Μετάβαση σε περιεχόμενο

περιδεση τραχηλου


Recommended Posts

Kαλως ηρθες κοντα μας ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ!!!!!Σου ευχομαι με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου!Εγω εχω φιλη που εχει κανει περιδεση τραχηλου και ειναι ξαπλα σε πληρη ακινησια,επειδη μενει μακρια μιλαμε μονο στο τηλεφωνο.Ευχομαι και στις δυο σας να πανε ολα καλα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΝΗ,ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΟΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ.ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΟΝΤΟ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΗΝ 13η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΚΑΘΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ/Α ΚΟΛΠΙΚΟΥ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα υβοννη μου.ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.το εχω διαβασει και αλλου αυτο οτι μετα θελει πολυ προσοχη και ειδικα ακινησια κατι που δεν το αντεχω.καιπαλι σε ευχαριστω να πανε και με την φιλη σου ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ektor κι εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω, απλά σου γράφω για να σε καλωσορίσω στην παρέα μας και να σου ευχηθώ όλα με το καλό να γίνουν! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα annelia ευχαριστω πολυ.εγω εχω κανει αφαιρεση τραχηλου και γι'αυτο χρειαζομαι περιδεση.και εγω στην 13 εβδομαδα θα κανω.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Ελένη μου δεν ξέρω ενδιαφέρεσαι ακόμη - είμαι "φρέσκια" στο forum και μόλις είδα την αναζήτηση σου.

Έκανα την περίδεση την 12η εβδομάδα και τώρα έχω φτάσει την 22η.

Ρώτα με ότι θες. Έχω κακό ιστορικό και δεν θέλω να αγχώσω καμιά κοπέλα χωρίς λόγο. Μέχρι στιγμής όλα προχωράνε καλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη και οι "μικροθυσίες" μου πιάνουν τόπο. Περιμένω την Β΄επιπέδου την επόμενη εβδομάδα.

Δέχομαι ερωτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ektor, δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αλλά σου στέλνω να σε καλωσορίσω στην παρεούλα μας και να σου πω ότι θα χαρώ να σε βοηθήσω εκεί που μπορώ! Πολλά φιλάκια κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μου πρώτα απ' όλα να σου ζήσει το μωράκι. Είναι το πρώτο σου? Μέχρι να ρωτήσει κάτι η Ελένη, αν μπορέσεις πες μου σε ποια εβδομάδα γέννησες? Πότε σου έκοψαν το ράμμα της περίδεσης και πως ήταν? Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήσουν πολύ προσεκτική? Εγώ δεν έχω καθόλου αντοχές (αν και στα κανονικά μου είμαι υπέρδραστήρια) και τώρα είμαι από καναπέ σε κρεβάτι. Ούτε καν καθιστή δεν μπορώ γιατί νιώθω σαν μικρές σουβλιές από κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου σοφια,με το καλο και εσυ το μωρακι σου.κοντευεις?

εμενα ειναι το πρωτο μου και γεννησα την 35 εβδομαδα γιατι ειχα συσπασεις.απο τη 27 εβδομαδα ξεκινησα με τις συσπασεις μεχρι που την 33 μπηκα στη κλινικη με ορο γιατι ηταν πολυ εντονες και τα χαπια που μου ειχε δωσει ο γιατρος δεν εκαναν τιποτα πια.

παντως οταν εκανα τη περιδεση δε μου ειπε ο γιατρος να μεινω ξαπλα.

μονο οταν αρχισαν οι συσπασεις μου απαγορευσε τα παντα και μου προτεινε ξεκουραση.τοτε σταματησα και τη δουλεια.

τη περιδεση μου την εκοψε τη μερα που γεννησα γιατι εκανα εντονες συσπασεις και φοβηθηκε μη σπασει.δεν ενιωσα πονο, μια ενοχληση μονο την ωρα που την εκοβε.

ελπιζω να σε βοηθησα.οτι αλλο θες στη διαθεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μου, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου. Σήμερα τελειώνω την 22η εβδομάδα και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.

Διαβάζω από πολλές κοπέλες ότι έχουν συσπάσεις. Δεν πρέπει να έχει καμιά σχέση με την περίδεση νομίζω ότι είναι δύο άσχετα μεταξύ τους προβλήματα και απλά τα είχες και τα δύο. Όμως, τέλος καλό - όλα καλά.

Ξέρεις ποιό είναι το πιο ενθαρρυντικό από όλα τα μυνήματα που μου στέλνεις? Ότι έχεις το μωρό και έχεις και χρόνο να ασχολείσε και με το διαδίκτυο!

Μπράβο σου για όλα και σε ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...