Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Θα περιμένω το feedback σου για τη ζωή με δύο μικρουλια. Αν και πιστεύω έχει να κάνει και με τα ίδια τα παιδιά. Η κόρη μου για παράδειγμα είναι ένα σχετικά καλοβολο μωρό. Δεν μας έχει ταλαιπωρήσει ιδιαίτερα. Με είχαν τρομοκρατήσει ακόμα και για το πρώτο παιδί. Ότι θα πάνε πίσω όλα, ύπνος, χόμπυ,... Αυτή τη στιγμή σου γράφω από το γυμναστήριο 😋💪

 

Το θέμα του γιατρού είναι αυτό που μας έκανε να σκεφτούμε να βάλουμε τώρα άμεσα μπροστά. Αλλά η Αθήνα είναι κατά τη γνώμη μου ο,τι χειρότερο για να μεγαλώσει ένα παιδί. Στο κέντρο που μένω δεν έχουμε καν πεζοδρόμια, κούνιες, ένα πάρκο κοντά τίποτα. Κάθομαι όλη μέρα μέσα με το μωρό και δεν μπορώ να το πάω μια βόλτα εκτός κ αν έχει ο άντρας μου ρεπό για να πάμε με το αμάξι. Και εγώ οδηγάω αλλά η κίνηση είναι απίστευτη για να ταλαιπωρήσω το μωρό και να στρεσσαριστω οδηγώντας αν αρχίσει την γκρίνια. Ούτε καν γύρω γύρω με το καρότσι δεν μπορώ να πάω γιατί δεν υπάρχουν πεζοδρόμια να περάσει το καρότσι. Μιλάμε για κατάντια τώρα έτσι; 

Εγώ αν και έχω μεγαλώσει στην Αθήνα, την απεχθάνομαι. Ο άντρας μου έχει έρθει λόγω δουλειάς στα 18 του και δεν μπορεί με τίποτα να προσαρμοστεί. Το μόνο κακό είναι το κομμάτι της δικής μου δουλειάς, αλλά ευελπιστώ ότι με το μεταπτυχιακό που έκανα όσο ήμουν έγκυος ότι θα μπορέσω να βρω κ;τι εξαποστασεως και ας είναι λιγότερα τα λεφτά από αυτά που παίρνω τώρα. Η ψυχική μας υγεία και η ποιότητα ζωής της μικρής πάνω από όλα! 

Με το καλό το μωράκι σου 🧿🧿

Κακά τα ψέματα, δεν περιμένω να είναι εύκολο. Αλλά όπως είπα και παραπάνω θεωρώ (χωρίς να έχω εμπειρία) ότι εξαρτάται και από τα ίδια τα παιδιά. Φίλη μου που γέννησε το Δεκέμβρη και ο μεγάλος της είναι 2 ετών τα έχει βρει σκούρα γιατί το νήπιο έχει άλλες απαιτήσεις, άλλο πρόγραμμα, απαιτεί διαφορετική αντιμετώπιση και προσοχή. Συν τα οποία ταντρουμς έχει αυτή η ηλικία των 2&3 ετών. 

Θα δείξει. .  εννοείται αγχώνομαι και φοβάμαι αλλά ίσως επειδή έχασα δύο παιδάκια, είναι σαν να θέλω να κάνω άλλα τόσα. Η καρδιά μου έχει γεμίσει αγάπη και ευτυχία με την μικρούλα μου, τόσο που ξεχνάω την οποία δύσκολη νύχτα ή μέρα μπορεί να έχουμε. Ο,τι θέλει ο Θεός... 

γυμναστήριο ;;; Σε παραδέχομαι! αφού μπορείς και πας χαλάλι σου 😂

ναι συμφωνώ έχει να κάνει και με τα παιδεία εννοείται

εισαι τυχερη φουλ που έχεις ένα καλόβολο μωρακι γιατί η δικια μου είναι ένα αρκετά γκρινιάρικο παιδί με τον ύπνο και με το φαγητό ήταν κάπως εύκολη δεν με ζόρισε ιδιαίτερα.. 

με δυσκόλευε πολύ στην βόλτα, ακόμα με δυσκολεύει στο αμαξι δεν κάθετε στο κάθισμα ούτε καρότσι πηγαίναμε να περπατήσουμε και άρχιζε η γκρίνια με αποτελέσματα να κλειστώ αρκετά μέσα στο σπίτι τον πρώτο χρόνο μετά που άρχισε να περπατάει  εκεί ηρέμησε  κάπως με την βόλτα και τώρα μπορούμε πάμε μια παιδική χαρά ή θάλασσα…

το μόνο μου δεν μπορούμε  είναι να πάμε για φαγητό  και στην καφετέρια με δυσκολεύει γιατί θέλει να γυρίζει δεν κάθετε με τίποτα στην καρέκλα αλλά πιστεύω σιγά σιγά θα στρώσει και αυτό με υπομονή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι εγώ αν δεν ήμουν έγκυος θα πήγαινα για μπάνιο σήμερα! Εγώ απο την αρχή είμαι ήρεμη να σου πω την αλήθεια... οκ, υπάρχουν στιγμές που είμαι λιγάκι ανήσυχη αλλά σε γενικές γραμμές είμαι πολ΄υ ζεν απο την ώρα που το έμαθα! Όμορφα είστε κι εκεί!

Κανονικά έτσι πρέπει να είμαστε ζεν και ήρεμες !!! Έτσι και αλλιώς το άγχος δεν βοηθάει σε κάτι μόνο κακο κάνει.. Μπράβο σου που το εχεις καταφέρει δεν είναι εύκολο !

εμενα πάλι με επηρέασε βλέπεις η παλινδρόμηση που είχα τον Σεπτέμβριο και επειδή η επόμενη εγκυμοσύνη ήρθε στο καπάκι εεε δεν πέρασα και πολύ καλά + εμετοί + το παιδί ηρθε και έδεσε το πράγμα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

γυμναστήριο ;;; Σε παραδέχομαι! αφού μπορείς και πας χαλάλι σου 😂

ναι συμφωνώ έχει να κάνει και με τα παιδεία εννοείται

εισαι τυχερη φουλ που έχεις ένα καλόβολο μωρακι γιατί η δικια μου είναι ένα αρκετά γκρινιάρικο παιδί με τον ύπνο και με το φαγητό ήταν κάπως εύκολη δεν με ζόρισε ιδιαίτερα.. 

με δυσκόλευε πολύ στην βόλτα, ακόμα με δυσκολεύει στο αμαξι δεν κάθετε στο κάθισμα ούτε καρότσι πηγαίναμε να περπατήσουμε και άρχιζε η γκρίνια με αποτελέσματα να κλειστώ αρκετά μέσα στο σπίτι τον πρώτο χρόνο μετά που άρχισε να περπατάει  εκεί ηρέμησε  κάπως με την βόλτα και τώρα μπορούμε πάμε μια παιδική χαρά ή θάλασσα…

το μόνο μου δεν μπορούμε  είναι να πάμε για φαγητό  και στην καφετέρια με δυσκολεύει γιατί θέλει να γυρίζει δεν κάθετε με τίποτα στην καρέκλα αλλά πιστεύω σιγά σιγά θα στρώσει και αυτό με υπομονή 😊

Μην την ματιασω αλλά στη βόλτα είναι λες και δεν έχω παιδί. Στο αμάξι κοιμάται αυτόματα και στο καρότσι δεν βγάζει κιχ. Της αρέσει να χαζεύει γύρω γύρω και μόλις νυστάζει απλά κλείνει τα μάτια. Όσοι έχουμε βγει βόλτα μου λένε "έτσι κανείς 10 παιδιά".  😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μην την ματιασω αλλά στη βόλτα είναι λες και δεν έχω παιδί. Στο αμάξι κοιμάται αυτόματα και στο καρότσι δεν βγάζει κιχ. Της αρέσει να χαζεύει γύρω γύρω και μόλις νυστάζει απλά κλείνει τα μάτια. Όσοι έχουμε βγει βόλτα μου λένε "έτσι κανείς 10 παιδιά".  😂😂

Εεε έλα έτσι κανείς 10 όντως😂 

Εμένα ότι λες ακριβώς το αντίθετο είμαστε δεν έχει κοιμηθεί ποτε μα ποτε στο καρότσι αν την πιάσει νύστα πρέπει να φύγουμε εκείνη την ώρα να πάμε σπίτι να κοιμηθεί.. το καρότσι δεν το χάρηκα ελπίζω να κάτσει το επόμενο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα σαν της @Elk είναι και με δυσκολεύει και στον ύπνο και στο φαί 😅 Στην βόλτα ευτυχώς κάθεται, αλλά για καφέ και φαί λίγη ώρα. Θέλει να την απασχολείς. Έτσι και περπατήσει, γεια σας! Θα την κυνηγάμε! Οπότε ούτε που θέλω να σκέφτομαι εγκυμοσύνες 🤣🤣🤣

@Elli13 τσάμπα πιστεύω μετράς την ωορρηξία σου, το πολύ σε 3 μήνες σε βλέπω έγκυο και λέω 3 λόγω του ότι είναι δύσκολες οι επαφές με το μωρό 😅😜 Με το καλό να σας έρθει λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ από μένα κορίτσια ! 
λυπαμαι πολύ για την κατάληξη του Μαρτίου..

Επειδή ήμουν νέο μέλος κ δεν εμφάνιζε εγκαίρως τα μηνύματα μου θα σας πω κ εγώ τα δικά μου..

30 χρόνων κ οι δυο μας αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι πριν τα Χριστούγεννα . 
Να σας πω εδώ πως εγώ έχω μια κύστη πιθανώς ενδομητριωσης , για την οποία πήρα αντισυλληπτικά 5 μήνες (3 ήταν να πάρω αλλά δεν με έπιασε το πρώτο χάπι κ άλλαξα , όποτε πήρε παράταση) κ είχε μια μικρή μεταβολή (μίκρυνε). Σύμφωνα να τον γιατρό μου δεν έχω λόγο να την βγάλω προς το παρόν αλλά ίσως χρειαστεί να κάνω διερεύνηση με λαπαροσκόπηση στο μέλλον.

Ξεκινήσαμε λοιπόν τον Δεκέμβριο , πρώτος μήνας μετά τα αντισυλληπτικά λέω οκ το σώμα ήθελε να συνέλθει , τον επόμενο μήνα λόγω υποχρεώσεων δεν είχαμε καλές επαφές. Φεβρουάριο(τίποτα τότε)κ Μάρτιο πήγαμε με καθημερινές ή μέρα παρά μέρα επαφές από 9-16η ημέρα  ,ωστόσο χθες μου ήρθε πάλι περίοδος κ νωρίτερα 2 ημέρες. 😞😢

Να σας πω ότι ήδη νιώθω κάπως αγχωμένη , σκεπτόμενη κ το θέμα με την κύστη μου κ μήπως έχω θέμα κλπ

παρηγγειλα τα τεστ ωορρηξίας κ λέω να ξεκινήσω από αυτόν τον κύκλο. Δώστε μου τα φώτα σας πως χρησιμοποιούνται ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Καλησπερα κ από μένα κορίτσια ! 
λυπαμαι πολύ για την κατάληξη του Μαρτίου..

Επειδή ήμουν νέο μέλος κ δεν εμφάνιζε εγκαίρως τα μηνύματα μου θα σας πω κ εγώ τα δικά μου..

30 χρόνων κ οι δυο μας αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι πριν τα Χριστούγεννα . 
Να σας πω εδώ πως εγώ έχω μια κύστη πιθανώς ενδομητριωσης , για την οποία πήρα αντισυλληπτικά 5 μήνες (3 ήταν να πάρω αλλά δεν με έπιασε το πρώτο χάπι κ άλλαξα , όποτε πήρε παράταση) κ είχε μια μικρή μεταβολή (μίκρυνε). Σύμφωνα να τον γιατρό μου δεν έχω λόγο να την βγάλω προς το παρόν αλλά ίσως χρειαστεί να κάνω διερεύνηση με λαπαροσκόπηση στο μέλλον.

Ξεκινήσαμε λοιπόν τον Δεκέμβριο , πρώτος μήνας μετά τα αντισυλληπτικά λέω οκ το σώμα ήθελε να συνέλθει , τον επόμενο μήνα λόγω υποχρεώσεων δεν είχαμε καλές επαφές. Φεβρουάριο(τίποτα τότε)κ Μάρτιο πήγαμε με καθημερινές ή μέρα παρά μέρα επαφές από 9-16η ημέρα  ,ωστόσο χθες μου ήρθε πάλι περίοδος κ νωρίτερα 2 ημέρες. 😞😢

Να σας πω ότι ήδη νιώθω κάπως αγχωμένη , σκεπτόμενη κ το θέμα με την κύστη μου κ μήπως έχω θέμα κλπ

παρηγγειλα τα τεστ ωορρηξίας κ λέω να ξεκινήσω από αυτόν τον κύκλο. Δώστε μου τα φώτα σας πως χρησιμοποιούνται ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου θα σε βοηθήσουμε εδώ με τα τεστ είμαστε πολλές κοπέλες που τα έχουμε χρησιμοποιήσει  

Ποια τεστ έχεις παραγγείλει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Καλησπερα κ από μένα κορίτσια ! 
λυπαμαι πολύ για την κατάληξη του Μαρτίου..

Επειδή ήμουν νέο μέλος κ δεν εμφάνιζε εγκαίρως τα μηνύματα μου θα σας πω κ εγώ τα δικά μου..

30 χρόνων κ οι δυο μας αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι πριν τα Χριστούγεννα . 
Να σας πω εδώ πως εγώ έχω μια κύστη πιθανώς ενδομητριωσης , για την οποία πήρα αντισυλληπτικά 5 μήνες (3 ήταν να πάρω αλλά δεν με έπιασε το πρώτο χάπι κ άλλαξα , όποτε πήρε παράταση) κ είχε μια μικρή μεταβολή (μίκρυνε). Σύμφωνα να τον γιατρό μου δεν έχω λόγο να την βγάλω προς το παρόν αλλά ίσως χρειαστεί να κάνω διερεύνηση με λαπαροσκόπηση στο μέλλον.

Ξεκινήσαμε λοιπόν τον Δεκέμβριο , πρώτος μήνας μετά τα αντισυλληπτικά λέω οκ το σώμα ήθελε να συνέλθει , τον επόμενο μήνα λόγω υποχρεώσεων δεν είχαμε καλές επαφές. Φεβρουάριο(τίποτα τότε)κ Μάρτιο πήγαμε με καθημερινές ή μέρα παρά μέρα επαφές από 9-16η ημέρα  ,ωστόσο χθες μου ήρθε πάλι περίοδος κ νωρίτερα 2 ημέρες. 😞😢

Να σας πω ότι ήδη νιώθω κάπως αγχωμένη , σκεπτόμενη κ το θέμα με την κύστη μου κ μήπως έχω θέμα κλπ

παρηγγειλα τα τεστ ωορρηξίας κ λέω να ξεκινήσω από αυτόν τον κύκλο. Δώστε μου τα φώτα σας πως χρησιμοποιούνται ! 

Καλησπέρα Έλενα. Επειδή έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά λόγω ΣΠΩ θα σου πω 2 πράγματα. 1ον χρειάζεται τουλάχιστον 3 (με 6 λένε πολλοί) μηνές ο οργανισμός για να μπορέσει να γίνει σύλληψη και εμφύτευση. 2ον παίρνοντας αντισυλληπτικά δε σημαίνει ότι δεν κάνεις ωορηξία αλλά δεν επιτρέπουν στο ενδομήτριο να αναπτυχθεί για να μπορεί να "υποστηρίξει" μια εμφύτευση! Έχω μείνει έγκυος αμέσως μετά τη διακοπή αντισυλληπτικών και το έχασα πολύ γρήγορα λόγω αυτού! Οπότε εγώ θα σου έλεγα να δώσεις λίγο παραπάνω χρόνο στο σώμα σου και να μην απογοητεύεσαι! Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Ότι θέλεις είμαι στη διάθεση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 οπως ειπε η @Elk εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε. Τι κυκλο εχεις συνηθως?

@cat12 κοριτσι μ καλη επιτυχια υια αυριο! Στειλε να μας πεις πως πηγε... σου ευχόμαστε ολες τ εμβρυακια σου να φωλιασουν στα ζεστα.

@Elli13 θαρραλεα που πας για 2ο με τοσο μικρο μωρακι ηδη στο σπιτι. Προσωπικα δ θα το εκανα. Ιδανική διαφορα θεωρώ τα 2.5 με 3 χρονια. Εμενα έχουν 20 μηνες διαφορα κ μπορώ να πω πτι ζορίστηκα αρκετά. Οσο μεγαλώνουν βεβαια είναι πολυ καλα που μεγαλώνουν μαζι και θεωρω οτι ειμαι πολυ τυχερη που το 2ο μ ηρθε όπως μου ηρθε. Ξέρω ωστόσο αρκετα ζευγάρια που εχουν δυο και τρια παιδια με διαφορες στο χρονο. Οποτε μια χαρα θα τα καταφερετε. Εύχομαι να σου ερθει πολθ συντομα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου θα σε βοηθήσουμε εδώ με τα τεστ είμαστε πολλές κοπέλες που τα έχουμε χρησιμοποιήσει  

Ποια τεστ έχεις παραγγείλει ; 

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα Έλενα. Επειδή έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά λόγω ΣΠΩ θα σου πω 2 πράγματα. 1ον χρειάζεται τουλάχιστον 3 (με 6 λένε πολλοί) μηνές ο οργανισμός για να μπορέσει να γίνει σύλληψη και εμφύτευση. 2ον παίρνοντας αντισυλληπτικά δε σημαίνει ότι δεν κάνεις ωορηξία αλλά δεν επιτρέπουν στο ενδομήτριο να αναπτυχθεί για να μπορεί να "υποστηρίξει" μια εμφύτευση! Έχω μείνει έγκυος αμέσως μετά τη διακοπή αντισυλληπτικών και το έχασα πολύ γρήγορα λόγω αυτού! Οπότε εγώ θα σου έλεγα να δώσεις λίγο παραπάνω χρόνο στο σώμα σου και να μην απογοητεύεσαι! Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Ότι θέλεις είμαι στη διάθεση σου!

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Elenaki12 οπως ειπε η @Elk εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε. Τι κυκλο εχεις συνηθως?

@cat12 κοριτσι μ καλη επιτυχια υια αυριο! Στειλε να μας πεις πως πηγε... σου ευχόμαστε ολες τ εμβρυακια σου να φωλιασουν στα ζεστα.

@Elli13 θαρραλεα που πας για 2ο με τοσο μικρο μωρακι ηδη στο σπιτι. Προσωπικα δ θα το εκανα. Ιδανική διαφορα θεωρώ τα 2.5 με 3 χρονια. Εμενα έχουν 20 μηνες διαφορα κ μπορώ να πω πτι ζορίστηκα αρκετά. Οσο μεγαλώνουν βεβαια είναι πολυ καλα που μεγαλώνουν μαζι και θεωρω οτι ειμαι πολυ τυχερη που το 2ο μ ηρθε όπως μου ηρθε. Ξέρω ωστόσο αρκετα ζευγάρια που εχουν δυο και τρια παιδια με διαφορες στο χρονο. Οποτε μια χαρα θα τα καταφερετε. Εύχομαι να σου ερθει πολθ συντομα!

 

Γενικά έχω συνήθως 27-28 μέρες.. 

πηρα τα hometest 20 τεμάχια +5 εγκυμοσύνης .. ποτε να τα ξεκινήσω; 
Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη κορίτσια !! 
επισης ερώτηση μήπως δεν αρκεί μια επαφή την ημέρα ;; Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο κάποιες μέρες ακόμα κ μια επαφή (αν κ αυτό το διάστημα έχω ξεχάσει κούραση, πονοκέφαλο,δουλειές κ κάνω τα συζυγικά μου καθήκοντα)…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 καλύτερα τοτε να τα ξεκινησεις 9η με 10η μερα. Και γινονται μεσημερο απογευμα και οχι με τα πρωινα ουρα. Εγω συνηθως τα κανω γυρω στις 2 που γυρναω σπιτι. Τωρα για τις επαφες τι να σου πω... εξαρταται και απο το σπερμα. Συνηθως οι γιατροι λενε μερα παρα μερα σε ολο τον κυκλο. Τωρα εφοσον πας στοχευμενα με τεστ 3 4 μερες στη σειρα αρκουν πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

 

 

 

Γενικά έχω συνήθως 27-28 μέρες.. 

πηρα τα hometest 20 τεμάχια +5 εγκυμοσύνης .. ποτε να τα ξεκινήσω; 
Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη κορίτσια !! 
επισης ερώτηση μήπως δεν αρκεί μια επαφή την ημέρα ;; Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο κάποιες μέρες ακόμα κ μια επαφή (αν κ αυτό το διάστημα έχω ξεχάσει κούραση, πονοκέφαλο,δουλειές κ κάνω τα συζυγικά μου καθήκοντα)…

καλημέρα! κ εγώ με κύκλο 27-28. Όταν πρωτοξεκίνησα τα τεστ, τα ξεκινούσα από 9-10η μέρα, απλά για να καταλάβω πώς λειτουργούν, πώς και πότε ανεβαίνει η ορμόνη μου. Τώρα, που τα χρησιμοποιώ ήδη κανα 6μηνο και ξέρω ότι έχω θετικό 12η-13η, κάνω από 11η. Βέβαια στον τελευταίο κύκλο μου την έσκασε κ έγινε 15η αλλά οκ. Γενικά για αρχή νομίζω καλά είναι να ξεκινήσεις εκεί, 9-10η. Μεσημεροαπόγευμα (δηλ στο σχόλασμα αν έχεις πρωινή δουλειά), όχι πολλά νερά ένα 2ωρο πριν. (εγώ αυτή τη λεπτομέρεια δεν την είχα προσέξει όσο έπρεπε και καθώς πίνω 5-6 λίτρα την ημέρα, 3 εκ των οποίων το πρωί, δεν είδα ποτέ έντονο θετικό στην αρχή. Όταν έπινα νερό σαν τους "κανονικούς" ανθρώπους, είδα και κανονικό τεστ. Καλή αρχή και καλωσήρθες στο κλαμπ! 

ΥΓ. Πάνω από μία την ημέρα το βρίσκω υπερβολικό και δεν έχω ακούσει κανέναν να το προτείνει. Αν σας έρχεται φυσικά, λόγω επιθυμίας, φυσικά κάντε, αλλά θα έλεγα όχι με στόχο τη σύλληψη. Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά όσο γίνεται να μην το σκέφτεστε σαν προγραμματισμένα ρομποτ και να το κάνετε με στόχο την απόλαυση και όχι τη σύλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Η αλήθεια είναι πως τον Γενάρη που προσπαθήσαμε με πρόγραμμα βγήκε πολύ δύσκολο , δεν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε δεν μας έβγαινε.. 

ευτυχως το βρήκαμε ότι το κάνουμε για να περνάμε κ καλά γιατί αλλιώς τρελαίνεσαι ! 
ελπιζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας !! 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12 εγω πλέον δ του λεω τιποτα. Έχουμε 3 4 επαφες μεσα στη βδομαδα ουτως η αλλως. Απλα εγω ξερω τις μερες και προσπαθω να βγαινει τοτε. Με ρωταει που και που κανεις κανενα τεστ? Κανω λεω. Εσυ κανε τη δουλειά σου και μη σε απασχολει. Το σωστό είναι να έχεις επαφες σε ολο τ κυκλο και να μην επικεντρωνεσαι μονο στις γονιμες. Δηλ οκ αμα μπορεις να κανεις 3 4 μερες σερι κανε, αλλα κριμα μετα να μην ξανα κανεις μέχρι το τελος τ κυκλου (δεν το λεω για σενα προσωπικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλη εβδομάδα να έχουμε!

@Kallia.Geo κοπέλα μου με το καλό η χοριακή, θα περιμένουμε νεα σου :)

@elenaki22το πρώτο διάστημα είναι λίγο του πειραματισμού με τα τεστ ωορρηξίας..λίγο για να δεις ποιες μέρες να τα κάνεις, ποιες ώρες κλπ μετά από το τρίμηνο θα έχεις εξοικειωθεί πιστεύω..τωρα όσον αφορά στις επαφές έχουμε δοκιμάσει και το μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο και μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο και μόλις βρω θετικό τεστ 3 σερί μέρες..η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάτι στάνταρ δυστυχώς ή ευτυχώς..καμία φορά σε αυτο το ταξίδι ξεχνάμε λίγο την ευχαρίστηση και γινόμαστε ρομποτ θέλοντας και μη..καθε ζευγάρι θα βρει τις δικές του ισορροπίες..

στα δικά μου νέα, μετά την βιοχημική ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει..τελευταία χοριακή έκανα την Παρασκευή και βγήκε 26..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elenaki12 είπε:

 

 

 

Γενικά έχω συνήθως 27-28 μέρες.. 

πηρα τα hometest 20 τεμάχια +5 εγκυμοσύνης .. ποτε να τα ξεκινήσω; 
Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη κορίτσια !! 
επισης ερώτηση μήπως δεν αρκεί μια επαφή την ημέρα ;; Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο κάποιες μέρες ακόμα κ μια επαφή (αν κ αυτό το διάστημα έχω ξεχάσει κούραση, πονοκέφαλο,δουλειές κ κάνω τα συζυγικά μου καθήκοντα)…

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι μου!!! Παραπάνω από μια φορά τη μέρα είναι υπερβολή κ δε βοηθάει το σπερμα. Ιδανικά επαφές μέρα παρα μέρα σε οκη τη διάρκεια του κύκλου για δυνατό σπερμα. Σχετικά με την κύστη από τη στιγμή που δεν ανησυχεί ο γιατρός σου δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Δώσε χρόνο στον οργανισμό σου να επανέλθει από τα αντισυλληπτικά κ θα έρθει το σποράκι. Τεστ ξεκινά 9η-10η μέρα κ εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε!! Εμένα για τα τεστ με βοήθησε πολύ η εφαρμογή της premom. Τώρα σχετικά με τον σύζυγο εξαρτάται τι άνθρωπος είναι. Εμένα πχ αν του πω ότι είμαι στις γόνιμες ή έχω ωορρηξία αγχώνεται κ δε λειτουργεί όποτε δεν του λέω τίποτα. 
 

Τα δικά μου νέα κορίτσια από χθες είμαι χάλια με ακατέβατο πυρετό κ αμυγδαλές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλη εβδομάδα να έχουμε!

@Kallia.Geo κοπέλα μου με το καλό η χοριακή, θα περιμένουμε νεα σου :)

@elenaki22το πρώτο διάστημα είναι λίγο του πειραματισμού με τα τεστ ωορρηξίας..λίγο για να δεις ποιες μέρες να τα κάνεις, ποιες ώρες κλπ μετά από το τρίμηνο θα έχεις εξοικειωθεί πιστεύω..τωρα όσον αφορά στις επαφές έχουμε δοκιμάσει και το μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο και μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο και μόλις βρω θετικό τεστ 3 σερί μέρες..η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάτι στάνταρ δυστυχώς ή ευτυχώς..καμία φορά σε αυτο το ταξίδι ξεχνάμε λίγο την ευχαρίστηση και γινόμαστε ρομποτ θέλοντας και μη..καθε ζευγάρι θα βρει τις δικές του ισορροπίες..

στα δικά μου νέα, μετά την βιοχημική ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει..τελευταία χοριακή έκανα την Παρασκευή και βγήκε 26..

Θα έρθει κοριτσάκι μου, εμένα ξεκίνησε πριν μηδενίσει η χοριακη. κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Η αλήθεια είναι πως τον Γενάρη που προσπαθήσαμε με πρόγραμμα βγήκε πολύ δύσκολο , δεν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε δεν μας έβγαινε.. 

ευτυχως το βρήκαμε ότι το κάνουμε για να περνάμε κ καλά γιατί αλλιώς τρελαίνεσαι ! 
ελπιζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας !! 🤞🙏

Καλημέρα κορίτσια 

εγω τα έκανα μεσημέρι 2-3 η ώρα να αφηνεις 10 λεπτά μετά να διαβάζει το αποτέλεσμα τα βάζει σε κυπελλάκι τα ουρα δεν χρειάζεται να είναι αποστειρωμένο πιστεύω εκεί στην 9 ημέρα που κύκλου είναι καλά να τα αρχίσεις 

εγω είχα επαφες κάθε μέρα όταν είχα θετικό τεστ πχ αν είναι θετικό την 14 ημέρα εγω έχω επαφες 13,14,15,16,17 

2 φορές την μέρα είναι υπερβολικό δεν πιστεύω πως θα αλλάξει κάτι.. το μέρα παρά μέρα σε εμένα δεν δούλεψε αλλά αυτό παιζει και με το ζευγάρι εννοείται 

καλη επιτυχία και αν θελήσεις μπορείς να βάλεις και φωτο να μας δείχνεις τα τεστ σου αν δυσκολεύεσαι να τα διαβάσεις 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι μου!!! Παραπάνω από μια φορά τη μέρα είναι υπερβολή κ δε βοηθάει το σπερμα. Ιδανικά επαφές μέρα παρα μέρα σε οκη τη διάρκεια του κύκλου για δυνατό σπερμα. Σχετικά με την κύστη από τη στιγμή που δεν ανησυχεί ο γιατρός σου δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Δώσε χρόνο στον οργανισμό σου να επανέλθει από τα αντισυλληπτικά κ θα έρθει το σποράκι. Τεστ ξεκινά 9η-10η μέρα κ εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε!! Εμένα για τα τεστ με βοήθησε πολύ η εφαρμογή της premom. Τώρα σχετικά με τον σύζυγο εξαρτάται τι άνθρωπος είναι. Εμένα πχ αν του πω ότι είμαι στις γόνιμες ή έχω ωορρηξία αγχώνεται κ δε λειτουργεί όποτε δεν του λέω τίποτα. 
 

Τα δικά μου νέα κορίτσια από χθες είμαι χάλια με ακατέβατο πυρετό κ αμυγδαλές.. 

Περαστικά σου κορίτσι μου! Τώρα που φτιάχνει ο καιρός βρήκε να σε πιάσει, ε;;; 

@Kallia.Geo περιμένουμε με αγωνία τ' αποτελέσματα σου κορίτσι μου... Με το καλό!

@anna_30 δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου κοπέλα μου! Θα τους ξανά βρει τους ρυθμούς του ο οργανισμός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Τώρα που φτιάχνει ο καιρός βρήκε να σε πιάσει, ε;;; 

@Kallia.Geo περιμένουμε με αγωνία τ' αποτελέσματα σου κορίτσι μου... Με το καλό!

@anna_30 δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου κοπέλα μου! Θα τους ξανά βρει τους ρυθμούς του ο οργανισμός σου!

Σ ευχαριστώ πολύ!! Ναι ρε γαμωτο με τόσο καλό καιρό εγώ έχω το χαλι μου!! Θα παω γιατρό να με ντοπάρει να στρώσω.. Σκέψου ότι μέχρι κ η περίοδος μου κόπηκε από το ζόρι. Μέχρι το μεσημέρι είχα φουλ αίμα κ μετά που ξεκίνησε ο πυρετός τίποτα.. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Θα έρθει κοριτσάκι μου, εμένα ξεκίνησε πριν μηδενίσει η χοριακη. κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Τώρα που φτιάχνει ο καιρός βρήκε να σε πιάσει, ε;;; 

@Kallia.Geo περιμένουμε με αγωνία τ' αποτελέσματα σου κορίτσι μου... Με το καλό!

@anna_30 δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου κοπέλα μου! Θα τους ξανά βρει τους ρυθμούς του ο οργανισμός σου!

ναι κορίτσια μου το γνωρίζω..απλώς θέλω να έρθει σύντομα για να παω παρακάτω..δυστυχώς όσο δεν έρχεται το μυαλό μου ειναι ακόμη στη βιοχημική..όλα καλά ✌️

@annie! περαστικά κοπέλα μου! δύσκολος ο συνδυασμός πυρετού και αμυγδαλές..ελπίζω με αυτά που θα σου δώσει ο γιατρός να ανακουφιστείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30θα αδιαθετησεις κορίτσι μου θα μπεις σε σειρα. Σε καταλαβαινω. Αλλα μολις αδιαθετησεις θα ηρεμησουν και οι ορμονες σου. Φαντάζομαι οτι εχεις το οκ να προσπαθησεις παλι αμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πολυυυυ!!! ♥️Ακόμα περιμένω να μπω κ έχω πιεί κ νερό κ καταλαβαίνετε 😂 μου είπαν ότι θα αργήσουμε λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...