Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει και η 33η εβδομάδα!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Γράφω αυτό το post μόνο με αφορμή τη χτεσινή μου και μάλλον προτελευταία επίσκεψη στο γιατρό μου. Σήμερα τελειώνει η 33η εβδομάδα και μπαίνουμε αισίως στην 34η. Το μπεμπάκι μας μεγάλωσε περισσότερο από ό,τι περιμέναμε και είναι πια 2,350! Σωστός μπέμπης δηλαδή! Έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω από το Β' Επιπέδου ακόμα και από ό,τι είπε ο γιατρός, δεν πρόκειται να γυρίσει από δω και πέρα. Όμως είναι αρκετά ψηλά, που σημαίνει -λέει ο γιατρούλης- ότι θα το φάμε το αρνί το Πάσχα, θα το ευχαριστηθούμε και μετά, κατα τις 22-23 Απριλίου θα κάνει το grand entrance (exit θα έλεγα καλύτερα :laugh: ). Χωρίς παρεξήγηση για τα κριαράκια μας εδώ μέσα, χαίρομαι τόσο που θα είναι ταυρούλης:P Καλή συνέχεια και μια τέλεια εγκυμοσύνη σε όλες!Φιλιά πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια !! Κ το βαρος του ειναι παρα πολυ καλο , κι θεση του!!

Μπραβο!!:)

Το γιο μου τον γεννησα στις 35 εβδομαδες κ ηταν 2400!

Επομενως το μωρακι σου θα βγει με το καλο ,μια χαρα!!

Αντε πλησιαζει η στιγμη που θα τον αγκαλιασεις και θα τον καλως ορισεις στη ζωη!!

Ναστε καλα κι οι δυο σας!! φιλια κ απο μενα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο mamatobe!!! Μπηκες στην τελικη ευθεια!!!

Οσο για το ζωδιο του μπεμπη σου, συμφωνω!Μπορει εγω να ειμαι Κριαρινα (ξερω τα ελαττωματα μας!;) αλλα αντρας και Κριος δεεεεεε λεει!Ενω ο Ταυρουλης σου θα ειναι τελειος!!! Καλησου μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe είμαι κι εγώ στην 32η και φυσικά το Bebe μου θα είναι ταυράκι αλλά κοριτσάκι!

Διαβάζοντας το post σου ένοιωσα σαν να πλησιάζει και η δική μου ώρα .....

Σου εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και το μπέμπη σου.

Να είναι αυτή η μοναδική εμπειρία όπως την έχεις φανταστεί....

Αν το έχεις καταφέρει.. γιατί εγώ... δεν μπορώ... θέλω απλά εκείνη την ώρα να αφεθώ!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):kiss: Mama to be σου εύχομαι μέ ένα πόνο. Μια χαρά τα πάς και εσύ και το μπεμπέ. Εγώ έκανα τον γιό μου 4 κιλά παίδαρο και την κοράκλα μου παρά 20 γραμμάρια και αυτή 4. Η μπέμπα μόνο μου τα χάλασε. και βγήκε 2600.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σάς ευχαριστώ πολύ πολύ! Κατερίνα και 'μένα ο γιατρός μου είπε οτι ο μπέμπης τετράκιλος και βάλε θα γεννηθεί. Τώρα εμένα γιατί αυτό με φοβίζει λιγάκι??????:P Θέλω να πω, δεν είναι λίγο ζόρι φυσιολογικός τοκετός με τετράκιλο μπέμπη???:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama to be μου φαινεται βιαζεσαι να γεννησεις ε;

Κι εγω κλεινω απο βδομαδα την 33η. Εχω κοριτσακι, αλλα ειναι μινιον. Στον τελευταιο υπερηχο πριν 4 μερες ηταν 1660. Η δικια μου ειναι χαμηλα και με το κεφαλι προς τα κατω εδω και καιρο. Λετε να βιαζεται να βγει! Εγω θελω να γεννηθει Μαιο, γιατι Μαιο εχω και εγω τα γεννεθλια μου, αλλα μπεμπα ειναι αυτη, οποτε γουσταρει αυτη θα βγει! Ετσι δεν ειναι; Ποτε εχεις ΠΗΤ;

Παντως αφου ο μπεμπης σου ειανι μεγαλουτσικος και ειναι και ψηλα εγω θα σε συμβουλευα να περπατας...βοηθαει, κατεβαζει το μωρο και βοηθαει και στη γεννα λενε. Ρωτα και το γιατρο σου, αλλα δνε νομιζω να σου πει κατι αντιθετο.

Αλεξανδρα μαζι ειμαστε! Ποτε γεννας και που;

Εμενα μου δωσαν 7/5 και γενναω στο ΜΗΤΕΡΑ.

Κοριτσια καλες γεννες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

Mama to be μου φαινεται βιαζεσαι να γεννησεις ε;

Κι εγω κλεινω απο βδομαδα την 33η. Εχω κοριτσακι, αλλα ειναι μινιον. Στον τελευταιο υπερηχο πριν 4 μερες ηταν 1660. Η δικια μου ειναι χαμηλα και με το κεφαλι προς τα κατω εδω και καιρο. Λετε να βιαζεται να βγει! Εγω θελω να γεννηθει Μαιο, γιατι Μαιο εχω και εγω τα γεννεθλια μου, αλλα μπεμπα ειναι αυτη, οποτε γουσταρει αυτη θα βγει! Ετσι δεν ειναι; Ποτε εχεις ΠΗΤ;

Παντως αφου ο μπεμπης σου ειανι μεγαλουτσικος και ειναι και ψηλα εγω θα σε συμβουλευα να περπατας...βοηθαει, κατεβαζει το μωρο και βοηθαει και στη γεννα λενε. Ρωτα και το γιατρο σου, αλλα δνε νομιζω να σου πει κατι αντιθετο.

Αλεξανδρα μαζι ειμαστε! Ποτε γεννας και που;

Εμενα μου δωσαν 7/5 και γενναω στο ΜΗΤΕΡΑ.

Κοριτσια καλες γεννες!!!

baby_sm με το καλό η μπουμπού σου! Εγώ έχω ΠΗΤ 1/5 οπότε άμα βιαστείς λίγο παίζει και να 'μαστε μαζί. Εγώ σε δίκλινο στο ΜΗΤΕΡΑ θα είμαι.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μama to be με το καλο!!!εγω σημερα ειμαι 38 εβδομαδες ακριβως!!χτες πηγα στον γιατρο και ακομα τιποτα..ουτε διστολή..ουτε έχει μαλάκωσει ο τραχηλος..και ο μπέμπης αν και εχει πάρει θεση απ τον 7ο μηνα δεν ειναι και πολυ χαμηλα..ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον θα πάρω όλο τον μηνα:( :( :( χτες ηταν 3100 ο μπέμπης:woohoo: :woohoo: και μενα σις 33 εβδ ακριβως ο μπεμπης ηταν 2163 γραμμαρια...Αντε υπομονη...τον γαιδαρο τον φαγαμε αλλα η ουρα καπως μεγαλη μας βγηκε:laugh: :laugh: :laugh:

Αναστασια μου τι έχουν τα Κριαράκια...;;;:unsure: :unsure: :unsure: και μενα μέλλον Κριαρακι θα βγει..εκτος να ερθει μεχρι τις 20 του μηνος και βγει ψαρακι:silly: :silly: :silly:

Γερα και δυνατα τα μωρακια μας και γρηγορα να τα πάρουμε αγκαλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΜΕ 4 ΚΙΛΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ -ΗΔΗ- ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΣΗ ΣΥΝΕΧΩΣ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ STANDARD Η ΘΕΣΗ .

ΜΑΜΑ ΤΟ ΒΕ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Κορίτσια καλημέρα! Γράφω αυτό το post μόνο με αφορμή τη χτεσινή μου και μάλλον προτελευταία επίσκεψη στο γιατρό μου. Σήμερα τελειώνει η 33η εβδομάδα και μπαίνουμε αισίως στην 34η. Το μπεμπάκι μας μεγάλωσε περισσότερο από ό,τι περιμέναμε και είναι πια 2,350! Σωστός μπέμπης δηλαδή! Έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω από το Β' Επιπέδου ακόμα και από ό,τι είπε ο γιατρός, δεν πρόκειται να γυρίσει από δω και πέρα. Όμως είναι αρκετά ψηλά, που σημαίνει -λέει ο γιατρούλης- ότι θα το φάμε το αρνί το Πάσχα, θα το ευχαριστηθούμε και μετά, κατα τις 22-23 Απριλίου θα κάνει το grand entrance (exit θα έλεγα καλύτερα :laugh: ). Χωρίς παρεξήγηση για τα κριαράκια μας εδώ μέσα, χαίρομαι τόσο που θα είναι ταυρούλης:P Καλή συνέχεια και μια τέλεια εγκυμοσύνη σε όλες!Φιλιά πολλά πολλά!

Μπραβο σας!!!

Ειναι πολυ καλα τα πραγματα!

Γιατι ομως προτελευταια επισκεψη? Εχετε ακομα...Χρειαζεσαι στενη παρακολουθηση στο τελος.

Παντως αφου πηρε και θεση θα εχεις ευκολο τοκετο!Κι εγω ετσι!Απο την 22 εβδομαδα ημασταν με το κεφαλι κατα κατω! ΕΤΟΙΜΕΣ για ολα.

Βεβαια εγω γεννησα στην 38 αλλα δεν εχει σημασια.

Πολυ ευχαριστα τα νεα σας. Και τα κιλα ου ου!!! ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΜΕ 4 ΚΙΛΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ -ΗΔΗ- ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΣΗ ΣΥΝΕΧΩΣ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ STANDARD Η ΘΕΣΗ .

ΜΑΜΑ ΤΟ ΒΕ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ.....

TEO COOL όχι σε όλους τους γιατρούς.. Στον δικό μου, δεν χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα στα τελειώματα. Αν προλάβω και δεν έχω γεννήσει ήδη θα πάω και μεγάλη Πέμπτη και μετά τέλος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe με το καλό το ταυράκι σου!!!

Εύχομαι καλή λευτεριά, με έναν πόνο και με ένα γερό ταυράκι!

Άντρας και ταύρος? Η καλύτερή μου! Δεν ασχολούμαι καθόλου με τα ζώδια, αλλά αν κρίνω από τον άντρα μου, θα γίνει αστέρι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ Μ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!! ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΠΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!:woohoo: ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ (ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ)Κ ΜΑΛΛΟΝ Κ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ!!ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ Κ ΣΕΝΑ Κ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ !!ΕΛΕΝΗ ΑΠΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΚΡΗΤΗΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...