Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καιρός να συστηθώ!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

Έχω κάνει εγγραφή εδώ και 15 μέρες περίπου αλλά επίσημα δεν σας έχω συστηθεί, αν και με έχετε βοηθήσει αρκετές φορές μέσα από τις συμβουλές σας.

Με λένε Αλεξάνδρα, είμαι στην 31η εβδομάδα στο πρώτο μου παιδάκι, κοριτσάκι!

Και πάλι χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα μας και εύχομαι σε όλες σας

τα μεγάλα, τα ωραία και τ'αληθινά! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες Αλεξάνδρα, με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!

Εγώ είμαι η Σοφία κ έχω κι εγώ μια κορούλα 18,5 μηνών την Εύα!!

Καλό υπόλοιπο κ ελπίζω να τα λέμε συχνά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι κάνω λάθος γιατί προσπαθώ να βάλω φωτο ως μέλος στην ταυτότητα, αριστερά και κάτι κάνω λάθος μάλλον!

Τι όμως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες

Αλεξάνδρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό το μπεμπάκι σου!

Είμαι η Μαρία , 29 ετών και πόόόόόόόόόόλυ χαρούμενη

γιατί βρίσκομαι στην 17 εβδομάδα κύησης.................!!!

Θα χαρώ να τα λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση!

Σου εύχομαι να έχεις καλή εγκυμοσύνη και να την απολαύσεις!

Να σου πω την αλήθεια περιμένω με λαχτάρα τη boubou μου αλλά παράλληλα σκέφτομαι ότι θα μου λείψει η κοιλιά!

Η αίσθηση ότι την κουβαλάω συνέχεια μαζί μου με συναρπάζει!

By the way εδώ και 2 μήνες περίπου ύστερα από έρευνα που έκανα κόλλησα με τα βρεφικά του trikiklo!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αλεξανδρα μου!!!Καλως μας ηρθες και απισημα λοιπν χα χα!!:-)

Με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το νινακι...και μεχρι εκεινη την ωρα ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και να την απολαμβανεις οσο μπορεις!!!

Σ ευχαριστουμε κι εγω σου ευχομαι οτι καλυτερο και καθε ευτυχια!!!Να σαι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα!

Όντως είμαι μες την τρελλή χαρά! Αλλά κι εσύ το ίδιο πρέπει να είσαι!

Στην ηλικία που είναι ο μικρός θα σας τρελλαίνει!

Να σου ζήσει ο μπέμπης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αλεξανδρα... καλως μας βρηκες... με το καλο η μπουμπου σου... εγω ειμαι η Μαρινα και εχω ενα αγορακι 8μιση μηνων... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μου καλως ηρθες στην παρεα μας!Ειμαι η Δημητρα 29 ετων και εχω ενα αγορακι που κοντευει 3ων! Με το καλο το μωρακι σου!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

By the way εδώ και 2 μήνες περίπου ύστερα από έρευνα που έκανα κόλλησα με τα βρεφικά του trikiklo!.....................

.....................

Μα είναι να μην κολλήσεις με αυτά τα έπιπλα????????

Υπάρχει σχετικό θέμα που έχω ανοίξει ((μοντέρνα βρεφικά))

γιατί και εγώ έχω καταενθουσιαστεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όλα απο εκεί θέλω να τα πάρω...

Προς το παρών πήρα την σειρά με τα cd για την διάρκεια

της εγκυμοσύνης.... Τα παρέλαβα προχθές και είναι πολύ τρυφερές οι μελωδίες.......!!! Τα ακούμε συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι όλα θεικά και είναι ακριβώς στα χρώματα του σπιτιού μου.

Το δωμάτιο θα αρχίσω να της το φτιάχνω μέσα Μαρτίου κι έχω ξεσκιστεί να ψάχνω στο internet. Έχω δε κολλήσει με τα αυτοκόλλητα τοίχου, υπάρχουν κάποια site που έχουν φοβερά κομμάτια(καμμία σχέση με αυτά που βρίσκεις εδώ).

Το μαγαζί αυτό "τρίκυκλο" βρίσκεται στην παραλιακή, στο ύψος του Φαλήρου και θέλω να το επισκεφτώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Αλεξάνδρα!

Είμαι η Ιωάννα 28 ετών και είμαι κι εγώ στην 31η εβδομάδα, σήμερα μπαίνω στην 32η! Περιμένω κι εγώ μία μπουμπού και το μόνο που κάνω είναι να χαζεύω στο internet για επιπλάκια μιας και από την επόμενη εβδομάδα που βγαίνω σε άδεια πρέπει να της φτιάξω το δωμάτιο...

Το μόνο που έχω αγοράσει είναι αυτοκόλλητα τοίχου και σκοπεύω να πάω κι εγώ στο trikyklo. Βέβαια έχω τις επιφυλάξεις μου, γιατί θεωρώ πολλά λεφτά τα 800-1000 για μια κούνια... Άσε που το ίδιο καρότσι που μου άρεσε στο trikyklo το βρήκα αλλού φθηνότερα. Έχει όμως πολύ ωραία πραγματάκια για τα μπεμπάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα

ενημέρωσε μας για τα αυτοκόλλητα που λες...

Υποθέτω στο ύφος που είναι και τα βρεφικά του "τρίκυκλο" ε???

Εγώ μόνο τα κλασσικά τετριμένα σχέδια βρίσκω...

Ιωαννούλι εσύ απο που πήρες "μοντέρνα" αυτοκόλλητα?

Ααααααα, συμφώνω,,, οι κούνιες στο "τρικυκλο" είναι πανάκριβες...

...όλα τα υπόλοιπα θέλω εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannouli,

Με το καλό να υποδεχτείς το bebe σου!

Σε ότι αφορά το τρίκυκλο, όντως σε σχέση με την αγορά έχει από τα πιο ακριβά προιοντα, και κάποια δεν το αξίζουν γιατί θα τα χρησιμοποιήσεις τόσο λίγο!.... αλλά μπορείς απλά να πάρεις ιδέες.

Και ίσως επιλέγοντας κάποια μοντέρνα αξεσουάρ, που δεν είναι ακριβά, να κάνεις τη διαφορά στο βρεφικό δωμάτιο.

:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
    • Στον 9 θα έχει καλή εικόνα αν θα είναι μικρό ή πιο μεγάλο το μωρό. Τους 2 τελευταίους μήνες παίρνουν το πολύ βάρος. Αν και είναι σχετικό…σκέψου ότι είχαν 1 κιλό διαφορά τα δυο παιδιά μου. Βέβαια ότι θα είναι πιο μεγάλος ο δεύτερος το είχαμε δει αλλά δεν μπορούσε να υπολογίσει ακριβώς ποσο πιο μεγάλος.  Γερα να είναι και να μεγαλώνουν σωστα…δεν έμεινε κανενα μέσα όλα βγήκαν όταν ήρθε η ώρα και τα μικρά και τα μεγάλα 🤣🤣🤣
    • Ούτε εγώ κορίτσι μου..δεν έχω ασχοληθεί καθόλου 
    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...