tyxei tha exeis ksemperdepsei me mia genna.2 se 1 kale xaxaxxa.Pandws th prwth fora pou phga sto giatro,mou ekane yperhxo koitaze ksanakoitaze kai mas leei einai Didymaaaaaaaaa!!

H prwth leksh pou eipa htan Tiiiiiii?Aman Stefane (o andras mou) th pathsame xaxaxxaxaxa

Ti gelio erikse o giatros.

K fandasou de kserame oti eixame klhronomhkothta opote irthe keramida:P

Me to kalo oti kai na erthei glykia mou ena mwraki h k dyo :)

Mamaka fandazomai ti tha perasw apo dw kai sto ekshs,etsi opws ta les :P

Mexri stigmhs den me exoun talaipwrisei para poly.Ola kala.

Kapoies fores ondws kai mena kanoun party xiixixi.

Sou euxomai ta kalytera gia ta mwrakia sou :*

Btw ekanes ragades?emena mou vgikan tesseris ws twra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μου εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχε πιάσει απελπισία,ειδικά στο τέλος.Πήρα 14 κιλά,τα έχασα αμέσως με το τρέξιμο και τον θηλασμό.Αλλά οι ραγάδες(άσπρες είναι οι δικές μου και έκανα πολλές)και η κυτταρίτιδα παραμένουν.Ίσως επειδή η δευτερη εγκυμοσύνη ήρθε πολύ γρήγορα...Αλλά με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρουμε!

Μολίς γεννήσω με το καλό να πάμε μαζί να κάνουμε κοιλοπλαστική να ζητήσουμε να μας κάνουν και καλύτερη τιμή χαχα:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Ελενα δεν το συζητώ!!!Είναι το καλύτερο αδυνατιστικό προιόν τα δίδυμα!!Τρέχεις,τρέχεις,τρέχεις χάνεις κιλά σου σκάνε και κατι χαμόγελα και σε στέλνουνε!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xixiixix anypomwnw na erthoun kai ta dika mou.

Tha trigyrname eksw egw kai o andras mou me ta marsipo,ena mwraki o kathenas.Xaxaxaxxa oso to fandazomai auto skaw sta gelia!

Ksexasa na se rwthsw,me ta didymakia eixes ponous sta pleura?

Auto einai poio enoxlhtiko apo ola :( Me pethainoun.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τόσο στα πλευρά όσο στη μέση.Καθόμουνα σε κάτι μεγάλα μαξιλάρια γιατί δεν άντεχα τίποτα...Τα κουβάλαγα μαζί μου μεσα στο σπίτι!:P

Εχετε δει τα φύλλα των μωρών Έλενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είναι κοριτσάκια,και είναι όμοιες γιατί ειναι ομοζυγώτες.Είναι αυτοκόλλητες,δεν πάει κάπου η μια αν δεν είναι και η άλλη,παίζουν μαζί,τσακώνονται μερικές φορές και όταν πάω να τις ρωτήσω ποιά έφταιγε με κοιτάνε με ένα απορημένο βλέμμα και οι δυο και δεν μου λέει καμία!:laugh: Οχι δεν τις ντύνω το ίδιο γιατί έχω διαβάσει οτι τα δίδυμα πρέπει να τα αφήνουμε να σχηματίζει το καθένα την δική του προσωπικότητα.Δηλαδή να μην τους φοράμε τα ίδια ρούχα,να τα ωθούμε προς διαφορετικές δραστηριότητες(πχ αν στο ένα αρέσει το πιάνο να μην το επιβάλλουμε και στο άλλο)και γενικά να λειτουργούμε σαν να έχουμε δυο παιδιά με ηλικιακή διαφορά.

Αποφευγω λοιπόν να τις ταυτίζω.Η μια μπορεί να φοράει τζιν παντελόνι και πορτοκαλί μπλουζάκι,η άλλη ρόζ φόρεμα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kalytero kaneis!K h mhtera mou,mou elege panda oti ta didyma vlepoun ton eauto tous sto kathrefth kai mperdeuondai.Nomizoun oti auto pou vlepoun einai o aderfos/aderfh tous!

Me to kalo na erthei kai to ninaki pou exeis sth koilitsa sou :)

Sou euxomai h egkymosynh sou na paei teleia!

Xares pou tha exete.pwpw teleia tha einai kathws ta vlepeis na megalwnoun.

Einai poly tyxera pou exoun dididoadelfaki :)

Tha exoun panda pareoula.

O prwtos mou erwtas eixe didymo aderfo kai pernage teleia.

Emoiazan toso poly!Mono pou o enas eixe makry malli kai o allos kondo.

Meta ematha oti ta ekopse kai twra einai oloidioi,tous mperdeueis.

Xaxxaxaxa olo to sxoleio tous elege (epitheto) + nakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως δεν τα εχασα ολα τα κιλα απο την εγκυμοσυνη των διδυμων μου. χειε χαλαρωσει η κοιλια μου και εχω ραγαδες. επισης νοιωθω πως εχει ανοιξει ολος μου ο σκελετος. τα μωρα μου ειναι2,5 χρονων αλλα δεν με νοιάζουν ολα αυτά περι εμφανισης και τα λοιπά γιατι αυτο το σωμα με βοηθησε να τα καταφερω σε μια τοσο δυσκολη εγκυμοσυνη και δεν με προδωσε καθόλου. ολα πηγαν καλα μεχρι το τελος. εξαλλου πως να χασεις κιλά οταν τρως τα παντα απο δυο παιδακια. ;):P :laugh:

να χαρεις την εγκυμοσυνη και ολη αυτη την περιοδο της προετοιμασιας και της αναμονης, ειναι γλυκια. μπορεις να κανεις ονειρα και να σχεδιαζεις το μελλον σας. ουτε εγω τα ντυνω ιδια και αποφευγω να τους απασχολω με ιδιες δραστηριοτητες. μην ξεχνας ειναι δυο διαφορετικες προσωπικοτητες και ως ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται. καλο κουραγιο και φιλια

:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι σιγά σιγά ξεκίνησα γιατί λογικά σε κανένα μήνα θα θέλει να εχεις έτοιμη και την τζαντα μαιευτηρίου Από κούραση καποιες μερες ναι καποιες μερες όχι τόσο αλλά λαχανιαζω εύκολα όμως  τα βραδια σε γενικές γραμμές κοιμάμαι καλά απλά ακόμα στον ύπνο μου κοιμάμαι αρκετές φορές ανασκελα και ξυπναω με μια δυσφορία κάπως μια ενόχληση και γυριζω πλευρό  εσυ γιατί δεν κοιμάσαι καλά ; 
    • Ευχαριστώ πολύ 😃 Δεν είναι ότι το έχω προδικάσει απλά είναι αυτές οι μέρες σαν την σημερινή με σκέψεις σκέψεις που μου καίνε τον εγκέφαλο.Να τον χαίρεσαι τον μπέμπη σου.Παντα να είναι έτσι χαμογελαστός και υγιής φυσικά.❤️
    • Εγώ παίρνω φυλλικό, cyclacur, utrogestan και prolutex.Πονο όχι δεν έχω,κράμπες θα τις έλεγα.Το στήθος έχει πρηστεί και πονάει κάπως.Ξερω όμως ότι όλα αυτά είναι από τα φάρμακα.Και η κοιλιά από το απόγευμα και μετά έχει σαν πρήξιμο.Τουαλετα πάω συχνά αλλά πινω και αρκετό νερό οπότε δεν το θεωρώ κάπως.Πρεπει να οπλιστούμε με υπομονή έχουμε μέρες ακόμα ❤️🙏❤️🙏
    • έτσι λέω αρχες του μήνα να ξεκινήσω να παίρνω ότι μπορώ! εντωμεταξυ το κοιτάω και με τις μερες και κάπως με βοηθάει πιο πολύ 😂 αλήθεια μπερδευομαι! ενταξει 10 μέρες έμειναν ακόμα 🤷 γενικα κορίτσια κουράζεστε εσείς; εγώ πλέον πάρα πολύ! και συνεχίζω να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια 🤦
    • * Τους χωρισα γι αυτο δεν εχω προβλημα στον υπνο... Αλλιως κλασσικη χορωδια διδυμων , τα ξερουν πολλες κοπελες εδω μεσα.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...