Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

@Elli13 κοριτσι μ εγω την προηγ φορα π ημουν εγκυος δ μ ειχε κατσει κ πολυ καλα. Δ τ ελεγα σε κανεναν, δ τ συζητούσα κ τελικα στραβωσε η δουλειά και νιωθω οτι αδίκησα το μωρο μ που εφυγε κ εγινε αγγελακι. Αυτη τη φορα με το π βγηκε θετικο τ τεστ το ειπα εδω σε σας κ σε μια φιλη μου. Ειπα θα τ ζησω... και μακαρι να παει καλα. Αλλα ειμαο εγκυος κ αυτο τ μωρο του αξιζει να το χαρω ακομα πριν καν κανω χοριακη. Μερικά πραγματα δ ειναι στο χερι μας. Εμεις μπορούμε να ελπίζουμε μονο για το καλύτερο. Εύχομαι μεσα απο την ψυχη μου να σου πανε ολα τελεια!

@Maria98ανοιξε το εσυ αν θελεις! Τι όμορφη εικονα μς το μωρακι σου! Ολα καλα να πανε μεχρι τελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 578
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Τέλεια!!! 9 ακριβώς είσαι? Πότε σου έχει δώσει πητ?

Εγώ έχω την Πέμπτη ραντεβού αλλά θα το ακυρώσω.

 

Την προηγούμενη φορά αντί 7 ήμουν 6+5 και εχθές αντί 9 ήμουν 8+6, ο γιατρός είπε 9 εβδομάδων,  σίγουρα θα το καθορίσουμε στην αυχενική, η πιθανή ημερομηνία πχ βγαίνει 19-21 Μαΐου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,2 και σήμερα, την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετήσω! Σήμερα πονάω αρκετά ανα διαστήματα και πέφτω λίγο, αλλά απ' το πρωί έχω μια περίεργ΄η γεύση στο στόμα και λέω μήπως είναι κάποιο σύμπτωμα! Ότι και να φάω μετά απο λίγο έχω μια περίεργη γεύση. Και ξαναλέω 2 και σήμερα :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Την προηγούμενη φορά αντί 7 ήμουν 6+5 και εχθές αντί 9 ήμουν 8+6, ο γιατρός είπε 9 εβδομάδων,  σίγουρα θα το καθορίσουμε στην αυχενική, η πιθανή ημερομηνία πχ βγαίνει 19-21 Μαΐου 

Είμαστε πολύ κοντά, εγώ είμαι 9+6 σήμερα άρα είμαι στην 10η εβδομάδα μου ειπε. Αύριο θα είμαι 10 ακριβώς και 10+1 θεωρητικά έχω μπει στην 11η εβδομάδα. Πάντα με μπέρδευαν οι εβδομάδες. 

Πητ έχω 10-14/5 αλλά θα το δούμε και εμείς στην αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τελικά δεν την γλίτωσα και κολλησα covid. Το βράδυ έκανα 38 και ήπια αμέσως depon,θα μιλήσω πιο μετά και με τον γιατρό μου. Έχει περάσει κάποια στην αρχή της εγκυμοσύνης covid? Έχω ανησυχήσει μην πάθει τίποτα το μωρό. 

Εγώ πέρασα όλα μια χαρά . Τοβρο δεν παθαίνει κάτι ίσα ίσα δίνεις αντισώματα. Όμως εσύ ξεκούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια! Συγχαρητήρια σε ολα τα κορίτσια για τα θετικά τέστ! Μπαίνω και σας διαβάζω όσο με αφήνει ο γιός μου🙏🏻🩵

Εμείς βαφτίσαμε τον μπέμπη μας  το Σάββατο!💛💛 Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός ε. Πότε σας έγραφα εδώ μια για αποβολή,μια για εξωσωματική. Και τώρα έχω ένα μικρό μωράκι δίπλα Μ. Εύχομαι σε όλες οτι επιθυμείτε και να έρθει σε όλες ένα μωράκι σύντομα! Σας ανεβάζω μια φωτογραφία από τα βαφτίσια μας 💛

Screenshot_2024-10-15-13-35-22-023_com.miui.gallery-edit.jpg

Να σας ζήσει το αγοράκι σας, να είναι τυχερό και ευλογημένο!!

Σαν χτες θυμάμαι εμένα έγκυο, να διαβάζω το μήνυμα σου και να νιώθω όλη τη στεναχώρια σου 😔. Ήθελα τόσο πολύ να σε πείσω ότι θα έρθει το θαυματακι σου!! Και κοίτα τώρα... Έχουμε και οι δύο τα μωράκια μας, τα βαφτίσαμε κιόλας 🌈🌈.

Αυτό το γράφω για τα κορίτσια που χάνουν καμία φορά το κουράγιο τους, όπως το έχασα και εγώ τόσες φορές. Είναι φυσιολογικό να πέφτουμε. Αρκεί αν ξανασηκωνομαστε και να μην τα παρατάμε 🙏

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Elli13 κοριτσι μ εγω την προηγ φορα π ημουν εγκυος δ μ ειχε κατσει κ πολυ καλα. Δ τ ελεγα σε κανεναν, δ τ συζητούσα κ τελικα στραβωσε η δουλειά και νιωθω οτι αδίκησα το μωρο μ που εφυγε κ εγινε αγγελακι. Αυτη τη φορα με το π βγηκε θετικο τ τεστ το ειπα εδω σε σας κ σε μια φιλη μου. Ειπα θα τ ζησω... και μακαρι να παει καλα. Αλλα ειμαο εγκυος κ αυτο τ μωρο του αξιζει να το χαρω ακομα πριν καν κανω χοριακη. Μερικά πραγματα δ ειναι στο χερι μας. Εμεις μπορούμε να ελπίζουμε μονο για το καλύτερο. Εύχομαι μεσα απο την ψυχη μου να σου πανε ολα τελεια!

@Maria98ανοιξε το εσυ αν θελεις! Τι όμορφη εικονα μς το μωρακι σου! Ολα καλα να πανε μεχρι τελους!

Αυτό ακριβώς! Αξίζει και σε εμάς και στα μωράκια μας αυτά να το ζήσουμε και να το χαρούμε!! Και να ελπίζουμε για το καλύτερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα κορίτσια μου!

Ζω την παράνοια μου πρωί πρωί 😂😂 Έκανα τεστ ξανά σήμερα, δύο κιόλας να είμαι σίγουρη. Πρώτη σκέψη: δεν πάει καλά, έπρεπε να είναι πιο έντονο. Μίλησα με μια αγαπημένη μας φίλη εδώ του φόρουμ, και συνήλθα. Για αρχή είπα να γιορτάσω το ότι είμαι οντως έγκυος όπως φαίνεται. Τα τεστ είναι θετικά σήμερα, ροζ γραμμές, αχνές μεν, αλλά είναι ροζ, παχιές και είναι εκεί 🎉🎉🎉

Και επειδή η έκβαση των πραγμάτων δεν είναι στο χέρι μου, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να σταματήσω να αυτοσαμποταρομαι και να σκέφτομαι μόνιμα αρνητικά. Χοριακη ίσως κάνω τέλος της εβδομάδας, να έχει ανέβει λίγο να χαρώ με το νούμερο. Ακόμα και ο γιατρός μου (που ξέρει καλά τι έχω περάσει) κάθε φορά μου λέει αν θέλεις κάνε χοριακη. Αν δεν θέλεις έλα 6-7 εβδομάδων να σε δω 😂😂 

IMG_20241015_093154.jpg

Κορίτσι μου μπηκα να δω τα νέα σου!!! Συγχαρητήρια είσαι εγκυουλα να το χαρείς μην αφήνεις τις αρνητικές σκέψεις να σε καταβάλουν !!! Συγχαρητήρια εύχομαι ότι καλύτερο 💕💕💕💕

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Λογικοτατο. Πάνε αυτές οι ανέμελες εποχές που ήμασταν σαν κουνέλια 😂😂 Εμείς χάσαμε και τη μέρα του (σχεδόν) θετικού φαντάσου. Ήμασταν τόσο κουρασμένοι που είπαμε άστο για αύριο στο πρώτο nap της μικρής. Με ραντεβού γίνεται πλέον 😂 Αλλά αν είναι να γίνει όπως φαίνεται θα γίνει..

Κ Εγώ την κόρη μου είχα χάσει το θετικό. Είχαμε  μια επαφή τη Κυριακή το βράδυ, τη Δευτέρα αργά το απόγευμα κάνω τεστ ήταν λίγο πριν γίνει θετικό ή όταν άρχισε η ορμόνη να πέφτει δεν είχαμε επαφή ήμασταν κουρασμένοι κ Δευτέρα κ δουλευουμε, λέω αύριο θα είναι θετικό (Τρίτη). Πάω την Τρίτη γυναικολόγο είχα τεστ παπ μ λέει έγινε η ωορρηξία σου, α οκ λεω από μέσα μου σίγουρα τον χάσαμε τον μήνα δε πειράζει ήταν κ η πρώτη φορά π προσπαθήσαμε μετά τη γέννηση του γιου μου ελεύθερα κ λέω οκ τον άλλο μήνα! Κ τελικά έμεινα εγκυος… ενώ το πρώτο μας παίδεψε αυτό ήρθε χωρις να το καταλάβουμε!!  Άμα είναι μα έρθει θα έρθει φτάνει να βρεις το σωστό τάιμινγκ!!! Μάλλον κ εσείς βρήκατε το σωστό 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου μπηκα να δω τα νέα σου!!! Συγχαρητήρια είσαι εγκυουλα να το χαρείς μην αφήνεις τις αρνητικές σκέψεις να σε καταβάλουν !!! Συγχαρητήρια εύχομαι ότι καλύτερο 💕💕💕💕

 

Κ Εγώ την κόρη μου είχα χάσει το θετικό. Είχαμε  μια επαφή τη Κυριακή το βράδυ, τη Δευτέρα αργά το απόγευμα κάνω τεστ ήταν λίγο πριν γίνει θετικό ή όταν άρχισε η ορμόνη να πέφτει δεν είχαμε επαφή ήμασταν κουρασμένοι κ Δευτέρα κ δουλευουμε, λέω αύριο θα είναι θετικό (Τρίτη). Πάω την Τρίτη γυναικολόγο είχα τεστ παπ μ λέει έγινε η ωορρηξία σου, α οκ λεω από μέσα μου σίγουρα τον χάσαμε τον μήνα δε πειράζει ήταν κ η πρώτη φορά π προσπαθήσαμε μετά τη γέννηση του γιου μου ελεύθερα κ λέω οκ τον άλλο μήνα! Κ τελικά έμεινα εγκυος… ενώ το πρώτο μας παίδεψε αυτό ήρθε χωρις να το καταλάβουμε!!  Άμα είναι μα έρθει θα έρθει φτάνει να βρεις το σωστό τάιμινγκ!!! Μάλλον κ εσείς βρήκατε το σωστό 😜😜

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλα! Και όπως λέει και μία αγαπημένη ψυχη.. και γιατί να μην πάνε άλλωστε;;

Καμιά φορά το ψάχνουμε τόσο πολύ, πότε έπεσε η ορμόνη, πότε να κάνουμε την επαφή, ποια στάση να πάρουμε κλπ κλπ και τελικά έρχεται όταν είναι απλά η ώρα του!! Έχουμε διαβάσει τόσες και τόσες απίστευτες ιστορίες εξάλλου εδώ στο φόρουμ. Και τελικά κάθε εγκυμοσύνη είναι τόσο ξεχωριστή όντως. Είναι η 5η μου εγκυμοσύνη ουσιαστικά. Στην τελευταία είχα αίμα κανονικό σαν περίοδο για όσες θυμάστε. Αυτή τη φορά είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα δύο μέρες πριν γίνει το τεστ θετικό. Σε όλες τις προηγούμενες απολύτως τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τελικά δεν την γλίτωσα και κολλησα covid. Το βράδυ έκανα 38 και ήπια αμέσως depon,θα μιλήσω πιο μετά και με τον γιατρό μου. Έχει περάσει κάποια στην αρχή της εγκυμοσύνης covid? Έχω ανησυχήσει μην πάθει τίποτα το μωρό. 

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Κόλλησα κοβιντ σε αυτή την εγκυμοσύνη μου , γύρω στην 9η εβδομάδα. 

Είχα 4 μέρες συνεχόμενα πυρετό και έπαιρνα ντεπον ή έκανα κρύα ντουζ. 

Όλα πήγαν καλά, το μωράκι στην αυχενική ήταν σούπερ! 

Μην αγχώνεσαι για το μωράκι, όσο μπορείς να ρίχνεις τον πυρετό και να ενυδατωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα κορίτσια μου!

Ζω την παράνοια μου πρωί πρωί 😂😂 Έκανα τεστ ξανά σήμερα, δύο κιόλας να είμαι σίγουρη. Πρώτη σκέψη: δεν πάει καλά, έπρεπε να είναι πιο έντονο. Μίλησα με μια αγαπημένη μας φίλη εδώ του φόρουμ, και συνήλθα. Για αρχή είπα να γιορτάσω το ότι είμαι οντως έγκυος όπως φαίνεται. Τα τεστ είναι θετικά σήμερα, ροζ γραμμές, αχνές μεν, αλλά είναι ροζ, παχιές και είναι εκεί 🎉🎉🎉

Και επειδή η έκβαση των πραγμάτων δεν είναι στο χέρι μου, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να σταματήσω να αυτοσαμποταρομαι και να σκέφτομαι μόνιμα αρνητικά. Χοριακη ίσως κάνω τέλος της εβδομάδας, να έχει ανέβει λίγο να χαρώ με το νούμερο. Ακόμα και ο γιατρός μου (που ξέρει καλά τι έχω περάσει) κάθε φορά μου λέει αν θέλεις κάνε χοριακη. Αν δεν θέλεις έλα 6-7 εβδομάδων να σε δω 😂😂 

IMG_20241015_093154.jpg

Έλλη μου, ολοψυχη ευχή μου όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους🙏 να είσαι ήρεμη και όπως είπες κι συ με θετική σκέψη🌸 μια καλή κ κ τελειωμηνη εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Αυριο κανω την εμβρυομεταφορα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι μια αγχώνομαι πολύ μια μου φεύγει.. 12 μέρες ειναι θα περάσουν χαχα

Με το καλό κορίτσι μου! Καλή επιτυχία 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τελικά δεν την γλίτωσα και κολλησα covid. Το βράδυ έκανα 38 και ήπια αμέσως depon,θα μιλήσω πιο μετά και με τον γιατρό μου. Έχει περάσει κάποια στην αρχή της εγκυμοσύνης covid? Έχω ανησυχήσει μην πάθει τίποτα το μωρό. 

Περαστικά κορίτσι μου και μην ανησυχείς. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλά. Να παίρνεις απλώς ντεπον να μην ανεβάζεις υψηλό πυρετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Είδα και εγώ τη γραμμουλα στο τεστ σου και εύχομαι να την επιβεβαίωσει η Χοριακη. Εγώ έκανα predictor early πριν τη χοριακη και έδειξε τη μαγική γραμμουλα. Βέβαια εγώ είμαι με εξωσωματική. Το έκανα 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα των εμβρύων. Με τις κριτικές των τεστ πάντως παραξενεύτηκα  . Ακόμα και για την άλλη γνωστή μάρκα πάρα πολλές περιπτώσεις να λένε για ψευδώς θετικό τεστ. Αλλά ίσως ήταν κάποια παρτίδα. Για το Predictor  διάβασα λίγες. Σε μένα πάντως δεν έκανε λάθος. Εσύ έχεις ήδη κάνει και άλλης εταιρείας. Σου εύχομαι μια θετική χοριακη και όλα να πάνε τέλεια. 

Συγχαρητήρια! Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η synnefaki79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Είδα και εγώ τη γραμμουλα στο τεστ σου και εύχομαι να την επιβεβαίωσει η Χοριακη. Εγώ έκανα predictor early πριν τη χοριακη και έδειξε τη μαγική γραμμουλα. Βέβαια εγώ είμαι με εξωσωματική. Το έκανα 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα των εμβρύων. Με τις κριτικές των τεστ πάντως παραξενεύτηκα  . Ακόμα και για την άλλη γνωστή μάρκα πάρα πολλές περιπτώσεις να λένε για ψευδώς θετικό τεστ. Αλλά ίσως ήταν κάποια παρτίδα. Για το Predictor  διάβασα λίγες. Σε μένα πάντως δεν έκανε λάθος. Εσύ έχεις ήδη κάνει και άλλης εταιρείας. Σου εύχομαι μια θετική χοριακη και όλα να πάνε τέλεια. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, είσαι δοκιμαστικό μέλος ακόμα και αργούν να φανούν τα μηνύματά σου (μην μας περάσεις για γουρούνες που δεν απαντάμε 😂)

Με το καλό το μωράκι σου, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι ☺️☺️🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εμείς πήγαμε εχθές στο γιατρό, είμαστε 9 εβδομάδων,  έχει χεράκια ποδαράκια και μια δυνατή καρδούλα με 178 παλμούς,  δεν φαίνεται κάτι ανησυχητικό μέχρι στιγμής όλα καλά 🧿 κλείσαμε και την αυχενική διαφάνεια και προχωράμε ❣️ 

 

Ήθελα να ρωτήσω ποια εγλυουλα θα ανοίξει το θέμα μωράκια Μαΐου 2025;

Με το καλό κορίτσι μου! Να συνεχίσει έτσι δυνατό για πάντα το μωράκι σου!!! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα κορίτσια μου!

Ζω την παράνοια μου πρωί πρωί 😂😂 Έκανα τεστ ξανά σήμερα, δύο κιόλας να είμαι σίγουρη. Πρώτη σκέψη: δεν πάει καλά, έπρεπε να είναι πιο έντονο. Μίλησα με μια αγαπημένη μας φίλη εδώ του φόρουμ, και συνήλθα. Για αρχή είπα να γιορτάσω το ότι είμαι οντως έγκυος όπως φαίνεται. Τα τεστ είναι θετικά σήμερα, ροζ γραμμές, αχνές μεν, αλλά είναι ροζ, παχιές και είναι εκεί 🎉🎉🎉

Και επειδή η έκβαση των πραγμάτων δεν είναι στο χέρι μου, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να σταματήσω να αυτοσαμποταρομαι και να σκέφτομαι μόνιμα αρνητικά. Χοριακη ίσως κάνω τέλος της εβδομάδας, να έχει ανέβει λίγο να χαρώ με το νούμερο. Ακόμα και ο γιατρός μου (που ξέρει καλά τι έχω περάσει) κάθε φορά μου λέει αν θέλεις κάνε χοριακη. Αν δεν θέλεις έλα 6-7 εβδομάδων να σε δω 😂😂 

IMG_20241015_093154.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό με ένα γερό μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σας κορίτσια! Συγχαρητήρια σε ολα τα κορίτσια για τα θετικά τέστ! Μπαίνω και σας διαβάζω όσο με αφήνει ο γιός μου🙏🏻🩵

Εμείς βαφτίσαμε τον μπέμπη μας  το Σάββατο!💛💛 Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός ε. Πότε σας έγραφα εδώ μια για αποβολή,μια για εξωσωματική. Και τώρα έχω ένα μικρό μωράκι δίπλα Μ. Εύχομαι σε όλες οτι επιθυμείτε και να έρθει σε όλες ένα μωράκι σύντομα! Σας ανεβάζω μια φωτογραφία από τα βαφτίσια μας 💛

Screenshot_2024-10-15-13-35-22-023_com.miui.gallery-edit.jpg

Να σας ζήσει το όνομα! Πάντα χαρούμενος, να τον χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η afr είπε:

Συγχαρητήρια! Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα καλύτερα εύχομαι και σε σένα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δε ξέρω σε τι φάση είναι η καθεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, είσαι δοκιμαστικό μέλος ακόμα και αργούν να φανούν τα μηνύματά σου (μην μας περάσεις για γουρούνες που δεν απαντάμε 😂)

Με το καλό το μωράκι σου, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι ☺️☺️🎉🎉

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ. Άσε και εγώ γράφω κάτι και μετά από 2-3 μέρες πάνε οι ευχές μου και λέω θα με περάσουν για γαϊδούρα. Πως οκ ένα ευχαριστώ δεν είπα. Νομίζω τώρα θα έρθει άμεσα η απάντηση αυτή. Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Όπως φαίνεται πάμε για άλλη μια βιοχημική. Το τεστ όχι απλά δεν σκουρυνε σήμερα αλλά νομίζω είναι και ακόμα πιο αχνό. Δεν ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί τόσο. Τουλάχιστον, καλύτερα τώρα που είναι αρχη, παρά να περάσω πάλι παλινδρομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τετάρτη σήμερα, στο μέσο της εβδομάδας εργασιακά για μένα. Είμαι καλά! Έχω στείλει φάκελο στην επιτροπή και αναμένω. Ταυτόχρονα κάνω και τεστάκια για να βρω ωορρηξία που τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στη 14 μέρα, κάτι που συμβαίνει όχι και τόσο συχνά γιατί οι μέρες μου είναι απο 16 μέχρι 18.. αυτ΄΄ο το μήνα βέβαια βρίσκομαι στη 14 μέρα σήμερα και ακόμα να φανεί η γραμμή, οπότε πιστεύω θα αργήσει η ωορρηξία, θα αργήσει και η περίοδος μαζί και ίσως προλάβω τον κύκλο του Νοεμβρίου για τα φάρμακα. 

Αυτή η αναμονή λένε σκοτώνει αλλά δεν έχουμε και επιλογή. πφ!

Δεν έχω ιδέα καν τη φάρμακα θα μου δώσουν και τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσω.

Όλα καινούρια σαν εμπειρία, αλλά ελπίζω στο τέλος να αποδώσει τον καρπό που τόσο πολύ επιθυμούμε.

Στο μεταξύ ντοπαρίζομαι με βιταμίνες στο φουλ και ελπίζω αντί για καλό να μην μου γυρίσει μπούμερανκ, απλά θέλω κορίτσια ο οργανισμός μου να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τετάρτη σήμερα, στο μέσο της εβδομάδας εργασιακά για μένα. Είμαι καλά! Έχω στείλει φάκελο στην επιτροπή και αναμένω. Ταυτόχρονα κάνω και τεστάκια για να βρω ωορρηξία που τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε στη 14 μέρα, κάτι που συμβαίνει όχι και τόσο συχνά γιατί οι μέρες μου είναι απο 16 μέχρι 18.. αυτ΄΄ο το μήνα βέβαια βρίσκομαι στη 14 μέρα σήμερα και ακόμα να φανεί η γραμμή, οπότε πιστεύω θα αργήσει η ωορρηξία, θα αργήσει και η περίοδος μαζί και ίσως προλάβω τον κύκλο του Νοεμβρίου για τα φάρμακα. 

Αυτή η αναμονή λένε σκοτώνει αλλά δεν έχουμε και επιλογή. πφ!

Δεν έχω ιδέα καν τη φάρμακα θα μου δώσουν και τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσω.

Όλα καινούρια σαν εμπειρία, αλλά ελπίζω στο τέλος να αποδώσει τον καρπό που τόσο πολύ επιθυμούμε.

Στο μεταξύ ντοπαρίζομαι με βιταμίνες στο φουλ και ελπίζω αντί για καλό να μην μου γυρίσει μπούμερανκ, απλά θέλω κορίτσια ο οργανισμός μου να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.

Καλημέρα,όλα θα πανε καλά, οι μέρες πλησιάζουν και θα είσαι όλο πιο κοντά στο όνειρο. Σε έχουν ειδοποιήσει πότε ειναι η επιτροπή ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ σήμερα είμαι ακριβως 10 και μπαίνω στην 11η εβδομάδα,από χθες δεν έχω καθόλου αναγούλες αλλά από το απόγευμα έχω τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά σχεδόν όλη μέρα. Δεν ξέρω αν ειναι το εντερο ή από το πολύ φύσημα της μύτης έχω ζοριστεί. Έστειλα μήνυμα στο γιατρό μου γιατί ντρέπομαι να τον πάρω τηλέφωνο τον έχω ζαλίσει με τις φοβίες μου.

Λογικά την άλλη εβδομάδα θα κανονίσουμε και την αυχενική και ανυπομονώ καθώς στις προηγούμενες δεν είχα φτάσει καν στην αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,όλα θα πανε καλά, οι μέρες πλησιάζουν και θα είσαι όλο πιο κοντά στο όνειρο. Σε έχουν ειδοποιήσει πότε ειναι η επιτροπή ?

 

 

Ναι! Βασικά εγώ πήρα τηλέφωνο γιατί δεν έβλεπα να παίρνουν και με έζωναν τα φίδια.. 😜 

Από όσο ξέρω και μου είπαν φυσικά η επιτροπή θα συνεδριάσει 24/10, απλά εγώ έπρεπε να στείλω το φάκελο μέχρι τις 18/10. Η απόφαση θεωριτικά βγαίνει την ίδια μέρα, αλλά στα χέρια μου μάλλον θα την έχω σε καμιά βδομάδα. Οπότε με βλέπω να αργώ να παραλάβω και τα φάρμακα.

Η περίοδος μου είναι να ρθει κανονικά 2/11 γι' αυτό και είχα στο μυαλό μου ότι το Νοέβριο τον χάνω, αλλά μπορεί και όχι τελικά, ποιος ξέρει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Όπως φαίνεται πάμε για άλλη μια βιοχημική. Το τεστ όχι απλά δεν σκουρυνε σήμερα αλλά νομίζω είναι και ακόμα πιο αχνό. Δεν ξέρω γιατί με ταλαιπωρεί τόσο. Τουλάχιστον, καλύτερα τώρα που είναι αρχη, παρά να περάσω πάλι παλινδρομη...

Για βιοχιμικη πηγαίνει ; Πολύ κρίμα βρε κορίτσι μου τι να πω.. ίσως καλύτερα τώρα που είναι από νωρίς 

σε ταλαιπωρεί κορίτσι μου αλλά θα έρθει 🌈 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...