Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε; 
 

εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊

Άντε ωραία καλή αρχή λοιπόν και με την παιδιατρο 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Παλιά έβαζα bioshout..τώρα έχω πάρει ένα του drbeckman προπλυσης-αφαιρετικο λεκέδων λέει..το βάζω σ όλα τα ρούχα .όπου έχει δύσκολους λεκέδες δηλαδή..κι όταν μεγαλωσε λίγο και το παιδί που ξεκίνησα να τα πλένω όλα μαζί με τα δικά μας έβαζα και στα δικά του...

Εμένα 3d δεν μου έδωσε πάντως...το περίμενα γιατί ούτε στις άλλες δυο μου είχε δώσει 

Ααα δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δυο θα δω αν το έχει εδώ το σούπερ να παρω να το δοκιμάσω και εγω ευχαριστώ 

καλα ούτε εμένα μου είχε δώσει στην β επιπέδου τώρα δεν ξέρω αν μας δώσει τίποτα στην Doppler αλλά πάλι δύσκολο το κόβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

ηθελε να μου δώσει φωτογραφία....αλλα δεν μας αφησε ο μπέμπης... οπότε δεν μας έδωσε...το ζορισε λίγο μηπως αλλάξει θέση αλλά τίποτα αυτός...και μετά της είπα και εγώ να το αφήσει αν είναι! νομίζω το ντοπλερ γίνεται απο 30 μεχρι 34 εβδομάδων... οπότε μην αγχώνεσαι!

Ααα δεν το κατάλαβα ότι δεν σας άφησε το μωρο δεν είχε καλή θέση και δεν μπόρεσε.. καλά εκανες και εγω δεν θα το ζόριζα αν δεν είχε καλή θέση θα το άφηνα 😂

εγω το εμβόλιο δεν το έχω κάνει αλλά βλέπω τα πιο πολλά κορίτσια το έχουν κάνει.. Ότι αποφασίσεις εσυ κορίτσι μου ο γιατρός το άφησε στην επιλογή σου..

Ναι διάβασα στο google έχει σχετικά μεγάλο φάσμα που μπορείς να την κανείς από 28 εβδ και μετά μπορείς αλλά φαίνεται εμένα την ήθελε μετά την 32 εβδ 🤷‍♀️ ποιος ξέρει γιατί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!

@Barbiee τέλεια νέα!! Μπράβο το μωράκι σας!! Μεγάλωσε πολύ! 

@Elk εγώ στις 32 βδομάδες θα πάω. Μου είπε ο γιατρός να είμαι ανάμεσα στις 32 και 33 εβδομάδες οπότε θα πάω 32+1!

Εγώ σήμερα πήγα στο cosmos και με έπιασε ζάλη δεν μπορούσα να συνέλθω τι χυμό ήπια τι αλμυρό έφαγα, ήμουν ένα ράκος. Πέρασε κανένα μισάωρο για να συνέλθω. Ευτυχώς ήταν μαζί μου ο άντρας μου!! 

Κατά τα άλλα αρχίζουμε λίγο πιο εντατικά ετοιμασίες. Θα διαλέξουμε χρώματα και θα βάψουμε από βδομάδα! Και άρχισαν να μου φέρνουν και φίλες που είναι ήδη μαμάδες πράγματα για το μωρό 

 

Μήπως φταίει και η ζεστη για την ζάλη θα σου έπεσε καμία πίεση λογικά ευτυχώς δεν είχες τον αντρα σου μαζί να  σε βοηθήσει να συνέλθεις 

αντε τι ωραία μπράβο ξεκίνησες δηλαδή να κανείς και το δωμάτιο ωραία 😊

εγω θέλω να σκεφτώ που θα βάλω τα ρούχα της μπέμπας πριν ξεκινήσω να πλένω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

Στο γενεσις θα πάω. Για αγιο Λούκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια 

Κι εγώ!απλά επειδή έχω ακούσει ότι το έχεις μέσα το παιδί και μόνο αν ζητήσεις στο παίρνουν κι εγώ μάλλον θα είμαι σε δίκλινο φοβάμαι μην χρειαστεί να το δώσω (ειδικά αν κάνω καισαρική)  για να ξεκουραστώ λίγο και εν τέλει έχει η άλλη κοπέλα το μωρό και δεν ξεκουραστώ. 

Θα δω και στην ξενάγηση τι θα μας πουν και θα αποφασίσω!

Αρκετές φίλες μου έχουν πάει στο Γένεσις και έμειναν ικανοποιημένες γενικά!!

Εύχομαι όλα καλά να πάνε ανεξάρτητα από την κλινική που θα πάμε!😊😊🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μήπως φταίει και η ζεστη για την ζάλη θα σου έπεσε καμία πίεση λογικά ευτυχώς δεν είχες τον αντρα σου μαζί να  σε βοηθήσει να συνέλθεις 

αντε τι ωραία μπράβο ξεκίνησες δηλαδή να κανείς και το δωμάτιο ωραία 😊

εγω θέλω να σκεφτώ που θα βάλω τα ρούχα της μπέμπας πριν ξεκινήσω να πλένω 😂

Το παθαίνω αρκετά συχνά αλλά πρώτη φορά έκανα τόση ώρα να συνέλθω..! 

Αν έχεις χώρο μήπως να πάρεις καμιά συρτάριερα ακόμα; Δεν ξέρω τώρα εσύ που έχεις ήδη ένα τι βολεύει! Είναι και μικρή η κόρη σου οπότε και τα ρουχαλακια της σχετικά μικρά είναι φαντάζομαι, άρα να μπαινανε σε ντουλάπα επίσης δεν ξέρω αν βολεύει! 🤔🤔

Θα τη βρεις τη λύση είμαι σίγουρη!! Ίσως οι άλλες μαμάδες μπορούν να σκεφτούν καλύτερες λύσεις από μένα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommyel είπε:

Στο γενεσις θα πάω. Για αγιο Λούκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια 

Κι εγώ εκεί γέννησα και μου έκανε εντύπωση η καθαριότητα. Είχα πάρει μαζί μου καθαριστικό σπρέι τουαλετας και δεν το χρησιμοποίησα ποτέ και ήμουν σε τρικλινο δωμάτιο. Συνέχεια έμπαιναν και καθάριζαν και τα δωμάτια μια χαρά για τρικλινα. Και επίσης πόσο τέλειο το φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ!απλά επειδή έχω ακούσει ότι το έχεις μέσα το παιδί και μόνο αν ζητήσεις στο παίρνουν κι εγώ μάλλον θα είμαι σε δίκλινο φοβάμαι μην χρειαστεί να το δώσω (ειδικά αν κάνω καισαρική)  για να ξεκουραστώ λίγο και εν τέλει έχει η άλλη κοπέλα το μωρό και δεν ξεκουραστώ. 

Θα δω και στην ξενάγηση τι θα μας πουν και θα αποφασίσω!

Αρκετές φίλες μου έχουν πάει στο Γένεσις και έμειναν ικανοποιημένες γενικά!!

Εύχομαι όλα καλά να πάνε ανεξάρτητα από την κλινική που θα πάμε!😊😊🙏

Όχι καλέ τα έχουν σε θάλαμο τα μωράκια και εμάς μας τα έφερναν κάθε λίγο για τάισμα :) Οι μαίες τα επλεναν και τα άλλαζαν και το βράδυ αν ήθελες να κοιμηθείς τα κρατούσαν με τη λογική βέβαια ότι δε θηλαζες. Υποθέτω ότι αν ζητήσεις rooming in θα μπεις σε δωμάτιο με άλλες μαμάδες που θα θέλουν το ίδιο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν το κατάλαβα ότι δεν σας άφησε το μωρο δεν είχε καλή θέση και δεν μπόρεσε.. καλά εκανες και εγω δεν θα το ζόριζα αν δεν είχε καλή θέση θα το άφηνα 😂

εγω το εμβόλιο δεν το έχω κάνει αλλά βλέπω τα πιο πολλά κορίτσια το έχουν κάνει.. Ότι αποφασίσεις εσυ κορίτσι μου ο γιατρός το άφησε στην επιλογή σου..

Ναι διάβασα στο google έχει σχετικά μεγάλο φάσμα που μπορείς να την κανείς από 28 εβδ και μετά μπορείς αλλά φαίνεται εμένα την ήθελε μετά την 32 εβδ 🤷‍♀️ ποιος ξέρει γιατί 

κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι!

απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷

απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι!

απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷

απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!

Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή 

τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή 

τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️ 

ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Όχι καλέ τα έχουν σε θάλαμο τα μωράκια και εμάς μας τα έφερναν κάθε λίγο για τάισμα :) Οι μαίες τα επλεναν και τα άλλαζαν και το βράδυ αν ήθελες να κοιμηθείς τα κρατούσαν με τη λογική βέβαια ότι δε θηλαζες. Υποθέτω ότι αν ζητήσεις rooming in θα μπεις σε δωμάτιο με άλλες μαμάδες που θα θέλουν το ίδιο αλλά δεν το ξέρω σίγουρα αυτό.

Χαίρομαι πολύ με αυτά που μου λες και για καθαριότητα και για το rooming in! 

Eχω ακούσει ότι έχει πολύ καλές μαίες! Θα κανονίσουμε από βδομάδα να κάνουμε μια επίσκεψη!

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή 

τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  

Εμένα προς το παρόν δεν μου έχει πει κάτι..! 

Θα μπορούσα να τον ρωτήσω αλλά φοβάμαι ότι αν μου πει ας το κάνουμε ότι εγώ κάπως δεν πολυθελω...

Οπότε μάλλον δεν θα ρωτήσω και αν μου πει ο ίδιος θα το κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι εγω την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα δεν ειδα ότι έγραφε ότι το βάζεις στον κάδο 😂

μαλακτικο δεν έβαλες ε; 

Δεν έβαλα! Αλλά μάλλον θα πάρω κι απ' αυτό τελικά 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε; 
 

εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊

Ωραία! 😊😊Σου είπε τώρα πότε να την καλέσεις και συζητήσατε για τι πρέπει να προσέξεις μετά τον τοκετό με τη βρεφική φροντίδα μπάνιο τάισμα κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι μαζί πάνω κάτω θα κάνουμε εμεις απλά το λέω γιατί η Barbiee είναι πιο μετά από εμάς 27/8 έχει ΠΗΤ και την έκανε την Doppler εχτές αν δεν κάνω λαθος .. ενώ εμένα μου είπε να πάω μετά της 26/7 

διάβασα στο google μετά της 28 εβδ μπορείς να την κανείς την Doppler όποτε ο κάθε γιατρό αποφασίζει ποτε θα σε στείλει λογικά 

Όχι δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί δεν ξερω ποτε θα με βολέψει να πάω, αυτός είναι στο ιατρείο του μόνο Τρίτη και Παρασκευή τις άλλες μερες πάει αλλου και θέλω να το συνδυάσω να το βάλω πρωί ώστε να μπορεσω να σταματήσω και για εξετάσεις αίματος 😮💨 

Μετά τις 26 / 6 εννοείς;;; Απο τις 28 μέχρι τις 32 εβδομάδες μου είπε εμένα ο γιατρός μου. Κι εμένα ο ιδιώτης Τρίτη και Παρασκευή είναι στο ιατρείο. Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Barbiee μπράβο!! Μεγαλώνει το μωράκι σου! Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ο γιατρός δεν ήθελε να δώσει φωτογραφία και ήμουν έτοιμη να ρωτήσω γτ 😀😀

Εμείς κορίτσια ήταν να πάμε σήμερα για το ντόπλερ αλλά έπρεπε εκτάκτως να λείψει ο γιατρός οπότε θα με πάρουν τηλ αν είναι να πάω αύριο ή αλλιώς τη Δευτέρα! 

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει υπνηλία και ατονία πάλι, είναι και η ζέστη, δε θέλω να βγω απ' το σπίτι καθόλου..θα ρωτήσω πότε πρέπει να ξεκινήσω καλό περπάτημα για τη θέση του μωρού..

Να σας πω και την αμαρτία μου..😐 επειδή έχω τις συσπάσεις braxton kicks είχα πει ότι δε θα έχω καμία ερωτική επαφή.. χωρίς βέβαια ο γιατρός να μας το έχει απαγορεύσει.. απλά είχε πει μην κάνουμε ταρζανιές.. αλλά όπως κοιμόμασταν το απόγευμα έγινε από μόνο του..σαν να ξύπνησε το σώμα μου και δεν μπορούσα να το σταματήσω..πέτρωσε η κοιλιά μου αλλά μετά ευτυχώς ηρέμησε..νιώθω τύψεις τώρα😔 ελπίζω να μην επιταχύνω τον τοκετό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christi.D. προσπάθησε να μη στέκεσαι όρθια για πολύ! Κι εγώ το παθαίνω αυτό! Κι όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ίσως γίνεται και πιο έντονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Τι κανετε; 
 

εγω σημερα πηγα στην παιδίατρο, μια χαρα μου φανηκε! Μου ειπε ακομα οτι θα παει διακοπές μεσα στον Ιούλιο, Οποταν θα μπορει να είναι τον Αύγουστο όταν γεννήσω! 😊

Τι σου είπε για τις πρώτες μέρες; Πότε θα κάνει πρώτη επίσκεψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Barbiee μπράβο!! Μεγαλώνει το μωράκι σου! Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ο γιατρός δεν ήθελε να δώσει φωτογραφία και ήμουν έτοιμη να ρωτήσω γτ 😀😀

Εμείς κορίτσια ήταν να πάμε σήμερα για το ντόπλερ αλλά έπρεπε εκτάκτως να λείψει ο γιατρός οπότε θα με πάρουν τηλ αν είναι να πάω αύριο ή αλλιώς τη Δευτέρα! 

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει υπνηλία και ατονία πάλι, είναι και η ζέστη, δε θέλω να βγω απ' το σπίτι καθόλου..θα ρωτήσω πότε πρέπει να ξεκινήσω καλό περπάτημα για τη θέση του μωρού..

Να σας πω και την αμαρτία μου..😐 επειδή έχω τις συσπάσεις braxton kicks είχα πει ότι δε θα έχω καμία ερωτική επαφή.. χωρίς βέβαια ο γιατρός να μας το έχει απαγορεύσει.. απλά είχε πει μην κάνουμε ταρζανιές.. αλλά όπως κοιμόμασταν το απόγευμα έγινε από μόνο του..σαν να ξύπνησε το σώμα μου και δεν μπορούσα να το σταματήσω..πέτρωσε η κοιλιά μου αλλά μετά ευτυχώς ηρέμησε..νιώθω τύψεις τώρα😔 ελπίζω να μην επιταχύνω τον τοκετό..

Κι εγώ τις έχω αυτές τις συσπάσεις που λες! Απλά εμένα λόγω χαμηλού πλακούντα ο γιατρός είχε πει όχι επαφές. Οι συσπάσεις λέει γίνονται επειδή μεγαλώνει η μήτρα κιόλας!

Αφού ανά διαστήματα πετρώνει ούτως ή  άλλως η κοιλιά σου έτσι δεν είναι; Δεν προκαλεσες δλδ κάτι που δεν θα συνέβαινε (τις συσπάσεις) Δεν νομίζω με τη μια φορά να έγινε και κάτι.

Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι ρώτα τον γιατρό σου! Ίσα ίσα για να μην αισθάνεσαι τύψεις!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Μετά τις 26 / 6 εννοείς;;; Απο τις 28 μέχρι τις 32 εβδομάδες μου είπε εμένα ο γιατρός μου. Κι εμένα ο ιδιώτης Τρίτη και Παρασκευή είναι στο ιατρείο. Χαχαχαχα 

Ναι ναι 26/6 εννοούσα πάτησα λαθος 😂

ααα και εσενα έτσι είναι ; 😂
τι βλακεία και αυτό με περιορίζει πολύ στα ραντεβού αυτό το πράγμα αλλά τι κανείς 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Δεν έβαλα! Αλλά μάλλον θα πάρω κι απ' αυτό τελικά 😀

Κανονικά λένε να μην βάζουμε .. 

αλλα και εγω εβαλα από την αρχή μαλακτικό νομίζω τα έβγαζα κάπως σκληρά αργια τα ρουχαλάκια και δεν μου άρεσε όποτε έβαζα λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

@Barbiee μπράβο!! Μεγαλώνει το μωράκι σου! Κι εγώ στην αρχή νόμιζα ο γιατρός δεν ήθελε να δώσει φωτογραφία και ήμουν έτοιμη να ρωτήσω γτ 😀😀

Εμείς κορίτσια ήταν να πάμε σήμερα για το ντόπλερ αλλά έπρεπε εκτάκτως να λείψει ο γιατρός οπότε θα με πάρουν τηλ αν είναι να πάω αύριο ή αλλιώς τη Δευτέρα! 

Εμένα κορίτσια με έχει πιάσει υπνηλία και ατονία πάλι, είναι και η ζέστη, δε θέλω να βγω απ' το σπίτι καθόλου..θα ρωτήσω πότε πρέπει να ξεκινήσω καλό περπάτημα για τη θέση του μωρού..

Να σας πω και την αμαρτία μου..😐 επειδή έχω τις συσπάσεις braxton kicks είχα πει ότι δε θα έχω καμία ερωτική επαφή.. χωρίς βέβαια ο γιατρός να μας το έχει απαγορεύσει.. απλά είχε πει μην κάνουμε ταρζανιές.. αλλά όπως κοιμόμασταν το απόγευμα έγινε από μόνο του..σαν να ξύπνησε το σώμα μου και δεν μπορούσα να το σταματήσω..πέτρωσε η κοιλιά μου αλλά μετά ευτυχώς ηρέμησε..νιώθω τύψεις τώρα😔 ελπίζω να μην επιταχύνω τον τοκετό..

Αφού ο γιατρός δεν το έχει απαγόρευση κορίτσι μου και θέλετε γιατί να μην κάνετε ; Δεν χρειάζεται να νιώθεις τυψεις και ασχημα 😊

και εγω το εχω πάθει αυτό πάντως μετά από λίγο περνάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κι εγώ τις έχω αυτές τις συσπάσεις που λες! Απλά εμένα λόγω χαμηλού πλακούντα ο γιατρός είχε πει όχι επαφές. Οι συσπάσεις λέει γίνονται επειδή μεγαλώνει η μήτρα κιόλας!

Αφού ανά διαστήματα πετρώνει ούτως ή  άλλως η κοιλιά σου έτσι δεν είναι; Δεν προκαλεσες δλδ κάτι που δεν θα συνέβαινε (τις συσπάσεις) Δεν νομίζω με τη μια φορά να έγινε και κάτι.

Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι ρώτα τον γιατρό σου! Ίσα ίσα για να μην αισθάνεσαι τύψεις!

 

 

Ναι, τις έχω που και που! Θα τον ρωτήσω αύριο ή τη Δευτέρα που θα πάω! Γενικά τώρα ηρέμησα λίγο γτ δε βλέπω καμιά αλλαγή στις συσπάσεις ή στο μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Αφού ο γιατρός δεν το έχει απαγόρευση κορίτσι μου και θέλετε γιατί να μην κάνετε ; Δεν χρειάζεται να νιώθεις τυψεις και ασχημα 😊

και εγω το εχω πάθει αυτό πάντως μετά από λίγο περνάει 

Ναι, όπως είπα και στην Κρίστι είμαι λίγο καλύτερα τώρα γτ νιώθω καλά! Θα ρωτήσω πάντως τη γνώμη του για τις επαφές για να μη νιώθω τύψεις μετά! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα!!! Να μαι κ γώ!!! Περνάω δύσκολα κορίτσια με τις ναυτίες και κάποιες φορές και με εμετούς!!! Εκει που λέω είμαι καλυτερα (με το χάπι πάντα) κ αχ αρχίζω ν συνέρχομαι κ γώ εκει είναι που την επόμενη μέρα ξανά είμαι κρεβατωμένη!!! Νιώθω σαν άρρωστη! Δν έχω συνηδητοποιησει ακόμα ότι μέσα μου έχω ένα μωρακι! Έχω όλη μέρα ναυτία ! Νομίζω πως μ έχει γίνει εμμονή όλο αυτό και πως λειτουργεί πολύ το ψυχολογικό κομμάτι κ δν ξέρω πως ν απαλλαγώ! Κατά τ αλλά είμαι 12 εβδομάδων σήμερα και περιμένω πως κ πως ν ρθει η Δευτέρα γ ν κάνω την αυχενική διαφάνεια!!! 🙏🙏  χαιρομαι πολύ που όσες έχετε κάνει αυχενική διαφανεια είναι όλα καλά ! Ευχομαι γερά και τελειομηνα μωράκια σε όλες μας αγάπες μ!!!!  οσον αφορά εσένα @Tonia μου έχω φίλη που 8 η εβδομάδα επαθε αιματωμα, μιλάμε αιμορραγία τρομερή , πίστευε πως το είχε χάσει το μωρακι! Όμως ήταν εκει!!! Ο γιατρός τηα συνέστησε ακινησία όσο μπορεί και περίπου 14η εβδομάδα το αιμάτωμα είχε φύγει και όλα πήγαν καλά!!! Μη προδικάζεις τίποτα! Εχε πιστη στο μωρακι αυτό που παλεύει!  @Kiddo το ίδιο ισχύει ν γ σένα!!! Ακινησία και ξεκούραση όσο μπορείς! Έκανες και την αυχενική σου όλα καλά! Το μωράκι ήρθε γ ν μείνει! Λίγη ξεκούραση παραπάνω να περάσει κ ο 4ος! Πιστεύω πως τον μεγάλο κίνδυνο τον έχεις περάσει!  κ γώ κορίτσια προσπαθώ ν σκέφτομαι θετικά και πως η σημερινή μέρα για μένα θ πρέπει ν ναι γιορτή γιατί από αύριο μπαίνω στον 4ο και πως όπως κ ν χει το μεγάλο διάστημα μ τους εμετούς και τια ναυτίες το πέρασα! 
    • Βέβαια! Με ρωτάς??? Ανοικτά!!!! Ακολούθησε εεε. Mariemma Art
    • Για σένα μπήκα τώρα να δω νέα!!! Κρατήθηκες κ δεν έκανες τεστ ρε θηρίο;;; Εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω🤣🤣🤣 Κ μάλλον φεύγοντας από τη δουλειά θα πάρω… Τα υγρά έρχονται κ φεύγουν όποτε δε βγάζω άκρη. Το στήθος πονάει πολύ αλλα δεν είναι πως δεν έχει ξανά συμβεί.. Περιμένουμε..
    • Εύχομαι να πάνε οοολα καλά κορίτσι μου εγω έκανα χοριακη αλλά στην αρχή μόνο η πρώτη ήταν 213 την 15 ημέρα μετά από το θετικό τεστ ωορρηξία και η δεύτερη 412 την 17 ημέρα μετά από την ημέρα της ωορρηξία και πήγα για υπέρηχο δεν ξανά έκανα άλλη δεν ξέρω τι γίνετε αλλά λένε ότι μετά τα 1500 χοριακη δεν έχεις νοημα να κανείς άλλη γιατί έχεις εικόνα με υπέρηχο  σε βρήκα σε insta και fb να σε ακολουθήσω; Έχεις πολύ ωραία πργαματα μπράβο !!! 😊
    • Ααα ναι σωστά νομίζω σε είχα ξανά ρωτήσει 😅 τώρα το θυμήθηκα η μνήμη δεν είναι και το δυνατό μου σημείο ξεχναω εύκολα η άτιμη 😂 αντε ωραία να περάσετε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα έχουμε αγώνα με ξενύχτι και με 2 παιδεία στο σπίτι  σε αγχώνει καθόλου αυτό εσενα; Πως θα είναι με δυο παιδεία σπίτι; Και εγω με ρυθμούς χελώνας το πάω είναι η αλήθεια απλά εδώ στο χωριό πρέπει όλα αυτά που θέλω να τα κάνω παραγγελία όποτε θέλουν και καποιες μερες να μου τα στείλουν 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...