Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σε ποια εβδομάδα γεννήσατε?


Recommended Posts

Κορίτσια όσο πλησιάζει η ώρα τόσο με πιάνουν οι ανησυχίες μου.

Είμαι στην 35 προς 36 εβδομάδα και .... καταλαβαίνετε !!!!

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ από τώρα για τις απαντήσεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ , ΝΑΙ!

ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ......

ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 37η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΟΥΖΟΥΝΑΣ ΜΟΥ!!!

ΣΥΝΗΘΩΣ , ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ!

csig, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimerakia sas...

Egw gennisa to Kwnstantino mou mia mera prin tin pit mou ...

Diladi me eixan valei na gennisw 8.3.08,,,

WMOS GENNISA 7.3.08...

Twra na doume pote tha gennisw kai tin koroulla mou...

Kali eleftheria se oles sas...

Filia...

Kai o theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !Εγω γεννησα νωρις με προκαθορισμενο ραντεβου στις 36 εβδομαδες!

Ολα πηγαν μια χαρα κ ο μπεμπης ηταν 2.450γρΔεν εβαλα ενεση κ χρειαστηκε μονο 4-5 ωρες θερμοκοιτιδα εντελως προληπτικα!

Μετα την 36 εβδομαδα τα μωρακια ειναι μια χαρα κοριτσια!Απλα ειναι λιγο ..λεπτουλια!!

Κανονικα 37 μπαινεις στον ενατο..38 για μενα ειναι η ιδανικη για γεννα..το μωρο ειναι οκ..κι η μαμα δεν τρωωει ολο τον ενατο!!!

Με το καλο κουκλες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανυπομονη εισαι???

Αχ! Κι εγω ελεγα αντε να γεννησω αντε αντε και τσουπ...2 εβδομαδες νωριτερα μας βγηκε η μικρη!

Στην 38 και ουτε γεννηθηκε και μαλιστα η γιατρος στην τελευταια επισκεψη μου ειπε οτι θα αργουσε κι οτι θα τρωγαμε τον Μαρτιο...

ΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!

Υπολογιζαμε χωρις...την Αλεξανδρα...Εκεινη ειπε βγαινω και μας ηρθε απροειδοπειητα.

Παντως μην σε απασχολει...Καλα ειναι εκει μεσα...

ΦΙΛΑΚΙΑ και με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 40+ :ohmy: ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΟ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ :unsure: :woohoo: ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ!!!!! ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΠΟΝΟΥΣ :woohoo: :woohoo: :ohmy: ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΩΡΕΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ:( ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΥΤΙΧΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ:P :P :kiss::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσια που ανυπομονείτε.

Εμένα ο Μιχάλης μου γεννήθηκε στις 38w+3d και τώρα η μπουμπού μου ήταν πιο ανυπόμονη όπως και η μαμά άλλωστε και γεννήθηκε 37w+3d.

Καλή λευτεριά κορίτσια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την μπεμπα μου την γεννησα την 38 εβδομαδα κοριτσια μου και παρολο που ειναι το πρωτο μου μωρακι δεν παιδευτηκα καθολου:P μεσα σε 2 ωρες ειχα τελειωσει.Βιωσα εναν φυσιολογικο τοκετο χωρις επισκληριδιο(δεν προλαβαν να μου κανουν:P)Ευχομαι και σε εσας κοριτσια καλη γεννα με εναν πονο:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια στις 40 και 2 μερες.ουτε εμενα ηθελε να βγει.με προκληση τοκετου και παλι δεν εβγενε.........22 ωρες με φυσιολογικο τοκετο.αλλα τελικα και αλλες 22 να εκανα παλι θα αξιζε:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να είστε καλά και εσείς και τα μωράκια σας.

Εγώ το μόνο που παρακαλάω είναι να είναι γερή και να έρθει με το καλό όποτε είναι !!!

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μπεμπουκα μου γεννηθηκε στην 38η εβδομαδα κυησης με καισαρικη στης 4/4/2008 ημερα Παρασκευη και ωρα 9:45 π.μ 3 κιλα και το δευτερο μωρο μας η Π.Η.Τ μας βγενει 8/11/2009.:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena koritsia ...Oses exetai morakia na ta xerestai kai na einai ygiestata panta..kai sthn egioules kalh lefteria...Ego koritsia eimai sthn ebdomada 30 pros 31 me exoun balei na gennhso sths 3-6 alla aurio tha pao na mhlhso me ton giatro mou gia kesarikh ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειχαμε ΠΗΤ 17/4/ και τελικα γεννησαμε στις 2/3 την 38 εδομαδα δηλαδη επειδη σπασανε τα νερα δεν ειχα ομως καθολου συσπασεις και εο=πειδη αλλοιωθηκαν οι παλμοι της καρδιας καναμε καισαρικη με ολικη αναισθησια .Τελικα καναμε καλα γιατι τελευταια στιγμη ειχε αλλαξει θεση .Γεννηθηκε 2950.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

ΑΧ , ΝΑΙ!

ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ......

ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 37η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΗΣ ΖΟΥΖΟΥΝΑΣ ΜΟΥ!!!

ΣΥΝΗΘΩΣ , ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ!

csig, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

η διαρκεια κυησης ειναι 40 εβδομαδες σηνηθως γεννανε απο την 37- 39 τα αγορια βιαζονται και τα κοριτσια χαλαρωνουν και μπορουν να αρουν ολο το μηνα .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μπεμπα μου βγηκε ακριβως στις 39 εβδομαδες..

Την επομένη θα πήγαινα για πρόκληση τοκετού

αλλά η δεσποινίς πήρε την κατάσταση στα χέρια της

και μας έτρεχε όλους Κυριακάτικα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...