Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..Λυπήθηκα πολύ και έκλαψα με τις περισσότερες ιστορίες που διάβασα..

Καμία φορά τις τελευταίες μέρες λεω στον εαυτό μου ότι υπάρχουν και χειρότερα από την βιοχημική και πρέπει να φανώ δυνατή και να σταθώ πάλι στα πόδια μου..Βέβαια η απωλεια ειναι απωλεια όπως και να την χαρακτηρίσεις.. ένιωσα μικρή μπροστά σε αυτά που διάβασα ότι έχετε περάσει..

Εύχομαι συντομα να έρθουν τα ουράνια τόξα για να απαλύνουν λίγο τον πόνο που βιώνει η καθεμία..

Πάμε κοριτσάκια μου, είμαστε πιο δυνατές απ' όσο νομίζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Όντως τα λόγια είναι φτωχά για να απαλύνουν αυτό το κενό που δημιουργείται ύστερα από την απώλεια...αλλα η ελπίδα και η πίστη μας είναι εδώ και έτσι παίρνουμε δύναμη για να συνεχίσουμε ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Tina23 έκανα τον προηγούμενο μήνα σαλπιγγογραφία. Εδώ στο φόρουμ είχα τρελάνει τα κορίτσια με τις ερωτήσεις μου για αυτό το θέμα. Πήγα μέσα στο άγχος και τελικά δεν ήταν τίποτα. Εγώ την έκανα στο Ρ...α. ήταν όλοι τους πολύ προσεκτικοί και με βοήθησαν άπειρα. Πραγματικά δεν ήταν τίποτα. Μια απαλή ενόχληση, εγώ σκέψου δεν έχω καν πόνους στην περίοδο μου και νόμιζα πως θα πονέσω εκεί. Απλά, το έχω ξανά πει, μάλλον έπαιξαν ρόλο και τα δύο buscopan που είχα πάρει μια ώρα πριν.

@Mpourmpoulo μου έχω λυπηθεί πολύ για όσα σου συνέβησαν. όμως χαίρομαι που διακρίνω στο μήνυμα σου αισιοδοξία και ελπίδα. Και θα σου πως πως κάνεις πολύ καλά. Εύχομαι κορίτσι μου σύντομα να αποκτήσετε ένα υγιές μωράκι!!!💗

Καλημέρα κορίτσι μου, κ εγώ εκεί θα την κάνω γιατί είναι και ο γιατρός μου σε αυτό το νοσοκομείο. Και εμένα μου είπαν να πάρω 2 buscopan.. Οπότε κρατάω τις δικές σας εμπειρίες και σε λίγες μέρες θα προσθέσω κ την δική μου 🤭🤭🤭😂😂

Και τώρα που σας γράφω είμαι εδώ γιατί περιμένω να περάσει η ώρα για την 2η ληψη της καμπύλης 🙄🙄.. 

 

 

Θέλω να πω μόνο αυτό σε όλα τα κορίτσια που δεν είχαν την επιθυμητή εξέλιξη στην εγκυμοσύνη τους...ξερω πως νιώθετε μιας και είμαι κ εγώ παθούσα σε παλινδρομη κύηση, όπου το έχασα 3 μηνών και αυτό γιατί μετά από έλεγχο καρυοτυπο το μωράκι μου είχε πρόβλημα.. Μου πήρε πολύ καιρό να το ξεπεράσω αλλά ξέρω ότι στο τέλος της μέρας φάνηκα δυνατή και είμαι εδώ και προσπαθώ ξανά παρ ότι οι συνθήκες δεν είναι καθόλου ευνοϊκές.. Όλα θα πάνε καλά και Θεού θέλοντος θα καταφέρουμε όλες μας να κρατήσουμε το μωράκι μας αγκαλιά ❤️❤️ Να πάρετε όσο χρόνο χρειαστείτε και όλα θα πάνε καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Αυτά που έγιναν τις τελευταίες ημέρες δεν υπάρχουν λόγια να τα περιγράψεις.. Εγώ μπαίνω καθημερινά και σας διαβάζω, ξανά βιώνω μαζί σας τις αγωνίες και ανησυχίες που είχα όταν ακόμα δεν είχα κανένα παιδάκι, την απογοήτευση και όλα τα άλλα συναισθήματα που ένιωσα όταν έμαθα ότι έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων, το σοκ ότι πρέπει να πάω άμεσα για εξωσωματική γιατί μπορεί να μην προλάβω αν αργήσω πολύ... Την πρώτη θετική χοριακη, τον πρώτο υπέρηχο, το άκουσμα της καρδιάς και άλλα πολλά που εύχομαι σε όλες να τα ζήσετε! Και θα τα ζήσετε!! Είμαι εδώ για να στηρίξω κάθε γυναίκα που το έχει ανάγκη, γιατί ήμουν κι εγώ μια γυναίκα που είχα ανάγκη στήριξης και την βρήκα! Τότε μου φαινόντουσαν λόγια παρηγοριάς τύπου "μην αγχώνεσαι δεν είσαι η πρώτη". Κι όμως! Δεν ήμουν η πρώτη που "ζοριστηκε" για να κάνει παιδί! Δεν ήμουν η πρώτη που στεναχωρήθηκε, απογοητεύτηκε... Ποτέ, μα ποτέ όμως, δεν σκέφτηκα να τα παρατήσω! Κορίτσια μου μην βάζετε το κεφάλι κάτω! Ακόμα κι αν έχετε πέσει, που είναι απόλυτα φυσιολογικό, σηκωθείτε, ανασκουμπωθειτε και πάμε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο! Και δεν είναι λόγια παρηγοριάς! Είναι η αλήθεια! Είμαστε εδώ όλες, άγνωστες μεταξύ αγνώστων, κι όμως τόσο κοντά η μία στην άλλη για να αλληλοστηριχτουμε όπου αυτό απαιτείται! Την αγάπη μου σε όλες και μια τεράστια αγκαλιά σε όλα τα κορίτσια που την έχουν ανάγκη! Και να θυμάστε ότι είμαστε πολύ πολύ δυνατές και όλες μα όλες, με τη βοήθεια του Θεού (για όσες πιστεύουν) , θα γίνετε μανούλες!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αυτά που έγιναν τις τελευταίες ημέρες δεν υπάρχουν λόγια να τα περιγράψεις.. Εγώ μπαίνω καθημερινά και σας διαβάζω, ξανά βιώνω μαζί σας τις αγωνίες και ανησυχίες που είχα όταν ακόμα δεν είχα κανένα παιδάκι, την απογοήτευση και όλα τα άλλα συναισθήματα που ένιωσα όταν έμαθα ότι έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων, το σοκ ότι πρέπει να πάω άμεσα για εξωσωματική γιατί μπορεί να μην προλάβω αν αργήσω πολύ... Την πρώτη θετική χοριακη, τον πρώτο υπέρηχο, το άκουσμα της καρδιάς και άλλα πολλά που εύχομαι σε όλες να τα ζήσετε! Και θα τα ζήσετε!! Είμαι εδώ για να στηρίξω κάθε γυναίκα που το έχει ανάγκη, γιατί ήμουν κι εγώ μια γυναίκα που είχα ανάγκη στήριξης και την βρήκα! Τότε μου φαινόντουσαν λόγια παρηγοριάς τύπου "μην αγχώνεσαι δεν είσαι η πρώτη". Κι όμως! Δεν ήμουν η πρώτη που "ζοριστηκε" για να κάνει παιδί! Δεν ήμουν η πρώτη που στεναχωρήθηκε, απογοητεύτηκε... Ποτέ, μα ποτέ όμως, δεν σκέφτηκα να τα παρατήσω! Κορίτσια μου μην βάζετε το κεφάλι κάτω! Ακόμα κι αν έχετε πέσει, που είναι απόλυτα φυσιολογικό, σηκωθείτε, ανασκουμπωθειτε και πάμε ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο! Και δεν είναι λόγια παρηγοριάς! Είναι η αλήθεια! Είμαστε εδώ όλες, άγνωστες μεταξύ αγνώστων, κι όμως τόσο κοντά η μία στην άλλη για να αλληλοστηριχτουμε όπου αυτό απαιτείται! Την αγάπη μου σε όλες και μια τεράστια αγκαλιά σε όλα τα κορίτσια που την έχουν ανάγκη! Και να θυμάστε ότι είμαστε πολύ πολύ δυνατές και όλες μα όλες, με τη βοήθεια του Θεού (για όσες πιστεύουν) , θα γίνετε μανούλες!!❤️❤️

Πράγματι τα λόγια που πολλές φορές τα ακούμε ως παρηγοριάς, στην πραγματικότητα είναι λόγια αγάπης και συμπαράστασης ανάμεσα σε άγνωστες φίλες. Απλά κάποιες στιγμές η γραμμή μεταξύ αρνητικότητας και θετικότητας είναι πολύ λεπτή. Τα συναισθήματα δυστυχώς σε περιπτώσεις απώλειας δεν είναι ευκόλως διαχειρίσιμα. Θα βγει όμως ο ήλιος πάλι, αυτό είναι σίγουρο!!!!🌞🌥️

Σημασία άλλωστε έχει ο προορισμός και όχι το ταξίδι, κατά την διάρκεια του οποίου είναι πιθανόν να αντιμετωπίσουμε πολλές φουρτούνες!!🌫️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ για αυτό το κύμα συμπαράστασης και την μεγάλη αγκαλια που μου κάνετε έστω και νοητά! Τα βλέπω όλα μαύρα και καμία ηλιαχτίδα αισιοδοξίας καμία! 1μιση χρόνο προσπάθειας με μεγάλη ταλαιπωρία ( παρακολούθηση ωορρηξιας με φυσικές επαφές, χάπια διέγερσης, ενέσεις , σπερματεγχυνσεις  ) . Μια βιοχημικη μετά από σπερματεγχυνση και τώρα μια παλινδρομη μετά από σπερματεγχυνση! Πως να σκεφτώ θετικα πως; 
ο γιατρός μου είπε ότι τώρα έχω 60% πιθανοτητες να μείνω έγκυος με επαφές μόνοι μας αλλά ο σύντροφος θα ξεκινήσει τα ταξιδια με την δουλειά όποτε δύσκολο να συμπίπτουν οι γόνιμες και με το να είναι εδώ! Αυτή η αναμονη με σκοτώνει! Η δόση αισιοδοξίας θα ήταν αυτή να ξεκινήσω άμεσα τις προσπάθειες αλλά αν λείπει ο σύντροφος πως θα γίνει; Πφφφ ελπιζω να μας βοηθησει η Παναγία να απαλύνει την πονο μας και να μας δώσει κουράγιο και δύναμη να συνεχισουμε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo κορίτσι θα ηταν τρελο να ησουν καλα αυτη τη στιγμη. Να μην τ εβλεπες ολα.μαυρα. Το μωρο σου εχασες. Θρηνησε το οπως του αξιζει. Μην βιαστεις να παρεις τα πανω σου, μην πιεστεις να δείξεις ότι εισαι καλα. Δεν είσαι και δυστυχώς δε θα εισαι για καιρο. Καταλαβαινω απολυτα το ποσο αμεσα θες να ξανα μεινεις εγκυος. Δωσε ομως χρονο στο σωμα σου. Περιμενε να αδιαθετησεις. Πήγαινε κανε εναν υπερηχο. Και μετα ξεκινα. Μην σκεφτεσαι απο τωρα ότι ο σύντροφος σου θα ειναι μακρυα. Θα την βρειτε την ακρη όταν ερθει η στιγμή. Προς το παρον δωσε χρονο στο σωμα σου και την ψυχη σου να αναρρωσει. Εχω 2 παιδια υγιεστατα και όλο το μηνα της πητ εκλαιγα καθε μερα. Καθε μα καθε μερα με επιανε το παράπονο γι αυτο το μωρο π δε θα κρατήσω ποτε. Καθε συναισθημα ειναι αποδεκτό. Μην τα θαψεις...μην βιαστεις να δειξεις οτι εισαι καλα ενω δεν εισαι.. μακαρι καμια κοπέλα να μη βρισκοταν σ αυτη τη θεση.

@Παρασκευαιδου 9 Δεκεμβρίου 2016. Επιτροπή για εξωσωματικη. Πηρα εγκριση για τ φάρμακα. 13 Δεκεμβρίου 2016 θετικη χοριακη μετα απο 2+ χρόνια προσπαθειων. Με πιθανότητες οχι 1% σαν εσενα αλλα κατω απο 10%. Ποσο πιο κοντά στο όνειρο οταν περιμενα με τα αλλα ζευγάρια το μεσημέρι στο ιπποκράτειο για να πάρουμε την έγκριση ε?? Ποσο πιο κοντά οταν την ίδια μερα εκανα υπερηχο στο κέντρο εξωσωματικης και τις τελευταίες εξετάσεις και μου είπαν περιμένουμε την περιοδο και ξεκιναμε... και το σπορακι μ ηταν ηδη εκει. Φετος κλεινει τα 7. Εχω περάσει κι απο αυτη τη φαση, της υπογονιμοτητας, των γιατρων, των εξετασεων, της σπερματεγχυσης.. Καταλαβαινω την πικρα καθε κοπελας πανω απο ενα ματωμενο εσωρουχο. Την απογοήτευση, τη στεναχωρια. Ημουν και γω εκει. Για να μεινω στη συνέχεια 3 φορες εγκυος φυσιολογικά. Σήμερα εχω 2 παιδια και ένα αγγελακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ για αυτό το κύμα συμπαράστασης και την μεγάλη αγκαλια που μου κάνετε έστω και νοητά! Τα βλέπω όλα μαύρα και καμία ηλιαχτίδα αισιοδοξίας καμία! 1μιση χρόνο προσπάθειας με μεγάλη ταλαιπωρία ( παρακολούθηση ωορρηξιας με φυσικές επαφές, χάπια διέγερσης, ενέσεις , σπερματεγχυνσεις  ) . Μια βιοχημικη μετά από σπερματεγχυνση και τώρα μια παλινδρομη μετά από σπερματεγχυνση! Πως να σκεφτώ θετικα πως; 
ο γιατρός μου είπε ότι τώρα έχω 60% πιθανοτητες να μείνω έγκυος με επαφές μόνοι μας αλλά ο σύντροφος θα ξεκινήσει τα ταξιδια με την δουλειά όποτε δύσκολο να συμπίπτουν οι γόνιμες και με το να είναι εδώ! Αυτή η αναμονη με σκοτώνει! Η δόση αισιοδοξίας θα ήταν αυτή να ξεκινήσω άμεσα τις προσπάθειες αλλά αν λείπει ο σύντροφος πως θα γίνει; Πφφφ ελπιζω να μας βοηθησει η Παναγία να απαλύνει την πονο μας και να μας δώσει κουράγιο και δύναμη να συνεχισουμε 🙏

Είναι άδικο τι να λέμε τώρα...από το 2020 και εγώ στον αγώνα να αποκτήσω μωρό...και η μία απώλεια διαδέχεται την άλλη....και ο λόγος;κανένας...τυχαιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ; ; Εγω τώρα γυρνάω από τον γιατρό όλα καλά είναι η μικρή είναι 270γρ σε 3 βδομαδες μου είπε να πάω για β επιπέδου 

Με το ζαχαρο τελικά όλα καλά μου είπε δεν έχω κάποιο θέμα απλά να μην τρώω κάθε μέρα ζάχαρη.. μια στο τόσο να τρώω το παγωτο μου και όλα καλά να μην έχω αγχος για αυτό.. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; ; Εγω τώρα γυρνάω από τον γιατρό όλα καλά είναι η μικρή είναι 270γρ σε 3 βδομαδες μου είπε να πάω για β επιπέδου 

Με το ζαχαρο τελικά όλα καλά μου είπε δεν έχω κάποιο θέμα απλά να μην τρώω κάθε μέρα ζάχαρη.. μια στο τόσο να τρώω το παγωτο μου και όλα καλά να μην έχω αγχος για αυτό.. 😊

Μπράβο κορίτσι μου τι ωραία νέα.. Και τώρα που έχει ζεστάνει ο καιρός το παγωτακι 🍦🍨 είναι ότι πρέπει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφα να παίρνουμε και οι υπόλοιπες δύναμη 🤞 

Κορίτσια για πείτε γενικά σε τη φάση είστε; έχουμε κοπέλες που βαδίζουν ή είναι στην ωορρηξία; υπάρχουν κοπέλες που είναι κοντά στο να κάνουν τεστακι ; για πείτε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; ; Εγω τώρα γυρνάω από τον γιατρό όλα καλά είναι η μικρή είναι 270γρ σε 3 βδομαδες μου είπε να πάω για β επιπέδου 

Με το ζαχαρο τελικά όλα καλά μου είπε δεν έχω κάποιο θέμα απλά να μην τρώω κάθε μέρα ζάχαρη.. μια στο τόσο να τρώω το παγωτο μου και όλα καλά να μην έχω αγχος για αυτό.. 😊

Μπράβο κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Έτσι να διαβάζουμε ευχάριστα και να παίρνουμε δύναμη💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Τι όμορφα να παίρνουμε και οι υπόλοιπες δύναμη 🤞 

Κορίτσια για πείτε γενικά σε τη φάση είστε; έχουμε κοπέλες που βαδίζουν ή είναι στην ωορρηξία; υπάρχουν κοπέλες που είναι κοντά στο να κάνουν τεστακι ; για πείτε 🤞

Εγώ είμαι 19η μέρα με άπειρους πόνου στο στήθος και στην μέση. Βέβαια τα έχω από τον προηγούμενο μήνα αυτά. Και περιμένω να δω. Γενικά δεν έχω και πολλές ελπίδες γιατί μάλλον την χάσαμε την ωορρηξία. Θα δείξει!!!

Εσύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Εγώ είμαι 19η μέρα με άπειρους πόνου στο στήθος και στην μέση. Βέβαια τα έχω από τον προηγούμενο μήνα αυτά. Και περιμένω να δω. Γενικά δεν έχω και πολλές ελπίδες γιατί μάλλον την χάσαμε την ωορρηξία. Θα δείξει!!!

Εσύ???

Ααα είμαστε μαζί 20η μέρα του κύκλου εγώ!!! Είχα πιο έντονα πονακια χαμηλά αλλά σήμερα είναι κάπως καλύτερα,  δεν νιώθω κάτι άλλο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μενα!

Μόλις επιστρέφω από την καινούργια γιατρό (κι αυτή εξειδικεύεται στην υποβοηθούμενη γονιμότητα) μετά από σύσταση της πρώτης ειδικού γονιμότητας που δε μπορούσε να με παρακολουθήσει πλεον λόγω προβλήματος υγείας της ίδιας.

Αρχικά να πω πως είστε όλες υπέροχες και το κύμα συμπαράστασης που έχω λάβει εγώ αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι το λιγότερο συγκινητικό δεδομένου του ότι δε γνωρίζομαστε προσωπικά - ειλικρινά δεν έχω λόγια ❤️

Περνώντας για άλλη μια φορά το τμήμα γυναικολογίας/μαιευτικής, βλέποντας για άλλη μια φορά εγκύους και ενθουσιασμένους μπαμπάδες, μπήκα στο γραφείο της γιατρού με βουρκωμένη γιατί δεν άντεξα (ρητορική ερώτηση εδώ - άραγε σκέφτηκε ποτέ κανείς να φτιάξει μία αίθουσα αναμονής ξεχωριστή για τις περιπτώσεις απώλειας;;). Οπότε ξεκινήσαμε τη γνωριμία μας μ εκείνη να με παρηγορεί και έπειτα μου διαβεβαίωσε ότι μίλησε με την άλλη γιατρό και διάβασε το ιστορικό μου πριν καθώς όλα τα ραντεβού/εξετάσεις μου τα έχω κάνει στην ίδια κλινική, ώστε εγώ να πάρω το χρόνο μου να ηρεμήσω και να μη χρειαστεί να αναβιώσω τις καταστάσεις διηγώντας τες σ εκείνη. Το εκτίμησα άπειρα αυτό, ένιωσα ότι έδειξε τεράστια ανθρωπιά. Προφανώς βέβαια έπρεπε να μιλήσουμε για τη βιοχημική για να σιγουρευτεί ότι είμαι καλά και ότι η αποβολή ολοκληρώνεται όπως πρέπει. 

Για να μη σας τα πολυλογώ μου είπε ότι υπάρχουν 2 επιλογές: 1) κάνουμε διερεύνηση των καθ' εξίν αποβολών κυρίως με επιπλέον αιματολογικές εξετάσεις για θρομβοφιλία (ειχα κάνει καποιες τον Φεβρουάριο και βγήκαν καλές), και 2) πάμε με το πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας όπως το είχαμε συζητήσει και με την άλλη γιατρό. Εγώ σ αυτό το σημείο τη ρώτησα τι είναι καλύτερο και μου είπε ότι αυτό είναι δική μου επιλογή, και μου ξεκαθάρισε ότι δε μπορούμε να κάνουμε και τα 2 ταυτόχρονα. Μου πρότεινε αν θελω να μου γράψει τις αιματολογικές και να το συζητήσω με το συντροφό μου και να της πούμε τι αποφασίσαμε. Αλλά κορίσια σ εκεινη τη φάση σκέφτηκα μέσα μου ότι δε θέλω να ζω με το φόβο και τη σκέψη ότι θα μου συμβεί και 3η φορά, ξέρω ότι δεν αποκλείεται, αλλά πραγματικά έχω ανάγκη να σκέφτομαι θετικά, να σκέφτομαι ότι το θαυματάκι μας θα γίνει 🌈 και σκέφτηκα ότι κι ο σύντροφος μου θα ήθελε το ίδιο (δυστυχως δε μπορούσε να είναι μαζί). Οπότε τις είπα "let's do this!" και κατάλαβα κι απ τα λεγόμενά της, παρόλου που δε το είπε ευθέως, ότι κι αυτή το ίδιο θα έκανε. Με εμψύχωσε τόσο πολύ και θέλω να κάνω εδώ ταγκ εσένα @Mpourmpoulo σ αυτό το σημείο που ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις αυτή τη στιγμή! Η γιατρός μου είπε κάτι με συγκίνησε και θέλω να το ακούσεις εσύ κι ΟΛΕΣ μας εδώ! Με ρώτησε "γιατί είσαι εδώ;" Και της είπα γιατί θέλω να γίνω μαμά. Και μου είπε, "είσαι μαχήτρια, αν δε το ήθελες τώρα δε θα ήσουν εδώ μέσα στον πόνο που βιώνεις, θα τα 'χες παρατήσει. Αλλά εσύ σηκώθηκες σήμερα, ντύθηκες, και ήρθες εδώ. Γιατί είσαι αφοσιωμένη στο στόχο σου, είσαι μια μαχήτρια." Το είπε 2-3 φορές για να το εμπεδώσω και πραγματικά με γέμισε χαρά και αισιοδοξία! 

Μακρυγόρησα, το ξέρω, αλλά ελπίζω τα λόγια της γιατρού μου να δίνουν κουράγιο σε όλες εσάς που προσπαθείτε καιρό, που βιώσατε απώλειες και περιμένετε το θαυματάκι σας ❤️ Εμένα η γιατρός μου στο τέλος είπε "let's get you pregnant!", και κάπως έτσι ενώ μπήκα στο γραφείο βουρκωμένη βγήκα μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά! 🙏🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!! Εγώ είμαι άρρωστη από τη Τρίτη! Έχω αμυγδαλιτιδα αλλά επειδή είχα πει τ γιατρού ότι έχω καθυστέρηση μ είπε δν θ δώσω ακόμα την αντιβίωση! Θα το πάμε συντηρητικά! Σήμερα όμως πρωί πρωί αδιαθέτησα! Δν πειράζει! Σφίγγουμε δόντια κ ξανά σηκωνόμαστε! Θα ξεκινήσω και την αντιβίωση και θα γίνω καλά και θ ρθει το μωρακι μ όταν θ είμαι καλά! Εζω τρομερή ταλαιπωρία με την ίωση αυτή! Βήχα μπούκωμα ατονία φοβερή και σήμερα προστέθηκε κ η περίοδος και ο πόνος της! Είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι και δν μπορώ ν κάνω βήμα! Νιώθω τρομερή εξάντληση κορίτσια! 
δν έχω μιλήσει ακόμα με το γιατρό μ! Θέλω ν τον ρωτήσω αν παίρνοντας την αντιβίωση θ μπορώ ν παίρνω κ τ χάπια διέγερσης γ ν κάνουμε πρόκληση αυτό το μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μενα!

Μόλις επιστρέφω από την καινούργια γιατρό (κι αυτή εξειδικεύεται στην υποβοηθούμενη γονιμότητα) μετά από σύσταση της πρώτης ειδικού γονιμότητας που δε μπορούσε να με παρακολουθήσει πλεον λόγω προβλήματος υγείας της ίδιας.

Αρχικά να πω πως είστε όλες υπέροχες και το κύμα συμπαράστασης που έχω λάβει εγώ αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι το λιγότερο συγκινητικό δεδομένου του ότι δε γνωρίζομαστε προσωπικά - ειλικρινά δεν έχω λόγια ❤️

Περνώντας για άλλη μια φορά το τμήμα γυναικολογίας/μαιευτικής, βλέποντας για άλλη μια φορά εγκύους και ενθουσιασμένους μπαμπάδες, μπήκα στο γραφείο της γιατρού με βουρκωμένη γιατί δεν άντεξα (ρητορική ερώτηση εδώ - άραγε σκέφτηκε ποτέ κανείς να φτιάξει μία αίθουσα αναμονής ξεχωριστή για τις περιπτώσεις απώλειας;;). Οπότε ξεκινήσαμε τη γνωριμία μας μ εκείνη να με παρηγορεί και έπειτα μου διαβεβαίωσε ότι μίλησε με την άλλη γιατρό και διάβασε το ιστορικό μου πριν καθώς όλα τα ραντεβού/εξετάσεις μου τα έχω κάνει στην ίδια κλινική, ώστε εγώ να πάρω το χρόνο μου να ηρεμήσω και να μη χρειαστεί να αναβιώσω τις καταστάσεις διηγώντας τες σ εκείνη. Το εκτίμησα άπειρα αυτό, ένιωσα ότι έδειξε τεράστια ανθρωπιά. Προφανώς βέβαια έπρεπε να μιλήσουμε για τη βιοχημική για να σιγουρευτεί ότι είμαι καλά και ότι η αποβολή ολοκληρώνεται όπως πρέπει. 

Για να μη σας τα πολυλογώ μου είπε ότι υπάρχουν 2 επιλογές: 1) κάνουμε διερεύνηση των καθ' εξίν αποβολών κυρίως με επιπλέον αιματολογικές εξετάσεις για θρομβοφιλία (ειχα κάνει καποιες τον Φεβρουάριο και βγήκαν καλές), και 2) πάμε με το πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας όπως το είχαμε συζητήσει και με την άλλη γιατρό. Εγώ σ αυτό το σημείο τη ρώτησα τι είναι καλύτερο και μου είπε ότι αυτό είναι δική μου επιλογή, και μου ξεκαθάρισε ότι δε μπορούμε να κάνουμε και τα 2 ταυτόχρονα. Μου πρότεινε αν θελω να μου γράψει τις αιματολογικές και να το συζητήσω με το συντροφό μου και να της πούμε τι αποφασίσαμε. Αλλά κορίσια σ εκεινη τη φάση σκέφτηκα μέσα μου ότι δε θέλω να ζω με το φόβο και τη σκέψη ότι θα μου συμβεί και 3η φορά, ξέρω ότι δεν αποκλείεται, αλλά πραγματικά έχω ανάγκη να σκέφτομαι θετικά, να σκέφτομαι ότι το θαυματάκι μας θα γίνει 🌈 και σκέφτηκα ότι κι ο σύντροφος μου θα ήθελε το ίδιο (δυστυχως δε μπορούσε να είναι μαζί). Οπότε τις είπα "let's do this!" και κατάλαβα κι απ τα λεγόμενά της, παρόλου που δε το είπε ευθέως, ότι κι αυτή το ίδιο θα έκανε. Με εμψύχωσε τόσο πολύ και θέλω να κάνω εδώ ταγκ εσένα @Mpourmpoulo σ αυτό το σημείο που ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις αυτή τη στιγμή! Η γιατρός μου είπε κάτι με συγκίνησε και θέλω να το ακούσεις εσύ κι ΟΛΕΣ μας εδώ! Με ρώτησε "γιατί είσαι εδώ;" Και της είπα γιατί θέλω να γίνω μαμά. Και μου είπε, "είσαι μαχήτρια, αν δε το ήθελες τώρα δε θα ήσουν εδώ μέσα στον πόνο που βιώνεις, θα τα 'χες παρατήσει. Αλλά εσύ σηκώθηκες σήμερα, ντύθηκες, και ήρθες εδώ. Γιατί είσαι αφοσιωμένη στο στόχο σου, είσαι μια μαχήτρια." Το είπε 2-3 φορές για να το εμπεδώσω και πραγματικά με γέμισε χαρά και αισιοδοξία! 

Μακρυγόρησα, το ξέρω, αλλά ελπίζω τα λόγια της γιατρού μου να δίνουν κουράγιο σε όλες εσάς που προσπαθείτε καιρό, που βιώσατε απώλειες και περιμένετε το θαυματάκι σας ❤️ Εμένα η γιατρός μου στο τέλος είπε "let's get you pregnant!", και κάπως έτσι ενώ μπήκα στο γραφείο βουρκωμένη βγήκα μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά! 🙏🌈

Είναι ότι καλύτερο άκουσα σήμερα.. ❤️ σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες!

Εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου! Η γιατρός μου ακούγεται υπέροχη και πανω απ όλα ανθρωπος..είμαι σίγουρη ότι μαζί θα καταφέρετε αυτό που λαχταράς :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ; ; Εγω τώρα γυρνάω από τον γιατρό όλα καλά είναι η μικρή είναι 270γρ σε 3 βδομαδες μου είπε να πάω για β επιπέδου 

Με το ζαχαρο τελικά όλα καλά μου είπε δεν έχω κάποιο θέμα απλά να μην τρώω κάθε μέρα ζάχαρη.. μια στο τόσο να τρώω το παγωτο μου και όλα καλά να μην έχω αγχος για αυτό.. 😊

Πολύ ωραία τα νέα σου!!! Μην αγχώνεσαι με το σάκχαρο πάλι! Αφού βλέπετε όλα καλά μην αγχώνεσαι πολύ!!! Εννοείται θα φας κ το γλυκακι σου κ το παγωτο σου!!! 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μενα!

Μόλις επιστρέφω από την καινούργια γιατρό (κι αυτή εξειδικεύεται στην υποβοηθούμενη γονιμότητα) μετά από σύσταση της πρώτης ειδικού γονιμότητας που δε μπορούσε να με παρακολουθήσει πλεον λόγω προβλήματος υγείας της ίδιας.

Αρχικά να πω πως είστε όλες υπέροχες και το κύμα συμπαράστασης που έχω λάβει εγώ αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι το λιγότερο συγκινητικό δεδομένου του ότι δε γνωρίζομαστε προσωπικά - ειλικρινά δεν έχω λόγια ❤️

Περνώντας για άλλη μια φορά το τμήμα γυναικολογίας/μαιευτικής, βλέποντας για άλλη μια φορά εγκύους και ενθουσιασμένους μπαμπάδες, μπήκα στο γραφείο της γιατρού με βουρκωμένη γιατί δεν άντεξα (ρητορική ερώτηση εδώ - άραγε σκέφτηκε ποτέ κανείς να φτιάξει μία αίθουσα αναμονής ξεχωριστή για τις περιπτώσεις απώλειας;;). Οπότε ξεκινήσαμε τη γνωριμία μας μ εκείνη να με παρηγορεί και έπειτα μου διαβεβαίωσε ότι μίλησε με την άλλη γιατρό και διάβασε το ιστορικό μου πριν καθώς όλα τα ραντεβού/εξετάσεις μου τα έχω κάνει στην ίδια κλινική, ώστε εγώ να πάρω το χρόνο μου να ηρεμήσω και να μη χρειαστεί να αναβιώσω τις καταστάσεις διηγώντας τες σ εκείνη. Το εκτίμησα άπειρα αυτό, ένιωσα ότι έδειξε τεράστια ανθρωπιά. Προφανώς βέβαια έπρεπε να μιλήσουμε για τη βιοχημική για να σιγουρευτεί ότι είμαι καλά και ότι η αποβολή ολοκληρώνεται όπως πρέπει. 

Για να μη σας τα πολυλογώ μου είπε ότι υπάρχουν 2 επιλογές: 1) κάνουμε διερεύνηση των καθ' εξίν αποβολών κυρίως με επιπλέον αιματολογικές εξετάσεις για θρομβοφιλία (ειχα κάνει καποιες τον Φεβρουάριο και βγήκαν καλές), και 2) πάμε με το πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας όπως το είχαμε συζητήσει και με την άλλη γιατρό. Εγώ σ αυτό το σημείο τη ρώτησα τι είναι καλύτερο και μου είπε ότι αυτό είναι δική μου επιλογή, και μου ξεκαθάρισε ότι δε μπορούμε να κάνουμε και τα 2 ταυτόχρονα. Μου πρότεινε αν θελω να μου γράψει τις αιματολογικές και να το συζητήσω με το συντροφό μου και να της πούμε τι αποφασίσαμε. Αλλά κορίσια σ εκεινη τη φάση σκέφτηκα μέσα μου ότι δε θέλω να ζω με το φόβο και τη σκέψη ότι θα μου συμβεί και 3η φορά, ξέρω ότι δεν αποκλείεται, αλλά πραγματικά έχω ανάγκη να σκέφτομαι θετικά, να σκέφτομαι ότι το θαυματάκι μας θα γίνει 🌈 και σκέφτηκα ότι κι ο σύντροφος μου θα ήθελε το ίδιο (δυστυχως δε μπορούσε να είναι μαζί). Οπότε τις είπα "let's do this!" και κατάλαβα κι απ τα λεγόμενά της, παρόλου που δε το είπε ευθέως, ότι κι αυτή το ίδιο θα έκανε. Με εμψύχωσε τόσο πολύ και θέλω να κάνω εδώ ταγκ εσένα @Mpourmpoulo σ αυτό το σημείο που ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις αυτή τη στιγμή! Η γιατρός μου είπε κάτι με συγκίνησε και θέλω να το ακούσεις εσύ κι ΟΛΕΣ μας εδώ! Με ρώτησε "γιατί είσαι εδώ;" Και της είπα γιατί θέλω να γίνω μαμά. Και μου είπε, "είσαι μαχήτρια, αν δε το ήθελες τώρα δε θα ήσουν εδώ μέσα στον πόνο που βιώνεις, θα τα 'χες παρατήσει. Αλλά εσύ σηκώθηκες σήμερα, ντύθηκες, και ήρθες εδώ. Γιατί είσαι αφοσιωμένη στο στόχο σου, είσαι μια μαχήτρια." Το είπε 2-3 φορές για να το εμπεδώσω και πραγματικά με γέμισε χαρά και αισιοδοξία! 

Μακρυγόρησα, το ξέρω, αλλά ελπίζω τα λόγια της γιατρού μου να δίνουν κουράγιο σε όλες εσάς που προσπαθείτε καιρό, που βιώσατε απώλειες και περιμένετε το θαυματάκι σας ❤️ Εμένα η γιατρός μου στο τέλος είπε "let's get you pregnant!", και κάπως έτσι ενώ μπήκα στο γραφείο βουρκωμένη βγήκα μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά! 🙏🌈

Πολύ σημαντικό να εχεις γιατρους αισιόδοξους, να σου δίνουν θάρρος κ να σε ξε αγχώνουν!!! Είμαι σογουρη ότι θα τα καταφέρεις κ εσυ κ ολες σας κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. και γω στη θεση σου κοριτσι μου το ιδιο θα εκανα. Θα εκανα τις εξετάσεις πρώτα. Μπορειτε όμως να κάνετε προσπαθεια μονοι σας? Τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ μίλησα μ το γιατρό κ μ είπε πως επειδή είμαι άρρωστη ν μην κάνω αυτό το μήνα διέγερση γιατί δν θ έχω καλη ανταπόκριση! Και επειδή θ πάρω κ αντιβίωση είναι κρίμα ν φορτώσω τον οργανισμό μ κ με αντιβίωση κ με ορμόνες !! Είναι κ καταβεβλημένος ο οργανισμός μ και δν θ πάει καλά! Όποτε άκυρη η διέγερση αυτό το μήνα! Έλα μ λέει αν θες για παρακολούθηση κύκλου πάλι! Όποτε αυτό θ κάνω! 
@marinamanoulitsa έκανες χοριακη αγάπη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μενα!

Μόλις επιστρέφω από την καινούργια γιατρό (κι αυτή εξειδικεύεται στην υποβοηθούμενη γονιμότητα) μετά από σύσταση της πρώτης ειδικού γονιμότητας που δε μπορούσε να με παρακολουθήσει πλεον λόγω προβλήματος υγείας της ίδιας.

Αρχικά να πω πως είστε όλες υπέροχες και το κύμα συμπαράστασης που έχω λάβει εγώ αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι το λιγότερο συγκινητικό δεδομένου του ότι δε γνωρίζομαστε προσωπικά - ειλικρινά δεν έχω λόγια ❤️

Περνώντας για άλλη μια φορά το τμήμα γυναικολογίας/μαιευτικής, βλέποντας για άλλη μια φορά εγκύους και ενθουσιασμένους μπαμπάδες, μπήκα στο γραφείο της γιατρού με βουρκωμένη γιατί δεν άντεξα (ρητορική ερώτηση εδώ - άραγε σκέφτηκε ποτέ κανείς να φτιάξει μία αίθουσα αναμονής ξεχωριστή για τις περιπτώσεις απώλειας;;). Οπότε ξεκινήσαμε τη γνωριμία μας μ εκείνη να με παρηγορεί και έπειτα μου διαβεβαίωσε ότι μίλησε με την άλλη γιατρό και διάβασε το ιστορικό μου πριν καθώς όλα τα ραντεβού/εξετάσεις μου τα έχω κάνει στην ίδια κλινική, ώστε εγώ να πάρω το χρόνο μου να ηρεμήσω και να μη χρειαστεί να αναβιώσω τις καταστάσεις διηγώντας τες σ εκείνη. Το εκτίμησα άπειρα αυτό, ένιωσα ότι έδειξε τεράστια ανθρωπιά. Προφανώς βέβαια έπρεπε να μιλήσουμε για τη βιοχημική για να σιγουρευτεί ότι είμαι καλά και ότι η αποβολή ολοκληρώνεται όπως πρέπει. 

Για να μη σας τα πολυλογώ μου είπε ότι υπάρχουν 2 επιλογές: 1) κάνουμε διερεύνηση των καθ' εξίν αποβολών κυρίως με επιπλέον αιματολογικές εξετάσεις για θρομβοφιλία (ειχα κάνει καποιες τον Φεβρουάριο και βγήκαν καλές), και 2) πάμε με το πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας όπως το είχαμε συζητήσει και με την άλλη γιατρό. Εγώ σ αυτό το σημείο τη ρώτησα τι είναι καλύτερο και μου είπε ότι αυτό είναι δική μου επιλογή, και μου ξεκαθάρισε ότι δε μπορούμε να κάνουμε και τα 2 ταυτόχρονα. Μου πρότεινε αν θελω να μου γράψει τις αιματολογικές και να το συζητήσω με το συντροφό μου και να της πούμε τι αποφασίσαμε. Αλλά κορίσια σ εκεινη τη φάση σκέφτηκα μέσα μου ότι δε θέλω να ζω με το φόβο και τη σκέψη ότι θα μου συμβεί και 3η φορά, ξέρω ότι δεν αποκλείεται, αλλά πραγματικά έχω ανάγκη να σκέφτομαι θετικά, να σκέφτομαι ότι το θαυματάκι μας θα γίνει 🌈 και σκέφτηκα ότι κι ο σύντροφος μου θα ήθελε το ίδιο (δυστυχως δε μπορούσε να είναι μαζί). Οπότε τις είπα "let's do this!" και κατάλαβα κι απ τα λεγόμενά της, παρόλου που δε το είπε ευθέως, ότι κι αυτή το ίδιο θα έκανε. Με εμψύχωσε τόσο πολύ και θέλω να κάνω εδώ ταγκ εσένα @Mpourmpoulo σ αυτό το σημείο που ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις αυτή τη στιγμή! Η γιατρός μου είπε κάτι με συγκίνησε και θέλω να το ακούσεις εσύ κι ΟΛΕΣ μας εδώ! Με ρώτησε "γιατί είσαι εδώ;" Και της είπα γιατί θέλω να γίνω μαμά. Και μου είπε, "είσαι μαχήτρια, αν δε το ήθελες τώρα δε θα ήσουν εδώ μέσα στον πόνο που βιώνεις, θα τα 'χες παρατήσει. Αλλά εσύ σηκώθηκες σήμερα, ντύθηκες, και ήρθες εδώ. Γιατί είσαι αφοσιωμένη στο στόχο σου, είσαι μια μαχήτρια." Το είπε 2-3 φορές για να το εμπεδώσω και πραγματικά με γέμισε χαρά και αισιοδοξία! 

Μακρυγόρησα, το ξέρω, αλλά ελπίζω τα λόγια της γιατρού μου να δίνουν κουράγιο σε όλες εσάς που προσπαθείτε καιρό, που βιώσατε απώλειες και περιμένετε το θαυματάκι σας ❤️ Εμένα η γιατρός μου στο τέλος είπε "let's get you pregnant!", και κάπως έτσι ενώ μπήκα στο γραφείο βουρκωμένη βγήκα μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά! 🙏🌈

Πόσο χαίρομαι κορίτσι μου για αυτή την ωραία τελικά εξέλιξη...και σε ευχαριστούμε για τον αέρα αισιοδοξίας... (μεταξύ μας βούρκωσα 🥹🥹🥹 διαβάζοντας το...) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Θέτις Κ. μου η γιατρός μίλησε στη καρδιά ολωνων μας!!! Είπε τα λόγια που θ έπρεπε ν λέμε στον εαυτό μας κάθε μέρα! Λοιπόν όλα για κάποιο λόγο γίνονται λοιπόν! Βλέπεις που μια κουβέντα σ έκανε ν αλλάξεις όλη σ τη διάθεση κ στο σκεπτικό !!! 
χαιρομαι κορίτσι μ γ σένα! Είμαι σίγουρη πως του χρόνου ο απριλης θ είναι καλός μήνας γ σένα γιατί είτε θ είσαι εγκυουλα είτε θ κρατάς τ μωρακι σου αγκαλιά ❤️🙏😍

τελικα θ κανείς τις εξετάσεις ; Η θ πας γ διέγερση ; Εγώ δν θ πάω αυτό το μήνα γιατί είμαι άρρωστη κ δν θ έχει καλη ανταπόκριση μ είπε ο γιατρός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Θέτις Κ. και γω στη θεση σου κοριτσι μου το ιδιο θα εκανα. Θα εκανα τις εξετάσεις πρώτα. Μπορειτε όμως να κάνετε προσπαθεια μονοι σας? Τι σου ειπε?

@Diwni @Kate1992 Αποφάσισα να προχωρήσω με την πρόκληση ωορρηξίας κορίτσι μου, κι όχι περαιτέρω εξετάσεις για καθ' έξιν αποβολές. Είπε ότι μπορούμε είτε να κάνουμε το πρωτόκολλο για διεύρυνση καθ έξιν αποβολών, είτε πάμε με την πρόκληση και παρακολούθηση όπως θα κάνουμε ούτως ή άλλως πριν προκύψει αυτή η εγκυμοσύνη. Και πήρα την απόφαση να πάμε με το δεύτερο σενάριο. Βαρέθηκα τις εξετάσεις γιατί μου βγάζουν κάτι αρνητικό πλέον, ότι τις κάνω γιατί φοβάμαι ότι έχω κάτι κακό κτλ. έχουμε κάνει ήδη πάρα πολλές και όλα βγαίνουν φυσιολογικά. Έχουμε δύο φυσικές συλληψεις, οπότε επέλεξα να αποδώσω ο,τι έγινε στο σενάριο της χρωμοσωμικης ανωμαλίας που κατά 98% μου είπαν όλοι οι γιατροί αυτός είναι ο λόγος, και παμε δυναμικά με πρόκληση κι ο,τι γίνει. Θα έρθω και Ελλάδα το Μάϊο οπότε είπα ας κάνουμε την πρόκληση αυτό το μήνα κι αν δεν έχουμε εγκυμοσύνη, ίσως κάνω τη διεύρυνση στην Ελλάδα ή όταν επιστρέψουμε θα κάνουμε εξετάσεις για θρομβοφιλια και καρυότυπο. Δε ξέρω αν έπραξα σωστά, αλλά αυτό ένιωσα εκείνη τη στιγμή, και ο σύντροφος μου, ο οποίος όταν μιλήσαμε στο τηλ μου είπε ότι αυτό θα επέλεγε κι ο ίδιος. Ελπίζω για το καλύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...