Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εσύ έχεις και εμπειρία από το πρώτο οπότε θα τα κάνεις όλα μπαμ μπαμ! Εγώ κάνω και το σίδερο για να αποθηκεύσω στη συρταριέρα έτοιμα..τώρα @Katiana1987 δεν ξέρω αν το σίδερο είναι απαραίτητο, δλδ τα πλένουμε με απορρυπαντικό, αν στεγνώσουν στον ήλιο λένε ότι είναι το καλύτερο απολυμαντικό..νομίζω όλα γενικά τα κάνουμε λίγο με υπερβολή..πχ μετά αν βιάζομαι, το μωρό κλαίει, δεν υπάρχει άλλος στο σπίτι και είναι το φορμάκι ασιδέρωτο ε δε θα του το φορέσω; Τώρα πάντως τα κάνω με το ατμοσίδερο αφού έχω τον χρόνο και την παλεύω κάτω από το κλιματιστικό 😀 έκανα και τη σιδερωστρα και τα χέρια μου με οινόπνευμα πριν😅 μετά που θα τρέχω και δε θα φτάνω πιστεύω θα κοπούν και οι ψυχαναγκασμοί και όλα χεχε

Απλά εγώ έχω τις αμφιβολίες γιατί όπως λέμε όλες τα αποθηκεύουμε τώρα για αργότερα... Και τα βάζουμε κάπου που δεν είναι αποστειρωμένα ούτως ή άλλως. Απλά νομίζω ότι υπερβάλλουμε λίγο στις μέρες μας!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Άντε με το καλό να έρθεις! Μετά τη γέννα δεν έχω καταλάβει θα μείνεις Αθήνα ώσπου να σαραντισεις;

Ανάλογα τα κέφια. Έτσι σκέφτομαι τώρα, αλλά αν γίνει κανένα σκηνικό όπως εκείνο πριν το Πάσχα θα πάρω τη μικρή και θα φύγω νωρίτερα. Γενικά, δε θέλω να είμαι και πολύ στην Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια σκέφτομαι να πάρω την μπάλα εγκυμοσύνης για να κάνω αργότερα ασκήσεις για τον τοκετό! Το έχετε ψάξει; Τι άποψη έχετε; Α! Πήρα και τη μπαλίτσα bola 🤗

Μπράβο που πήρες τη bola. Εγώ την είχα ήδη την μπάλα, οπότε περιμένω τα μαθήματα για να μου δείξουν τις ασκήσεις και να τις κάνω μετά στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία τα κανόνισες όλα μπαμ μπαμ εγω αύριο θα παρω να κλεισω 8/7 ραντεβού στο νοσοκομείο με τον γιατρό 

αιματολογικές τώρα άγνωστο ποτε θα πάω να κάνω όχι τίποτα έχω 2 φορές αυτόν τον μήνα γιατί με έβαλε ξανά η Ενδοκρινολογος να κάνω.. αυτήν η ρημάδα η βενζίνη δεν λέει να πέσει τόσο δρομολόγια έχουμε κάνει πάνω κάτω  έχουμε φαει ένα σωρό λεφτά 😂

Εμένα η γιατρός στο Έλενα θα με δει μετά το doppler σίγουρα. Οπότε θα την πάρω σημέρα και βλέπουμε.  

Γιατί δεν τις κάνεις όλες μαζί και πρέπει να πας 2 φορές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να σκέφτεσαι ότι σε λίγες μέρες θα έχεις τα μωράκια σου αγκαλιά! Επειδή έχω ακούσει ότι στα δίδυμα σε βάζουν νωρίτερα, εσένα τι σου έχουν πει; Θα σε αφήσει κανονικά ο γιατρός να αποφασίσουν τα μωρά πότε θέλουν να βγουν;

Αυτο σκεφτομαι και παιρνω δυναμη!δεν μου εδωσε ακομα ημερομηνια, προς το παρον εχουμε πει να φτασουμε τον στοχο τις 36 βδομαδες και απο εκει κ περα βλεπουμε αλλα με καισαρικη παντα κ σιγουρα νωριτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια σκέφτομαι να πάρω την μπάλα εγκυμοσύνης για να κάνω αργότερα ασκήσεις για τον τοκετό! Το έχετε ψάξει; Τι άποψη έχετε; Α! Πήρα και τη μπαλίτσα bola 🤗

Ειλικρινά θα σου απαντήσω τι πιστεύω εγω 

αν είναι να έρθει το μωρο με φυσιολογική γεννά θα έρθει ακόμα και χωρίς να κανείς τίποτα απολύτως εχω φίλες μου που γέννησαν φυσιολογικά ούτε περπατημα έκαναν ούτε ασκήσεις με μπάλες ούτε τίποτα ακόμα και η μαμα μου αραχτει ήταν στον καναπε πήρε 30 κιλα και μια χαρά μας γέννησε 

εγω είχα μπαλα έκανα ασκήσεις και λίγο περπατημα όσο μπορούσα αλλά χαΐρι δεν ειδα 😂

πάντως αν έχεις πάρει το οκ για ασκήσεις και έχεις όρεξη να κανείς παρε μπαλα είναι ωραία έχει πλάκα και δεν είναι το κουραστική όπως το περπατημα εγω άναβα κλιματιστικό και χάζευα τηλεόραση παίρνουμε η ώρα με την μπαλα μια χαρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gioher είπε:

Αυτο σκεφτομαι και παιρνω δυναμη!δεν μου εδωσε ακομα ημερομηνια, προς το παρον εχουμε πει να φτασουμε τον στοχο τις 36 βδομαδες και απο εκει κ περα βλεπουμε αλλα με καισαρικη παντα κ σιγουρα νωριτερα!

Γιατί πάντα με καισαρική; Ξέρω πολλά δίδυμα που έχουν γεννηθεί φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

7 Ιουλίου θα φύγω τελικά... Θέλω να γλιτώσω την Αθήνα όσο περισσότερο μπορώ. 8 Ιουλίου θα κάνω αιματολογικές και 9 έχω το doppler. Λογικά 10 Ιουλίου θα πάω και τις εξετάσεις στη γιατρό.

Καλα θα κανεις κοπελα μου...πραγματικα εδω ειναι αφορητη η ζεστη κ ουτε το βραδυ μπορουμε λιγο να δροσιστουμε🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί πάντα με καισαρική; Ξέρω πολλά δίδυμα που έχουν γεννηθεί φυσιολογικά!

Εγω πάλι δεν ξέρω να έχουν αφήσει γυναίκα με δίδυμα να γεννησει φυσιολογικά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα η γιατρός στο Έλενα θα με δει μετά το doppler σίγουρα. Οπότε θα την πάρω σημέρα και βλέπουμε.  

Γιατί δεν τις κάνεις όλες μαζί και πρέπει να πας 2 φορές;

Γιατί όταν πάω 8/7 ο γιατρός θα θέλει να δει τις εξετάσεις αίματος που κου έγραψε 

στην ενδοκρινολόγο έχω ραντεβού 17/7 η οποία μου είπε πως δικές της εξετάσεις θέλει να πάω να της κάνω 2 μερες πριν από το ραντεβού μας όχι νωρίτερα όποτε αναγκάστηκα θα πρέπει να πάω δυο φορές κορίτσι μου έτσι όπως μου τα έχουν κάνει οι γιατροί 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ω εσύ με τα δίδυμα θα έχεις και διπλάσια κοιλιά! Κι εγώ έτσι είμαι με τα νεύρα και τη γκρίνια! Νευριάζω και μετά στενοχωριέμαι που νευρίασα και γίνομαι χειρότερα! Αυτός ο άντρας μου απορώ πώς με αντέχει 😀

Ετσι ειναι αλλα απο την αλλη αν δεν κοιμασαι καλα, εχεις πονους απο δω κι απο κει κ ζοριζεσαι θα γκρινιαξεις ανθρωπος εισαι...😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωχ καλή δυνατή με δίδυμα κιολας φαντάζομαι η κοιλιά τούρλα άντε υπομονή λίγο έμεινε λογικά δεν θα αργήσεις πολύ να γεννήσεις 37 εβδ τα παίρνουν τα δίδυμα ; Δεν ξέρω κιολας 

μην νιώθεις τυψεις και εγω νεύρα μπόλικα έχω δεν με αφηνει και η κόρη μου βλέπεις σε ησυχία ολο μη και μη είμαι από πίσω της δεν αφηνει τίποτα όρθιο 😅

Σ ευχαριστω κοριτσι μου ναι καπου εκει στις 37+,  τα παιρνουν συνηθως. Η μαμα μου βεβαια ειχε φτασει σε εμας 38 και 5 και φυσιολογικη γεννα, αλλά άλλα χρονια τωρα δεν το αφηνεις κανεις. 

Χαρα στο κουραγιο σου, ηρωιδα και με μικρο παιδακι να εχει την αναγκη σου!!🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gioher είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι μου ναι καπου εκει στις 37+,  τα παιρνουν συνηθως. Η μαμα μου βεβαια ειχε φτασει σε εμας 38 και 5 και φυσιολογικη γεννα, αλλά άλλα χρονια τωρα δεν το αφηνεις κανεις. 

Χαρα στο κουραγιο σου, ηρωιδα και με μικρο παιδακι να εχει την αναγκη σου!!🤪🤪

Και η μαμα σου δίδυμα σας είχε ; 
την άφησαν γέννησε φυσιολογικά τότε ε; Μπράβο ! Εγω πολλές περιπτώσεις δεν γνωριζω αλλά 1-2 που ξέρω δεν άφηναν φυσιολογικά ίσως καποια στιγμή αλλάξουν τα πράγματα.. όπως και από καισαρική άρχισαν να αφηνουν για φυσιολογική γεννά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί πάντα με καισαρική; Ξέρω πολλά δίδυμα που έχουν γεννηθεί φυσιολογικά!

Μπαααα , να σου πω την αληθεια και ν μου ελεγε κατι αλλο δεν θα το ρισκαρα. Γενικα επειδη εχουμε κ κληρονομικοτητα στην οικογενεια με διδυμα, με ζορικες γεννες, ειχα εξοικειωθει με την ιδεα διδυμα και καισαρικη , οποτε ειμαι πολυ οκ με αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gioher είπε:

Μπαααα , να σου πω την αληθεια και ν μου ελεγε κατι αλλο δεν θα το ρισκαρα. Γενικα επειδη εχουμε κ κληρονομικοτητα στην οικογενεια με διδυμα, με ζορικες γεννες, ειχα εξοικειωθει με την ιδεα διδυμα και καισαρικη , οποτε ειμαι πολυ οκ με αυτο.

Κορίτσι μου να κάνετε ότι είναι καλύτερο για εσενα και τα μωράκια σου 

εγω δεν είμαι ήμουν υπέρ την καισαρικής αλλά έλεγα αν δεν γίνεται και αλλιώς είμαι οκ με την ιδέα αυτήν.. και εγω δεν ρισκάρω τώρα για φυσιολογική γεννά μετά από καισαρική δεν μου είναι ευχάριστο να κάνω πάλι χειρουργείο αλλά οκ θα περάσει και αυτό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πλησιάζουμε όλο και πιο κοντά!!! Τι καλά!! Εγώ έχω πολλά πράγματα ακόμα να πάρω κ ξαφνικά αγχώθηκα..Μας καθυστερούν κ οι εργάτες κ δεν έχουμε έτοιμο το δωμάτιο..Κατά τ αλλά είχα σήμερα 30+5 γιατρό,1800 γρ. ο μπέμπης.. μας είπε φαίνεται κ ψηλό μωρό..Την άλλη Παρασκευή έχω το doppler..Αυτό που με έκανε να φοβηθω είναι ο τράχηλος..λίγο κάτω από 3 εκατοστά..Μου είπε δε θέλουμε να μειωθεί άλλο κ οπωσδήποτε στο doppler να πω στην άλλη γιατρό να με μετρήσει πάλι..Έκανα κ το εμβόλιο κ την άλλη βδομάδα πάλι αιματολογικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου να κάνετε ότι είναι καλύτερο για εσενα και τα μωράκια σου 

εγω δεν είμαι ήμουν υπέρ την καισαρικής αλλά έλεγα αν δεν γίνεται και αλλιώς είμαι οκ με την ιδέα αυτήν.. και εγω δεν ρισκάρω τώρα για φυσιολογική γεννά μετά από καισαρική δεν μου είναι ευχάριστο να κάνω πάλι χειρουργείο αλλά οκ θα περάσει και αυτό 😊

Κ εγώ έτσι σκέφτομαι..θέλω φυσιολογικα αλλά αν δεν τα καταφέρω δε θα σκάσω κιόλας..ότι είναι καλύτερο! Μετά από καισαρική ναι είναι ρίσκο να πας φυσιολογικά,δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρεις.. σιγά το πέρασες ήδη μια φορά,κ πάλι μια χαρά θα τα καταφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Απλά εγώ έχω τις αμφιβολίες γιατί όπως λέμε όλες τα αποθηκεύουμε τώρα για αργότερα... Και τα βάζουμε κάπου που δεν είναι αποστειρωμένα ούτως ή άλλως. Απλά νομίζω ότι υπερβάλλουμε λίγο στις μέρες μας!

Ανάλογα τα κέφια. Έτσι σκέφτομαι τώρα, αλλά αν γίνει κανένα σκηνικό όπως εκείνο πριν το Πάσχα θα πάρω τη μικρή και θα φύγω νωρίτερα. Γενικά, δε θέλω να είμαι και πολύ στην Αθήνα. 

Έτσι είναι όπως τα λες ..στο τέλος θα αποστειρώνουμε και το στήθος πριν φάει το μωρό.. τουλάχιστον έχεις δύο επιλογές για σπίτι! 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Πλησιάζουμε όλο και πιο κοντά!!! Τι καλά!! Εγώ έχω πολλά πράγματα ακόμα να πάρω κ ξαφνικά αγχώθηκα..Μας καθυστερούν κ οι εργάτες κ δεν έχουμε έτοιμο το δωμάτιο..Κατά τ αλλά είχα σήμερα 30+5 γιατρό,1800 γρ. ο μπέμπης.. μας είπε φαίνεται κ ψηλό μωρό..Την άλλη Παρασκευή έχω το doppler..Αυτό που με έκανε να φοβηθω είναι ο τράχηλος..λίγο κάτω από 3 εκατοστά..Μου είπε δε θέλουμε να μειωθεί άλλο κ οπωσδήποτε στο doppler να πω στην άλλη γιατρό να με μετρήσει πάλι..Έκανα κ το εμβόλιο κ την άλλη βδομάδα πάλι αιματολογικές..

Σου είπε για ξεκούραση και να ξαπλώνεις αρκετά; Μην αγχώνεσαι για τα πράγματα, τα παίρνεις και σε μια μέρα που λέει ο λόγος! Γύρισε το μωρό σου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ φυσιολογικά θέλω και αν γίνεται και χωρίς ή με πολύ λίγη επισκληρίδιο..φοβάμαι πολύ τα χειρουργεία και την αναισθησία και έχω φοβία με τις ουλές γτ είχα χτυπήσει παλιά και έδωσα αγώνα και περιουσία για να σβήσω τα σημάδια..καλά η καισαρική δεν είναι τίποτα, ο γιατρός λέει ότι την κάνει με τις μέθοδους της πλαστικής χειρουργικής..ας γίνει ό,τι είναι καλύτερο, αν ο μπέμπης θέλει να βγει έτσι θα το καταφέρουμε κι αυτό, θα πρέπει μόνο να με φροντίζει ο άντρας μου μετά..🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα…και εγώ μπήκα 34η και έχω να πω πως από δω και πέρα μπαίνουμε στην δύσκολη πίστα…έχει μειωθεί απίστευτα η ενεργεια μου…δεν μπορώ να φάω πολύ πολύ, έχω καούρες και θέλω να είμαι ξάπλα…εγώ βαλίτσα έχω κάνει και χω έτοιμα καθαρα τα ρουχαλάκια του μωρού στη συρταριέρα…αν προλάβω θα πάρουμε και κρεβατακι για να γεμίσει το δωμάτιο της…ούτως ή αλλως δεν θα κοιμηθεί ακόμα εκεί…μετράμε αντίστροφα 🫠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Σου είπε για ξεκούραση και να ξαπλώνεις αρκετά; Μην αγχώνεσαι για τα πράγματα, τα παίρνεις και σε μια μέρα που λέει ο λόγος! Γύρισε το μωρό σου;

 

Είπε θα το δούμε την επόμενη εβδομάδα πάλι κι από κει βλέποντας κ κάνοντας..Σήμερα ήταν με το κεφάλι κάτω,αλλά μου είπε δε σημαίνει τπτ αυτό,μπορεί να ξαναγυρίσει 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Πλησιάζουμε όλο και πιο κοντά!!! Τι καλά!! Εγώ έχω πολλά πράγματα ακόμα να πάρω κ ξαφνικά αγχώθηκα..Μας καθυστερούν κ οι εργάτες κ δεν έχουμε έτοιμο το δωμάτιο..Κατά τ αλλά είχα σήμερα 30+5 γιατρό,1800 γρ. ο μπέμπης.. μας είπε φαίνεται κ ψηλό μωρό..Την άλλη Παρασκευή έχω το doppler..Αυτό που με έκανε να φοβηθω είναι ο τράχηλος..λίγο κάτω από 3 εκατοστά..Μου είπε δε θέλουμε να μειωθεί άλλο κ οπωσδήποτε στο doppler να πω στην άλλη γιατρό να με μετρήσει πάλι..Έκανα κ το εμβόλιο κ την άλλη βδομάδα πάλι αιματολογικές..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Κ εγώ έτσι σκέφτομαι..θέλω φυσιολογικα αλλά αν δεν τα καταφέρω δε θα σκάσω κιόλας..ότι είναι καλύτερο! Μετά από καισαρική ναι είναι ρίσκο να πας φυσιολογικά,δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρεις.. σιγά το πέρασες ήδη μια φορά,κ πάλι μια χαρά θα τα καταφέρεις 

Ωωω μεγάλωσε το μπεμπακι σου ε; 1800γρ μια χαρά είναι 😊

θα φτιάξεις τα πράγματα σιγά σιγά βαλτα σε σειρά να δεις τι θελεις και ξεκινά να μην σου μαζευτούν όλα στο τελος και αγχωθείς πιο πολύ 

εγω σήμερα έκανα μια μεγάλη παραγγελία πάνες και διαφορά που θα χρειαστώ να για ετοιμάσω την τζαντα μαιευτηρίου και να έχω για το σπίτι 

Μπορεί να μην μειωθεί άλλο να μείνει στάσιμο για την ώρα τουλάχιστον.. θα το παρακολουθείτε ίσως χρειαστεί να ξεκουράζεσαι πιο πολύ και να μην περπατάς πολύ μέχρι να μπεις στο μήνα σου μετά θέλουν να μειωθεί και άλλο για φυσιολογική γεννά γιατί το 3 είναι πολύ 😊

Μακάρι να είχα καταφέρει και εγω μα γεννήσω φυσιολογικά αλλά τώρα στην φάση που είμαι το εχω πάρει απόφαση για την καισαρική εύχομαι όλες σας όμως να είναι όλα καλά και όπως πρέπει ώστε να γεννήσετε φυσιολογικά και με την λιγότερη ταλαιπωρία και να ζήσετε αυτήν την μαγική στιγμή που εγω δεν την έζησα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ φυσιολογικά θέλω και αν γίνεται και χωρίς ή με πολύ λίγη επισκληρίδιο..φοβάμαι πολύ τα χειρουργεία και την αναισθησία και έχω φοβία με τις ουλές γτ είχα χτυπήσει παλιά και έδωσα αγώνα και περιουσία για να σβήσω τα σημάδια..καλά η καισαρική δεν είναι τίποτα, ο γιατρός λέει ότι την κάνει με τις μέθοδους της πλαστικής χειρουργικής..ας γίνει ό,τι είναι καλύτερο, αν ο μπέμπης θέλει να βγει έτσι θα το καταφέρουμε κι αυτό, θα πρέπει μόνο να με φροντίζει ο άντρας μου μετά..🥴

Πλαστική κάνουν η ουλή είναι χαμηλά κάτω από το εσώρουχο σκέψου και με μαγιό δεν φαίνεται αλλά εεε ένα σημάδι μένει είναι η αλήθεια εγω τουλάχιστον μια γραμμουλα την έχω 

Στο εύχομαι κορίτσι μου να έχεις μια γεννά όπως την επιθυμείς 🥰 είναι και ωραία στιγμή και για το σύζυγο να είναι μέσα στην γεννά να το ζει και αυτός όλο αυτό μαζί σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fighter είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα…και εγώ μπήκα 34η και έχω να πω πως από δω και πέρα μπαίνουμε στην δύσκολη πίστα…έχει μειωθεί απίστευτα η ενεργεια μου…δεν μπορώ να φάω πολύ πολύ, έχω καούρες και θέλω να είμαι ξάπλα…εγώ βαλίτσα έχω κάνει και χω έτοιμα καθαρα τα ρουχαλάκια του μωρού στη συρταριέρα…αν προλάβω θα πάρουμε και κρεβατακι για να γεμίσει το δωμάτιο της…ούτως ή αλλως δεν θα κοιμηθεί ακόμα εκεί…μετράμε αντίστροφα 🫠

Άντε κοντεύεις και εσυ να μπεις στο μήνα σου κορίτσι μου τι ωραία που πλησιάζει αυτήν η μέρα 😊

αν το έχεις διαλέξει μπορείς να το πάρεις και το κρεβατακι 

Τελείωσε δηλαδή και το δωμάτιο του μωρού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου να κάνετε ότι είναι καλύτερο για εσενα και τα μωράκια σου 

εγω δεν είμαι ήμουν υπέρ την καισαρικής αλλά έλεγα αν δεν γίνεται και αλλιώς είμαι οκ με την ιδέα αυτήν.. και εγω δεν ρισκάρω τώρα για φυσιολογική γεννά μετά από καισαρική δεν μου είναι ευχάριστο να κάνω πάλι χειρουργείο αλλά οκ θα περάσει και αυτό 😊

Ετσι ακριβως πανω απο ολα κοιταμε την ασφαλεια και ακολουθουμε τις οδηγιες των γιατρων μας. Ειτε ετσι ειτε αλλιως ειναι μοναδικη εμπειρια η γεννα ...και η οποια ταλαιπωρια ξεχνιεται γρηγορα φανταζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...