Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειδαμε ξανα το μωρακι μας!Και φυσικα το φυλλο του!


Recommended Posts

Εφτασε η μερα της επισκεψης στη γιατρο!!!

Απ'το πρωι ημουν γεματη χαρα και ανυπομονησια!

Δεν κρατιομουν!!

Και εφτασε η σειρα μας... Ειδαμε το μωρακι μας που μεγαλωσε πολυ!!!Ειδαμε το στομαχακι του,την ουρ.κυστη,ξαναμετρησαμε τα δαχτυλακια,ελεγχος στον πλακουντα...

"θελετε να δουμε το φυλλο?"ρωταει η γιατρος.

"Φυσικα!Γιατι οχι?"απανταω εγω!Ο αντρουλης μου απλως χαμογελασε!

"Μμμμ,μην κλεινεις τα ποδαρακια σου μικρο μου!"η γιατρος!

"Μην ντρεπεσαι καρδουλα μου!"λεω και γελαω!

Και τοτε αρχιζει τις κλωτσιες και ανοιγει τα ποδαρακια!

"Τι ειναι???"

"Τι ειναι το κοριτσακι?Αχ!Το ειπα!Χαχαχαχαχα!!!" η γιατρος!!!

Το χαμογελο δε μπορουσε να φυγει απ'το προσωπο μου!Οτι και να'ταν το ιδιο θα χαιρομουν...Το ιδιο και ο αντρας μου!Απλα τωρα...Ξερετε πως ενιωσα?

Σαν να γνωρισα λιγο παραπανω το μωρο μου!!!:) :) :) Απ'τη μερα που μαθαινουμε για μια εγκυμοσυνη και μετα...Θελουμε να ξερουμε οσο πιο πολλα γινεται για την ψυχουλα που ερχεται!Ο σακος,η καρδουλα,τα χερακια,τα ποδαρακια,η αυχενικη,γναθοι,ρινικο οστο,στομαχακι κλπ!!!

Σημερα γνωρισα την κορη μου λιγο καλυτερα!Το κοριτσακι μας!Η μπεμπουλα μας!!!!

Να'ναι καλα ολα τα μωρακια του κοσμου μαζι και το δικο μου!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Αναστασια!!!!!!!!!!!!!

Τελεια!!!!!!!!!!!!!

Η μπεμπα θα σας τρελανει πιστεψε με!!!!!!!!]

Αντε πολυ χαρηκα για σενα!

Μακαρι να συνεχισουν να ειναι ολα τελεια!!!

:silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου με το καλο το κοριτσακι σου!!!γερο και δυνατο!!

Αντε και οταν ερθει η ωρα θα ψωνιζεις ροζ κορδελακια και φουστιτσες!!

με το καλο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης σου ευχομαι!!

Δεν ειναι τελεια που εμαθες το φυλο;

Εγω θυμαμαι ειχα μεγαλη ανυπομονησια και ενα μοναδικο προαισθημα οτι ειναι κοριτσι. Μαλιστα ειχα δει και ονειρο, αν και τα κοροιδευα ολα αυτα! Αλλα τελικα ειναι κουκλιτσα και απο τη στιγμη που αρχισα να κοιταζω τα κοριτσιαστικα μωρουδιακα στα μαγαζια εχω παθει πλακα!!! Το ιδιο θα παθεις και εσυ Αναστασια! Με το καλο η μπεμπα σας! Πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες και καθε μια ξεχωριστα!:kiss::)

Κι εγω σαν να το΄ξερα πως ειναι κοριτσακι...Ετσι και η φωτο....Μ'αρεσε αλλα σαν να το μυριστηκα πως θα ταιριαζε!!!Αααα!Και σημερα παρα τριχα να παρω κανα δυο φουστανακια πριν παω στη γιατρο!Κρατηθηκα....Αλλα πλεον νομιζω πως μπορω να ενδιδω που και που στον "Ροζ πειρασμο"!!!!

Και τι ωραια που ειναι τα ανοιξιατικα ρουχαλακια!!!Μες στο χρωμα!Γεμιζει το ματι και η καρδια!!!

Καλη συνεχεια σε ολες κοριτσια σε οποια φαση κι αν βρισκεστε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αναστασια μου χαρηκα που ολα ειναι μια χαρα και ειδες και την κορακλα σου!!!!Ααα... ξερεις τι λεγανε παλια[της καλομαννας το παιδι το πρωτο ειναι κοριτσι!]:laugh: χαχαχαχαχαχαχαχα

Με το καλο αγαπη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό γλυκιά μου .... σε καταλαβαίνω και εγώ με το ζόρι αντιστέκομαι σε τέτοιου είδους πειρασμούς !!!

Σήμερα βγήκα για το καθιερομένο περπάτημα και πήρα 5 φορμάκια !!! (ναι .... ξέρω είμαι υπερβολική ... αλλά θέλω όταν με το καλό έρθει η κορούλα μου να έχει απ' όλα :P)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!Υβοννη καλομανα εεε????Μ'αρεσει αυτο!Με συμφερει!

csig ευτυχως που δε μενω στο κεντρο της πολης δλδ!!!Εγω στον περιπατο μονο σπιτακια ,σκυλακια και δεντρακια βλεπω!!!Παλι καλα που τιποτα απ'τα τρια δεν αγοραζεται!!!!!χαχαχαχαχα:P

Σας ευχαριστω πολυ πολυ και τις δυο!csig με το καλο και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ βρε Αναστασια με εκανες κ δακρυσα πρωι πρωι...:)

Τι ευτυχια!!!τι ομορφα συναισθηματα..τι ομορφη εικονα!!!

Τωρα θελωωωω κι εγω !!! Ακριβως μια απ τα ιδια παρακαλω!!!!

Φερτε μου τον αντρα μου..γιατρο ..κ το μηχανημα γρηγορα...

πολλες ευχες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ...αντε με το καλό να υποδεχθείς την μπουμπου σου. Νοιώθεις όντως διαφορετικά όταν ξέρεις παραπάνω πράγματα για το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Μια απ'τα ιδια στη χαρουμενη μανουλαααααα!!!"

Μ'εκανες και γελασα,να'σαι καλα!!!Ειμαστε και τοσο κοντα χρονικα στις εγκυμοσυνες!μονο 3 μερουλες διαφορα!!!Ποτε εχεις ραντεβου???Αντε,αργει???!!!Σου ευχομαι να ζησεις αναλογη ευτυχια συντομα!!!Που ειναι σιγουρο δηλαδη!Σου επιστρεφω τις ευχες σου και περιμενω νεα σου οταν πας στο γιατρο!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia μου τοσο υπεροχα συναισθηματα,μα τι με πιανει ολο τα κλαματα μου ερχεται να βαζω καθε φορα!!!Να ναι καλα ναι ολα τα νινακια του κοσμου!!!!Χαιρομαι για σας οσο τιποτα!!!!Ευχομαι καθε ευτυχια στην οικογενεια σου!Με το καλο να υποδεχτεις το νινακι!!!!Και καθε φορα να χαιρεσαι ολο και πιο πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο αναστασια, αντε και εγω την αλλη εβδομαδα που θα παω στο γιατρο ελπιζω να μου πει. Αναστασια γεναμε μαζιιιιιιι, που θα γενησεις μην σε εχω διπλα μου και δεν το παρουμε χαμπαρι χαχαχαχα. να σου ζησει η μπεμπααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να σας ευχαριστησω ολες πολυ και το εννοω και ξεχωριστα για την καθεμια σας!!!Πραγματικα την καθε σας ευχη,ακομα και την πιο τυπικη(που λεει ο λογος) στην παρουσα φαση τη νιωθω σαν μια τεραστια θετικη αυρα για την μπεμπουλα μου!:) :) :)

Ειμαι τοσο ευτυχισμενη!Να ειστε καλα βρε κοριτσια!Να ειστε παντα ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας!:kiss: :kiss:

Marianda αληθεια???Γενναμε μαζι?Ειναι 2-3 κοριτσια ακομα που ειναι σε αυτη την ημερομηνια!Λες να βγαλουμε Παρθενακια ή να προλαβουμε να τα κανουμε λιονταρακια???Χιχιχι!!!:P Με το καλο οποτε κι αν ειναι!!!Εγω ειμαι Θεσσαλονικη.Θα γεννησω ή στο Γαληνο(που καπως αλλιως ονομαζεται τωρα:huh: ) ή στη γενικη κλινικη...Θα το αποφασισω σε 1-2 μηνες!Εσυ???

Επισης μην ξεχασεις να μου πεις τα νεα σου οταν πας στο γιατρο!!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΒΡΕ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΟΥ. ΣΕ ΖΗΛΕΥΩΩΩ... :woohoo: ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΑΘΩ!:P ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ. ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΕΥΧΟΜΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Αναστασια απ την πατριδα μου!! Γεννησα στην Γενικη..κ υπαρχει μια περιπτωση επειδη λατρευω κ εχω τεραστια εμπιστοσυνη στο γιατρο μου να ανεβω να ξαναγεννησω εκει!

Ζω εδω κ 7-8 χρονια στην Αθηνα αλλα η Θεσσαλονικη μας ποτε δεν ξεχνιεται,ουτε αλλαζεται!!

Δε μου λες? η κορη σου ειναι Παοκτζου?:laugh:

Υ.Γ.μη ξεχνας την παραγγελια μου!!χωρις τζατζικι!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gastroula ευχαριστω κοριτσακι μου!Συντομα κι εσυ θα περασεις αυτες τις"μεγαλες στιγμες"!!!!

Happy mom ΚΑΙ συμπατριωτισα????Φανταζεσαι να γενναμε κυριολεκτικα διπλα διπλα???:cheer: :cheer: Αν τυχει να το παρεις αποφαση θα τα ξαναπουμε για το συγκεκριμενο!!!

Χαχαχαχαχχαααα Παοκτζου ή αλλιως μΠαοκι η κορουλα μου!!!!!!!Αν και φανταζεσαι να μας βγει σκουλικακι?Θα παθει σοκ ο μπαμπας της!!:P :woohoo: :woohoo: Χαχαχαχαχαα!

ΥΓ. ΕΕεεεεεφτααααααασεεεεεεε!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασία μου, με το καλό να έρθει η καρδουλίτσα σου!!!

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω, το έμαθα το Σάββατο και έχω ΠΗΤ 11/08/2009.

Αυτό που είπες, ότι τώρα νιώθεις ότι ξέρεις πιο πολύ το μωράκι και είσαι πιο κοντά του, είναι πολύ αληθινό. Κι έγω έτσι ένιωσα. Του λέω και κανένα λογάκι που και που, ελπίζω να με ακούει ήδη, χιχι!

Με το καλό να έρθουν όλα τα μωρουδάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνιτσα με το καλο τα κοριτσακια μας και οοολα τα μωρακια του κοσμου!Νομιζω πως και να μην μας ακουν ακομα,ολο και κατι θα καταλαβαινουν!!!Αφου με το που της ειπα "μην ντρεπεσαι" τα ανοιξε τα ποδαρακια!!!χαχαχχχα

Τομα με το καλο!!11 μερουλες μεινανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...