Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,εγώ αύριο έχω την αυχενική διαφανεια και πραγματικά τρέμω. Φοβάμαι τόσο πολύ που απόψε έβλεπα ονειρα ότι βγήκε χάλια και δεν ήξερα τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ αύριο έχω την αυχενική διαφανεια και πραγματικά τρέμω. Φοβάμαι τόσο πολύ που απόψε έβλεπα ονειρα ότι βγήκε χάλια και δεν ήξερα τι να κάνω.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου🙏🙏 να μας πεις τα νέα σου!!περιμένουμε να μας πεις και το φύλο του μωρού 🥰🥰🥰 αν θες να το δεις φυσικά...εγώ στην αυχενική έμαθα και στις δύο μου εγκυμοσύνες ότι ήταν αγοράκια από την αυχενική 😁

Να σκέφτεσαι θετικά !!!!όλα θα πάνε σούπερ!η αυχενική είναι το πρώτο σημαντικό σκαλοπάτι στην εγκυμοσύνη ....κοίτα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Το πέρασα με μια φίλη μου, ο καρκίνος του μαστού πλέον στις 99% των περιπτώσεων αν το διαγνώσει έγκαιρα είναι ιασιμος. Όλα θα πανε καλά για την φίλη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Χριστέ μου πόσο κρίμα..😥😥😥 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το καταπολεμήσει και να βγει νικήτρια 🙏🙏🙏🙏 προσευχήσου για την φίλη σου....βλέπω ότι είσαι αληθινή φίλη και θες να την στηρίξεις...χαίρομαι πολύ για αυτό...γιατί μετά την τελευταία προδοσία από την δήθεν κολλητή μου βλέπω ότι υπάρχουν και αληθινές φιλίες..... Να είσαι δίπλα της ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου🙏🙏 να μας πεις τα νέα σου!!περιμένουμε να μας πεις και το φύλο του μωρού 🥰🥰🥰 αν θες να το δεις φυσικά...εγώ στην αυχενική έμαθα και στις δύο μου εγκυμοσύνες ότι ήταν αγοράκια από την αυχενική 😁

Να σκέφτεσαι θετικά !!!!όλα θα πάνε σούπερ!η αυχενική είναι το πρώτο σημαντικό σκαλοπάτι στην εγκυμοσύνη ....κοίτα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις 

Την Δευτέρα που πήγα στο γιατρό βάση περιοδου ήμουν 10+5 αλλά με έβγαλε 11+1 δεν μπόρεσε να δει φίλο.  Μακάρι αύριο να δούμε, γερό να είναι και δεν με νοιάζει το φύλο.  Και στον γιο μου στην αυχενικη το είχαμε δει και ήταν 100% σίγουρος. Την είχα κάνει 12+1 αύριο βάση περιοδου θα είμαι 11+2 και βάση υπερέχουν 11+5. Θα σας ενημερώσω το μεσημέρι αν και λόγω ηλικίας ο φόβος μου ειναι μεγάλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσουδια...τελευταία ημέρα μαθημάτων στο σχολείο για τα παιδάκια μου...αύριο έχουν γιορτή για την 28η Οκτωβρίου...φέτος παρέλαση δεν θα έχουν εμένα...και γιορτάζει και η Θεσσαλονίκη μας Σάββατο καθώς είναι του Αγίου Δημητρίου οπότε είναι ένα εορταστικό τριήμερο για εμάς εδώ 😁 έχω τόσο ανάγκη μετά από όλη αυτή την σύγχυση που τράβηξα με τη δηθενα κολλητή μου να βγω έξω να περάσω καλά,να ξεσκασω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια καλησπερα ! Πέρασα δύσκολες μέρες με τη δουλει α κυρίως για αυτό έχω χαθεί τελείως κ δεν έμπαινα το τελευταίο καιρό… 

μπηκα να σας πω τα ευχάριστα, κάναμε σήμερα την αυχενική , ήταν όλα καλά!! Είδαμε κ το φύλο , είναι αγορακι!! Έπεσε έξω η διαίσθηση μου, της μάνας …

Μας πρότεινε νιπτ αλλά δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν είναι το οικονομικό… το έχετε κάνει εσείς ;;

Με το καλό το αγοράκι σας !

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ☺️

πρώτη εγκυμοσύνη 33 οι μετρήσεις καλές δεν μου ζήτησαν κάτι 

δεύτερη εγκυμοσύνη 35 οι μετρήσεις καλές αλλά λίγο πιο πεσμένες από την πρώτη λόγο ηλικίας δεν μου ζήτησαν κάτι 

όμως ΑΝ ξανά πάω για τρίτο παιδάκι εκεί λόγο ηλικίας θα μου την ζητήσει γιατί λέει απο 37 και μετά την θέλουν τουλάχιστον ο δικός μου εμβρυολογος το γράφει στο χαρτί 

εγώ αν είχα καλές μετρήσεις στην ηλικία σου νομίζω δεν θα έμπαινα στην διαδικασία τώρα εσύ θα αποφασίσεις κορίτσι μου και πάλι με το καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ αύριο έχω την αυχενική διαφανεια και πραγματικά τρέμω. Φοβάμαι τόσο πολύ που απόψε έβλεπα ονειρα ότι βγήκε χάλια και δεν ήξερα τι να κάνω.

Είναι λογικό να φοβάσαι, προσπάθησε όμως να σκέφτεσαι θετικά! Είναι μια σημαντική εξέταση αλλά θα δεις που θα την απολαύσεις, γιατί θα βλέπετε με λεπτομέρειες το μπεμπακι ♥️♥️ Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια εύχομαι 🙏🙏

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Θα προσευχόμαστε για την κοπέλα, εύχομαι ολόψυχα όλα να εξελιχθούν καλά. Ελπίζω να είναι σε αρχικό στάδιο όπου είναι και ιάσιμο 🤞🙏 Να είσαι διπλα της, θα χρειαστεί στήριξη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Με το καλό το αγοράκι σας !

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ☺️

πρώτη εγκυμοσύνη 33 οι μετρήσεις καλές δεν μου ζήτησαν κάτι 

δεύτερη εγκυμοσύνη 35 οι μετρήσεις καλές αλλά λίγο πιο πεσμένες από την πρώτη λόγο ηλικίας δεν μου ζήτησαν κάτι 

όμως ΑΝ ξανά πάω για τρίτο παιδάκι εκεί λόγο ηλικίας θα μου την ζητήσει γιατί λέει απο 37 και μετά την θέλουν τουλάχιστον ο δικός μου εμβρυολογος το γράφει στο χαρτί 

εγώ αν είχα καλές μετρήσεις στην ηλικία σου νομίζω δεν θα έμπαινα στην διαδικασία τώρα εσύ θα αποφασίσεις κορίτσι μου και πάλι με το καλό !

Συμφωνώ και εγώ..και εμένα με είπε επειδή κοντεύω τα 37 τώρα αν μείνω έγκυος θα κάνω και εγώ αυτή την εξέταση!!οπότε ναι ανάλογα την ηλικία και τις μετρήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην κοπέλα έχω γνωστή μου που τον Σεπτέμβριο έμαθε ακριβώς το ίδιο έχει ένα κοριτσάκι 3 χρονών είναι 40 αυτήν εύχομαι να βγουν νικήτριες έκανε μαστεκτομή και ξεκινάει θεραπεία όλα καλά να πάνε σε αυτές τις μαχήτριες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 Υπέροχα νέα κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτείς το αγοράκι σας!! Περάσατε το πρώτο σκαλοπάτι, μπράβο!! Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται και πρότειναν να κάνεις nipt; Προσωπικά, αν όλα ήταν καλά στην αυχενική δεν θα έμπαινα στη διαδικασία, οχι. Όπως γράφτηκε και αλλού, λίγο πολύ όλα αυτά είναι μια βιομηχανία πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ αύριο έχω την αυχενική διαφανεια και πραγματικά τρέμω. Φοβάμαι τόσο πολύ που απόψε έβλεπα ονειρα ότι βγήκε χάλια και δεν ήξερα τι να κάνω.

Κορίτσι μου και εγώ φοβόμουν δεν απόλαυσα ποτέ αυτές τις εξετάσεις απλά ήθελα να μου πει πως είναι όλα οκ να σηκωθώ να φύγω ούτε φωτό έγχρωμες ήθελα ούτε τίποτα

απο την μια είναι κρίμα που λόγο τους άγχους δεν χαιρόμαστε αυτούς τους μεγάλους υπέρηχους αλλά από την άλλη το άγχος είναι τεράστιο εγώ δεν χάρηκα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε την δεύτερη 🤷‍♀️

Εύχομαι να μπορέσεις να αποβάλεις το άγχος και να το χαρείς !☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια...τελευταία ημέρα μαθημάτων στο σχολείο για τα παιδάκια μου...αύριο έχουν γιορτή για την 28η Οκτωβρίου...φέτος παρέλαση δεν θα έχουν εμένα...και γιορτάζει και η Θεσσαλονίκη μας Σάββατο καθώς είναι του Αγίου Δημητρίου οπότε είναι ένα εορταστικό τριήμερο για εμάς εδώ 😁 έχω τόσο ανάγκη μετά από όλη αυτή την σύγχυση που τράβηξα με τη δηθενα κολλητή μου να βγω έξω να περάσω καλά,να ξεσκασω ! 

Να περάσεις υπέροχα κορίτσι μου, να βγεις και να ξεσκασεις! Του Αγίου Δημητρίου είχαμε βγει με την μικρή από το μαιευτήριο, και στον Άγιο Δημήτριο είχε ανάψει κεράκι μια φίλη μου στη Θεσσαλονίκη για να γεννήσω, το πρωί της Κυριακής που τελικά γέννησα. Είναι ο προστάτης της, μου είχε πει χαρακτηριστικά. Όποτε θέλω και εγώ να πάω να ανάψω ένα κεράκι στη χάρη του! (Θα την είχα βγάλει σαν δεύτερο όνομα Δήμητρα, αν δεν έλεγαν την πεθερά έτσι 😂😂😂). 

Με την γαστρεντερίτιδα όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Κι εμένα η φίλη μου παλεύει δύο χρόνια.. στα 39 είχε τη διάγνωση, ετοιμαζόταν για γάμο🥺 εύχομαι να το παλέψει στα ίσα και να το αφήσει πίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2024 at 2:42 ΜΜ, ο/η Angie N. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, θέλω να ρωτήσω σχετικά με μια εξέταση που μου είπε ο γιατρός μου να κάνω, είναι υπέρηχος καρδιάς του εμβρύου. Έχει κάνει κάποια άλλη αυτή την εξέταση; Σε τι χρησιμεύει και ποια η εμπειρία σας;

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Παίρνω το θάρρος να σου γράψω γιατί διάβασα τις απαντήσεις που πήρες και ίσως να σε μπέρδεψαν.. 

Επειδή το ιστορικό της κάθε μιας μας είναι διαφορετικό καλό είναι για σημαντικές ιατρικές εξετάσεις να ρωτάς το γιατρό σου τι πως και γιατί και να του έχεις εμπιστοσύνη και όχι στο φόρουμ.. αν και όλες μας έχουμε καλές προθέσεις φαντάζομαι ότι λίγες θα ξέρουν ότι είσαι από εξωσωματική πχ.. και ακόμα λιγότερες ότι τα παιδιά από εξωσωματική έχουν αυξημένες πιθανότητες καρδιακών ανωμαλιών.. όχι ότι όλοι οι γιατροί το συστήνουν πάντα προληπτικά να γίνεται εξέταση καρδιάς εμβρύου από εξωσωματική, αλλά ναι πολλοί το συστήνουν για να είμαστε σίγουροι.. και εγώ την έκανα προληπτικά και ας μην είδε τίποτα ανησυχητικό ο εμβρυομητρικος στη Β επιπέδου.. και στην εξέταση φάνηκε η διαφορά και στην ανάλυση του υπερήχου και στις γνώσεις των γιατρών εμβρυομητρικου με εμβρυοκαρδιολογο.. την έκανα μετά τη Β επιπέδου όταν ήμουν 25+0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Να περάσεις υπέροχα κορίτσι μου, να βγεις και να ξεσκασεις! Του Αγίου Δημητρίου είχαμε βγει με την μικρή από το μαιευτήριο, και στον Άγιο Δημήτριο είχε ανάψει κεράκι μια φίλη μου στη Θεσσαλονίκη για να γεννήσω, το πρωί της Κυριακής που τελικά γέννησα. Είναι ο προστάτης της, μου είχε πει χαρακτηριστικά. Όποτε θέλω και εγώ να πάω να ανάψω ένα κεράκι στη χάρη του! (Θα την είχα βγάλει σαν δεύτερο όνομα Δήμητρα, αν δεν έλεγαν την πεθερά έτσι 😂😂😂). 

Με την γαστρεντερίτιδα όλα καλά;

Δεν ξέρω καν αν ήταν γαστρεντερίτιδα τελικά γιατί είχε μόνο μια ημέρα εμετό και διάρροια και τίποτα άλλο ..και κάνεις άλλος δεν κόλλησε...άρα ίσως δεν ήταν...ίσως κάτι τον πείραξε....γιατί εγώ κολλάω πάντα αν είναι γαστρεντερίτιδα !όλα καλά.Δοξα τω θεώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια όσες πιστεύετε κάντε μια προσευχουλα για μια φίλη μου που διαγνώστηκε εχτές με καρκίνο του μαστού. Είναι 39 χρονών και έχει ένα μικρό παιδάκι, "να προλάβω να μεγαλώσω το παιδί μου" τα λόγια της μαχαιριά στην καρδιά.  Είχε κατέβει Αθήνα σε μαστολογο για εξετάσεις και εγώ την ηρεμουσα, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι της έλεγα. Και εχτές με πήρε τηλέφωνο και δεν μπορούσα να πιστέψω τι μου έλεγε. 

Ωχ βρε την κοπέλα, χρειάζεται πολλή δύναμη τώρα στη φάση αυτή, μακάρι να πάνε όλα καλά, προσπάθησε και συ να τη βοηθάς μη χάνει την ψυχολογία της ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,εγώ αύριο έχω την αυχενική διαφανεια και πραγματικά τρέμω. Φοβάμαι τόσο πολύ που απόψε έβλεπα ονειρα ότι βγήκε χάλια και δεν ήξερα τι να κάνω.

Κορίτσι μου αύριο είναι και τα γενέθλια μου , έχω και γω ραντεβού , μακάρι να δούμε τα μωράκια μας και να ναι όλα καλά 🤞🧿

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια...τελευταία ημέρα μαθημάτων στο σχολείο για τα παιδάκια μου...αύριο έχουν γιορτή για την 28η Οκτωβρίου...φέτος παρέλαση δεν θα έχουν εμένα...και γιορτάζει και η Θεσσαλονίκη μας Σάββατο καθώς είναι του Αγίου Δημητρίου οπότε είναι ένα εορταστικό τριήμερο για εμάς εδώ 😁 έχω τόσο ανάγκη μετά από όλη αυτή την σύγχυση που τράβηξα με τη δηθενα κολλητή μου να βγω έξω να περάσω καλά,να ξεσκασω ! 

Να περάσετε τέλεια με τα παιδάκια σας ❣️

Κι εμένα είναι αύριο τα γενέθλια μου , θα βγούμε όμως σήμερα για φαγητό, αύριο έχω και υπέρηχο και έχω ανάμεικτα συναισθήματα, προσπαθώ όμως να έχω μόνο θετική σκέψη και ανυπομονώ να το δω ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου χάρηκα πολύ για την εξέλιξη της χοριακής σου!εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη..ξέρω ότι εχεις άγχος..δεν θα φύγει ξαφνικά..να έχεις πίστη στο σποράκι και βήμα βήμα όλα ❤️ 

@elenaki22 με το καλό το αγοράκι σας ❤️

@ΜαρίαΔημήτρης τι ωραία που θα δείτε το μωράκι σας σε αυτόν τον πρώτο μεγάλο υπέρηχο! θα περιμένουμε νεα σας! κοιτα να το ευχαριστηθείτε ❤️ 

@Mantarini είχα και εγώ μια γνωστή μου 33 με 1 παιδάκι 4 ετών..το βρήκαν σε αρχικό στάδιο..το αφαίρεσε, έκανε και κάποια θεραπεία με φάρμακα και απ όσο ξέρω θα κάνει κανα χρόνο ακόμη..εύχομαι να πάνε όλα καλά και με την φίλη σου! Να είσαι κοντά της ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα ήθελα να μοιραστώ κάτι με όλες όσες επιθυμούμε ένα μωρό και ακόμα δεν ήρθε. Καθώς έβλεπα διαφορά στο instagram έπεσα σε μία μαία που είπε το εξής (με δικά μου λόγια) "να μην λέτε ότι προσπαθείτε για μωρό, γιατί αυτό υπονοεί και ότι υπάρχει δυσκολία. Να λέτε πως προσκαλείτε ένα μωρό. Και να απολαμβάνετε τη ζωή, την επαφή και μέσα από τη χαρά και την απόλαυση θα έρθει." Επίσης είπε σε άλλο βίντεο ότι τα μωρά επιλέγουν εκείνα πότε θα έρθουν είμαστε δεν είμαστε έτοιμες εμείς. 

♥️

Το ξέρω πως είναι να θες και να μην έρχεται η να έρχεται για λίγο και να φεύγει. Είμαι κι εγώ εκεί και "προσκαλώ" με όλη μου την καρδιά το μωρό μου. Αν απλώς απολαμβάναμε τη ζωή μας όπως είναι τώρα και δεν σκεφτόμασταν πόσο "δύσκολο" είναι να έρθει, μήπως θα ήταν πολύ πιο ανώδυνο αυτό το ταξίδι προς τη μητρότητα; 

Τουλάχιστον σε αυτόν τον κύκλο αυτό είπα θα κάνω και κάνω, χαίρομαι απολαμβάνω την επαφή και τη σχέση μου με τον σύντροφο μου, φυσικά έχω το νου μου στις γόνιμες αλλά χωρίς τεστ και παράνοια και άγχος. Και προσευχή! Και άντε να δούμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Το πέρασα με μια φίλη μου, ο καρκίνος του μαστού πλέον στις 99% των περιπτώσεων αν το διαγνώσει έγκαιρα είναι ιασιμος. Όλα θα πανε καλά για την φίλη σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ!! περιμένουμε να κάνει τις υπόλοιπες εξετάσεις για να δούμε τι μορφή είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Παρασκευαιδου δεν γράφω πλέον αλλά αν ανοίξεις το θέμα για τη θλίψη κ την κατάθλιψη θα παραθέσω κι εγώ την εμπειρία μου..καλή συνέχεια σε όλες...🥰

https://mammyland.com/topic/36935-epilokhios-thlipsi/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/10/2024 at 8:52 ΜΜ, ο/η evaa__ είπε:

@ΠαρασκευαιδουΕχω δειιι ότι κανείς προβλέψεις και πως σε αποκαλούν Ζαϊρα τα κορίτσια εδω μεσα🩷 Εμένα με βλέπει η γυάλα σου καθόλου?

Χμμμ Φεβρουαρίο +-3 μήνες.. 

Δεν ξέρω θα δούμε πολλους σκορπιούς 🫣🫣🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...