Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Λοιπόν έφτασε και η σειρά μου!!:) Το Σάββατο το πρωι μπαίνω στην κλινική να γεννησω με πρόκληση..ο μπέμπης έχει βολευτεί για τα κάλα και δεν λέει να βγει..:huh: Ειναι ακομα ψηλά..διαστολή εχω 0 και εκτος αυτου ειναι και λιγο λοξά..θα μου βάλουν τεχνιτους πόνους θα μου σπάσουν τα νερα και αμα δεν κατεβει..τοτε καισαρική.:dry: :dry: Αγχωθηκα λίγο με την διαδικασία ειναι η αλήθεια αλλα στην τελική το μονο που μετράει ειναι να βγει γερο,δυνατο και να μην ταλαιπωρηθει!!!

Θα φυγω σημερα για Αθηνα οπώτε μπηκα να σας χαιρετησω και μετα να αρχισω τις ετοιμασιες!!:) :)

Θελω να σας ευχαριστησω όλες που ολο αυτο το καιρο ήσασταν δίπλα μου..που μου συμπαρασταθήκατε στις φοβίες μου..που ανταλάσσαμε τις αποψεις μας!!!πραγματικα σας ευχαριστω γιατι για μενα σημαιναν πολλα...η παρέα σας..!!!!!:) :)

Θα τα πούμε συντομα όταν γυρίσω!!!

φιλάκια πολλα κοριτσάκια μου!!!!!θα σας σκέφτομαι συνέχεια!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

post-5362-13873934656694_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

juliana αγαπη μου με το καλο μ'εναν πονο κουκλα μου γεροι κ δυνατοι κ οι δυο σας:kiss: κ εγω σ'ευχαριστω για ολες τις συζητησεις που καναμε κ στο τσατ πρεπει να ομολογησω πως με βοηθησες παρα πολυ, κ πως θα περιμενω με χαρα να επανερθεις με νεοτερες γνωσεις κ συμβουλες. καλη γεννα κουκλα μου ο Θεος μαζι σου....:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛ μου.....σου ευχομαι ολα να πανε τέλεια!!!!

Ο μπεμπης να βγει γερός κ να μην ταλαιπωρηθείς πολυ!Να εχεις μια ευκολη γέννα....αχ πλησιαζει η μεγάλη ωρα...ετσι οπως τα γραψες αγχωθηκα κ γω λιγάκι....Να εισαι δυνατή κ θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου κ κυρίως...φωτο του ΜΠΕΜΠΗ!!!!!!!!!ΠΟλλα φιλια κ με εναν πόνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΩΡΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ:kiss: :kiss: :kiss::) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIANNA MOY ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ Μ ΕΝΑ ΠΟΝΟ !!! ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΓΕΝΝΗΣΑ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 0 ΟΠΟΤΕ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ! ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΕΝΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ Κ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΟΠΟΤΕ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ. ΕΙΧΕ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΒΛΕΠΕΙΣ Κ ΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ! ΖΟΡΙΚΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ....ΧΑΧΑΧΑ!

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΣΟΥ !!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό juliana να υποδεχτείς το μωράκι σου.

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και σε πολύ λίγο να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά. Περιμένουμε σύντομα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι ότι καλύτερο γλυκιά μου .........

Με ένα πόνο!

Να ζήσεις τη μαγεία της γέννας ήτε με φυσιολογικό

ήτε με καισσαρική να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο

μωράκι......

Περιμένουμε να μας περιγράψεις την εμπειρία σου και να

σαι πάλι σύντομα κοντά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλιανακι μου γλυκο επιτελους!!!!!!με το καλοοοοοοοο!!!!!

Οτι καλυτερο σου ευχομαι ,θα πανε ολα καλα ειμαι σιγουρη!!!!Αντε περιμενουμε τα ευχαριστα μετα !

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!Λοιπόν έφτασε και η σειρά μου!!:) Το Σάββατο το πρωι μπαίνω στην κλινική να γεννησω με πρόκληση..ο μπέμπης έχει βολευτεί για τα κάλα και δεν λέει να βγει..:huh: Ειναι ακομα ψηλά..διαστολή εχω 0 και εκτος αυτου ειναι και λιγο λοξά..θα μου βάλουν τεχνιτους πόνους θα μου σπάσουν τα νερα και αμα δεν κατεβει..τοτε καισαρική.:dry: :dry: Αγχωθηκα λίγο με την διαδικασία ειναι η αλήθεια αλλα στην τελική το μονο που μετράει ειναι να βγει γερο,δυνατο και να μην ταλαιπωρηθει!!!

Θα φυγω σημερα για Αθηνα οπώτε μπηκα να σας χαιρετησω και μετα να αρχισω τις ετοιμασιες!!:) :)

Θελω να σας ευχαριστησω όλες που ολο αυτο το καιρο ήσασταν δίπλα μου..που μου συμπαρασταθήκατε στις φοβίες μου..που ανταλάσσαμε τις αποψεις μας!!!πραγματικα σας ευχαριστω γιατι για μενα σημαιναν πολλα...η παρέα σας..!!!!!:) :)

Θα τα πούμε συντομα όταν γυρίσω!!!

φιλάκια πολλα κοριτσάκια μου!!!!!θα σας σκέφτομαι συνέχεια!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) 1TNPuHDJnw.gif

Καλη γεννα Τζουλιανα μου!

Με εναν πονο και με το καλο το μωρακι σου!!

Αντε ηρθε και η δικια σου η σειρα!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό κοπέλα μου!!!μην αγχώνεσαι αυτό που έχει σημασία είναι να κρατήσεις αγκαλίτσα σου τον μπέμπη σου!!!!άντε μα έναν πόνο που λένε και να μας ενημερώσεις για όλες τις λεπτομέρειες με την πρώτη ευκαιρία....φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana με το καλο και μ'εναν πονο κοριτσι μου!Σε ειχα στο μυαλο μου πως κλεινεις το μηνα σου!

Μια χαρα αραξε ο μπεμπης εεε???

Σου στελνω πολλα κιλα θετικης ενεργειας!

Περιμενω με αγωνια τα νεα σου οταν με το καλο γυρισετε με το ζουζουνακι σου!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου με το καλο κοριτσι μου αντε και οταν επιστρεψεις θα σου εχει φυγει ολο το ανχος που ειχες για την γεννα και τον θηλασμο, θα απολαμβανεις το μωρακι σου πια. Να πανε ολα καλα και να παρεις στην αγκαλια σου τον πριγκιπα σου, θα σε περιμενω με αγωνια να γυρισεις πολλα φιλια και ευχες!!!!

501037pb72sjnq58.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giotaki mou eftase k i dikia sou ora e????

skopos einai na mi talaiporithri to moro alla k esi..

sou eyxomai ola na sou pane kala...

me to kalo na dexteis to moraki sou...

perimeno nea sou otan tha epistrepseis....:P :P :P

kali lefteriaaaaaaaaaa:silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπούλη σου στην αγκαλίτσα σου και να ταλαιπωρηθείς όσο το δυνατόν λιγότερο..Να είστε γεροί και οι δύο και να χαίρεστε ο ένας τον άλλον...Μην ανησυχείς..Να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά..Μάλλον είναι ωραία στην κοιλίτσα της μανούλας του και γι'αυτό δε λέει να βγει το αντράκι σου!Όμως όταν θα γνωρίσει την αγκαλίτσα σου, θα δει τί έχανε τόσο καιρό που δεν ήθελε να βγει...:P :P ;) ;)

Να πάνε όλα τέλεια και περιμένουμε νέα σου και φωτογραφία του μπεμπούλη σου!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλιανα μου να γεννησεις με ενα πόνο.Ολα καλα θα πανε και μην νομοζεις όλη αυτη η διαδικασια συνηθισμέμη ειναι .Οι περισσότερες ετσι γεννανε.Αλλα ακομα και με καισαρικη να χρειαστει να γεννησεις μην κολλησεις δεν ειναι τίποτα απλα θα συμβουλευτεις το γυναικολόγο σου αν θα κάνεις επισκληριδιο η ολικη αναλογα οτι σου πει εκεινος και το μονο που θα εχεις στο μυαλο σου ειναι οτι θα εχεις πολυ συντομα το μωρο σου στην αγκαλια σου.

Να θυμασαι εχεις 5696 ευχες απο ολα τα μελη του mammyland.

επισης αν χρειαστεις κατι το κινητό μου το εχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου καλημέρα!Με το καλό κοριτσάκι μου!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γεννήσεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται!Καλή επιστροφή στο σπίτι και θα περιμένουμε να μας διηγηθεις την εμπειρία σου!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana μου, με το καλό!!! :)

Όλα να πάνε καλά, μ'ένα πόνο! Μαμά και μπέμπης να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου!!

Φιλάκια πολλά και σε περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ juliana μου!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Επιτελους εφτασε και η δικη σου ευλογημενη ωρα..

Ευχομαι μεσα απ' την ψυχη μου να πανε οοολα καλα..

Ο θεος μαζι σας..

Περιμενουμε νεα σου και φυσικα το φατσουλινι του μπεμπη!! :silly: :laugh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΟΥΛ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!;

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ! (ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗ!) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ, ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ, ΟΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Ή ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΠΙΑ!!!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ-ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ: ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΗΓΗΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ (ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ -ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ- ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΤΣΑΤ!)

ΘΑ ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουλιαννιτσα μου αγαπη μου,να μη φοβασαι καθολου,κι εγω ετσι γεννησα,με προκληση,και μενα μου εσπασε τα νερα ο γιατρος και δεν καταλαβα τιποτα!!

Ολα θα πανε καλα και θα εχεις τον μπεμπουλη στην αγκαλια σου σε λιγες ωρες!!!!Σε περιμενουμε να μας τα πεις,και να βαλεις φωτο του μπεμπουλη για να τον δουμε!!!!!;) πολλα φιλαααακιαααααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τη σειρά μου να σου ευχηθώ με το καλό να έρθει το bebe σου και να ναι γερό και δυνατό!!!

Δύναμη να χεις!!! όλα να πάνε καλά ζουζούνα μου φιλάκια πολλά πολλά μανουλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...