Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Kalimera koritsakia k apo mena!!!!!! Xtes pigame k emeis k eidame ton mpempi mas...paramenei me to kefali kato k perimenoume!!!! Afou teleiose o giatros tin exetasi mas leei " An den geniseis mes tin bdomada xana erxese tin alli Deutera...!!!" O antras mou sokaristike otan ton akouse..... "Siga re giatre pos ta les etsi....pio malaka" Xaxxaxaxaaxaaaa:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: akoma den exoume siniditopoiisi oti erxete o gios mas :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Re koritsia emena den mou exei valei akoma xeri apo kato.... opos episis otan ton rotisa gia kardiotokografo mou eipe pos afou akouei mia xara tin kardia tou morou den xreiazete na kanw!!!! Ti na po...??? Oti pei o eidikos...!!!!

Toma kai ego niotho ta gargalita pou les kato xamila alla vasi tou iperixou o mikros mou einai akoma psila....eides ithela na to rotiso ston giatro k to xehasa.

Koritsakia kali sinexeia se oles k kouragio...pragmati oi teleutaies bdomades einai poli kourastikes...mexri k o ipnos me kourazei. Erxete i ora pou prepei na xaploso k agkomaxao...les k tha pao gia skapsimo!!!!

Ligo emeine moreeeeeeee :P :P :P :P :P :P :P :P metaaaaaaaa;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) tha petame :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επειδη ολες ετοιμαζεστε για γεννα απο οτι καταλαβα με εναν πονο σε ολες με το καλο να παρετε αγκαλιτσα τα μωρακια σας, νταλακι μου ολα καλα θα ειναι ολα τα μωρακια βγαζουν γουλιτσες και αν εχει κανονικη παλινδρομηση δεν ειναι τιποτα η κουμπαρα μου απλα εδινε ενα σιροπακι πριν το γευμα γιαυτο το λογο δεν ειναι τιποτα τρομερο φιλια πολλα καλα νεα να εχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia μου καλημεραα!

Να πεις στον αντρουλη σου οτι ετσι θα ειναι απο εδω και περα καθε βδομαδα θα πηγαινεις για εξεταση ειναι φυσιολογικο στο μηνα μας ειμαστε... :)

Τωρα για το χερι εγω θα το 'φαω' για πρωτη φορα στο επομενο ραντεβου οταν θα ειμαι ηδη 39 εβδομαδων...ουτε στον καρδιοτοκογραφο με εχει βαλει.

Οσο για το γαργαλητο θα προσπαθησω να θυμηθω να ρωτησω στο επομενο ραντεβου και θα σου πω.

Μαντω ειπαμε με το καλοοο!! :)

Μαριαντα καλημερααα!! :)

:kiss::kiss: σε ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma an thimitheis k rotiseis enimerose... Oso gia ton antra mou den sokaristike gia tin episkepsi ston giatro, apo tote pou mpika sto mina mou kathe bdomada pame, ton sokare pou eipe "An den genniseis mes tin bdomada...." dld iparxei periptosi na gennisw k avrio...e to akouse k apo ton giatro k tou irthe xafniko, asxeta pou apo tote pou mpenoume sto mina mas ana pasa ora k stigmi iparxei periptosi na gennisoume....kale den to exei siniditopoiisei akoma oti tha mas erthei mpempe sto spiti, tha mou peite ego to exo siniditopoiisei???? Perierga sinesthimata genniounte kathimerina..... mexri na ta paroume agkalia!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

Β'επιπεδου...και τα αποτελεσματα~>24 με 26 εκατοστα και 690 γραμμαριακια...πανε ολα καλα...και μαθαμε και το φυλο...ειναι Α-Γ-Ο-Ρ-Ι

Με το καλο Ναταλια μου ο μπεμπης!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωωωωω κοριτσια μου...ευχαριστω πολυ...ειμαι κ-α-τ-ε-ν-θ-ο-υ-σ-ι-α-σ-μ-ε-ν-η...παω να βαλω για υπνο τα μικρα και θα ξαναρθωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κουκλαρες!!!

Ελατε τωρα..Αφηστε τις μετριοφροσυνες!!!! :P :laugh: :laugh:

Τομακι μου σου στελνω ενα "φιλακι" και πολλα φιλακια γιατι σε παω πολυυυυυυυ πολυυυυυυυυ!!!(ξερεις εσυ!!! ;) )

Ναταλακι συγχαρητηηηηρια!!!Μπεμπακος εεε???!!! Αντε με το καλο!!!!!! :)

Μαντω μου δεν ξερω καλη μου για την καισαρικη-ναρκωση...Φροντισα να ΜΗΝ ρωτησω-ενημερωθω!!!!!!! :P Να'ταν εδω η χαπυ θα ηξερε να μας πει!!

Ολα καλα θα πανε κουκλα μου!

Ζουζουνιτσα κ ολυμπια....Ερχονταιαιαιαιαιαιαι!!!Οτι και να κανουμε σε λιγες μερες...Αγκαλιτσες κ φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσακια πηγα στη γιατρο!

Καταρχην ηταν τελεια η επισκεψη!!! Η μπεμπα φαινοταν καθαρα(μουτρακι,πατουσακια...ολα)!!!Το κεφαλακι πολυ χαμηλα-ο τραχηλος μαλακος κ ανοιγει!!!Ενα κλικ χρειαζεται για να βγει,ειπε η γιατρος!!!!Ολα τελεια φτου φτου!!!!

Επισης.....Ο υπερηχος τη δειχνει...Γουρουνιτσα....Πανω απο 4!!!!!!ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ οπως εχουμε ξαναπει...Δεν παιρνουμε καθαρες μετρησεις εδω κ αρκετες βδομαδες!!!!Η γιατρος την υπολογιζει στα 3600-3800.... :woohoo:

Τεσπα..Εγω κ ο αντρουλης μου περιμενουμε μια γοργονιτσα σιγουρα πανω απο 3 κιλα!!!!!!!!

Τελος....Δεν θα φτασω Σεπτεμβρη... Αν δεν γεννησω απο μονη μου(που ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερω)...Μπαινω για προκληση το Σαββατο.Ειναι μολις 2 μερες πριν την πητ,εχουμε κ το λωρακο...Καταλαβαινετε!!!!!Αυτα τα νεακια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν... τώρα κατάφερα να καθίσω για 10 λεπτάκια!!! Γυρίσαμε από το Ιασώ Παίδων όπου πήγαμε και η διάγνωση ήταν πολύ ικανοποιητική! Το μωράκι μας δεν έχει γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση κι οι γουλίτσες που κάνει όλη την ώρα είναι φυσιολογικές! Ο παιδίατρος μου είπε να του δίνω γάλα πολύ για να το ξεπεράσει πιο γρήγορα!!

Σας στέλνω πολλά πολλά φιλάκια... Πάω να ξαπλώσω την κορμάρα μου στον καναπέ... αν κι ο μικρός κάτι κάνει εκεί.. και δεν κοιμάται ο μούργος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες νταλακι ολα καλα και εμενα ο παιδιατρος για τα εντερακια της το ιδιο μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να γκρινιαζει πριν κανει τα κακα της και να ποναει επειδη ειναι μικρουλια ακομα, και εμενα μου βγαζει γουλιτσες αλλα οχι παντα, και ο σωκρατης μου το εκανε και τον εβαζα να κοιμαται με καποια κλιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ ΚΙ Η ΔΙΚΗ ΔΟΥ ΒΛΕΠΩ!!ΟΥΧ ΜΩΡΕ!!!!ΑΝΤΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!ΑΧ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΑΝΗ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ ΚΙ Η ΔΙΚΗ ΔΟΥ ΒΛΕΠΩ!!ΟΥΧ ΜΩΡΕ!!!!ΑΝΤΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!ΑΧ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΑΝΗ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!:P

Εβινακι μου μην ανησυχεις!~!!Εγω ειμαι σιγουρη πως θα γεννησουμε απο μονες μας μεχρι τοτε!!!!

Αφου βρε εχει παρει το δρομο της η Ελευθεριτσα!!!Κ εσυ ενα κλικ θελεις!!! :)

Νταλλια χαιρομαι πολυ για τον μικρουλη σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΩΣ ΤΙΣ 31 ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!ΑΛΛΙΩΣ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!ΑΧ ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ~!!!!!!ΑΝΤΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ !!!ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κουκλιτσες μου και εσεις να γινετε μανουλες τελειωσαν τα ψεματα ειναι θεμα ημερων πια, αχ δεν μπορω να το πιστεψω οτι τελειωνουμε ολες σιγα σιγα ποτε περασε ο καιρος βρε κοριτσια; μου λειπει η κοιλιτσα μου και ας γκρινιαζα οτι δεν αντεχω αλλο, τωρα μου λειπει υπνος χαχα αλλα οταν με κοιταει η μπεμπα μου τα ξεχναω ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kortsoudiaaaaaaaaaaaa kalimera!!!!!! Pou eiste kale oles simera????

Anastasaki euxarista ta nea sou...fevgeis k esi siga siga gia tin agkalia tis mpempoulas sou!!!

Giati 2 meres prin tin PHT, den katalava ti exei o loros????

Aaaaaaxxx k emena 2 bdomadoules mou emeinan peripou mexri tin PHT....tin teleutaia fora pou piga ston giatro den mas eipe ta kila tou mikrou mas giati to mixanima leei tha mas dosei me apoklisei 500gr pano kato opote den tha stekei to apotelesma. Ypologizei omos oti einai giro sta 3.500 kg...

Aaaaaaxxxxxx gera gera gera paidakiaaaaaaaaaaaa tipota allo den euxomai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΥΜΠΙΤΣΑ!!!!!!ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!ΜΠΑΜΠΑΤΣΙΚΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΕΕΕ;;ΤΟ ΓΙΑΒΡΙ ΜΟΥ !!!!ΑΝΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!ΤΙ ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααας!!!

Ολυμπια καταρχην η γιατρος μου εγραφε παντα ως πητ την 29/8.

Ο λωρος ειναι τυλιγμενος στο λαιμουδακι μας εδω κ κανα διμηνο...Και ναι μεν το ελεγχουμε κ ολα πανε καλα αλλα εγω εχω τρελλο αγχος γι'αυτο!!Οποτε οταν ακουσα τον αντρα μου να λεει "μηπως να γεννησουμε το Σαββατο να ειναι ολα οργανωμενα,να ειμαι κ εγω διπλα σου"........Το σκεφτηκα μερικες ωρες και μετα ειπα πως...ΟΚ!!!!!Βεβαια αφου κ η γιατρος ελεγε πως μεχρι τη Δευτερα..Μετα θα την καναμε ετσι κι αλλιως την προκληση!

Επισης(αν και εγω δεν ειμαι σιγουρη!) η μπεμπα φαινεται τεραστια!

Ελπιζω να γεννησω μεχρι τοτε!Να κανει μονη της το βημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Esi exeis prota seira Zouzounitsa..... liges meres sou emeinan k esena!!!

Mpampatsikos o mikros k me exei provlimatisei pos tha ton vgalo... fovamai more gi'auton min zoristei!!!!

Alla k tis Anastacias i mpoumpou den einai mikri....!!!!

Anastacia mou den xero an eixes grapsei xana gia ton loro alla den to ixera....ela ftasate sto telos, k i proklisi mia xara einai, ti to Savvato ti tin Deutera!!!!

Na sou po tin alithia protimo tin proklisi (mi me vrisete), entaxei san to fisiologiko den exei alla me tin proklisi exeis rantevou ...den vriskese pro ekplixeon (k ti to kako exei dld????).

Oso etoimi k an eisai gia to maieutirio ena mpanio prin pas ena malli, ena elafri vapsimataki to thes sigoura....pos tha ta kaneis ola auta an se piasoun oi ponoi???

Koritsakia an den tixei na xana milisoume mexri tote sas euxomai olopsixa me ena pono na ferete ston kosmo ta zouzounia sas!!! Kai fisika se oles tis mellouses mamades euxomai ta idia.....OLA NA MAS PANE TELEIAAAAAAA

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA GEIA SAS!!

AN KAI DEN GRAFO SIXNA...ENA EINAI SIGURO OTI SAS PARAKOLUTHO SINEXOS...THA MU PEITE...MAS KRIFOKOITAS???XIXI!!OXI OXI ALLA NA ELEGA TORA THA GRAPSO META THA GRAPSO..KAI ETSI PERASE O KAIROS!!!EXO MPEI KAI EGO STON 9!!AN KAI TO DIKO MU PAIDAKI AN THELEI O THEOS THA MAS ERTHI META TIS 15 SEPT!TELEYTAIA MERA 24 SEPT!!

ANASTAULA MU EYXOMAI OLA NA PANE IPEROXA!!KAI DEN SU EYXOMAI ME ENAN PONO..ALLA ME KANENAN!!!

ZUZUNITSA THA EIMASTE EMEIS NA SE KANUME PAREA..!!KAI XARIKA PU TO KORITSAKI SU THA TO LETE ELEYTHERIA GIATI EMAS THA BGEI LEYTERAKIS :)

NA EISTE POLI POLI KALA!!!

TA ZUZUNIA MAS PROETOIMAZODE OPOS KAI EMEIS TA KARTERAME!!!

FILAKIIA SE OLEEES

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σας!! :)

Αναστασια μου και εγω σε παω πολυ-πολυ κοπελα μου και το ξερεις... :):kiss:

ερχετε η μπεμπα μεχρι το Σαββατο εε?? Τελεια τελεια...θα περιμενω με αγωνια να διαβασω νεα... σου εμεις εχουμε ξανα ραντεβου την Παρασκευη αν και τα γαργαλιτα συνεχιζοντε... ;)

Νταλλια μου χαιρομαι που ολα ειναι σουπερ με τον μπεμπη... :) να μου τον φιλισεις :kiss:

Ζουζουνιτσα μου ερχετε και για εμας η μεγαλη μερα σιγα-σιγα αντε να δω την φατσουλα του ανυπομωνω πολυυυ!!! :kiss:

folympia μου και σε εσενα δεν εμεινε αρκετος καιρος και απο οτι βλεπω ζουμερο και το δικο σου νινι :)

Μελια μου με το καλο το μωρακι σου!!

Μαριαντακι φιλιααα!! :kiss:

Τα λεμεεεε........... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!

Ολυμπια κι εγω εδω που φτασαμε ειμαι θετικη με την προκληση!Δεν θα μπορουσα να περιμενω(κ ισως να ρισκαρω) μετα την πητ μου!!

Αντε με το καλο τα νινακια μας αν δεν ξαναμιλησουμε!

Μελια σ'ευχαριστω για τις ευχες κ ανταποδιδω!!! :):)

Τομα μουελπιζω το γαργαλητο να ειναι προαγγελος ενος φυσιολογικου και πανευκολου τοκετου!!!Φιλακια!!! :kiss:

Αντε να γινουμε μανουλεεεεεεεες!!!!!!!!

Ολα να πανε υπεροχα για ολες μας και του χρονου ραντεβου ξανα εδω για τα 2α-3α μας!!!!!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...