Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Σε ενδροκρινολογο ναι πηγαινω στο 6μηνο δεν εχω θυροειδη αλλα για να βελτιωση γονιμοτητας παιρνω 1 χαπι tirosin25 τωρα εχω ξανα ραντεβου το σαββατο. Πι ορμονες που της εδειξα μ ειπε ειναι πολυ καλες κ ο υπερηχος κ οι ορμονολογικες...δε ξερω τ αλλο φταει. 

Καλησπέρα! Εγώ έμεινα έγκυος με εξωσωματική. Δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου, αλλά το αν κάνεις ή όχι ωορρηξία δεν έχει σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής. Αν πχ έχεις πολυκυστικες ίσα ίσα που θα πάρει κ πολλά ωάρια. Σημασία έχει αν έχεις ωάρια στις ωοθήκες. Αν έχεις με τις ορμόνες θα μεγαλώσουν κ ωριμάσουν, ασχέτως αν στο φυσικό σου κύκλο δεν συμβαίνει. Αυτό που πρέπει να διερευνηθεί είναι ο λόγος απουσίας ωορρηξίας. Έχεις πολυκυστικες άρα κ πολλά (μικρά) ωάρια; Η δεν βλέπει ωάρια; Έχει τεράστια σημασία κ διαφορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έμεινα έγκυος με εξωσωματική. Δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου, αλλά το αν κάνεις ή όχι ωορρηξία δεν έχει σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής. Αν πχ έχεις πολυκυστικες ίσα ίσα που θα πάρει κ πολλά ωάρια. Σημασία έχει αν έχεις ωάρια στις ωοθήκες. Αν έχεις με τις ορμόνες θα μεγαλώσουν κ ωριμάσουν, ασχέτως αν στο φυσικό σου κύκλο δεν συμβαίνει. Αυτό που πρέπει να διερευνηθεί είναι ο λόγος απουσίας ωορρηξίας. Έχεις πολυκυστικες άρα κ πολλά (μικρά) ωάρια; Η δεν βλέπει ωάρια; Έχει τεράστια σημασία κ διαφορά... 

Κοριτσι μου εχω πολυκυστικες ωοθηκες  και ωαρια που δεν σπανε. Η ΑΜΗ μπυ ειναι 7,1 ...τον ρωταω γτ δεν κανω ωορρηξια κ μ λεει επειδη εχεις πολυκυστικες κανεις αραια και που...ειμαι στον 2ο μηνα προκλησης με σερπαφαρ .ο 1ος δεν πετυχε ειχα χαμηλη προγεστερονη κ δεν εκανα καν ωορρηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είστε κορίτσια οι εγκυούλες; 

Εγώ μια είμαι καλά μια είμαι περίεργα ψυχολογικά. Είναι κι οι ορμόνες είναι κι ο καιρός εδώ που είμαι εντελώς χειμωνιάτικος αυτές τις μέρες και δε βοηθάει και πολύ! Κουβέρτα και ξάπλα γενικά. Επίσης νιώθω κάποια τραβήγματα στην κοιλιά, αλλά υποθέτω είναι νορμάλ σε αυτή τη φάση. Πώς θα γίνει να περάσει το 1ο τρίμηνο γρήγορα και αναίμακτα και να πάμε στην επόμενη φάση;! 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Πώς είστε κορίτσια οι εγκυούλες; 

Εγώ μια είμαι καλά μια είμαι περίεργα ψυχολογικά. Είναι κι οι ορμόνες είναι κι ο καιρός εδώ που είμαι εντελώς χειμωνιάτικος αυτές τις μέρες και δε βοηθάει και πολύ! Κουβέρτα και ξάπλα γενικά. Επίσης νιώθω κάποια τραβήγματα στην κοιλιά, αλλά υποθέτω είναι νορμάλ σε αυτή τη φάση. Πώς θα γίνει να περάσει το 1ο τρίμηνο γρήγορα και αναίμακτα και να πάμε στην επόμενη φάση;! 😅

 

Κορίτσι μ έχω ν σ πω ακριβώς τ ίδια αισθάνομαι κ γώ! Και μόλις με τον άντρα μ αυτό συζητούσα! Πως όταν είμαι όλη μέρα σπίτι χειρότερο κακο μ κάνει παρά καλό! Θ πρέπει είτε το πρωί είτε το απόγευμα λίγο ν βγαινω καμία βόλτα!εξαλλου μωρέ οι γιατροί μας έχουν πει ξεκούραση όχι ακινησία ! Και εμάς αυτές τις μέρες δν βοηθάει καθόλου ο καιρός! Ας ελπίσουμε ν φτιάξει σύντομα να ανεβεί και η ψυχολογία και η όρεξη! Όσον αφορά τα τραβήγματα και τ πονάκια π λες έχω πολύ έντονη κινητικότητα χαμηλα και τ είπα χθες στο γιατρό κ μ είπε πως είναι όλα φυσιολογικα και πως μέσα σε όλα είναι κ το έντερο ! Όποτε μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σούπερ πάει σφαίρα!!!είδες;;;; Αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει 🫶🩷 συγχαρητήρια κορίτσι μου.... έρχεται το ουράνιο τόξο σας🌈

μαρινα μου τι κανεις;;>
Χαθηκαμε.
Εχω καιρο να μπω να διαβασω.
Εισαι καλα;
σε εψαξα και το Face αλλα δεν με αφηνει να σου στειλω, ούτε εδω με άφησε να σου στείλω μήνυμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά το τεστ παπ και εμάς είναι ακριβό κανένα 100 ευρώ δίνω στον ιδιώτη γιατρό που είχα 

Ίσως δεν έχουν πολύ ανταγωνισμό και Βαράνε τιμές πάνω 

αλλα εντάξει εγω βρίσκω ραντεβού στο νοσοκομείο δεν έχω θεμα

αλλα τώρα εσυ θες και λίγο πιο εξειδικευμένο γιατρό όποτε για την ώρα το δημόσιο της επαρχίας σίγουρα δεν σου κάνει 

δεν ξέρω για το Αλεξάνδρας καθόλου δεν έχω πάει ποτε αλλά πιστεύω πως είναι καλή επιλογή όπως και το Έλενα 

είσαι πολύ μακριά από Αθήνα; εγω 4 ώρες με το αμαξι 

απο το δημόσιο που πάω τώρα είμαι 1,5 ώρα 

Ειμαι 3 ωρες κ γω απο την αθηνα κοριτσι μου...τουλαχιστον ν βρω ενα καλο δημοσιο ειτε ελενα ειτε αλεξανδρας για αρχη αλλιως μετα ν βρω ενα κεντρο εξιδικευμενο εχω σλουσει γενεσις ευγονια γεννημα κ τον μαστρομηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

100€ το τεστ παπ;;;;; 
Το πιο πολύ που έχω πληρώσει είναι 50€ πιο παλιά. Τώρα στο γιατρο μου 40€ δίνω. 
Εντύπωση μου έκανε αυτό το ποσο!!!!

Επειδη ειναι λιγοι οι γιατροι ιδιωτες στην επαρχια βαρανε τιμες στ θεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

100€ το τεστ παπ;;;;; 
Το πιο πολύ που έχω πληρώσει είναι 50€ πιο παλιά. Τώρα στο γιατρο μου 40€ δίνω. 
Εντύπωση μου έκανε αυτό το ποσο!!!!

Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️ 

Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα..

Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά :P φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις :P ε είχαμε Thank You Next 👋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️ 

Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 

Καλημέρα!

όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς. 

Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!

όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς. 

Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.

 

Ααα ωραία είσαι τυχερη τότε γιατί εγω το πιο φτυνο που είχα πληρώσει τα τελευταία χρόνια ήταν 80 ευρω μετά αλλαξα γιατρό πήγε 100

τώρα που άρχισα να πηγαίνω σε δημόσιο νοσοκομείο ίσως το επόμενο να κανονίσω να πάω να το κάνω εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ..πως είστε;; Εμένα τελείωσε από εχθές η περίοδος κ ξεκίνησα τα τεστακια από σήμερα!!! Να ρωτήσω κάτι οποίο κορίτσι έχει χρησιμοποιήσει εφαρμογή και ξέρει, τα τεστ που ανεβάζω εκεί τα παλιά πρέπει να τα διαγράφω σε κάθε κύκλο ή να συνεχίσω να βάζω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ..πως είστε;; Εμένα τελείωσε από εχθές η περίοδος κ ξεκίνησα τα τεστακια από σήμερα!!! Να ρωτήσω κάτι οποίο κορίτσι έχει χρησιμοποιήσει εφαρμογή και ξέρει, τα τεστ που ανεβάζω εκεί τα παλιά πρέπει να τα διαγράφω σε κάθε κύκλο ή να συνεχίσω να βάζω;;;

Όχι κορίτσι μου δεν διαγράφεις. Ίσα ίσα που έχεις και εσύ το ιστορικό σου, αλλά και βοηθάς την εφαρμογή να κάνει καλύτερες προβλέψεις όσα περισσότερα δεδομένα εισάγεις ανά κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μ έχω ν σ πω ακριβώς τ ίδια αισθάνομαι κ γώ! Και μόλις με τον άντρα μ αυτό συζητούσα! Πως όταν είμαι όλη μέρα σπίτι χειρότερο κακο μ κάνει παρά καλό! Θ πρέπει είτε το πρωί είτε το απόγευμα λίγο ν βγαινω καμία βόλτα!εξαλλου μωρέ οι γιατροί μας έχουν πει ξεκούραση όχι ακινησία ! Και εμάς αυτές τις μέρες δν βοηθάει καθόλου ο καιρός! Ας ελπίσουμε ν φτιάξει σύντομα να ανεβεί και η ψυχολογία και η όρεξη! Όσον αφορά τα τραβήγματα και τ πονάκια π λες έχω πολύ έντονη κινητικότητα χαμηλα και τ είπα χθες στο γιατρό κ μ είπε πως είναι όλα φυσιολογικα και πως μέσα σε όλα είναι κ το έντερο ! Όποτε μην ανησυχείς! 

Κ γω καπως έτσι. Περίεργη ψυχολογία, ο καιρός δεν βοηθάει και πολύ, η περιοχή που μενω δεν ενδείκνυται για βόλτες με την μικρή, οπότε θα πάμε σήμερα με τον άντρα μου που έχει ρεπό. Έχω πολύ πιο ήπια συμπτώματα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι το στομάχι είναι ανακατεμένο, και νιώθω απίστευτη κουραση, λες και σκάβω όλη μέρα... Ευτυχώς έρχεται μερικές μέρες την εβδομάδα η μαμά μου και κρατάει τη μικρή και πέφτω για ύπνο, αλλιώς νιώθω ότι θα λιποθυμήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Να τον χαίρεστε κορίτσι μου και να τον καμαρώνετε να είναι γέρος και καλοτυχος ❤️❤️❤️❤️να περάσετε τελειαααα☺️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμένα σήμερα μου τελειώνει η περίοδος. Στο εν το μεταξύ πιάστηκε η μέση μου και πονάω πολύ ☹️

Όσον αφορά τεστ Παπ και γιατρούς, η γυναικολόγος μου είναι στην Θεσσαλονίκη και για ετήσιο έλεγχο με υπέρηχο, ψηλάφηση μαστών και τεστ Παπ παίρνει 55€, πολύ καλά νομίζω.

@marinamanoulitsa να χαίρεσαι τον γιο σου γερός και καλότυχος! Εμένα χθες είχε γενέθλια ο αντρουλης μου, έκλεισε τα 40 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

να τον χαίρεστε κορίτσι μου..γερός και καλότυχις να είναι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Χρονια πολλά να τον χαίρεστε πάντα χαρούμενος και γέρος να είναι 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉

Πολύχρονο γερό και καλοτυχο να είναι τον παλικάρι σ!!! Κάθε καλό στη ζωή του!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κ γω καπως έτσι. Περίεργη ψυχολογία, ο καιρός δεν βοηθάει και πολύ, η περιοχή που μενω δεν ενδείκνυται για βόλτες με την μικρή, οπότε θα πάμε σήμερα με τον άντρα μου που έχει ρεπό. Έχω πολύ πιο ήπια συμπτώματα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι το στομάχι είναι ανακατεμένο, και νιώθω απίστευτη κουραση, λες και σκάβω όλη μέρα... Ευτυχώς έρχεται μερικές μέρες την εβδομάδα η μαμά μου και κρατάει τη μικρή και πέφτω για ύπνο, αλλιώς νιώθω ότι θα λιποθυμήσω!!

Και γώ κάποιες φορές το νιώθω κάπως ανακατεμένο το στομαχι αλλά ευτυχώς όχι σε σημείο να κάνω εμετο! Γενικά κ οι κράμπες και τ πονάκια έχουν μειωθεί αυτές τις μέρες, ίσως ξεκίνησε ν κάνει δουλειά το μαγνήσιο! Κατά τ αλλά δν μπορώ ν πω πως νιώθω έγκυος! Είναι ησυχουλι το πλασματάκι μ💙🧿🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Και γώ κάποιες φορές το νιώθω κάπως ανακατεμένο το στομαχι αλλά ευτυχώς όχι σε σημείο να κάνω εμετο! Γενικά κ οι κράμπες και τ πονάκια έχουν μειωθεί αυτές τις μέρες, ίσως ξεκίνησε ν κάνει δουλειά το μαγνήσιο! Κατά τ αλλά δν μπορώ ν πω πως νιώθω έγκυος! Είναι ησυχουλι το πλασματάκι μ💙🧿🙏

Το γλυκούλι 😍 

Εγώ σήμερα νιώθω κάπως έγκυος χαχα. Πρησμένη φουλ, πεινάω αρκετά, νυστάζω κυριολεκτικά όλη μέρα. Είναι στιγμές πάλι που το ξεχνάω και μετά σκέφτομαι ωχ είμαι έγκυος όντως. Γενικά ένα συνονθύλευμα σκέψεων και συναισθημάτων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...