Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Συμφωνω με την @Tonakiv. Αν σ βγαλει οποιαδήποτε πιθανότητα η νιπτ θα σε παραπεμψουν ειτε σε ληψη τροφοβλαστης ειτε σε αμνιοπαρακεντηαη αναλογα τη βδομαδα κυησης. Αν η αυχενική και η β επιπέδου ειναι καλες δ υπάρχει λογος να την κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Αύριο ναι κ αγχώνομαι δε ξερεις ποσό!! Νομίζω θα πάω κ δε θα κτυπά η καρδούλα του δε ξέρω γιατί το νιώθω 

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω και εγω είχα άγχος όταν πήγα για αυχενική νομίζω πως κάθε φορά που πάω γιατρό έχω λίγο άγχος ακόμα, έτσι θα πάει μέχρι να γεννήσω 

Ολα καλά θα πανε θα πας να δεις το μωρακι σου και θα ειναι μια χαρά 😊να μας στείλεις τα νέα σου όταν τελειώσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω και εγω είχα άγχος όταν πήγα για αυχενική νομίζω πως κάθε φορά που πάω γιατρό έχω λίγο άγχος ακόμα, έτσι θα πάει μέχρι να γεννήσω 

Ολα καλά θα πανε θα πας να δεις το μωρακι σου και θα ειναι μια χαρά 😊να μας στείλεις τα νέα σου όταν τελειώσεις 😊

εννοειται κοριτσι μου θα σασ στείλω!!! τοσο αγχοσ δεν είχα στο πρώτο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Εγώ μια εβδομάδα πριν γεννήσω επειδή με έπιασε το σύνδρομο της φωλιάς έκανα γενική στο σπίτι. Τι κουρτίνες κατεβάσαμε, τι στρώματα καθάρισα, δεν σου περιγράφω..  Εννοείται όπως είπαν τα κορίτσια να άκουσες το σώμα σου, αλλά μην ανησυχείς, το μωράκι σου είναι πολύ καλά προστατευμένο 🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

@nobody @Mantarini κορίτσια τι κανετε ; για πείτε από συμπτώματα έχετε τίποτα; πλησιάζουμε σιγά σιγά 🤞

Τιποτα κορίτσι μου. Έκανα ένα τεστ της hometest σήμερα λευκό. Ξέρω είναι νωρίς αλλά θα εσκαγα! Είμαι 9η μέρα. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Τιποτα κορίτσι μου. Έκανα ένα τεστ της hometest σήμερα λευκό. Ξέρω είναι νωρίς αλλά θα εσκαγα! Είμαι 9η μέρα. Εσύ;

Δεν έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα; 

Εγώ είμαι 8η μέρα..συνεχίζουν οι θηλες να είναι ερεθισμενες..έχω μια κόπωση (δε ξέρω αν φταίει και ο καιρός βέβαια) και σήμερα έκανα και λίγη διάρροια....δε ξέρω και γω βλέπουμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα; 

Εγώ είμαι 8η μέρα..συνεχίζουν οι θηλες να είναι ερεθισμενες..έχω μια κόπωση (δε ξέρω αν φταίει και ο καιρός βέβαια) και σήμερα έκανα και λίγη διάρροια....δε ξέρω και γω βλέπουμε 🤞

Τίποτα απολύτως!!! Μηδέν. Νομίζω θα έρθει η περίοδος.

Αυτά που νιώθεις μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης! Τα έχω διαβάσει σε κάποιες κοπέλες! Ειδικά η διάρροια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα; 

Εγώ είμαι 8η μέρα..συνεχίζουν οι θηλες να είναι ερεθισμενες..έχω μια κόπωση (δε ξέρω αν φταίει και ο καιρός βέβαια) και σήμερα έκανα και λίγη διάρροια....δε ξέρω και γω βλέπουμε 🤞

Την διάρροια την είχα και εγω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Εγώ ένα πράγμα θα σου πω εντελώς, μα εντελώς φιλικά, γιατί το είχα ψάξει παρά πολύ. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνουμε νιπτ. Πάλι ποσοστά σου βγάζει. Στατιστική. Τίποτα σίγουρο, καμία διάγνωση. Ακόμα κ να σου πει ότι υπάρχει μικρή πιθανότητα το μωρό να έχει το οποιοδήποτε θέμα, δεν μπορεί να στο επιβεβαιώσει ούτε να στο αποκλείσει. Άρα ποιος ο λόγος να το κάνουμε; Μόνο για να παίρνουν λεφτά. Το μόνο που αξίζει είναι η λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση όπου εκεί εξετάζουν το DNA του μωρού και μπορούν με σιγουριά να σου πουν τα πάντα. Με 1% πιθανότητα να πάει κάτι στραβά βέβαια!

Αυτά έχω διαβάσει κι εγώ και σκέφτηκα να μην την κάνω αφού ΌΛΑ είναι φυσιολογικά μέχρι τώρα. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Τίποτα απολύτως!!! Μηδέν. Νομίζω θα έρθει η περίοδος.

Αυτά που νιώθεις μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης! Τα έχω διαβάσει σε κάποιες κοπέλες! Ειδικά η διάρροια.

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Την διάρροια την είχα και εγω 😊

 

Εγώ από την μία θέλω να περάσουν οι μέρες να δούμε αν έχουμε κάνα τεστακι ...από την άλλη φοβάμαι και λίγο...προσπαθώ να μη το σκέφτομαι λόγω της παλινδρομης 

Διαβάζω και γω για συμπτωματα αλλά δε ξέρω τι να περιμένω...δε ξέρω μην είναι και της περιόδου...για την διάρροια θα το παρακολουθήσω να δω μήπως ήταν τυχαίο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ μια εβδομάδα πριν γεννήσω επειδή με έπιασε το σύνδρομο της φωλιάς έκανα γενική στο σπίτι. Τι κουρτίνες κατεβάσαμε, τι στρώματα καθάρισα, δεν σου περιγράφω..  Εννοείται όπως είπαν τα κορίτσια να άκουσες το σώμα σου, αλλά μην ανησυχείς, το μωράκι σου είναι πολύ καλά προστατευμένο 🫶🫶

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου... Με "ακούω" γενικά... Όταν νιώσω πως κουράζομαι, ξαπλώνω αμέσως. Και τότε ξεκινάει η μπουμπού τις κωλοτούμπες... Κι επειδή τη νιώθω πολύ έντονα τις τελευταίες μέρες που ξεκίνησα να "κουράζομαι" είπα να πάρω μια γνώμη κι απο σας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

 

 

Εγώ από την μία θέλω να περάσουν οι μέρες να δούμε αν έχουμε κάνα τεστακι ...από την άλλη φοβάμαι και λίγο...προσπαθώ να μη το σκέφτομαι λόγω της παλινδρομης 

Διαβάζω και γω για συμπτωματα αλλά δε ξέρω τι να περιμένω...δε ξέρω μην είναι και της περιόδου...για την διάρροια θα το παρακολουθήσω να δω μήπως ήταν τυχαίο 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!! Είχες ήδη μία φορά μείνει έγκυος, θα μείνεις σύντομα!! Έχω καλό προαισθημα για σένα 🙏☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε!!! Είχες ήδη μία φορά μείνει έγκυος, θα μείνεις σύντομα!! Έχω καλό προαισθημα για σένα 🙏☺️

Μακάρι να έχουμε μια θετική εξέλιξη όλες μας 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τι καλά φτάνεις στο τελος!!! Ταυρακι θα είναι!!!  Καλή ελευθερία κορίτσι μου!!! Με το καλό να σας έρθει το μωράκι σας ❤️

 

Κ εγώ το πρώτο μου αναγκάστηκα να γεννήσω 37&5 κ εγώ θέλω το δεύτερο να μου πάρει πιο πολύ χρόνο από τον 9ο αλλά οπως έρθουν τα πράγματα είναι όλα τόσο απρόβλεπτα!!! 
 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να σαι καλά κ εσύ, μακάρι να πάρουν παραπάνω αλλά όπως και αν γίνει να ναι για καλο😊🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Κορίτσι μου δε νομίζω ότι κάνεις κάποιο κακό, ειδικά αν δεν νιώθεις ενοχλήσεις στην κοιλιά κτλ, η κούραση είναι φυσιολογικό να είναι μεγαλύτερη από πριν! Εγώ μετά το πρώτο διάστημα που επίσης λόγω εμετων δεν μπορούσα να κάνω τπτ, από κει κ πέρα κάνω κ πιο πολλά μη σου πω από πριν, εχω τη μικρή μου εγώ όταν γυρνάει από το σχολείο μαγειρεύω κάνω τις δουλειές του σπιτιού και φτιάχνω κ μπομπονιέρες γτ έχουμε κάμποσες παραγγελίες για το καλοκαίρι που πριν δεν είχαμε😅 όλα καλά είναι αν νιώσω πολύ περίεργα θα κάτσω λίγο παραπάνω αλλά δεν έχει δημιουργήθει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

@nobody @Mantarini κορίτσια τι κανετε ; για πείτε από συμπτώματα έχετε τίποτα; πλησιάζουμε σιγά σιγά 🤞

Καλησπέρα και από εμένα!! Το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο.. ούτε το σουτιέν δεν αντέχω και παρατήρησα 3 μέρες ότι το μεσημέρι όταν ξαπλώνω πέφτω σε χειμερία νάρκη.. δεν μπορώ να ξυπνήσω... Επίσης επειδή κάνω σύγχρονο χορό και ετοιμαζόμαστε για την παράσταση μας ένιωσα ότι δεν μου έφτανε η ανάσα για να βγει η χορογραφία... Αλλά μπορεί να είναι και όλα στο μυαλό μου!! Ουυυφφ δεν ξέρω!! @nobody έκανες πολύ νωρίς το τεστακι... Έχουμε μια βδομάδα ακόμα σχεδόν... Στο εντωμετάξυ με έπιασαν και τα άγχη μου... Ότι άμα είμαι έγκυος πως θα χορέψω στην παρασταση;; Θα εχω καλή εγκυμοσύνη για να χορέψω;; Και πως θα το πω στην ομάδα.. να κάτι τέτοια σκέφτομαι και μετά λέω.. έλα ηρέμησε όλα καλά θα πάνε... Του τρελού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! Το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο.. ούτε το σουτιέν δεν αντέχω και παρατήρησα 3 μέρες ότι το μεσημέρι όταν ξαπλώνω πέφτω σε χειμερία νάρκη.. δεν μπορώ να ξυπνήσω... Επίσης επειδή κάνω σύγχρονο χορό και ετοιμαζόμαστε για την παράσταση μας ένιωσα ότι δεν μου έφτανε η ανάσα για να βγει η χορογραφία... Αλλά μπορεί να είναι και όλα στο μυαλό μου!! Ουυυφφ δεν ξέρω!! @nobody έκανες πολύ νωρίς το τεστακι... Έχουμε μια βδομάδα ακόμα σχεδόν... Στο εντωμετάξυ με έπιασαν και τα άγχη μου... Ότι άμα είμαι έγκυος πως θα χορέψω στην παρασταση;; Θα εχω καλή εγκυμοσύνη για να χορέψω;; Και πως θα το πω στην ομάδα.. να κάτι τέτοια σκέφτομαι και μετά λέω.. έλα ηρέμησε όλα καλά θα πάνε... Του τρελού.. 

Σου εύχομαι και να είσαι εγκυούλα και να έχεις μια εύκολη εγκυμοσύνη για να μπορέσεις να βγάλεις την παράσταση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! Το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο.. ούτε το σουτιέν δεν αντέχω και παρατήρησα 3 μέρες ότι το μεσημέρι όταν ξαπλώνω πέφτω σε χειμερία νάρκη.. δεν μπορώ να ξυπνήσω... Επίσης επειδή κάνω σύγχρονο χορό και ετοιμαζόμαστε για την παράσταση μας ένιωσα ότι δεν μου έφτανε η ανάσα για να βγει η χορογραφία... Αλλά μπορεί να είναι και όλα στο μυαλό μου!! Ουυυφφ δεν ξέρω!! @nobody έκανες πολύ νωρίς το τεστακι... Έχουμε μια βδομάδα ακόμα σχεδόν... Στο εντωμετάξυ με έπιασαν και τα άγχη μου... Ότι άμα είμαι έγκυος πως θα χορέψω στην παρασταση;; Θα εχω καλή εγκυμοσύνη για να χορέψω;; Και πως θα το πω στην ομάδα.. να κάτι τέτοια σκέφτομαι και μετά λέω.. έλα ηρέμησε όλα καλά θα πάνε... Του τρελού.. 

μακάρι να έχει έρθει το μπεμπακι σου και να μην είναι στο μυαλό σου 😊

ανυπομονούμε για τα τεστ σας κορίτσια🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! Το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο.. ούτε το σουτιέν δεν αντέχω και παρατήρησα 3 μέρες ότι το μεσημέρι όταν ξαπλώνω πέφτω σε χειμερία νάρκη.. δεν μπορώ να ξυπνήσω... Επίσης επειδή κάνω σύγχρονο χορό και ετοιμαζόμαστε για την παράσταση μας ένιωσα ότι δεν μου έφτανε η ανάσα για να βγει η χορογραφία... Αλλά μπορεί να είναι και όλα στο μυαλό μου!! Ουυυφφ δεν ξέρω!! @nobody έκανες πολύ νωρίς το τεστακι... Έχουμε μια βδομάδα ακόμα σχεδόν... Στο εντωμετάξυ με έπιασαν και τα άγχη μου... Ότι άμα είμαι έγκυος πως θα χορέψω στην παρασταση;; Θα εχω καλή εγκυμοσύνη για να χορέψω;; Και πως θα το πω στην ομάδα.. να κάτι τέτοια σκέφτομαι και μετά λέω.. έλα ηρέμησε όλα καλά θα πάνε... Του τρελού.. 

Όχι εμένα είναι κυρίως οι θηλες ερεθισμενες...αχ φαντάζεσαι να είσαι εγκυουλα στη παράσταση; να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου και όλα θα είναι όπως πρέπει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα; 

Εγώ είμαι 8η μέρα..συνεχίζουν οι θηλες να είναι ερεθισμενες..έχω μια κόπωση (δε ξέρω αν φταίει και ο καιρός βέβαια) και σήμερα έκανα και λίγη διάρροια....δε ξέρω και γω βλέπουμε 🤞

Διάρροια είχα κ εγώ στο πρώτο μου παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Δεν έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα; 

Εγώ είμαι 8η μέρα..συνεχίζουν οι θηλες να είναι ερεθισμενες..έχω μια κόπωση (δε ξέρω αν φταίει και ο καιρός βέβαια) και σήμερα έκανα και λίγη διάρροια....δε ξέρω και γω βλέπουμε 🤞

Εγώ και στα 2 👏👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Έχω μια μάλλον χαζή ερώτηση!!! Απευθύνομαι σε όσες έχουν ήδη 1 παιδάκι ή βρίσκονται σε μεγαλύτερο μήνα... Εδώ και λίγες μέρες επειδή τους πρώτους 4 λόγω εμετών, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, έχω αρχίσει καθαριότητες και ετοιμασίες... σε 1 βδομάδα μπαίνω στον 6ο... κουράζομαι λίγο και σκέφτομαι... υπάρχει περίπτωση να κάνω "κακό" στο μωράκι μου;;; 

Γεια σου κορίτσι μου… κ εγώ μετά τον 7ο που σταμάτησα να έχω συσπάσεις, έκανα κάθε μέρα δουλειές!! Με είχε πιάσει μανια κ ενώ όλοι με μάλωναν, εγώ διαρκώς καθάριζα 😂 απλά τι σου λέει ο γιατρός άκου και μην σηκώνεις βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2024 at 5:45 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα κοριτσάκι μου, καλά είμαι δόξα το Θεό, με βάση την αυχενική μπαίνω σήμερα στο μήνα μου, ο γιατρός βέβαια μου είχε πει να κρατήσουμε την ημερομηνία βάση τελευταίας περιόδου και με αυτήν μπαίνω 17 στο μήνα μου! Πάντως πλησιάζω όπως κ να χει, το κόβω Πασχαλινό τον μπέμπη😅

Με το καλό κορίτσι μου! Στείλε μας όταν θα έχεις εξελίξεις 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2024 at 10:00 ΜΜ, ο/η nobody είπε:

Είναι ο 3ος κύκλος με κλομιφαινη! Δεν μου έδωσε cyclacur αυτή τη φορά δεν ξέρω γιατί. 🥴 Το θεώρησε καλό το πάχος του ενδομητρίου. Μου έκανε εντύπωση γιατί συνήθως λεπταίνει με αυτό το χαπι.

Έχω κάνει άλλους 3 κύκλους με ταμοξιφαινη και δεν έχω δει αποτέλεσμα. 🥲 Το πρόβλημα μας μόνο είναι το ΣΠΩ και οι ανωορρηκτικοι κύκλοι. 😔

Μένει το φεμαρα να δοκιμάσω....Δεν μου δίνει ενέσεις γοναδοτροπινων για πρόκληση (που είναι σε μικρή δόση).

(Δεν έχω κάνει σπερματεγχυση αλλά  κάνουμε προγραμματισμένες επαφές.)

 

Εμένα θα με δει την Τετάρτη 17/4 δεν έχω ιδέα πως θα συμπεριφερθεί ο οργανισμός μου. Τι να πω καλή μας επιτυχία..... Να έρθει γρήγορα το επιθυμητό αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...