Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εγω έκλεισα για Doppler 2/7 τελικά το μεσημερι θα μας φαει η ζεστη τώρα ηθελα πρωί αλλά δεν είχε 

Καλημέρα κορίτσια!! Ωχ σε νιώθω.. μακάρι να μην εχει καύσωνα! Άσε κι εμένα όλα τα ραντεβού μεσημέρι μου τα βάζει..Εγώ εδώ παλεύω να βολευτώ να κοιμηθώ..αγκομαχώ όλο το βράδυ.. εγώ τώρα κάνω τα σιδερώματα λίγο λίγο..μου έχουν μείνει οι πετσέτες, τα σεντονάκια και τα νυχτικά του μαιευτηρίου..ελπίζω σήμερα αύριο να τα τελειώσω και αυτά να χω έτοιμη και τη βαλίτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ωχ σε νιώθω.. μακάρι να μην εχει καύσωνα! Άσε κι εμένα όλα τα ραντεβού μεσημέρι μου τα βάζει..Εγώ εδώ παλεύω να βολευτώ να κοιμηθώ..αγκομαχώ όλο το βράδυ.. εγώ τώρα κάνω τα σιδερώματα λίγο λίγο..μου έχουν μείνει οι πετσέτες, τα σεντονάκια και τα νυχτικά του μαιευτηρίου..ελπίζω σήμερα αύριο να τα τελειώσω και αυτά να χω έτοιμη και τη βαλίτσα..

Εμένα πρωί μου τα βάζουν τα ραντεβού αλλά τώρα το μοναδικό πρωι είχε ήταν 5/7 αλλά δεν είχα που να αφήσω το παιδί😕 ηθελα να το συνδυάσω και με εξετάσεις αίματος να μην κάνω 2 δρομολόγια αλλά τελικά δεν την γλυτωσα θα πρέπει να κάνω κάνω 2 τώρα 

καλα σίγουρα θα έχει ζεστη αλλά τέλος πάντων 

εγω τώρα εβαλα το πρώτο πλυντήριο με τα φορμάκια του 😊

γενικα δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα ούτε τσάντα μαιευτηρίου τίποτα 😅 ούτε έχω παραγγείλει πράγματα για το μωρο πανες και τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
εγω έκλεισα για Doppler 2/7 τελικά το μεσημερι θα μας φαει η ζεστη τώρα ηθελα πρωί αλλά δεν είχε 

Α θα το κάνεις μια βδομάδα νωρίτερα εσύ δηλαδή. Πόσο μακριά είναι κορίτσι μου; Υπομονή τώρα... Λίγο μας έχει μείνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰

Εγώ χτες τελείωσα την βαλίτσα του μικρού μου 🧿🧿,έχουν μείνει μόνο 2 3 πράγματα για την δική μου..Για κάποιο λόγο με αγχωσε αυτή η διαδικασία αλλά εντάξει όλα υπό έλεγχο!!Έχω "πατήσει" πλέον τις 34 εβδομάδες,είμαι περίπου +8 κιλάκια και έχουν ξεκινήσει τα πρώτα πρηξιματα στα πόδια 👣

Εσείς πώς είστε??! 🍉🍉🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Α θα το κάνεις μια βδομάδα νωρίτερα εσύ δηλαδή. Πόσο μακριά είναι κορίτσι μου; Υπομονή τώρα... Λίγο μας έχει μείνει!!!

Είχε και 9/7 ραντεβού αλλά δεν με βόλευε 

Στην κόρη μου το είχα κάνει πιο νωρίς 30 εβδ 

1,5 ώρα να πάω και άλλο τόσο να γυρίσω 😮💨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα πρωί μου τα βάζουν τα ραντεβού αλλά τώρα το μοναδικό πρωι είχε ήταν 5/7 αλλά δεν είχα που να αφήσω το παιδί😕 ηθελα να το συνδυάσω και με εξετάσεις αίματος να μην κάνω 2 δρομολόγια αλλά τελικά δεν την γλυτωσα θα πρέπει να κάνω κάνω 2 τώρα 

καλα σίγουρα θα έχει ζεστη αλλά τέλος πάντων 

εγω τώρα εβαλα το πρώτο πλυντήριο με τα φορμάκια του 😊

γενικα δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα ούτε τσάντα μαιευτηρίου τίποτα 😅 ούτε έχω παραγγείλει πράγματα για το μωρο πανες και τέτοια 

Α πάνες ούτε εγώ έχω παραγγείλει ακόμα γιατί περιμένω να δω το doppler τι θα μου πει ο γιατρός μου για το εκτιμώμενο βάρος του μωρού. 

Βρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση... Το σιδέρωμα είναι υποχρεωτικό; Θέλω να πω, θεωρητικά "αποστειρώνει", αλλά, αφού δε θα χρησιμοποιηθούν ακόμα, ποιό το νόημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είχε και 9/7 ραντεβού αλλά δεν με βόλευε 

Στην κόρη μου το είχα κάνει πιο νωρίς 30 εβδ 

1,5 ώρα να πάω και άλλο τόσο να γυρίσω 😮💨

Πωωω... Τουλάχιστον έχει aircondition το αυτοκίνητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰

Εγώ χτες τελείωσα την βαλίτσα του μικρού μου 🧿🧿,έχουν μείνει μόνο 2 3 πράγματα για την δική μου..Για κάποιο λόγο με αγχωσε αυτή η διαδικασία αλλά εντάξει όλα υπό έλεγχο!!Έχω "πατήσει" πλέον τις 34 εβδομάδες,είμαι περίπου +8 κιλάκια και έχουν ξεκινήσει τα πρώτα πρηξιματα στα πόδια 👣

Εσείς πώς είστε??! 🍉🍉🤗🤗

Άντε μια χαρά είσαι ούτε κιλά πήρες κομπλέ μπαμ μπαμ θα τα χάσεις με το που γεννήσεις θα έχουν φύγει όλα 😂

ναι όταν ετοιμάζεις τα πράγματα εκεί κάπως το καταλαβαίνεις ότι κοντεύεις σιγά σιγά στο τέρμα 😊

 Σε δυο βδομαδες περίπου θα μπεις το μήνα σου και εκεί απλά θα περιμενεις να δεις ποτε θα σπάσουν τα νερά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰

Εγώ χτες τελείωσα την βαλίτσα του μικρού μου 🧿🧿,έχουν μείνει μόνο 2 3 πράγματα για την δική μου..Για κάποιο λόγο με αγχωσε αυτή η διαδικασία αλλά εντάξει όλα υπό έλεγχο!!Έχω "πατήσει" πλέον τις 34 εβδομάδες,είμαι περίπου +8 κιλάκια και έχουν ξεκινήσει τα πρώτα πρηξιματα στα πόδια 👣

Εσείς πώς είστε??! 🍉🍉🤗🤗

Μόνο 8;;; Καλά είσαι. Εγώ αισίως +11 σήμερα που ζυγίστηκα. Κι εμένα όταν είμαι πολύ ώρα όρθια κι έχει ζέστη πρήζονται τα πόδια μου πολύ. 

Όλα έτοιμα λοιπόν! Με το καλό σιγά σιγά να αρχίσουν να έρχονται τα μωράκια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Α πάνες ούτε εγώ έχω παραγγείλει ακόμα γιατί περιμένω να δω το doppler τι θα μου πει ο γιατρός μου για το εκτιμώμενο βάρος του μωρού. 

Βρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση... Το σιδέρωμα είναι υποχρεωτικό; Θέλω να πω, θεωρητικά "αποστειρώνει", αλλά, αφού δε θα χρησιμοποιηθούν ακόμα, ποιό το νόημα;;;

Εγω θα τα πλύνω τώρα θα τα αποθηκεύσω και όταν θα πλησιάζουν οι μερες θα τα σιδερώσω τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είχε και 9/7 ραντεβού αλλά δεν με βόλευε 

Στην κόρη μου το είχα κάνει πιο νωρίς 30 εβδ 

1,5 ώρα να πάω και άλλο τόσο να γυρίσω 😮💨

Κι εγω εχω Παρασκευή στις 1:30 το μεσημέρι 😏 2 ωρες να πάω κ αλλες τόσες να γυρίσω.. τι να κανουμε θα το αντέξουμε κι αυτο ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωωω... Τουλάχιστον έχει aircondition το αυτοκίνητο;

Εντάξει έχει αλλά και πάλι θα πρέπει να αφήσω το αμαξι να περπατήσω να πάω στο ιατρείο του δεν έχει πάρκινγκ εκεί κοντά τέλος πάντων ας είναι όλα καλά να βγει άλλη εξέταση και χαλάλι την ταλαιπωρία 😊

εσυ ποτε φεύγεις για Αθήνα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Κι εγω εχω Παρασκευή στις 1:30 το μεσημέρι 😏 2 ωρες να πάω κ αλλες τόσες να γυρίσω.. τι να κανουμε θα το αντέξουμε κι αυτο ☺️

Ααα και εγω 2 έχω και εσυ τα καλά τα δικά μου έχεις δηλαδή με τα δρομολόγια

πολύ κουραστικό αυτό το πράγμα αλλά τι να κανείς 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει έχει αλλά και πάλι θα πρέπει να αφήσω το αμαξι να περπατήσω να πάω στο ιατρείο του δεν έχει πάρκινγκ εκεί κοντά τέλος πάντων ας είναι όλα καλά να βγει άλλη εξέταση και χαλάλι την ταλαιπωρία 😊

εσυ ποτε φεύγεις για Αθήνα ; 

7 Ιουλίου θα φύγω τελικά... Θέλω να γλιτώσω την Αθήνα όσο περισσότερο μπορώ. 8 Ιουλίου θα κάνω αιματολογικές και 9 έχω το doppler. Λογικά 10 Ιουλίου θα πάω και τις εξετάσεις στη γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Κι εγω εχω Παρασκευή στις 1:30 το μεσημέρι 😏 2 ωρες να πάω κ αλλες τόσες να γυρίσω.. τι να κανουμε θα το αντέξουμε κι αυτο ☺️

Καλέ... κι εσείς ταξίδι κάνετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα και εγω 2 έχω και εσυ τα καλά τα δικά μου έχεις δηλαδή με τα δρομολόγια

πολύ κουραστικό αυτό το πράγμα αλλά τι να κανείς 🤷‍♀️

Τουλάχιστον θα δουμε τα μπεμπακια μας ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?βλεπω φωτο απο θαλασσιτσες κ χαιρομαι!κι εγω θελω περιπου 2βδομαδες και μπαινω στον μηνα μου..τσαντα μαιευτηριου ετοιμη για παν ενδεχομενο...η κοιλια μου ειναι πλεον τεραστιααααα και ειμαι μονιμως απο καναπε σε καναπε γιατι δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... γκρινιαζω καμια φορα και μετα νιωθω τρελες τυψεις!!!παμε γερα ομως✌✌✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gioher είπε:

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?βλεπω φωτο απο θαλασσιτσες κ χαιρομαι!κι εγω θελω περιπου 2βδομαδες και μπαινω στον μηνα μου..τσαντα μαιευτηριου ετοιμη για παν ενδεχομενο...η κοιλια μου ειναι πλεον τεραστιααααα και ειμαι μονιμως απο καναπε σε καναπε γιατι δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... γκρινιαζω καμια φορα και μετα νιωθω τρελες τυψεις!!!παμε γερα ομως✌✌✌✌

Να σκέφτεσαι ότι σε λίγες μέρες θα έχεις τα μωράκια σου αγκαλιά! Επειδή έχω ακούσει ότι στα δίδυμα σε βάζουν νωρίτερα, εσένα τι σου έχουν πει; Θα σε αφήσει κανονικά ο γιατρός να αποφασίσουν τα μωρά πότε θέλουν να βγουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα πρωί μου τα βάζουν τα ραντεβού αλλά τώρα το μοναδικό πρωι είχε ήταν 5/7 αλλά δεν είχα που να αφήσω το παιδί😕 ηθελα να το συνδυάσω και με εξετάσεις αίματος να μην κάνω 2 δρομολόγια αλλά τελικά δεν την γλυτωσα θα πρέπει να κάνω κάνω 2 τώρα 

καλα σίγουρα θα έχει ζεστη αλλά τέλος πάντων 

εγω τώρα εβαλα το πρώτο πλυντήριο με τα φορμάκια του 😊

γενικα δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα ούτε τσάντα μαιευτηρίου τίποτα 😅 ούτε έχω παραγγείλει πράγματα για το μωρο πανες και τέτοια 

Εσύ έχεις και εμπειρία από το πρώτο οπότε θα τα κάνεις όλα μπαμ μπαμ! Εγώ κάνω και το σίδερο για να αποθηκεύσω στη συρταριέρα έτοιμα..τώρα @Katiana1987 δεν ξέρω αν το σίδερο είναι απαραίτητο, δλδ τα πλένουμε με απορρυπαντικό, αν στεγνώσουν στον ήλιο λένε ότι είναι το καλύτερο απολυμαντικό..νομίζω όλα γενικά τα κάνουμε λίγο με υπερβολή..πχ μετά αν βιάζομαι, το μωρό κλαίει, δεν υπάρχει άλλος στο σπίτι και είναι το φορμάκι ασιδέρωτο ε δε θα του το φορέσω; Τώρα πάντως τα κάνω με το ατμοσίδερο αφού έχω τον χρόνο και την παλεύω κάτω από το κλιματιστικό 😀 έκανα και τη σιδερωστρα και τα χέρια μου με οινόπνευμα πριν😅 μετά που θα τρέχω και δε θα φτάνω πιστεύω θα κοπούν και οι ψυχαναγκασμοί και όλα χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gioher είπε:

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?βλεπω φωτο απο θαλασσιτσες κ χαιρομαι!κι εγω θελω περιπου 2βδομαδες και μπαινω στον μηνα μου..τσαντα μαιευτηριου ετοιμη για παν ενδεχομενο...η κοιλια μου ειναι πλεον τεραστιααααα και ειμαι μονιμως απο καναπε σε καναπε γιατι δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... γκρινιαζω καμια φορα και μετα νιωθω τρελες τυψεις!!!παμε γερα ομως✌✌✌✌

Ω εσύ με τα δίδυμα θα έχεις και διπλάσια κοιλιά! Κι εγώ έτσι είμαι με τα νεύρα και τη γκρίνια! Νευριάζω και μετά στενοχωριέμαι που νευρίασα και γίνομαι χειρότερα! Αυτός ο άντρας μου απορώ πώς με αντέχει 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

7 Ιουλίου θα φύγω τελικά... Θέλω να γλιτώσω την Αθήνα όσο περισσότερο μπορώ. 8 Ιουλίου θα κάνω αιματολογικές και 9 έχω το doppler. Λογικά 10 Ιουλίου θα πάω και τις εξετάσεις στη γιατρό.

Άντε με το καλό να έρθεις! Μετά τη γέννα δεν έχω καταλάβει θα μείνεις Αθήνα ώσπου να σαραντισεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σκέφτομαι να πάρω την μπάλα εγκυμοσύνης για να κάνω αργότερα ασκήσεις για τον τοκετό! Το έχετε ψάξει; Τι άποψη έχετε; Α! Πήρα και τη μπαλίτσα bola 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

7 Ιουλίου θα φύγω τελικά... Θέλω να γλιτώσω την Αθήνα όσο περισσότερο μπορώ. 8 Ιουλίου θα κάνω αιματολογικές και 9 έχω το doppler. Λογικά 10 Ιουλίου θα πάω και τις εξετάσεις στη γιατρό.

Ααα ωραία τα κανόνισες όλα μπαμ μπαμ εγω αύριο θα παρω να κλεισω 8/7 ραντεβού στο νοσοκομείο με τον γιατρό 

αιματολογικές τώρα άγνωστο ποτε θα πάω να κάνω όχι τίποτα έχω 2 φορές αυτόν τον μήνα γιατί με έβαλε ξανά η Ενδοκρινολογος να κάνω.. αυτήν η ρημάδα η βενζίνη δεν λέει να πέσει τόσο δρομολόγια έχουμε κάνει πάνω κάτω  έχουμε φαει ένα σωρό λεφτά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gioher είπε:

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?βλεπω φωτο απο θαλασσιτσες κ χαιρομαι!κι εγω θελω περιπου 2βδομαδες και μπαινω στον μηνα μου..τσαντα μαιευτηριου ετοιμη για παν ενδεχομενο...η κοιλια μου ειναι πλεον τεραστιααααα και ειμαι μονιμως απο καναπε σε καναπε γιατι δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... γκρινιαζω καμια φορα και μετα νιωθω τρελες τυψεις!!!παμε γερα ομως✌✌✌✌

Ωχ καλή δυνατή με δίδυμα κιολας φαντάζομαι η κοιλιά τούρλα άντε υπομονή λίγο έμεινε λογικά δεν θα αργήσεις πολύ να γεννήσεις 37 εβδ τα παίρνουν τα δίδυμα ; Δεν ξέρω κιολας 

μην νιώθεις τυψεις και εγω νεύρα μπόλικα έχω δεν με αφηνει και η κόρη μου βλέπεις σε ησυχία ολο μη και μη είμαι από πίσω της δεν αφηνει τίποτα όρθιο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...