Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Kalimera se oles.Koritsia thn teleutaia evdomada exw vgalei kati spyrakia sta mpratsa k sth plath ekei pou koumponei to soutien k akoma parakatw kai stis randes.Foraw soutien egkymosynhs edw kai ligo kairo pou ta agorasa apo to mothercare.

Lete na einai allergia apo to soutien?

H nyfh mou otan htan eggyos ekane allergia ston 7o mhna epeidh forese kainourgio rouxo aplyto.O giatros ths edwse alyfh me kortizonh k ths efyge.

Egw pali molis mpika ston 6o kai de mporw allo auth th fagoura eidika to vrady pou koimamai me fanelaki de to andexw k merikes fores ksynomai.

Exw randevou me to giatro mou thn erxomenh Tetarth k tha tou to pw.

Eseis eixate kapoia allergia sthn eggymosynh sas?To derma sas htan poio euairesthito?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοπελα μου σε καταλαβαινω..το ειχα παθει και εγω..αν θυμαμαι καλα κοντα στο 4 μηνα..

ειχα παει στον δερματολογο,1 το βραδυ στο νοσοκομειο συγγρου γιατι δεν αντεχα απο την φαγουρα..:dry:

δεν ειναι τιποτα μου ειχαν πει και δεν μπορει να ξερουν απο τι..:huh:

πολλες γυναικες μου ειχαν πει λογω εγκυμοσυνης το παθαινουν κυριως απο τον 6 μηνα και μετα..

μου εδωσαν μια κορτιζονουχα κρεμα (και την εβαζα στην κοιλια γιατι εγω εκει τα ειχα βγαλει:( )και μια αλλη ενυδατικη..

η κορτιζονη σε αυτη την μορφη μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι δεν πειραζει..

α και να φοραω μονο 100% βαμβακερα ρουχα..

πηγαινε καλυτερα και σε ενα δερματολογο..

και προσπαθησε να μην τα ξυνεις;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena333f καλημερα αγαπη μου αυτες τις μερες αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με σενα:( εχω γεμισει σπυρακια απο τη μεση κ πανω κ στο στηθος κ εχω πολλυ εντονη φαγουρα ειδικα τα βραδυα ξυπναω απο τη φαγουρα:( μιλησα με το γιατρο μου κ μου ειπε να με δει δερματολογος κ πηγα χθες,αρχικα μου εδωσε μια αλοιφη για να βαλω τοπικα κ αν δεν περασει μεχρι δευτερα θα παρω κατι χαπακια σε συνενοηση μαζι τους δερματολογου κ γυναικολογου, παντως ειναι πολυ δυσκολο προχθες το βραδυ ξυπνησα απο τη φαγουρα κ ηρθε ο αντρας μου κ προσπαθουσε να με ανακουφισει με μωρομαντυλο,δεν μου εξηγησε απο τι ειναι απλα ειπε πως πολλες γυναικες το παθαινουν στην εγκυμοσηνη,ειμαι στα μεσα του 6 μηνα εσυ ποσο εισαι; περαστικα μας αγαπη μου...;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera elena mou...

Dustixws kai egw exw fagoura to vradu mono wmos...

Den kserw an einai idia i periptwsi mas...

Den exw vgali spurakia i otidipote allo...

Wmos den antexw kapote...

Kai sto telos vgazw ola ta rouxa mou kai to soutie mou...

Kai kimame aneta...

Giati auto???

Elena mou mila me ton giatro sou na sou pei ti na kaneis agapi mou...

Sou euxwme na min einai tipota,,,

Kai na perasei suntoma...

Filia agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou k gw to vrady thn exw th fagoura.Apo oti fenetai ola arxisan apo to soutien pou phra (etiketes ktl)Genika hmoun euaisthith alla mono sta kosmhmata k sto ksyrafaki,prwth fora mou tyxainei kati tetoio.Kai einai poly spastiko:(

Ninika egw molis mpika ston 6o.

Eixa akousei oti thn periodo ths egkymosynhs prepei na vazw synexeia auto to eidiko soutien akomh k mesa sto spiti k thn wra pou koimamai gt tha pesei to stithos:P k psilofovamai alla den andexw allo na to foraw thn wra tou ypnou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εlena μου κ εγω δεν ξερω τι φταει κανω υπομονη ως τη δευτερα αν δεν περασει μαλον θα παρω τα χαπακια:( δε γινεται αλιως ξυπναω στον υπνο μου απο τη φαγουρα κ δεν μπορω να κοιμηθω με σουτιεν εχω πολλα χρονια που το βγαζω στον υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...