Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2024❤️❤️


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Το μωρό στο αεροπλάνο το φοβάμαι κ γω όταν θα έρθει η ώρα.... να μην ενοχλεί τους άλλους.... 

φίλη εδώ πόση απόσταση έχει η μια πόλη από την άλλη στη Κύπρο άντε το μαξ 2 ώρες;;;; Την περισσότερη ώρα γκρινιάζει για αυτό είπαμε ας πάμε κάπου «κοντά» για πρώτη επαφή με τε αεροπλάνα κ βλέπουμε για αργότερα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

φίλη εδώ πόση απόσταση έχει η μια πόλη από την άλλη στη Κύπρο άντε το μαξ 2 ώρες;;;; Την περισσότερη ώρα γκρινιάζει για αυτό είπαμε ας πάμε κάπου «κοντά» για πρώτη επαφή με τε αεροπλάνα κ βλέπουμε για αργότερα…

Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂

Χαχαχα δε θα αντέξω τον ένα Ταρζάν κ το αλλο γκρινιάρικο 🤣 

εμενα δε νομίζω να μου βγει Νοέμβρη με τίποτα …ποτέ εχεις πητ;;

Άμα το άλλο το γέννησα κ 3εβ νωρίτερα είμαι ήδη προετοιμασμένη κ για αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕 

της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm

Επίσης το βρήκε 101γρ 😍😍😍 πητ το ίδιο με την αυχενική δλδ 20-21/10 γιατί το έβγαλε 1 μέρα μεγαλύτερο από την πητ της περιόδου κ η αυχενική κ η γιατρος!! Όλα φυσιολογικά θα με ξαναδεί σε ένα μήνα. 
 

βαζει τον υπέρηχο εν το μεταξύ στην κοιλια άδεια η μήτρα της λεω π πήγε αγχώθηκα πήγε κρύφτηκε κατω πολύ χαμηλά σε μια γωνίτσα μ λέει τόσο χώρο κ ήρθε εδώ 🤣 της λεω ντροπαλό μωρό 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕 

της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm

Επίσης το βρήκε 101γρ 😍😍😍 πητ το ίδιο με την αυχενική δλδ 20-21/10 γιατί το έβγαλε 1 μέρα μεγαλύτερο από την πητ της περιόδου κ η αυχενική κ η γιατρος!! Όλα φυσιολογικά θα με ξαναδεί σε ένα μήνα. 
 

βαζει τον υπέρηχο εν το μεταξύ στην κοιλια άδεια η μήτρα της λεω π πήγε αγχώθηκα πήγε κρύφτηκε κατω πολύ χαμηλά σε μια γωνίτσα μ λέει τόσο χώρο κ ήρθε εδώ 🤣 της λεω ντροπαλό μωρό 😂 

Μια χαρά!! Εγώ για τον τράχηλο σου δεν ανησυχούσα,  πίστευα ότι είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού! Εγώ βάση περιόδου έχω 25/10,  βάση υπερήχων 18/10., αν γεννήσεις πριν τις 7 Οκτώβρη έχει καλές όψεις😜!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pinacolada είπε:

Μια χαρά!! Εγώ για τον τράχηλο σου δεν ανησυχούσα,  πίστευα ότι είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού! Εγώ βάση περιόδου έχω 25/10,  βάση υπερήχων 18/10., αν γεννήσεις πριν τις 7 Οκτώβρη έχει καλές όψεις😜!! 

Λες;;; Αυτή τη φορά θα ήθελα να πάρω περισσότερο από τον μήνα μου αλλά τώρα π σ είπε κ η φίλη σου να το ξανά σκεφτώ 🤣🤣🤣 

ρωτα την για τον γιο μου τοξότης με ωροσκόπο καρκίνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Λες;;; Αυτή τη φορά θα ήθελα να πάρω περισσότερο από τον μήνα μου αλλά τώρα π σ είπε κ η φίλη σου να το ξανά σκεφτώ 🤣🤣🤣 

ρωτα την για τον γιο μου τοξότης με ωροσκόπο καρκίνο 

Δεν κάνουμε μπακαλοδουλειες! Θέλει ακριβή ώρα κ ημερομηνία και τα βλέπει όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραϊβική....αχ μπικίνι, θάλασσα, άμμος...θα περάσετε τέλεια!!!!!

Λοιπόν σε αεροπλάνο με παιδιά δεν έχω μπει αλλά πάντα γκρίνιαζαν και τα δύο όταν πηγαίναμε κάπου με το αυτοκίνητο...λογικό!!!

Ε πριν 2 χρόνια πήγαμε τις πρώτες οικογενειακές διακοπές εκτός χωριού (πηγαίνουμε πάντα οι δυο μας με τον άντρα μου)....ε παιδιά 4 ώρες αυτοκίνητο δεν ακούστηκε τίποτα ούτε στο πήγαινε ούτε στο έλα!!! ΦΟΒΕΡΟ;;;;;;

Στα λοιπά...πολύ χάρηκα που είναι υγιέστατο το αγοράκι σου!!!!

Για να κάνουμε μια σούμα τι έχουμε μέχρι τώρα...εγώ ακόμα δεν ξέρω και η @Raf123έχει χαρτάκι που δεν κοιτάει!!!!!!!!!!!!!

Εγώ όλη την εβδομάδα έχω την μεγάλη μου με γαστρεντερίτιδα, ευτυχώς δεν κόλλησε κάποιος άλλος!

Μ. Τρίτη έχω γιατρό...και αγωνιώ! Δεν το νοιώθω ακόμα και θέλω έστω να το δω λιγάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Δεν κάνουμε μπακαλοδουλειες! Θέλει ακριβή ώρα κ ημερομηνία και τα βλέπει όλα!! 

Ααα οκ 09/12/22 η ώρα 17:38 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καραϊβική....αχ μπικίνι, θάλασσα, άμμος...θα περάσετε τέλεια!!!!!

Λοιπόν σε αεροπλάνο με παιδιά δεν έχω μπει αλλά πάντα γκρίνιαζαν και τα δύο όταν πηγαίναμε κάπου με το αυτοκίνητο...λογικό!!!

Ε πριν 2 χρόνια πήγαμε τις πρώτες οικογενειακές διακοπές εκτός χωριού (πηγαίνουμε πάντα οι δυο μας με τον άντρα μου)....ε παιδιά 4 ώρες αυτοκίνητο δεν ακούστηκε τίποτα ούτε στο πήγαινε ούτε στο έλα!!! ΦΟΒΕΡΟ;;;;;;

Στα λοιπά...πολύ χάρηκα που είναι υγιέστατο το αγοράκι σου!!!!

Για να κάνουμε μια σούμα τι έχουμε μέχρι τώρα...εγώ ακόμα δεν ξέρω και η @Raf123έχει χαρτάκι που δεν κοιτάει!!!!!!!!!!!!!

Εγώ όλη την εβδομάδα έχω την μεγάλη μου με γαστρεντερίτιδα, ευτυχώς δεν κόλλησε κάποιος άλλος!

Μ. Τρίτη έχω γιατρό...και αγωνιώ! Δεν το νοιώθω ακόμα και θέλω έστω να το δω λιγάκι....

Δεν είναι νωρις να το νιωσουμε;; Κάπου 20εβ το ένιωσα το πρώτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καραϊβική....αχ μπικίνι, θάλασσα, άμμος...θα περάσετε τέλεια!!!!!

Λοιπόν σε αεροπλάνο με παιδιά δεν έχω μπει αλλά πάντα γκρίνιαζαν και τα δύο όταν πηγαίναμε κάπου με το αυτοκίνητο...λογικό!!!

Ε πριν 2 χρόνια πήγαμε τις πρώτες οικογενειακές διακοπές εκτός χωριού (πηγαίνουμε πάντα οι δυο μας με τον άντρα μου)....ε παιδιά 4 ώρες αυτοκίνητο δεν ακούστηκε τίποτα ούτε στο πήγαινε ούτε στο έλα!!! ΦΟΒΕΡΟ;;;;;;

Στα λοιπά...πολύ χάρηκα που είναι υγιέστατο το αγοράκι σου!!!!

Για να κάνουμε μια σούμα τι έχουμε μέχρι τώρα...εγώ ακόμα δεν ξέρω και η @Raf123έχει χαρτάκι που δεν κοιτάει!!!!!!!!!!!!!

Εγώ όλη την εβδομάδα έχω την μεγάλη μου με γαστρεντερίτιδα, ευτυχώς δεν κόλλησε κάποιος άλλος!

Μ. Τρίτη έχω γιατρό...και αγωνιώ! Δεν το νοιώθω ακόμα και θέλω έστω να το δω λιγάκι....

Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁

Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!! 

Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!! 

Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Pinacolada είπε:

Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁

Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!! 

Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!! 

Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?

Κι εμένα! Τούρλα! Κι επειδή δεν είχα εμετούς, τα χω πάρει τα 3.5 kg μου. Δε θέλω να ξέρω πόσο θα πάει αυτό το τρίμηνο με τους ρυθμούς που τα παίρνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έχω κοιλιά που είχα στην πρώτη στον 6 μήνα. Αλλά και στον δεύτερο είχα γενικά πολύ μεγαλύτερη κοιλιά απ το πρώτο. 

Ευτυχως λόγω διατροφής για τον διαβήτη δεν έχω πάρει κιλά μόνο τούρλωσα 🤣🤣🤣🤣
Γύρω στις 18 με 20 εβδομάδες θυμάμαι κι εγώ αλλά ανυπομονώ… μου αρέσει αυτή η αίσθηση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2024 at 7:54 ΜΜ, ο/η Pinacolada είπε:

Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁

Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!! 

Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!! 

Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?

Εμένα αν κ είναι το δεύτερο που έπρεπε να μου φανεί νωρίτερα, το ανακοινώνουμε τώρα ότι είμαι εγκυος κ μ λένε όλοι ότι δεν φαίνεται καν! Έχω κάνει κοιλιτσα εγώ την καταλαβαίνω αλλά άλλοι ακόμη τίποτα δλδ αν το κρατούσα κ άλλο μυστικό δεν θα το έπαιρναν χαμπάρι ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2024 at 8:54 ΠΜ, ο/η ditaki είπε:

 @Raf123 ποτε θα μας αποκαλύψεις το φύλο;;;; Ποτε θα κρυφοκοιτάξεις το χαρτάκι;;;;;

Χαχαχα έχουμε προγραμματίσει το πάρτυ τελος Ιούνη γιατί πιο πριν δεν μπορούμε δυστυχως!! Εγώ πάντως δεν ανυπομονώ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 τί ένστικτο έχεις? Τί νομίζεις ότι θα είναι?

Κορίτσια να ρωτήσω, για βαφή μαλλιών έχετε συζητήσει με το γιατρό σας? Εγώ δεν τον είχα ρωτήσει, και περιμένω το ραντεβού σε δύο εβδομάδες με μια λίστα ερωτήσεις γιατί έχω να τον δω πριν την αυχενική που την έκανα αλλού και ντρέπομαι να του τηλεφωνήσω τώρα για αυτό μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απ τον γιατρο…όλα καλά με την μπουμπου μας! Ήταν ζωηρή και υγιέστατη!!!!

Σε αλλά νέα μόλις βγήκα από το ιατρείο καθώς κατέβαινα τις σκάλες…έπεσα και χτύπησα την πλάτη μου! Τώρα ξάπλα γιατί πονάει πολύ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2024 at 11:26 ΠΜ, ο/η Apostolia88 είπε:

@Raf123 τί ένστικτο έχεις? Τί νομίζεις ότι θα είναι?

Κορίτσια να ρωτήσω, για βαφή μαλλιών έχετε συζητήσει με το γιατρό σας? Εγώ δεν τον είχα ρωτήσει, και περιμένω το ραντεβού σε δύο εβδομάδες με μια λίστα ερωτήσεις γιατί έχω να τον δω πριν την αυχενική που την έκανα αλλού και ντρέπομαι να του τηλεφωνήσω τώρα για αυτό μόνο.

Εγώ από το πρώτο μωρό μου είχε πει μετά την αυχενική με φυτική βαφή! Κ ήδη έκλεισα ραντεβού γιατί η ριζα μου έπιασε πάτο 😂 θα πάω την Παρασκευή 

νομιζω είναι κορίτσι…ή έτσι με έκαναν οι άλλοι να πιστεύω δε ξέρω…θα ήθελα ένα ακόμη αγοράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2024 at 2:59 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Μόλις γύρισα απ τον γιατρο…όλα καλά με την μπουμπου μας! Ήταν ζωηρή και υγιέστατη!!!!

Σε αλλά νέα μόλις βγήκα από το ιατρείο καθώς κατέβαινα τις σκάλες…έπεσα και χτύπησα την πλάτη μου! Τώρα ξάπλα γιατί πονάει πολύ….

 ρε πως επεσες;;; Περαστικά να είναι!!! 
 

αχ τι καλά ειδες το μωράκι ααα κορίτσι είναι;;; Μας το ξανά είπες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

 ρε πως επεσες;;; Περαστικά να είναι!!! 
 

αχ τι καλά ειδες το μωράκι ααα κορίτσι είναι;;; Μας το ξανά είπες;;

Ούτε κατάλαβα…γλίστρησα στην σκάλα και έπεσα. Καλά είμαι μόνο στον ύπνο ζορίζομαι γιατί πονάει πολύ αν αλλάξω στάση. 
Εχθές μας το είπε…και τα παιδιά χάρηκαν πολύ!!!!

εγω την ειδα και λίγο ηρέμησα….ειχα αγχωθεί έτσι χωρίς ιδιαίτερο λόγο απλά επειδή είχα πολλές μέρες να την δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ούτε κατάλαβα…γλίστρησα στην σκάλα και έπεσα. Καλά είμαι μόνο στον ύπνο ζορίζομαι γιατί πονάει πολύ αν αλλάξω στάση. 
Εχθές μας το είπε…και τα παιδιά χάρηκαν πολύ!!!!

εγω την ειδα και λίγο ηρέμησα….ειχα αγχωθεί έτσι χωρίς ιδιαίτερο λόγο απλά επειδή είχα πολλές μέρες να την δω! 

Τα αλλά σου τα παιδάκια τι είναι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...