Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Έτσι κι εγώ όταν άρχισα να νιώθω τον μπέμπη δεν είχα καμία όρεξη..Στο β τρίμηνο που είχα κάνει κάτι η αίσθηση δεν ήταν καθόλου ίδια όπως πριν και είχα τρομάξει, είχε πετρώσει η κοιλιά μου τόσο πολύ και μάλιστα ένιωσα κι έναν διάχυτο πόνο.. τώρα πάλι με έπιασε η όρεξη αλλά πέρα από την πλάκα θα δούμε..αν τρίψω λίγο την κοιλιά μου πετρώνει..μάλλον είναι πολύ ευαίσθητη..πόσο μάλλον αν γίνει και το άλλο..

Μάλλον θέλει την αποκλειστικότητα ο γιός σου!!! χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Θα ανέβει πιστεύω! Κι εμένα ήταν επιχείλιος και σιγά σιγά ανέβηκε!! 

Κι εγώ ελπίζω γιατί από την αυχενική χαμηλό τον χαρακτηρίζουν!

Πιο πολύ μπας και μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Καλημέρα! Μάλλον δεν έχεις φτάσει τα είκοσι μηνύματα, για αυτό δε φαίνονται αμέσως! Α! Εσύ περιμένεις τα διδιμάκια! Με το καλό!! 😊😊 Το λίκνο είναι ιδανικό για αρχή! Το ριξάλ όχι από την αρχή μου είχαν πει, σίγουρα μετά τον μήνα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς πότε, θα πει και καμιά ήδη μανούλα εδώ..

Ευχαριστω πολυ με το καλο και σε εσενα!!!🥰🥰 ναι κι εγω νομιζω για το ριλαξ καπου μετα το 40ημερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2024 at 12:18 ΜΜ, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου πρέπει να φτάσεις τα 20 περίπου μηνύματα για να βγεις απο δοκιμαστικό μέλος και να εμφανίζονται αμέσως. Νομίζω υπάρχουν ρηλάξ που είναι και για νεογγένητα.

Ααα οκ !θα ποσταρω να τα φτασω γρηγορα 😊thank you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Που χαθήκατε σημερα; 😊

Καλησπέρα κορίτσια μου... Εγώ είμαι λίγο χάλια απο προχθές... Έχω τρομερή ΓΟΠ και βασανίζομαι! Έχω καούρα ότι μα ότι και να φάω και ρεύομαι συνέχεια! Δεν πειράζει... Λίγο έμεινε! Υπομονή για το κοριτσάκι μου!!! 😍

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Εγώ είμαι λίγο χάλια απο προχθές... Έχω τρομερή ΓΟΠ και βασανίζομαι! Έχω καούρα ότι μα ότι και να φάω και ρεύομαι συνέχεια! Δεν πειράζει... Λίγο έμεινε! Υπομονή για το κοριτσάκι μου!!! 😍

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Μήπως δοκίμασες γάλα? Εμένα με βοηθούσε πολύ όταν ήμουν έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... Εγώ είμαι λίγο χάλια απο προχθές... Έχω τρομερή ΓΟΠ και βασανίζομαι! Έχω καούρα ότι μα ότι και να φάω και ρεύομαι συνέχεια! Δεν πειράζει... Λίγο έμεινε! Υπομονή για το κοριτσάκι μου!!! 😍

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;;;

Αληθεια; Υπομονη κορίτσι μου! Λιγο μας έμεινε κ θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα τις βδομαδες! 😊

 

εγω πηγα σημερα στην γιατρο, ολα καλα! Μου ειπε γύρω στην 32η βδομαδα να ψάχνω για παιδίατρο για να έρθουμε σε μια επαφή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Μήπως δοκίμασες γάλα? Εμένα με βοηθούσε πολύ όταν ήμουν έγκυος.

Πίνω 1 ποτήρι γάλα με χαμηλά λιπαρά τουλάχιστον 2 ώρες πριν ξαπλώσω αλλά και πάλι κοιμάμαι όρθια. Φαντάσου ότι έκανα εισρόφηση μες στον ύπνο και ξύπνησα με πόνο και βήχα τόσο έντονο που έκανα εμετό κι έβγαλα αίμα. Αλλά οκ. Θα περάσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Αληθεια; Υπομονη κορίτσι μου! Λιγο μας έμεινε κ θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα τις βδομαδες! 😊

 

εγω πηγα σημερα στην γιατρο, ολα καλα! Μου ειπε γύρω στην 32η βδομαδα να ψάχνω για παιδίατρο για να έρθουμε σε μια επαφή. 

Εγώ δεν ξέρω ακόμα γιατί άλλος παιδίατρος θα τη δει στην Αθήνα και άλλος θα την παρακολουθεί μετά εδώ στη Λευκάδα. Θα δούμε τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν ξέρω ακόμα γιατί άλλος παιδίατρος θα τη δει στην Αθήνα και άλλος θα την παρακολουθεί μετά εδώ στη Λευκάδα. Θα δούμε τώρα. 

Ε ναι εχουμε καιρο ακομα για παιδίατρο. Κάτσε να κάνουμε τα άλλα πρωτα: πλύσιμο, σιδέρωμα, βαλίτσα κλπ. Χαχά😀

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ δεν ξέρω ακόμα γιατί άλλος παιδίατρος θα τη δει στην Αθήνα και άλλος θα την παρακολουθεί μετά εδώ στη Λευκάδα. Θα δούμε τώρα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ε ναι εχουμε καιρο ακομα για παιδίατρο. Κάτσε να κάνουμε τα άλλα πρωτα: πλύσιμο, σιδέρωμα, βαλίτσα κλπ. Χαχά😀

 

 

Εμένα η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη. Μόνο σουτιέν θηλασμού μου έχει μείνει να πάρω κι αυτό στο τέλος γιατί μου είπαν ότι όταν πλησιάζεις μπορείς να δεις πόσα νούμερα έχεις ανέβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κορίτσια ; Εμείς εδώ πολύ ζεστη βγήκαμε και σε μια εκδήλωση σήμερα που είχαν για παιδεία πήγα την μικρή το ευχαριστήθηκε πολύ ευτυχώς ήρθε και η πεθερά μου μετά από καμία ώρα γιατί είχα γίνει μούσκεμα να τρέχω από πίσω της 😂

εγω έκανα κάτι λίγα ψώνια νυχτικα και σουτιέν θηλασμού πήρα ένα ακόμα να έχω σιγά σιγά θα ετοιμάσω την τζαντα μου και εγω να φτιάξω και του παιδιού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Πίνω 1 ποτήρι γάλα με χαμηλά λιπαρά τουλάχιστον 2 ώρες πριν ξαπλώσω αλλά και πάλι κοιμάμαι όρθια. Φαντάσου ότι έκανα εισρόφηση μες στον ύπνο και ξύπνησα με πόνο και βήχα τόσο έντονο που έκανα εμετό κι έβγαλα αίμα. Αλλά οκ. Θα περάσει!!! 

Κορίτσι μου εσύ ταλαιπωρείσαι πολύ.. δεν έχω κάποια ιδιαίτερη συμβουλή γιατί κι εμένα όταν με έπιανε δεν με ανακουφιζαν και πολλά.. ίσως λίγο η σόδα και το περπάτημα (τώρα με τέτοιο καιρό δεν είναι για περπάτημα βέβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Αληθεια; Υπομονη κορίτσι μου! Λιγο μας έμεινε κ θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα τις βδομαδες! 😊

 

εγω πηγα σημερα στην γιατρο, ολα καλα! Μου ειπε γύρω στην 32η βδομαδα να ψάχνω για παιδίατρο για να έρθουμε σε μια επαφή. 

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση..

Τον παιδίατρο πρέπει να τον βρούμε εκ των προτέρων για να δούμε αν η φιλοσοφία του (πχ όσον αφορά το θηλασμό, τον ύπνο,την εισαγωγή τροφών) ταιριάζει με τη δική μας ή για να δούμε αν μπορεί να μας αναλάβει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσι μου εσύ ταλαιπωρείσαι πολύ.. δεν έχω κάποια ιδιαίτερη συμβουλή γιατί κι εμένα όταν με έπιανε δεν με ανακουφιζαν και πολλά.. ίσως λίγο η σόδα και το περπάτημα (τώρα με τέτοιο καιρό δεν είναι για περπάτημα βέβαια)

Κι όμως περπατάω κάθε μέρα τουλάχιστον μισή ώρα αλλά δεν μπορώ να βγω μετά το φαγητό το βράδυ. Ίσως στην Αθήνα που θα έχω παρέα να το κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση..

Τον παιδίατρο πρέπει να τον βρούμε εκ των προτέρων για να δούμε αν η φιλοσοφία του (πχ όσον αφορά το θηλασμό, τον ύπνο,την εισαγωγή τροφών) ταιριάζει με τη δική μας ή για να δούμε αν μπορεί να μας αναλάβει;;

Εγώ έτσι είχα κάνει με παιδίατρο που μου σύστησε φίλη μου και για να είμαι ειλικρινής εμένα με βοήθησε γιατί ένιωθα πιο σίγουρη μετά γιατί όταν βγεις από το μαιευτήριο πρέπει να έρθει στο σπίτι σου να δει το μωρό και είναι δύσκολο εκείνες τις μέρες να ψάχνεις γιατρό μέσα στο χάος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κι όμως περπατάω κάθε μέρα τουλάχιστον μισή ώρα αλλά δεν μπορώ να βγω μετά το φαγητό το βράδυ. Ίσως στην Αθήνα που θα έχω παρέα να το κάνω. 

Ναι λογικό... Πότε πας Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εγώ να κάνω μια χαζή ερώτηση..

Τον παιδίατρο πρέπει να τον βρούμε εκ των προτέρων για να δούμε αν η φιλοσοφία του (πχ όσον αφορά το θηλασμό, τον ύπνο,την εισαγωγή τροφών) ταιριάζει με τη δική μας ή για να δούμε αν μπορεί να μας αναλάβει;;

Ναι βρίσκεις για να κανεις μια πρώτη γνωριμία κ όταν γεννήσεις να  δει το μωρό. Ετσι νομιζω Γιατι και για μένα αυτά είναι πρωτόγνωρα. Πάντως μ ειπε να κλεισω ενα ραντεβού γύρω στην 32η βδομαδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ έτσι είχα κάνει με παιδίατρο που μου σύστησε φίλη μου και για να είμαι ειλικρινής εμένα με βοήθησε γιατί ένιωθα πιο σίγουρη μετά γιατί όταν βγεις από το μαιευτήριο πρέπει να έρθει στο σπίτι σου να δει το μωρό και είναι δύσκολο εκείνες τις μέρες να ψάχνεις γιατρό μέσα στο χάος.

Πηγές δλδ να τη γνωρίσεις για να δεις ότι σου κάνει και σου αφήνει θετική εντύπωση ή έπρεπε κι αυτή να σου πει ότι μπορεί να σε αναλάβει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εμένα η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη. Μόνο σουτιέν θηλασμού μου έχει μείνει να πάρω κι αυτό στο τέλος γιατί μου είπαν ότι όταν πλησιάζεις μπορείς να δεις πόσα νούμερα έχεις ανέβει...

Εγω πήρα καποια πράγματα για μένα νυχτικα και τέτοια. Αλλα ακομα να αρχίσω πλύσιμο και σιδέρωμα. Ουτε για μένα ουτε για την Μπέμπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Εγω πήρα καποια πράγματα για μένα νυχτικα και τέτοια. Αλλα ακομα να αρχίσω πλύσιμο και σιδέρωμα. Ουτε για μένα ουτε για την Μπέμπα. 

Σιγά σιγά κορίτσι μου σε λίγες μέρες που δε θα μπορούμε να βγούμε απο το σπίτι εύκολα, θα γίνουν όλα. Εγώ απλά επειδή πρέπει να κατεβάσω πράγματα απο εδώ, τα έχω έτοιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ωραία κορίτσια ξεκινήσατε σιγά σιγά...κι εγώ αύριο θα πάω να ψωνίσω τίποτα να ξεκινήσω και τη βαλίτσα σιγά σιγά ...τελικά το άλλαξα τόσο doppler γιατί κάτι προέκυψε και θα πάω την άλλη Δευτέρα...αλλά την Τετάρτη έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου οπότε θα τον δω τον μπεμπακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...