Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποιες πανες περνετε?


Recommended Posts

Τζοαννα έγραψε:

Emeis koritsia fwrame pampers kai nunnys...

H mia giagia ferneis pampers,,,

kai i alli giagia nunnys...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΧΑΣΜΟΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!

ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΟΜΩΣ, ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emeis pampers forame apo thn arxh.

Exw dokimasei para polles panes giati edw

exei poly megalh poikilia alla katalhgw panta

sthn pampers! Mia allh pou mou arese einai

apo ta ALDI kai einai kai oikonomikh!

Ta 90 kommatia 12 eyrw peripou!!

Egw thn allazw meta to faghto panta giati tote

ta kanei ola! Ektos kai an pio mprosta ekana to number 2!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω παιρνω τα Pampers New Baby 1.

Δοκιμασα τα Libero που μας εδωσαν απο το μαιευτηριο

αλλα δεν μου φανηκαν τοσο καλα.

Εμενα βγαιναν ολα εξω..

Εχω μια αλλη απορια, νουμερο ποτε αλλαζουμε;;;;;;;

Η μπεμπα ειναι 4,5 κιλα, τι πρεπει να φοραει;;;

Το 1 ειναι απο 2-5 και το 2 απο 3-6!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από την αρχή του έβαζα τις Moltex Eco γιατί δεν είναι λευκασμένες και είναι βιοδιασπώμενες. Κάποιες φορές που δεν έβρισκα του έχω βάλει και Pampers χωρίς πρόβλημα... Με όλες πάντως είχαμε και έχουμε πότε-πότε κάποιες... διαρροές! Τον αλλάζω γενικά όσο πιο συχνά μπορώ, αλλά και να ξεχαστεί λίγο (με τις moltex) ερεθισμό δεν βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς χρησιμοποιούμε Pampers. Τα New Baby μέχρι πρότινος και σύντομα συνεχίζουμε με τα BabyDry γιατί μεγαλώσαμε!

Κάποια φορά πήρε ο μπαμπάς μας τις Libero για να τις δοκιμάσουμε, αλλά δυστυχώς του έκαναν το δερματάκι του κόκκινο (παντού, όπου ακουμπούσε η πάνα, όχι μόνο στην ευαίσθητη περιοχή).

Έκτοτε δεν ξανακάνουμε πειραματισμούς, μόνο Pampers.

Αργώ, από πού προμηθεύεσαι τις Moltex Eco; Θα με ενδιέφερε κάτι πιο οικολογικό, αν δε δημιουργεί πρόβλημα στο υπέρ-ευαίσθητο δερματάκι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκίνησα με τις libero, κι αυτό γιατί με αυτές βγήκαμε από το μαιευτήριο, όχι γιατί είχα ιδία άποψη. Δοκίμασα τα pampers, γιατί επέμενε η μία από τις γιαγιές ότι είναι καλύτερα, ώσπου μία-δυο φορές έγινε "αβούτηχτη" (έφτασαν στην κυριολεξία έως το σβέρκο!!) και επέστρεψα στα libero. Eκτοτε ουδεν πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ PAMPERS NEW BABY ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΑΖΑΜΕ ΤΑ PAMPERS BABY DRY ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΒΑΛΑΜΕ ΤΑ PAMPERS ACTIVE FIT ΣTA ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ LIBERO! TA LIBERO ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΜΕΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΒΑΛΑΜΕ ΤΑ PAMPERS BABY DRY KAI EIMAΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ! ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BabyBoom! έγραψε:

Εχω μια αλλη απορια, νουμερο ποτε αλλαζουμε;;;;;;;

Η μπεμπα ειναι 4,5 κιλα, τι πρεπει να φοραει;;;

Το 1 ειναι απο 2-5 και το 2 απο 3-6!!!!!!!!!

Εμείς αλλάζουμε νούμερο όταν απέχουμε 0,5 κιλό από το ανώτατο όριο.

Δηλαδή όταν ο μικρούλης ήταν 4,5 κιλά αλλάξαμε από το 1 στο 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποτι βλέπω κυριαρχούν οι παμπερσ κατά των λιμπερο :laugh: :laugh:

κορίτσια μην πάρετε ποτέ μπειμπιλινο είναι σκέτο πλαστικό ,έχω ένα πακέτο και δεν ξέρω πως να το ξεφορτωθώ .

όσο για την αλλαγή νούμερου εγώ άλλαξα στα 4.5 κιλά και ήταν αργά γιατί το νούμερο 1 και λίμπeρο και παμπερσ τα βγάζανε όλα έξω και μετά μου έκοψε εμένα το κεφάλι μου ότι ήταν μικρές .με το νο 2 λιμπερο εδώ και μιάμιση εβδομάδα δεν έχει βγει τίποτα .παμπερσ νο 2 δεν έχω πάρει ακόμα αλλά μόλις έρθουν τα μανούρια κουπόνια θα τις τιμήσω .εγώ λέω να περνώ και τις δυο μάρκες αφού μου έρχονται κουπόνια .(να ένα καλό που έκατσα 7 μέρες στο νοσοκομείο μετά την γεννά πρόλαβα και τις δυο εταιρίες :laugh: :laugh: :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν μπορώ ακόμη να πω τη γνώμη μου σε κανα-δυο μήνες ίσως, αλλά θέλω μία βοήθεια από όποια κοπέλα θυμάται. Είχε αναφερθεί σε κάποιο θέμα παλιότερα για ένα site που μπαίνεις και γράφεσαι μέλος και σου στέλνουν μία βαλιτσούλα με τα πρώτα είδη που χρειαστείς και εκπτωτικά κουπόνια κτλ.

Θυμάται καμμία ποιο site ήταν αυτό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμεις απο το νοσοκομειο ξεκινησαμε με pampers φορεσαμε τα newbaby(φοβερα για τα νεογεννητα) πηγαμε στα baby dry και τωρα φοραμε τα activefit δεν του αλλαξα πανα γιατι ειδα οτι δεν τον ερεθιζε και δεν ειχαμε διαροες εκτος απο 1-2 φορες που ηταν γιατι επρεπε να παρω μεγαλυτερο νουμερο μπορει να φοραει μια πανα 4 ωρες και να ειναι γεματη αλλα το δερμα του ειναι φοβερο ουτε ερεθισμουσ ουτε τιποτα

εγω με τα νουμερα μπερδευομουνα λιγακι και κατεληξα να του αλλαζω νουμερο οταν εβλεπα 'γραμουλες' στα μπουτακια του οταν δηλαδη εβλεπα οτι αρχιζε να τον στενευει και ετσι απεφευγα τις διαροες τωρα φοραμε 4+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν μπορώ ακόμη να πω τη γνώμη μου σε κανα-δυο μήνες ίσως, αλλά θέλω μία βοήθεια από όποια κοπέλα θυμάται. Είχε αναφερθεί σε κάποιο θέμα παλιότερα για ένα site που μπαίνεις και γράφεσαι μέλος και σου στέλνουν μία βαλιτσούλα με τα πρώτα είδη που χρειαστείς και εκπτωτικά κουπόνια κτλ.

Θυμάται καμμία ποιο site ήταν αυτό;;;

Παίρνεις τηλ/νο στο 800 11 82800 (ή στο 210 9287600). Δίνεις τα στοιχεία σου και σου στέλνουν στο σπίτι το βαλιτσάκι χωρίς επιβάρυνση.

Σε... καλή μεριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy mou geia sou,,,

oxi den uparxei Dixasmos apopsewn stin oikogeneia...

Apla i mia giagia menei se xorio,,,

Kai sto xorio tis mono nunnys exoun...

Kai giati na tou foraw mono mia marka???

Afou provlima den mas exoun kanei...

Kai eimaste euxaristimenei...

Exei apo newgennito pou fwrame kai apo tis 2 markes...

Tora eimaste xroniou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammycool έγραψε:

Αργώ, από πού προμηθεύεσαι τις Moltex Eco; Θα με ενδιέφερε κάτι πιο οικολογικό, αν δε δημιουργεί πρόβλημα στο υπέρ-ευαίσθητο δερματάκι του...

Έλενα, υπάρχουν σε καταστήματα με βιολογικά είδη, δυστυχώς δεν τα βρίσκεις στα σουπερ μάρκετ. Τα συστατικά τους είναι σίγουρα πιο κατάλληλα για τα ευαίσθητα δερματάκια των μωρών μας γιατί δεν έχουν αρώματα, δεν είναι χλωριομένο το τμήμα που έρχεται σε επαφή με το δερματάκι του μωρού και είναι βιοιασπώμενες σε ποσοστό πάνω από 50%, δηλαδή σέβονται και το περιβάλλον. Δεν τις αλλάζω με τίποτα (μόνο όταν δεν βρίσκω νούμερο!):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis κυμαίνονται από 21 έως 24 ευρώ περίπου το πακέτο των 42, ανάλογα το μέγεθος.

Πάντως αξίζουν τα λεφτά τους... Α, λέγονται Moltex Oko (στα γερμανικά το Eco).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ δεν μπορώ ακόμη να πω τη γνώμη μου σε κανα-δυο μήνες ίσως, αλλά θέλω μία βοήθεια από όποια κοπέλα θυμάται. Είχε αναφερθεί σε κάποιο θέμα παλιότερα για ένα site που μπαίνεις και γράφεσαι μέλος και σου στέλνουν μία βαλιτσούλα με τα πρώτα είδη που χρειαστείς και εκπτωτικά κουπόνια κτλ.

Θυμάται καμμία ποιο site ήταν αυτό;;;

ioannouli εκτος απ το βαλιτσάκι(care direct-η πιο γλυκιά αναμονή)το οποιο παιρνεις τηλ δινεις τα στοιχεια σου και στο στέλνουν σε 1μιση με 2 μηνες,οπώτε κοιτα να βιαστείς..:lol: :lol: μπορεις να μπεις και στην σελιδα του pampers και libero και να γινεις μελος και λενε οτι σου στελνουν εκπτωτικα κουπονια κ.τ.λ..επισης στην σελιδα της chicco πας επικοινωνια και γραφεις την διευθηνση σου και σε 10 μερες περιπου σου στέλνουν ενα φακελο με ενημερωτικα έντυπα για τον θηλασμο,τα πρώτα απαραιτητα και τον καταλογο με τα προιοντα της chicco καθως και την πιπιλα ολο καοτσούκ και δειγματα μεσα....:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς ενώ ξεκινήσαμε με πάμπερς στην πορεία αλλάξαμε κι εδώ και 3 μήνες παίρνουμε μόνο λίμπερο.

Είμαι εξίσου ευχαριστημένη και από τις δύο, πρόβλημα διαρροών ή ερεθισμών δεν είχαμε με καμία από τις δύο μάρκες, απλά παίρνω λίμπερο γιατί η πάμπερς δε μου έχει στείλει ούτε ένα εκπτωτικό κουπόνι, ενώ η λίπμερο στέλνει συνέχεια.

Είναι και πιο οικονομικές οι δεύτερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ LIBERO ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ PAMPERS ΕΙΝΑΙ Κ ΓΝΩΣΤΑ Κ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ .....Α ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΜΑΚΡΙΑ Κ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΞΩ Κ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕ Ο ΠΟΠΟΥΔΑΚΟΣ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ Η ΠΑΝΑ ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ LIBERO ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsiggou έγραψε:

Εμείς ξεκινήσαμε με pampers και τώρα παίρνουμε του lidl, είναι πάρα πολύ καλές.

Από πόσο μηνών του βάζεις τις πάνες του lidl? Πόσο περίπου έχουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιρνω απο την αρχη pampers τις βρισκω μια χαρα αλλα εχω γινει μελος και δεν μου εχουν στειλει ουτε ενα κουπονι!τωρα ειναι 5 μηνων η μπουμπου μπορει αργοτερα να το γυρισω στα libero εξαρταται απο τη διαφορα στη τιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...