Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommyel είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια 🥰🥰 χάθηκα λίγο αλλά τώρα ξεκίνησε η άδεια μου. Είμαι 32εβδ και 2 ημέρες. Έχουμε κάνει doppler όλα μια χαρά και από όρεξη καλά πάμε 😂

Μπράβο κορίτσι μου. Όλα μια χαρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Για μένα στο θέμα φαί είναι καθαρά θέμα χώρου.. δλδ και το μεσημέρι και το βράδυ που έτρωγα ίδιο πιάτο με αυτό του άντρα μου πλέον αφήνω το 1/3 1/4 γιατί αισθάνομαι ότι θα μου βγει από τη μύτη!! 

Ναι κι εγώ στις εφαρμογές που έχω υπάρχει μια διαφορά στην αλλαγή του μήνα(32 ή 31)! Έτσι όπως το βλέπω όμως 2 μήνες πριν την ΠΗΤ είναι στις 31 εβδομάδες! Όπως και να χει είμαστε όλο και πιο κοντά στην ΠΗΤ μας!! 🥲🥰

Έτσι το σκέφτομαι κι εγώ... ότι 2 μήνες πριν την ΠΗΤ είμαστε στις 31 εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

1ον εγώ δεν μπορώ καθόλου τα φρούτα γιατί μου έρχεται αναγούλα στη 2η μπουκιά. 2ον καθόλου δεν παρακαλάω να έρθει νωρίτερα... Ίσα ίσα που ελπίζω κι εύχομαι να πάρει όλες τις μέρες!

εγω το σκέφτομαι οτι αν μπω στο μήνα μου τελειομηνη θεωρείται η εγκυμοσύνη... οπότε αν ερθει νωρίτερα θα βοηθήσει και εμένα που δεν την παλεύω άλλο με τη ζέστη!

τώρα ο καθένας είναι και εξαρτάται πως το βιώνει!

καλεε δεν τρως καθόλου φρούτα; τώρα στην εγκυμοσύνη ή και απο πριν σ ερχόταν αναγουλα με τα φρούτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

εγω το σκέφτομαι οτι αν μπω στο μήνα μου τελειομηνη θεωρείται η εγκυμοσύνη... οπότε αν ερθει νωρίτερα θα βοηθήσει και εμένα που δεν την παλεύω άλλο με τη ζέστη!

τώρα ο καθένας είναι και εξαρτάται πως το βιώνει!

καλεε δεν τρως καθόλου φρούτα; τώρα στην εγκυμοσύνη ή και απο πριν σ ερχόταν αναγουλα με τα φρούτα;

Τώρα στην εγκυμοσύνη καλέ!! Δεν τα θέλει καθόλου η μπουμπού μου... χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία πάει και η Doppler μια χαρά είσαι κοντεύεις σε 2 βδομαδες θα μπεις στο μήνα σου δηλαδή πωπω με το καλό το μωρακι σου

εγω ειχα πάρει ένα βιβλίο αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το πολύ ξεφύλλισα κιολας δεν αν αξίζει για να σου το προτείνω 

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου..σιγα σιγα ολες κοντοζυγωνουμε!!!κι σε ενα καλα αποτελεσματα ευχομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω γύρισα από ενδοκρινολόγο διατροφη μου έδωσε μου είπε μέχρι να γεννήσω να παρω αλλά 2 κιλά (😂)

Μετρήσεις δεν μου είπε να κάνω

Για ινσουλίνη δεν έκανε κουβέντα

σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω γύρισα από ενδοκρινολόγο διατροφη μου έδωσε μου είπε μέχρι να γεννήσω να παρω αλλά 2 κιλά (😂)

Μετρήσεις δεν μου είπε να κάνω

Για ινσουλίνη δεν έκανε κουβέντα

σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει 

Είναι οκ η διατροφή που σου έδωσε η καινούρια γιατρός;;; Μην περάσεις πάλι τα ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μωρέ πέραν ότι μειώνεται ο χώρος ,νομίζω αυτή η ζέστη μας κόβει την όρεξη.. Συνδυασμός..Μην αγχώνεσαι ομως οτι δε θα πάρει βάρος η μπουμπού σου..Να ρωτήσω κάτι άλλο βρε κορίτσια γτ άλλου διαβάζω έτσι άλλου αλλιώς..Στον 8ο μπαίνουμε την 32η εβδομάδα;;

Εγω ο πίνακας που εχω και κοιταω λέει 31 εβδ είσαι στον 8o μήνα και 36 εβδ στον 9ο μήνα 

Μια εφαρμογή που έχω στο κινητό τώρα που είμαι 30&5 μου βγάζει μήνα 8ο 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Είναι οκ η διατροφή που σου έδωσε η καινούρια γιατρός;;; Μην περάσεις πάλι τα ίδια!

Μπα τα ίδια βλέπω να είναι ίσως ελάχιστα λίγο πιο καλή αλλά θα φανεί στην πράξη 

το καλό είναι μου είπε πως στην β επιπέδου είχα καλές μετρήσεις το μωρο τώρα θέλει να δει και την Doppler όμως για να δει αν εξακολουθεί να έχει καλές τιμές 

τωρα έτσι και αλλιώς θα πάω άλλη μια φορά στο μήνα και μετά δεν ξέρω θα ξανά βρεθούμε ; Ή θα γεννήσω στο τέλος και δεν θα προλάβω να ξανά πάω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγώ μπερδεύομαι με τους μήνες οπότε κοιτάω μόνο την εβδομάδα που είμαι! Σήμερα ακριβώς 32! 😀

Σήμερα θα πλύνω τα πράγματα της βαλίτσας μαιευτηρίου!!  Το πήρα απόφαση!! Χαχα

Καθάρισα το πλυντήριο και τώρα έχω βάλει μια κενή πλύση με ξύδι και μαγειρική σόδα στους 90 για απολύμανση! Οπότε αύριο θα έχω σιδερώματα! Θα δουλέψει καλά το κλιματιστικούλι χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγώ μπερδεύομαι με τους μήνες οπότε κοιτάω μόνο την εβδομάδα που είμαι! Σήμερα ακριβώς 32! 😀

Σήμερα θα πλύνω τα πράγματα της βαλίτσας μαιευτηρίου!!  Το πήρα απόφαση!! Χαχα

Καθάρισα το πλυντήριο και τώρα έχω βάλει μια κενή πλύση με ξύδι και μαγειρική σόδα στους 90 για απολύμανση! Οπότε αύριο θα έχω σιδερώματα! Θα δουλέψει καλά το κλιματιστικούλι χεχε

Ωχ κουράγιο με το σίδερο! Δεν έχω χειρότερο..κλιματιστικούλι επιβάλλεται 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω γύρισα από ενδοκρινολόγο διατροφη μου έδωσε μου είπε μέχρι να γεννήσω να παρω αλλά 2 κιλά (😂)

Μετρήσεις δεν μου είπε να κάνω

Για ινσουλίνη δεν έκανε κουβέντα

σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει 

Μακάρι να μη σε ζορισει η διατροφή αυτή τη φορά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγώ μπερδεύομαι με τους μήνες οπότε κοιτάω μόνο την εβδομάδα που είμαι! Σήμερα ακριβώς 32! 😀

Σήμερα θα πλύνω τα πράγματα της βαλίτσας μαιευτηρίου!!  Το πήρα απόφαση!! Χαχα

Καθάρισα το πλυντήριο και τώρα έχω βάλει μια κενή πλύση με ξύδι και μαγειρική σόδα στους 90 για απολύμανση! Οπότε αύριο θα έχω σιδερώματα! Θα δουλέψει καλά το κλιματιστικούλι χεχε

Άντε καλή αρχή με πλυσιματα να ετοιμάσεις και την βαλίτσα μαιευτηρίου 

εγω εχτές κοιτούσα να δω τι θα χρειαστεί να παραγγείλω σιγά σιγά μέχρι να τα φέρουν κιολας 

εγω τώρα θέλω να παρω απορρυπαντικά να αρχίσω να πλένω γιατί μου τελείωσε το βρεφικό και να αρχίσω σιγά σιγά 

το πρόβλημα μου είναι που θα τα βάλω τώρα αυτά τα ρούχα 🤔 δεν έχω χώρο στα συρτάρια 😕

Το κλιματιστικό επιβάλλεται δεν το συζητώ 

εγω μάλλον θα τα δώσω στην πεθερά μου να τα σιδερωσει  που της αρέσει κιολας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Μακάρι να μη σε ζορισει η διατροφή αυτή τη φορά 🥰

Μακάρι τι να πω.. αν και μου είπε αυτήν να κάνω υπομονή και ότι δεν έμεινε πολύ 1,5 μήνας είναι όλο και όλο να το τηρήσω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε καλή αρχή με πλυσιματα να ετοιμάσεις και την βαλίτσα μαιευτηρίου 

εγω εχτές κοιτούσα να δω τι θα χρειαστεί να παραγγείλω σιγά σιγά μέχρι να τα φέρουν κιολας 

εγω τώρα θέλω να παρω απορρυπαντικά να αρχίσω να πλένω γιατί μου τελείωσε το βρεφικό και να αρχίσω σιγά σιγά 

το πρόβλημα μου είναι που θα τα βάλω τώρα αυτά τα ρούχα 🤔 δεν έχω χώρο στα συρτάρια 😕

Το κλιματιστικό επιβάλλεται δεν το συζητώ 

εγω μάλλον θα τα δώσω στην πεθερά μου να τα σιδερωσει  που της αρέσει κιολας 😂

Αυτό είναι πρόβλημα κι εγώ δεν έχω φτιάξει ακόμη τη συρταριέρα! Θα αδειάσω ένα μεγάλο ντουλάπι στην ντουλάπα μου, που θα παραχώσω κάτω απτον καναπέ και θα τα βάλω όλα εκεί τώρα προς το παρόν! Αχ υπομονή με τη διατροφή, όντως λίγο έμεινε, θα τα καταφέρουμε!! Κι εγώ δεν τρώω πολύ! Ανυπομονώ να γεννήσω να τρώω του σκασμού μετά! Μου φαίνεται τότε θα παχύνω εγώ! Τώρα δεν παίρνω γραμμάριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια εγω γύρισα από ενδοκρινολόγο διατροφη μου έδωσε μου είπε μέχρι να γεννήσω να παρω αλλά 2 κιλά (😂)

Μετρήσεις δεν μου είπε να κάνω

Για ινσουλίνη δεν έκανε κουβέντα

σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει 

Μακάρι να βγάλεις καλύτερη συνεννόηση με αυτήν!

Καλα δύο κιλά μόνο; Τόσο σχεδόν θα είναι μόνο η αύξηση στο βάρος του μωρού..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αυτό είναι πρόβλημα κι εγώ δεν έχω φτιάξει ακόμη τη συρταριέρα! Θα αδειάσω ένα μεγάλο ντουλάπι στην ντουλάπα μου, που θα παραχώσω κάτω απτον καναπέ και θα τα βάλω όλα εκεί τώρα προς το παρόν! Αχ υπομονή με τη διατροφή, όντως λίγο έμεινε, θα τα καταφέρουμε!! Κι εγώ δεν τρώω πολύ! Ανυπομονώ να γεννήσω να τρώω του σκασμού μετά! Μου φαίνεται τότε θα παχύνω εγώ! Τώρα δεν παίρνω γραμμάριο!

Αχ κάτι πρέπει να κάνω έχω μεγάλο θέμα με τους αποθηκευτικούς χώρους ειδικά στα ρούχα 😕

καλά εγω δεν προσεχα και πολύ όλο αυτό το διάστημα είναι η αλήθεια λίγο μόνο την ζάχαρη κατά τα αλλά τα υπόλοιπα τα έτρωγα κανονικά άλλωστε φάνηκε και στην εξέταση μου 

Θα πάω σούπερ να ψωνίσω μερικά πράγματα να αρχίσω από αύριο να δούμε πως θα πάει και αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christi.D. είπε:

Μακάρι να βγάλεις καλύτερη συνεννόηση με αυτήν!

Καλα δύο κιλά μόνο; Τόσο σχεδόν θα είναι μόνο η αύξηση στο βάρος του μωρού..!

Αυτό θέλει μόνο την αύξηση του βάρους του μωρού 

εγω με λίγα λόγια να μην παρω αλλά 🤷‍♀️ και υποτίθεται αν κάνω την διατροφη αυτήν θα βοηθήσει να μην παρω 

εγω πάλι δεν τον πιστεύω αυτό αλλά τέλος πάντων ας ξεκινήσω αύριο με το καλό και βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πλησιάζει δεν λες τίποτα ειδικά εσυ σε κανα δυο βδομαδες θα μπεις και στο μήνα σου 😊

Αχ ναι ασε έχουν πάρει φωτιά οι προετοιμασίες! Τώρα μένει να προετοιμαστώ εγώ ψυχολογικά …είναι πρώτο και φοβάμαι πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μακάρι τι να πω.. αν και μου είπε αυτήν να κάνω υπομονή και ότι δεν έμεινε πολύ 1,5 μήνας είναι όλο και όλο να το τηρήσω 🤷‍♀️

Κοριτσι μου συμπασχω κι εγω κανω διατροφη διαβητικου εδω κι ενα μηνα απο ενδοκρινολογο και τα ζυγιζω ολα κυριως τον υδατανθρακα...μια χαρα θα τα πας, μετα απο λιγο το συνηθιζεις.. Ειναι αυστηρη η δικια σου διατροφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gioher είπε:

Κοριτσι μου συμπασχω κι εγω κανω διατροφη διαβητικου εδω κι ενα μηνα απο ενδοκρινολογο και τα ζυγιζω ολα κυριως τον υδατανθρακα...μια χαρα θα τα πας, μετα απο λιγο το συνηθιζεις.. Ειναι αυστηρη η δικια σου διατροφη?

Αυστηρή μου φαίνεται αλλά θα το δω και στην πράξη γιατί αύριο θα την ξεκινήσω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fighter είπε:

Αχ ναι ασε έχουν πάρει φωτιά οι προετοιμασίες! Τώρα μένει να προετοιμαστώ εγώ ψυχολογικά …είναι πρώτο και φοβάμαι πολύ!

Ψυχολογικά τώρα δεν ξέρω αν θα είσαι έτοιμη και ποτε εγω που είναι και δεύτερο και ακόμα δεν έχω προετοιμαστεί πως θα είναι η ζωή μας με δυο παιδεία στο σπίτι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αυτό θέλει μόνο την αύξηση του βάρους του μωρού 

εγω με λίγα λόγια να μην παρω αλλά 🤷‍♀️ και υποτίθεται αν κάνω την διατροφη αυτήν θα βοηθήσει να μην παρω 

εγω πάλι δεν τον πιστεύω αυτό αλλά τέλος πάντων ας ξεκινήσω αύριο με το καλό και βλέπουμε 

Δεν ξέρω κι εγώ αν γίνεται από την άποψη ότι φαντάζομαι ότι θα αυξηθεί η κατακράτηση υγρών αυτούς τους δύο τελευταίους μήνες. 

(Για τον όγκο αίματος δεν ξέρω αν θα αυξηθεί άλλο ή σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης έχει φτάσει τα μέγιστα)

Εσύ ακολουθείς τη διατροφή και το πόσα θα βάλεις θα φανεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόριτσια να σας ρωτήσω! Στα ταμπελάκια από τα βρεφικά λέει πλύσιμο στους 30 ή 40 βαθμούς. Εσείς σε τι θερμοκρασία τα πλένετε;;; Έβαλα τώρα ένα πλυντήριο στους 30 με αρκάδι σε σκόνη και δε βλέπω καθόλου σαπουνάδα, σα να μη λιώνει το σαπούνι! 😕🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Κόριτσια να σας ρωτήσω! Στα ταμπελάκια από τα βρεφικά λέει πλύσιμο στους 30 ή 40 βαθμούς. Εσείς σε τι θερμοκρασία τα πλένετε;;; Έβαλα τώρα ένα πλυντήριο στους 30 με αρκάδι σε σκόνη και δε βλέπω καθόλου σαπουνάδα, σα να μη λιώνει το σαπούνι! 😕🤔

Εγώ όλα τα πλένω στους 40 συνήθως αλλά χρησιμοποιώ πάντα υγρό απορρυπαντικό και μαλακτικό. Η σκόνη δε μου έλιωνε σχεδόν ποτέ όλη και μ' έπιαναν τα νεύρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...