Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γυρισαμε !!! Αννα + Αλεξανδρα


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μας!!!

Μολις πριν λιγες ωρες γυρισαμε απο την κλινικη...

Κατ'αρχας θελω να ευχαριστησω ΟΛΟΨΥΧΑ ολες τις κοπελες για τις ευχες σας. Ειλικρινα με συγκινησατε...

Ξεκλεβω λιγο χρονο τωρα να σας γραψω δυο λογακια...γιατι η μικρη θα ξυπνησει και θα αρχισει τις κλαψιτσες...

Οι πονοι με πιασανε απο την Τριτη το μεσημερακι αλλα που εγω...!!!

Νομιζα οτι ηταν απο το εντερο μου!!!:lol: Ειχα και την μανα μου "Μπα δεν γεννας..." και "ετσι ειναι η γεννα....?" Την Τριτη λοιπον το βραδυ επεσα για υπνο αφου εκανα και τσατ στο μαμμυ!!!!:laugh:

Βεβαια ειδα και λιγη βλεννα με αιμα...αλλα εγω ακαθεκτη!!! Κοιμηθηκα ΚΑΝΟΝΙΚΑ...

Τεταρτη πρωι ξυπναω παλι με ψιλοπονακια και λιγες βλεννες και λεω δεν παιρνω την γιατρο τηλεφωνο? Μπας και ειναι ανησυχητικο?(τελειως βλημα!!!) Σημειωση - διενυα την 38 εβδομαδα...

Φυσικα η γιατρος ηξερε τι ελεγε! Θα πας μου λεει για καρδιοτοκογραφο στην κλινικη να δουμε τις συσπασεις...Εγω δεν πιστευα οτι θα γεννησω

οποτε λεω ας ερθει το μεσημερι και ο αντρας μου απο την δουλεια και μετα βλεπουμε...(Αλεξ Τζενη και Παναγιωτα θυμαστε την συζητηση - γεννας δεν γεννας...χαχα!!!)

Τεταρτη 6 η ωρα ειμαι στον καρδιοτοκογραφο...Βγαινει μια διαστολη κατωτερη των 2 εκατοστων αλλα η γιατρος μου λεει να φυγω απο την κλινικη και επι λεξη.."Αννα θα γεννησουμε πριν την ΠΗΤ!!,Οκ?"

Οποτε εγω κυρια παλι τι εκανα? Πηγα για καφεεεεε.....Ναι πηγα για μοκατσινο και γλυκο στην Κρηνη (Θεσσαλονικιες ξερετε-βολευει ειναι διπλα στην Γενικη Κλινικη!!!)

Γυρναω σπιτι κατα τις 9 και ενω βλεπουν ολοι τον Θρυλο να παιζει με τον ΠΑΟΚ μας, εχω κατεβασει ενα πιατο μακαροναδα και πιττα με σπανακι...καποια στιγμη στο μισο της Χαρας που αγνοειται στο ΜΕΓΚΑΑΑΑΑ!!! ναι!!! αρχιζουν τα πανηγυριαααα!!! Οι πονοι γινονται αφορητοι μου φευγει το χαμογελο απο τα χειλη και να και το αιματακι!

Βουρ για την κλινικη αυτη την φορα γιατι ξερω οτι γενναω...

Πονουσα πολυ...

Τις διαδικασιες τις ξερετε απο εκει και περα...Η επισκληριδιος ηταν Η ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ!!!Δεν το συζητω καν ποσο σημαντικο ειναι αυτο το δεν ποναω...Μου σπασανε τα νερα τεχνητα και με μια αναμονη χαλαρη γυρω στις 4 μιση ωρες ημουν ετοιμη για σπρωξιμο!!!

Στις 6 παρα εικοσι πεντε εσκασε μυτη η μπουμπουκα μου...Ο αντρας μου ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ειδε το κεφαλακι της να βγαινει.."Αλλες 2-3 σπρωξιες μου λεε αγαπη μου και την εχουμε αγκαλια"

Ετσι κι εγινε...Βγηκε η Αλεξανδρα μου, μεσα στα αιματα και τις ακαθαρσιες η γιατρος μου την εβαλε απανω μου με τον αφαλο της ακομη εκει!!! 3260 λαβρακι!!!

Απεριγραπτο συναισθημα,ακλονητο στον χρονο...Να κλαιμε κι εγω κι ο Λαζαρος να φωναζω γιαβρι μου ζωη μου...

Αυτο ηταν μετα ηρθε η χαρα κι η ολοκληρωση.Αυτο το θαυμα το ειδα να επιτελειται μπροστα μου...Ποιος ειπε οτι η ευτυχια ειναι σε αλλα πραγματα? Εκει τα ειδα ολα.

Να πω ενα ευχαριστω στα κοριτσια της Γενικης Κλινικης (μαιες κτλ), στοον αναισθησιολογο μου τον Κο Βλαδιμηρο, στην γιατρο μου την Κα Ειρηνη Ρομανοβα και φυσικα στην οικογενεια μου που δεν με αφησε στιγμη..

Τωρα που ειμαστε σπιτι -φυσικα ειμαστε στην ανεση μας-υπαρχει ενα αγχος γιατι εξοικειωνομαστε εγω και η Αλεξανδρα μου...

Οσο για τον ποιον μοιαζει θα δειτε απο φωτο οτι η φιλικη συμμετοχη ειναι δικη μου!!!Ειναι ολοιδια ο αντρας μου!!!

Θα ανεβασω φωτο το συντομοτερο δυνατο...

Αν μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει να μου πει πως ανεβαινουν οι φωτο θα ειμαι ευγνωμων!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!! Ευχαριστουμε για τις ευχες απο την πιο ομορφη παρεα του διαδικτυου!!!

Λαζαρος - Αννα - Αλεξανδρα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου κουκλα μου ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!Η μπουμπουκα σας θα ειναι μια κουκλα κι αυτη!Να ειναι γερη κι ευτυχισμενη και να την καμαρωνετε!τι σουπερ τοκετος ηταν αυτος!!!!προλαβες και καφε να πιεις βρε θηριο!Μπραβο σου Αννιω μου!Σιδερενιες κι οι δυο σας!πολυ χαρηκα που εισαι παλι μαζι μας!περιμενουμε φωτο της μπεμπουλας!!!!:woohoo:

Α για να ανεβασεις φωτο πρεπει να τις μικρυνεις.εμενα τις παιρνει ως 7οο οχι μεγαλυτερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΑΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!ΠΟΣΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΣΤΙΓΜΗ..ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΚΟΥΩ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ να σου ζήσει η κουκλίτσα σου!!! Να είναι πάντοτε γερή και καλότυχη και να σας χαρίσει πολλές χαρές!! Πολύ συγκινητική η περιγραφή σου! Τα συναισθήματα που βιώνεις στη γέννα είναι όντως απερίγραπτα και μένουν ανεξίτηλα στο χρόνο. Καλά σαράντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι πιο ομορφο απο το να ακους τετοιες ιστοριες,να σου ζησει η κουκλα σου να ειναι παντα γερη και να εχετε μια πολυ δυνατη και ευτυχισμενη οικογενεια,ολα να σας πανε καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ/ΚΛΑΜΑΤΑ/ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΧΑΔΑΚΙΑ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklara mou!!

molis eida ti dimosieusi!!

ti omorfa pou ta les!!! annoula mou glukia, na sas zisei!!!

na nai panta geri kai eutuxismeni!! na xei ola ta kala sti zoi tis!!

telika, eides pou gennouses???:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

(ego eimai i alex pou leei!!!!):laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

koritsaki mou, na ste panta kala , kai euxomai na zisete autes tis stigmes se olo tous to megaleio!!!

euxomai oti kalutero!!! oli tin eutuxia tou kosmou!!!

eiste polu kala paidia!!! sas aksizoun ta kalutera!!!

eisai mia gluka ki esu kai i sunonomati!!!!

filakia polla..tha ta poume sto til!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η καρδουλίτσα σας!

Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!

Πολύ συγκινητική περιγραφή και με χιούμορ.

Να είστε όλοι καλά!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννιω καλημερα να σου ζησει η Αλεξανδρα σου με συκγινησες πολυ με τον τροπο που περιγραφεις τη γεννα σου οντως το πιο μεγαλο θαυμα ειναι να φερνουμε ζωη απο τη ζωη μας,καλο σαραντισμο κουκλα μου κ περιμενουμε φωτο φιλακια:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζήσει και πάλι το κοριτσακι σας. Αντε τωρα που εισαστε και σπιτι σας απολαυσε το χωρις ανχος. Ολα μια ιδεα ειναι σε 2-3 μερες θα εχεις εξικειωθει μην στενοχωριεσαι. Αντε και καλή λοχεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anniw μου να σας ζήσει η μικρή σας!!!!!να είναι πάντα καλότυχη και φωτισμένη...:) :) :) :) πολύ ωραία η ιστορία σου,με συγκίνησες πρωί πρωί....και είμαι και στο γραφείο και θα τρέξει η μάσκαρα...χαχαχα!!!!πάντα γερή και υγιής να είναι και να την καμαρώνετε!!!!!άντε περιμένουμε φωτογραφίες...φιλιά πολλά!!!αααα!!!!κι καλό σαραντισμό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο αννιω μου ωραια τα καταφερες κοριτσακι μου,Θεσσαλονικια να μου πεις τι περιμενεις.Εχουμε αντοχες και αντεχουμε στον πονο :) .Να σου ζηση ματακια μου η κορουλα σου να ειναι ευτηχισμενη και παντα γερη.Εχεις απολυτο δικιο η ευτηχια δεν ειναι πουθενα αλλου παρα μονο εκεινη την αγια στιγμη που φερνουμε στον κοσμο τα βλασταρακια μας.Να εχεις μια καλη περιοδο λεχωνιας καλη μου και να εχεις παντα ευτηχια στην ζωη σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η κούκλα σας και να είστε πάντα όλοι γεροί, αγαπημένοι και ευτυχισμένοι. Ωραία και συγκινιτική και η περιγραφή σου!:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ακόμα μια φορά να σου ζήσει. Είμαι σίγουρη οτι θα γίνεις μία υπέροχη δυνατή και στοργική μανούλα.

Με συγκίνησες, αν και δεν θέλω πολύ στην κατάστασή μου, και περισσότερο σε νοιώθω κοντά μου γιατι όταν ξεκινήσαμε να τα λέμε, ήσουν στην θέση μου και εγώ 8 εβδομάδων έγκυος!

Παίρνω απίστευτο κουράγιο απο σένα και σου εύχομαι απλά, τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sygxaritiria Anniw!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na sas zisei to thaumataki sas...!

Na tin xairestai kai na tin kamarwnete

opws epithymeitai!!!!!!!!!!

Super i perigrafi sou

k sygkinitikotati...!!!

Bravo sas......

Sas euxomai kathe kalo............!!!

Perimenoume

leptomereies kai photo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Anniw mou...

Na sou zisei agapi mou i mikroulla sou...

Na tin xeresai...

Na ne panta geri kai dunati...

Kala saranta na exetai...

Kai sas euxwme mia nea kali arxi stin zwi sas...

Poli omorfo toketo perases EEE???

Mpravw agapi mou...

Na sas zisei kai pali...

Filia apo mena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα να σου ζήσει η μπουμπου σου κ απο μενα και να την καμαρώνετε!!!!με συγκίνησες πολυ με την περιγραφή της γέννας...θα έλεγα οτι 'ησουν τυχερη κ δεν πολυταλαιπωρήθηκες,εγω αγχώνομαι γιατί πλησιάζει και η δική μου ώρα αλλα με κατι τέτοιες ιστορίες παιρνω κουράγιο.ΝΑ σας ζήσει κ πάλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΠΑΛΙ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!

...ΚΑΙ ΓΩ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ......ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΓΕΡΗ & ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...