Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοντά είμαστε... Εγώ έκλεισα 9/7 για Doppler στον γιατρό μου... Θα είναι και η τελευταία φορά που θα βρεθούμε μέχρι τη γέννα...😢. Εμένα που ήταν την προηγούμενη Παρσκευή 1232γρ μου είπαν ότι είναι πίσω 5 μ΄΄ερες, εσένα σου είπαν τίποτα;;; Κι εγώ +11 ήμουν μετά το Πάσχα... χιχι Τώρα είμαι +10!

Θα περιμένουμε τα νέα και απο την ενδοκρινολόγο. Όλα καλά θα πάνε. Ρώτησες και για το εμβόλιο του κοκκύτη;

Όχι δεν μου είπε κάτι για τα γρ του μωρού.. μου ειπε καλά είναι 

Doppler θα δω ποτε θα με βολέψει να πάω να κλεισω για ραντεβού 

ναι θα σας πω ενδοκρινολόγο θα παρω αύριο ή μεθαύριο να κλεισω ένα ραντεβού να δω ποτε θα μπορεί 

οχι δεν ρώτησα για το εμβόλιο του κοκκυτη και αυτός δεν μου είπε κάτι αλλά να σου πω την αλήθεια και να μου έλεγε να το κάνω δεν θα το έκανα 

ααα ρώτησα για την κυλη μου είπε λογικά θα φύγει μετά την γεννά αν όχι τότε θα πάω σε χειρουργό να το κάνω 

Και μου είπε θάλασσα μπάνιο οκ και περπατημα όσο μπορω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

Όχι δεν μου είπε κάτι για τα γρ του μωρού.. μου ειπε καλά είναι 

Doppler θα δω ποτε θα με βολέψει να πάω να κλεισω για ραντεβού 

ναι θα σας πω ενδοκρινολόγο θα παρω αύριο ή μεθαύριο να κλεισω ένα ραντεβού να δω ποτε θα μπορεί 

οχι δεν ρώτησα για το εμβόλιο του κοκκυτη και αυτός δεν μου είπε κάτι αλλά να σου πω την αλήθεια και να μου έλεγε να το κάνω δεν θα το έκανα 

ααα ρώτησα για την κυλη μου είπε λογικά θα φύγει μετά την γεννά αν όχι τότε θα πάω σε χειρουργό να το κάνω 

Και μου είπε θάλασσα μπάνιο οκ και περπατημα όσο μπορω 

Εγώ θα το κάνω γιατί φοβάμαι. Αλλά μου είπε την 34η εβδομάδα. Μέχρι τότε να περιορίσω τις επαφές και να φοράω μάσκα όσο πιο πολύ μπορώ. Για μπάνιο δεν ξανά ρωτήσα. Έχω πολλές δουλειές και δεν έχω χρόνο και κουράγιο να πάω... Ελπίζω να μη χρειαστεί χειρουργίο καλή μου. Θα το δεις πως θα εξελιχθεί αφού γεννήσεις με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ θα το κάνω γιατί φοβάμαι. Αλλά μου είπε την 34η εβδομάδα. Μέχρι τότε να περιορίσω τις επαφές και να φοράω μάσκα όσο πιο πολύ μπορώ. Για μπάνιο δεν ξανά ρωτήσα. Έχω πολλές δουλειές και δεν έχω χρόνο και κουράγιο να πάω... Ελπίζω να μη χρειαστεί χειρουργίο καλή μου. Θα το δεις πως θα εξελιχθεί αφού γεννήσεις με το καλό...

Αν φοβάσαι να το κανείς κορίτσι μου και αφού σου το είπε και η γιατρός 

Όχι εμενα δεν μου είπαν κάτι ούτε για μάσκα και τέτοια εγω φοράω μάσκα μόνο όταν πάω στο νοσοκομείο εκεί φοβαμαι γιατί έχει πολύ κόσμο 

Το θετικό είναι ότι δεν πονάω τώρα εύχομαι να φύγει μόνο του γιατί δεν αντέχω να ξανά κάνω και αλλο χειρουργείο 

εσυ τώρα είσαι Αθήνα ; Ή έφυγες ; 

έπρεπε να ρωτήσεις για θάλασσα ίσως εκεί Λευκάδα να μπορούσες να κανείς μπάνιο έχουμε ολόκληρο καλοκαίρι μπροστά μας 

εμενα μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο πολύ νερό καπέλο φουλ αντηλιακό και μόνο στα ρηχά να μπαίνω αλλά έτσι και αλλιως μονο ρηχά κάνω τώρα στην εγκυμοσύνη γιατί φοβαμαι 😅

μαγνήσιο δεν μου έδωσε εσυ παίρνεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 

εγω μόλις γύρισα από γιατρό πήγα είδε και τις εξετάσεις μου την καμπύλη πιο πολύ που ήταν πάνω… είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο μια επίσκεψη να με δει θα δούμε τι θα πει και εκείνη και αν χρειαστεί αργότερα ίσως μου δώσει ινσουλίνη θα το δούμε θα κλεισω ραντεβού να πάω σε μια και βλέπουμε πως προχωράμε..

Είμαι +11 κιλά με έβγαλε λίγο παρά πάνω η δικιά του η ζυγαριά από δίκη μου 

Doppler μου είπε να πάω να την κάνω από 25/6 έως 10/7 να την έχω κάνει 

Το μωρακι είναι καλά πήγε 1300γρ 

Σε ένα μήνα θα ξανά πάω να με δει μαζί με την Doppler και με τις εξετάσεις αίματος και να ενημερώσω τι είπε και η Ενδοκρινολογος.. αυτά τα νέα μας 😊

Μια χαρά τα νέα σας, μπράβο!! Μεγαλώνετε! Άρα τώρα το μωρό θα το δεις πάλι σε ένα μήνα ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω είχα γιατρό σήμερα...όλα καλά ευτυχώς ..1586 ο μπέμπης ...Δευτέρα τώρα το doppler και σ ένα μήνα πάλι ..είχα πάρει και το μικρό μαζί λόγω ζέστης δεν είχαν σχολείο...ευτυχώς καλά πήγε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μια χαρά τα νέα σας, μπράβο!! Μεγαλώνετε! Άρα τώρα το μωρό θα το δεις πάλι σε ένα μήνα ε; 

Εεε περίπου στις 3 βδομαδες μάλλον που θα κάνω την Doppler εκτός αν πάω νωρίτερα δεν ξέρω ακόμα θα δούμε γιατί έχω και θέμα με την μετακίνηση 

εσυ ποτε έχεις γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εγω είχα γιατρό σήμερα...όλα καλά ευτυχώς ..1586 ο μπέμπης ...Δευτέρα τώρα το doppler και σ ένα μήνα πάλι ..είχα πάρει και το μικρό μαζί λόγω ζέστης δεν είχαν σχολείο...ευτυχώς καλά πήγε 😂😂😂

Άντε μπράβο κορίτσι μου μια χαρά πάει το μωρακι σου 

Αφού κάθησε ο μικρός μια χαρά είστε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αν φοβάσαι να το κανείς κορίτσι μου και αφού σου το είπε και η γιατρός 

Όχι εμενα δεν μου είπαν κάτι ούτε για μάσκα και τέτοια εγω φοράω μάσκα μόνο όταν πάω στο νοσοκομείο εκεί φοβαμαι γιατί έχει πολύ κόσμο 

Το θετικό είναι ότι δεν πονάω τώρα εύχομαι να φύγει μόνο του γιατί δεν αντέχω να ξανά κάνω και αλλο χειρουργείο 

εσυ τώρα είσαι Αθήνα ; Ή έφυγες ; 

έπρεπε να ρωτήσεις για θάλασσα ίσως εκεί Λευκάδα να μπορούσες να κανείς μπάνιο έχουμε ολόκληρο καλοκαίρι μπροστά μας 

εμενα μου είπε να μην κάθομαι στον ήλιο πολύ νερό καπέλο φουλ αντηλιακό και μόνο στα ρηχά να μπαίνω αλλά έτσι και αλλιως μονο ρηχά κάνω τώρα στην εγκυμοσύνη γιατί φοβαμαι 😅

μαγνήσιο δεν μου έδωσε εσυ παίρνεις ; 

Λευκάδα είμαι απο το Σάββατο το απόγευμα, αλλά έχω τόσα πολλά να κάνω στο σπίτι, που δεν έχω ούτε το κουράγιο, ούτε το χρόνο να πάω για μπάνιο τώρα. Αν είχα αυτοκίνητο, θσ ρωτούσα αν μπορούσα να πάω για μια βουτιά. Αλλά και πάλι μόνη μου έχω αρχίσει να φοβάμαι... 

Να δεις που θα φύγει απο μόνη της μόλις γεννήσεις και δε θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα!!!

Ναι, έχω ξεκινήσει εδώ και 20 μέρες μαγνήσιο, γιατί με έπιαναν άσχημες κράμπες στα πόδια στον ύπνο μου. Εγώ το ζήτησα όμως, δε μου το έδωσε απο μόνος του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κι εγω είχα γιατρό σήμερα...όλα καλά ευτυχώς ..1586 ο μπέμπης ...Δευτέρα τώρα το doppler και σ ένα μήνα πάλι ..είχα πάρει και το μικρό μαζί λόγω ζέστης δεν είχαν σχολείο...ευτυχώς καλά πήγε 😂😂😂

Μια χάρα κορίτσι μου! Μπράβο σας...

@Elkαυτά τα κιλά βλέπω και λέω μωρέ λες να έχει δίκιο η γιατρός που ανησυχεί;;; Αλλά αφού δουλεύουν όλα σωστά... τι να κάνω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μια χάρα κορίτσι μου! Μπράβο σας...

@Elkαυτά τα κιλά βλέπω και λέω μωρέ λες να έχει δίκιο η γιατρός που ανησυχεί;;; Αλλά αφού δουλεύουν όλα σωστά... τι να κάνω;;;

Η μαμα1234 είναι πιο μπροστά η ΠΗΤ από εμάς κορίτσι μου αλλά και πάλι το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό δεν έχουν όλα τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης.. επισης τα αγοράκια παίρνουν συνηθως πιο πολυ βαρος από τα κορίτσια

επειδή και εγω είχα αγχωθεί στην πρώτη εγκυμοσύνη για τα κιλά της και στεναχωριόμουν και τελικά άδικα είχα αγχωθεί γιατί τα κιλάκια της ήταν μια χαρά στο τέλος.. μια χαρά θα είναι βλέπεις πάνω κάτω στα ίδια είμαστε από εδώ και πέρα θα αρχίσουν να παίρνουν πιο πολύ βαρος ! 😊

ααα είσαι Λευκάδα ; Ωραια τώρα όσο πλησιάζει ο καιρος θα έχουμε και πιο πολλες ετοιμασίες ααα καλά αν δεν έχεις αμάξι είναι δύσκολη η μετακίνηση στις παραλίες κάτι τέτοιο θυμάμαι πριν κάτι χρόνια που είχα έρθει για διακοπές Λευκάδα 

τον ειπα και εγω ότι έχω κραμπες στα πόδια αλλά μου είπε ξεκούραση και να βάζω τα πόδια μου ψηλά δεν μου είπε να παρω μαγνήσιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2024 at 9:39 ΜΜ, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση..

Τον παιδίατρο πρέπει να τον βρούμε εκ των προτέρων για να δούμε αν η φιλοσοφία του (πχ όσον αφορά το θηλασμό, τον ύπνο,την εισαγωγή τροφών) ταιριάζει με τη δική μας ή για να δούμε αν μπορεί να μας αναλάβει;;

Καθόλου χαζή ερώτηση..Νομίζω και για τα δύο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εεε περίπου στις 3 βδομαδες μάλλον που θα κάνω την Doppler εκτός αν πάω νωρίτερα δεν ξέρω ακόμα θα δούμε γιατί έχω και θέμα με την μετακίνηση 

εσυ ποτε έχεις γιατρό;

Εγώ έχω την Πέμπτη 20 του μήνα το βράδυ που θα κάνουμε το ντόπλερ! Ανυπομονώ, μου έλειψε να δω το μωράκι μου..Άραγε μετά την 35η πάμε κάθε εβδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς τα πάτε με τη ζέστη;; Εγώ ζοριζομαι πολύ,προσπαθώ να μη βγαίνω καθόλου με τον ήλιο..Ότι και να κάνω νιώθω κομμάτια..🥵 αλλά που θα πάει θα περάσει κ αυτό..Τη ρώτησα κ εγώ για τα μπάνια στη θαλασσα αλλά με τόσους περιορισμούς που μ εβαλε(να μην είναι κρύο το νερό,να μην έχει πολύ κόσμο,να μην έχει πολύ ήλιο )δε με βλέπω να πηγαίνω φέτος..😝Αλλά χαλάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς τα πάτε με τη ζέστη;; Εγώ ζοριζομαι πολύ,προσπαθώ να μη βγαίνω καθόλου με τον ήλιο..Ότι και να κάνω νιώθω κομμάτια..🥵 αλλά που θα πάει θα περάσει κ αυτό..Τη ρώτησα κ εγώ για τα μπάνια στη θαλασσα αλλά με τόσους περιορισμούς που μ εβαλε(να μην είναι κρύο το νερό,να μην έχει πολύ κόσμο,να μην έχει πολύ ήλιο )δε με βλέπω να πηγαίνω φέτος..😝Αλλά χαλάλι...

Καλησπέρααα😍

εγω δεν βγαίνω γενικά...ηθελα να ξεκινήσω και περπάτημα αλλα με τετοια ζέστη δεν κουνιέμαι απο το σπίτι!

εγω δεν εχω όρεξη καθόλου για μπάνιο... θέλω να πιάσω ενα βουνο και να μην κανα ιδρώσω ποτέ 😂

μπράβο κορίτσια που ειδατε τα μπεμπακια σας και είναι όλα καλά!

πλησιάζουμε προς το τελος σχεδόν...

εγω εχω την Τετάρτη ντοπλερ στη γιατρό και ανυπομονώ για να δω τον ταραξια μου 😍 μ έχει πεθάνει στις κλωτσιές...και ολη την ωρα κουνιέται σε σημείο που πολλες φορές πονάω...αλλα χαλαλι του💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Εγώ έχω την Πέμπτη 20 του μήνα το βράδυ που θα κάνουμε το ντόπλερ! Ανυπομονώ, μου έλειψε να δω το μωράκι μου..Άραγε μετά την 35η πάμε κάθε εβδομάδα; 

Εμένα ο ιδιώτης την 36 εβδ και μετά με έβλεπε 1 φορά την βδομαδα  τώρα αυτός στο δημόσιο δεν ξέρω τι θα πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς τα πάτε με τη ζέστη;; Εγώ ζοριζομαι πολύ,προσπαθώ να μη βγαίνω καθόλου με τον ήλιο..Ότι και να κάνω νιώθω κομμάτια..🥵 αλλά που θα πάει θα περάσει κ αυτό..Τη ρώτησα κ εγώ για τα μπάνια στη θαλασσα αλλά με τόσους περιορισμούς που μ εβαλε(να μην είναι κρύο το νερό,να μην έχει πολύ κόσμο,να μην έχει πολύ ήλιο )δε με βλέπω να πηγαίνω φέτος..😝Αλλά χαλάλι...

Αχ και εγω λέω πως θα βγει το καλοκαίρι με τόσο ζεστη καλά και εγω που θα μπω θάλασσα ίσα ίσα μουσκεύομαι και βγαίνω δεν κολυμπάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρααα😍

εγω δεν βγαίνω γενικά...ηθελα να ξεκινήσω και περπάτημα αλλα με τετοια ζέστη δεν κουνιέμαι απο το σπίτι!

εγω δεν εχω όρεξη καθόλου για μπάνιο... θέλω να πιάσω ενα βουνο και να μην κανα ιδρώσω ποτέ 😂

μπράβο κορίτσια που ειδατε τα μπεμπακια σας και είναι όλα καλά!

πλησιάζουμε προς το τελος σχεδόν...

εγω εχω την Τετάρτη ντοπλερ στη γιατρό και ανυπομονώ για να δω τον ταραξια μου 😍 μ έχει πεθάνει στις κλωτσιές...και ολη την ωρα κουνιέται σε σημείο που πολλες φορές πονάω...αλλα χαλαλι του💙

Ααα έφτασα το Doppler άντε ωραία κορίτσια είναι και η τελευταία μεγάλη εξέταση μετά μπαίνεις στην τελική ευθεία 🩵

και εγω περπάτημα γιόκ δεν την παλεύω ούτε καν να πάω απόγευμα να περπατήσω αν είχα και πιθανότητες για φυσιολογική γεννά θα το προσπαθούσα τώρα δεν μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία με τοση ζεστη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρααα😍

εγω δεν βγαίνω γενικά...ηθελα να ξεκινήσω και περπάτημα αλλα με τετοια ζέστη δεν κουνιέμαι απο το σπίτι!

εγω δεν εχω όρεξη καθόλου για μπάνιο... θέλω να πιάσω ενα βουνο και να μην κανα ιδρώσω ποτέ 😂

μπράβο κορίτσια που ειδατε τα μπεμπακια σας και είναι όλα καλά!

πλησιάζουμε προς το τελος σχεδόν...

εγω εχω την Τετάρτη ντοπλερ στη γιατρό και ανυπομονώ για να δω τον ταραξια μου 😍 μ έχει πεθάνει στις κλωτσιές...και ολη την ωρα κουνιέται σε σημείο που πολλες φορές πονάω...αλλα χαλαλι του💙

😀Εμένα με ενοχλεί λίγο όταν με κλωτσάει χαμηλά στην ουροδόχο κύστη..έχει τα ποδαράκια κάτω ο σκατούλης..και κάνει και κάτι απότομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

😀Εμένα με ενοχλεί λίγο όταν με κλωτσάει χαμηλά στην ουροδόχο κύστη..έχει τα ποδαράκια κάτω ο σκατούλης..και κάνει και κάτι απότομα..

Αχ είναι πολύ ενοχλητικό αυτό είναι η αλήθεια 

εμένα είναι με το κεφάλι κάτω αλλά λογικά ακόμα αλλάζουν θέση είναι νωρίς ακομα και κλωτσάει προς τα πάνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

Καλησπέρααα😍

εγω δεν βγαίνω γενικά...ηθελα να ξεκινήσω και περπάτημα αλλα με τετοια ζέστη δεν κουνιέμαι απο το σπίτι!

εγω δεν εχω όρεξη καθόλου για μπάνιο... θέλω να πιάσω ενα βουνο και να μην κανα ιδρώσω ποτέ 😂

μπράβο κορίτσια που ειδατε τα μπεμπακια σας και είναι όλα καλά!

πλησιάζουμε προς το τελος σχεδόν...

εγω εχω την Τετάρτη ντοπλερ στη γιατρό και ανυπομονώ για να δω τον ταραξια μου 😍 μ έχει πεθάνει στις κλωτσιές...και ολη την ωρα κουνιέται σε σημείο που πολλες φορές πονάω...αλλα χαλαλι του💙

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα έφτασα το Doppler άντε ωραία κορίτσια είναι και η τελευταία μεγάλη εξέταση μετά μπαίνεις στην τελική ευθεία 🩵

και εγω περπάτημα γιόκ δεν την παλεύω ούτε καν να πάω απόγευμα να περπατήσω αν είχα και πιθανότητες για φυσιολογική γεννά θα το προσπαθούσα τώρα δεν μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία με τοση ζεστη  

Εγώ δε σταμάτησα ποτέ το περπάτημα. Έστω μισή ωρίτσα την κάνω ακόμα. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το Doppler περιμένω για να ξεκινήσω να μετράω αντίστροφα. Αυτό που έκανα σαν έκτακτο δεν το μετράω!!! 

Κι εμένα κορίτσια απο κλωτσιές άλλο τίποτα! Αλλά είναι πιο πολύ με το κεφάλι κάτω παρά πάνω πια και μου κλωτσάει το στομάχι. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο... η κύστη ή το στομάχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nanouko κορίτσι μου 5,5 κιλά;!!

Αντε μπράβο!

Κι εμένα τα πόδια κάτω τα έχει τα πόδια και δεν είναι τόσο ωραία η αίσθηση αλλά αργότερα θα κλωτσαει στα πλευρά που θα αλλάξει θέση και θα είναι περίεργα! Δεν πειράζει αφού κουνιέται και ξέρουμε ότι είναι καλά!! Κι ας τρέχουμε στην τουαλέτα!

@Elk μου θα πας ενδοκρινολόγο και όλα καλά! Αφού γενικά το ελέγχεις με το μηχάνημα πιστεύω ολα είναι εντάξει!

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω στον γιατρό ! Είμαι πιο πίσω στις βδομάδες από τις περισσότερες! Θα μου πει φαντάζομαι και αν θα κάνουμε Doppler και πότε! Ελπίζω και ο πλακούντας να ανέβηκε για να μην αποκλειστεί το σενάριο φυσιολογικού τοκετού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ είναι πολύ ενοχλητικό αυτό είναι η αλήθεια 

εμένα είναι με το κεφάλι κάτω αλλά λογικά ακόμα αλλάζουν θέση είναι νωρίς ακομα και κλωτσάει προς τα πάνω 😂

Μακάρι να γυρίσει..έχει βολευτεί σε αυτή τη θέση μέρες τώρα 🤷🤷 φέρνει τούμπες αλλά έτσι καταλήγει συνήθως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

@nanouko κορίτσι μου 5,5 κιλά;!!

Αντε μπράβο!

Κι εμένα τα πόδια κάτω τα έχει τα πόδια και δεν είναι τόσο ωραία η αίσθηση αλλά αργότερα θα κλωτσαει στα πλευρά που θα αλλάξει θέση και θα είναι περίεργα! Δεν πειράζει αφού κουνιέται και ξέρουμε ότι είναι καλά!! Κι ας τρέχουμε στην τουαλέτα!

@Elk μου θα πας ενδοκρινολόγο και όλα καλά! Αφού γενικά το ελέγχεις με το μηχάνημα πιστεύω ολα είναι εντάξει!

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω στον γιατρό ! Είμαι πιο πίσω στις βδομάδες από τις περισσότερες! Θα μου πει φαντάζομαι και αν θα κάνουμε Doppler και πότε! Ελπίζω και ο πλακούντας να ανέβηκε για να μην αποκλειστεί το σενάριο φυσιολογικού τοκετού!

 

Ναι, έχει κολλήσει η ζυγαριά εκεί! 😀 Νομίζω έχω αδυνατίσει στο υπόλοιπο σώμα, η κοιλιά μου είναι μυτερή προς τα μπροστά μόνο, από το πλάι μόνο καταλαβαίνεις ότι είμαι σχεδόν 8 μηνών πια! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

 

Εγώ δε σταμάτησα ποτέ το περπάτημα. Έστω μισή ωρίτσα την κάνω ακόμα. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το Doppler περιμένω για να ξεκινήσω να μετράω αντίστροφα. Αυτό που έκανα σαν έκτακτο δεν το μετράω!!! 

Κι εμένα κορίτσια απο κλωτσιές άλλο τίποτα! Αλλά είναι πιο πολύ με το κεφάλι κάτω παρά πάνω πια και μου κλωτσάει το στομάχι. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο... η κύστη ή το στομάχι;;;

Εγω το τρέξιμο που ριχνω στο σπίτι με το παιδί δεν έχω και το κουράγιο να πάω για περπάτημα να σου πω την αλήθεια  τώρα ίσως καμία μέρα αποφασίσω και πάω δεν ξέρω θα δω τις αντοχές μου 

Σήμερα βρήκα και την μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θα γεννήσω.. μου είπε λογικά ότι θα μου το πάρει στις 38 εβδ το μωρο.. λόγο καισαρικης δεν θα θέλει να ξεκινήσουν οι συσπάσεις και δεν πιστεύει να με αφήσει μέχρι την ΠΗΤ… 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω το τρέξιμο που ριχνω στο σπίτι με το παιδί δεν έχω και το κουράγιο να πάω για περπάτημα να σου πω την αλήθεια  τώρα ίσως καμία μέρα αποφασίσω και πάω δεν ξέρω θα δω τις αντοχές μου 

Σήμερα βρήκα και την μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θα γεννήσω.. μου είπε λογικά ότι θα μου το πάρει στις 38 εβδ το μωρο.. λόγο καισαρικης δεν θα θέλει να ξεκινήσουν οι συσπάσεις και δεν πιστεύει να με αφήσει μέχρι την ΠΗΤ… 🤷‍♀️

Δεν έχεις μιλήσει με το γιατρό γι' αυτό; 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...