Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Όχι δεν είδε τίποτα...εχθές ήμουν 23 ημέρα....μου είπε ότι λογικά θα κάνω μεγάλο κύκλο πάλι!! Και πως η θα γίνει αργότερα η μπορεί κ καθόλου η ωορρηξία! 😢😢😢

Δεν έχω κάνει ποτέ τέστ! Και αγχώνομαι λίγο!! Από πότε να ξεκινήσω εφόσον εχθές δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο;;;

Εγώ θα σου ελεγα αφού τώρα είσαι 23η ημέρα άρχισε από σήμερα κ κανε κάθε μέρα ένα το μεσημεράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλό θα ήταν να τους ρωτήσεις κορίτσι μου! Και εγώ είχα συλλήψεις δυο ( η μια βιοχημικη και η άλλη παλινδρομη στην 9η εβδομάδα) αλλά και οι δυο έγιναν με σπερματεγχυνση  . Δεν ειναι κατω από το όριο αλλά είναι πολύ κοντα στο κατώτατο όριο! Η ινσουλινη και το ζάχαρο κάνουν  και αποβολές εκτός από την δυσκολία σύλληψης και αυτό γιατί επηρεάζουν στην ποιότητα των ωαρίων ! Κάντες και αυτές δεν είναι κάτι ! Εμένα για αυτό λόγο μου έδινε γλουκοφαζ ! Τωρα τα έχω σταματήσει όλα και μετά το πασχα θα μου δώσει αγωγη ξ οποία μου είπε για να δρασει θέλει 4-6 εβδομάδες!

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πάντως συμφωνώ με την καμπύλη σακχάρου συνήθως οι κοπελες με ΣΠΩ έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη 

ενω έχω φυσιολογική ινσουλίνη και γλυκοζυλιωμένη μπορεί να βγει κάπως η καμπύλη σακχαρου ε; τον ειχα ρωτήσει σχετικα με την καμπύλη αλλά μου είπε ότι δεν έχει κάποια ένδειξη για να με στείλει να την κάνω..γιατί συμφωνα με εκεινον δεν εχω και ΣΠΩ..

τι να πω κορίτσια..ώρες ώρες πάει να σπάσει το κεφάλι μου με τόσα που σκεφτομαι σχετικά με τις εξετάσεις και τις αποψεις των γιατρών..

σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας σχετικά με τις εμπειρίες σας..ίσως αφήσω λίγο χρόνο και αν δεν δω να πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη το ψάξω πιο βαθιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!!! Λοιπόν ανεβάζω το πρώτο που έκανα σήμερα να το δείτε κ εσείς....

Κατά καιρούς διαβάζω για μια εφαρμογή που γράφετε εδώ στην οποία μπορείς να βάζεις τα τεστακια σου φωτό...ποια είναι;; Είναι σχετικά εύκολη;;; 🫶🏼

IMG_20240425_142912.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμείς όπως σας έχω πει περνάμε δύσκολα τις νύχτες με τα δύο δοντακια που βγάζουμε. Κατά τα άλλα περιμένω την ωορρηξία. Αν δεν μας κάτσει σε αυτόν τον κύκλο πάμε από Οκτώβρη. 

Φιλάκια από τα κορίτσια μου 🥰

IMG_20240425_133921.jpg

Αχ μωρέ ποτε μεγάλωσε η κορούλα σου φιλάκια πολλά σας στέλνω 🥰

υπομονη τώρα με τα δοντάκια θα τραβήξει αρκετά αυτό εμένα όταν έβγαλε το πρώτο πανω δόντι έκανε και πυρετο είναι ζόρικη περιοδος όταν βγαίνουν τα άτιμα 

Συνεχίζεις κανείς και τεστ ωορρηξιας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Λέω στο γιατρό μου τα καφε δν είναι ένδειξη ότι κατι υπάρχει γ ν πάμε για υστεροσκοπηση; Και μ λέει από τη στιγμή που δν τα έχεις καθε μήνα όχι! Αν μ λεγες ότι κάθε μήνα έχεις καφέ θ σ λεγα ναι πάμε! Τώρα δν ξέρω 🤷🏻‍♀️

Εγω τα είχα κάθε μήνα τα καφέ αλλα δεν μου είπαν και εμένα κάτι να ψαξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου εμείς μαζί δεν είμαστε;;; ε΄γώ σήμερα ξεκίνησα να έχω κάτι ελαφρια πονάκια και υποθέτω ότι ξεκινάει η ωορρηξία μου σιγά σιγά.. είχα και στο σκούπισμα τις γνωστές βλέννες...  τεστάκια δεν έχω κάνει ποτέ.. νομίζω θα με αγχώσει αρκετά η όλη διαδικασία..

μαζι ειμαστε εμεις , αλλα εγω απο οτι φαινεται ακομα τιποτα για ωορρηξία,  ακομα αχνα τα τεστακια μου , ειναι νωρις 12η μερα σημερα , κι εμένα έχουν αρχισει ελάχιστα υγρά,  βλέπουμε τώρα πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας;

με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι; :) 

Ναι ναι κάνω απ' το Σεπτέμβρη κάθε κύκλο, αλλά τους 2 κύκλους που ανακαλύψαμε ότι ήταν ανωορρηκτικοι είχα πικ κανονικά και τότε μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορεί η LH να ανεβαίνει αλλά τελικά τα ωοθυλάκια να μην τα καταφέρνουν στην τελική ωρίμανση και "σκάσιμο".

Σ αυτό τον κύκλο που κάναμε την πρόκληση έκανα 3 τεστακια ωορρηξιας - ένα πριν την ένεση της πρόκλησης (αχνό), την επόμενη μέρα απ' την ένεση (κατακόκκινο θετικό), και την επομένη που ήταν αχνό, άρα μετράω εκείνη τη μέρα ως την ωορρηξία (17η μερα). Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμείς όπως σας έχω πει περνάμε δύσκολα τις νύχτες με τα δύο δοντακια που βγάζουμε. Κατά τα άλλα περιμένω την ωορρηξία. Αν δεν μας κάτσει σε αυτόν τον κύκλο πάμε από Οκτώβρη. 

Φιλάκια από τα κορίτσια μου 🥰

IMG_20240425_133921.jpg

Τι γλυκιά φωτογραφία είναι αυτή;;; Να τη χαίρεσαι την μπουμπού σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!!! Λοιπόν ανεβάζω το πρώτο που έκανα σήμερα να το δείτε κ εσείς....

Κατά καιρούς διαβάζω για μια εφαρμογή που γράφετε εδώ στην οποία μπορείς να βάζεις τα τεστακια σου φωτό...ποια είναι;; Είναι σχετικά εύκολη;;; 🫶🏼

IMG_20240425_142912.jpg

H premom είναι αυτή που βγάζεις φωτό για να αρχειοθετεις τα τεστακια σου ψηφιακά και σου βγάζει και μετρήσεις. Εγώ θα σου πρότεινα να μη λαμβάνεις υπόψη σου τις μετρήσεις για την ώρα, μια και ο στόχος αρχικά είναι να καταλάβεις τους κύκλους σου και πότε κανείς ωορρηξία ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμείς όπως σας έχω πει περνάμε δύσκολα τις νύχτες με τα δύο δοντακια που βγάζουμε. Κατά τα άλλα περιμένω την ωορρηξία. Αν δεν μας κάτσει σε αυτόν τον κύκλο πάμε από Οκτώβρη. 

Φιλάκια από τα κορίτσια μου 🥰

IMG_20240425_133921.jpg

Υπομονή κορίτσι μου!! Κ εμείς αν κ μικρότερες βγάζουμε δοντάκια κ γκρινιάζουμε οοολη μέρα!! Φιλάκια στην φίλη μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

H premom είναι αυτή που βγάζεις φωτό για να αρχειοθετεις τα τεστακια σου ψηφιακά και σου βγάζει και μετρήσεις. Εγώ θα σου πρότεινα να μη λαμβάνεις υπόψη σου τις μετρήσεις για την ώρα, μια και ο στόχος αρχικά είναι να καταλάβεις τους κύκλους σου και πότε κανείς ωορρηξία ☺️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...ναι αυτό θα κάνω! Απλά αγχώνομαι μήπως δεν κάνω ωορρηξία τελικά!! Ίσως αυτό είναι το πρώτο πρόβλημα!! 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πάντως συμφωνώ με την καμπύλη σακχάρου συνήθως οι κοπελες με ΣΠΩ έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη 

Καμπύλη σακχάρου και καμπύλη ινσουλίνης! Κάποιες με ΣΠΩ εχουν αντίσταση στην ινσουλίνη και κάποιες υπερινσουλιναιμια ! Εγώ είμαι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ας πούμε  και με χαμηλά ανδρογονα πλέον (ενώ μέχρι τώρα ήταν φυσιολογικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

 

ενω έχω φυσιολογική ινσουλίνη και γλυκοζυλιωμένη μπορεί να βγει κάπως η καμπύλη σακχαρου ε; τον ειχα ρωτήσει σχετικα με την καμπύλη αλλά μου είπε ότι δεν έχει κάποια ένδειξη για να με στείλει να την κάνω..γιατί συμφωνα με εκεινον δεν εχω και ΣΠΩ..

τι να πω κορίτσια..ώρες ώρες πάει να σπάσει το κεφάλι μου με τόσα που σκεφτομαι σχετικά με τις εξετάσεις και τις αποψεις των γιατρών..

σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας σχετικά με τις εμπειρίες σας..ίσως αφήσω λίγο χρόνο και αν δεν δω να πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη το ψάξω πιο βαθιά..

Εμένα η καμπύλη σακχάρου και η γλυκοζιωμενη είναι φυσιολογικές ενώ η καμπύλη ινσουλίνης είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια! Υπομονηηηη άσε λίγο χρόνο να περάσει και όταν το αποφασίσεις κάνε τις καμπύλες που σου λέω🙏 εύχομαι συντομα να φωλιάσει το σπορακι σου και να μεινει❤️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!!! Λοιπόν ανεβάζω το πρώτο που έκανα σήμερα να το δείτε κ εσείς....

Κατά καιρούς διαβάζω για μια εφαρμογή που γράφετε εδώ στην οποία μπορείς να βάζεις τα τεστακια σου φωτό...ποια είναι;; Είναι σχετικά εύκολη;;; 🫶🏼

IMG_20240425_142912.jpg

Μην παίρνεις και πολύ υπόψη σου τις μετρήσεις από την εφαρμογη! Ξεκινά έτσι τα τεστακια σου να δεις πως κυμαίνεται  ο κύκλος σου και όλα θα πανε καλά! Υπάρχουν και κύκλοι που δεν κάνουμε ωορρηξια ! Όλα θα πανε καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καμπύλη σακχάρου και καμπύλη ινσουλίνης! Κάποιες με ΣΠΩ εχουν αντίσταση στην ινσουλίνη και κάποιες υπερινσουλιναιμια ! Εγώ είμαι στο όριο για υπερινσουλιναιμια ας πούμε  και με χαμηλά ανδρογονα πλέον (ενώ μέχρι τώρα ήταν φυσιολογικά)

Βασικά υπερινσουλιναιμια και αντίσταση στην ινσουλίνη είναι το ίδιο😂😂😂 με τόσες εξετάσεις έχω χάσει την μπάλα😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρει καποια κοπέλα 

Αύριο θα είμαι 23 εβδ πήγα την Τρίτη έκανα εξετάσεις ο θυροειδης μου έχει πάει 3,09 είναι πολύ λέτε ; Ξέρετε ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...ναι αυτό θα κάνω! Απλά αγχώνομαι μήπως δεν κάνω ωορρηξία τελικά!! Ίσως αυτό είναι το πρώτο πρόβλημα!! 😢😢😢

Μην απογοήτευσαι κορίτσι μου! Σε μια γυναίκα χωρίς ΣΠΩ είναι φυσιολογικό 2/12 κύκλους να είναι ανωορρηκτικοι. Αυτό το ποσοστό ας πούμε μπορεί να είναι πιο μεγάλο σε μια γυναίκα με ΣΠΩ όπως εσύ. Όμως δε σημαίνει ότι δεν θα χεις κάθε μήνα ωορρηξία, μη το βάζεις κάτω - ούτως ή άλλως αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 κοριτσαρους που τις έπιασες σε κύκλους που έκανες όντως ωορρηξία ❤️❤️ τώρα εφόσον παρακολουθεί κι η γιατρός υπερηχογράφικα ίσως σου προτείνει τη λύση της πρόκλησης όπως και σε μένα - κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική οπότε κάνε τώρα τα τεστακια σου για να καταλάβεις τον κύκλο σου και πιστεύω με τη γιατρό σου θα βρείτε τη λύση που σου ταιριάζει 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Μην απογοήτευσαι κορίτσι μου! Σε μια γυναίκα χωρίς ΣΠΩ είναι φυσιολογικό 2/12 κύκλους να είναι ανωορρηκτικοι. Αυτό το ποσοστό ας πούμε μπορεί να είναι πιο μεγάλο σε μια γυναίκα με ΣΠΩ όπως εσύ. Όμως δε σημαίνει ότι δεν θα χεις κάθε μήνα ωορρηξία, μη το βάζεις κάτω - ούτως ή άλλως αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 κοριτσαρους που τις έπιασες σε κύκλους που έκανες όντως ωορρηξία ❤️❤️ τώρα εφόσον παρακολουθεί κι η γιατρός υπερηχογράφικα ίσως σου προτείνει τη λύση της πρόκλησης όπως και σε μένα - κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική οπότε κάνε τώρα τα τεστακια σου για να καταλάβεις τον κύκλο σου και πιστεύω με τη γιατρό σου θα βρείτε τη λύση που σου ταιριάζει 🤞

Ναι γλυκιά μου καλά θυμάσαι!! Σε ευχαριστώ πολύ κ πάλι 🙏🙏 

Θα παρακολουθήσω τον κύκλο με τεστακια μέχρι να δω τι γίνεται....αν δεν πάμε για το. Επόμενο! 

Ναι μου είπε η γιατρός πως αν δεν δούμε κάτι σε δύο κύκλους θα με βοηθήσει με χάπια να δούμε τι γίνεται!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι ναι κάνω απ' το Σεπτέμβρη κάθε κύκλο, αλλά τους 2 κύκλους που ανακαλύψαμε ότι ήταν ανωορρηκτικοι είχα πικ κανονικά και τότε μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορεί η LH να ανεβαίνει αλλά τελικά τα ωοθυλάκια να μην τα καταφέρνουν στην τελική ωρίμανση και "σκάσιμο".

Σ αυτό τον κύκλο που κάναμε την πρόκληση έκανα 3 τεστακια ωορρηξιας - ένα πριν την ένεση της πρόκλησης (αχνό), την επόμενη μέρα απ' την ένεση (κατακόκκινο θετικό), και την επομένη που ήταν αχνό, άρα μετράω εκείνη τη μέρα ως την ωορρηξία (17η μερα). Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ.

Εύχομαι από την καρδιά μου αυτό τον μήνα να πάρεις κ ένα θετικό τέστ εγκυμοσύνης!! Εύχομαι να έγινε η '' δουλίτσα'' 🙏🫶🏼🙏🫶🏼🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρει καποια κοπέλα 

Αύριο θα είμαι 23 εβδ πήγα την Τρίτη έκανα εξετάσεις ο θυροειδης μου έχει πάει 3,09 είναι πολύ λέτε ; Ξέρετε ; 
 

Θεωρητικά το θέλουμε κάτω απο 3... Αλλά εμένα που ξέφυγε, όπως ξέρεις, δε μου είπαν κάτι πέρα του να αυξήσω το χάπι για να ρυθμιστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Θεωρητικά το θέλουμε κάτω απο 3... Αλλά εμένα που ξέφυγε, όπως ξέρεις, δε μου είπαν κάτι πέρα του να αυξήσω το χάπι για να ρυθμιστεί!

Ίσως πάω σε λιγες μερες να κάνω έναν επανέλεγχο 🤷‍♀️

εσυ είχες θέμα και πριν από την εγκυμοσύνη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ίσως πάω σε λιγες μερες να κάνω έναν επανέλεγχο 🤷‍♀️

εσυ είχες θέμα και πριν από την εγκυμοσύνη ;

Ναι ναι. Χρόνια τώρα παίρνω χάπι και τον παρακολουθώ. Απλά στον 4ο μήνα μου ξέφυγε και παλεύουμε να τον στρώσουμε πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρει καποια κοπέλα 

Αύριο θα είμαι 23 εβδ πήγα την Τρίτη έκανα εξετάσεις ο θυροειδης μου έχει πάει 3,09 είναι πολύ λέτε ; Ξέρετε ; 
 

Είχε πάει και έμενα κορίτσι μου στην εγκυμοσυνη στο 3! Θα σου δώσει σίγουρα χάπι να το κατεβάσετε ! Μην αγχώνεσαι δεν είναι και πάνω από τα όρια αλλά σίγουρα θέλει ρύθμιση!ετσι μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος και μου έδωσε τ4 των 50mg αν θυμαμαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Ναι ναι κάνω απ' το Σεπτέμβρη κάθε κύκλο, αλλά τους 2 κύκλους που ανακαλύψαμε ότι ήταν ανωορρηκτικοι είχα πικ κανονικά και τότε μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορεί η LH να ανεβαίνει αλλά τελικά τα ωοθυλάκια να μην τα καταφέρνουν στην τελική ωρίμανση και "σκάσιμο".

Σ αυτό τον κύκλο που κάναμε την πρόκληση έκανα 3 τεστακια ωορρηξιας - ένα πριν την ένεση της πρόκλησης (αχνό), την επόμενη μέρα απ' την ένεση (κατακόκκινο θετικό), και την επομένη που ήταν αχνό, άρα μετράω εκείνη τη μέρα ως την ωορρηξία (17η μερα). Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ.

Με το καλό κοπέλα μου ένα θετικό τεστακι σε λίγες μέρες! Στέλνω όλη την θετική μου σκέψη…❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα η καμπύλη σακχάρου και η γλυκοζιωμενη είναι φυσιολογικές ενώ η καμπύλη ινσουλίνης είναι στο όριο για υπερινσουλιναιμια! Υπομονηηηη άσε λίγο χρόνο να περάσει και όταν το αποφασίσεις κάνε τις καμπύλες που σου λέω🙏 εύχομαι συντομα να φωλιάσει το σπορακι σου και να μεινει❤️🙏❤️

Σ ευχαριστω πολύ κορίτσι μου για την βοήθεια! ❤️ Θα ευχηθώ και για εσένα το ίδιο..θετικές σκέψεις ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...