Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Οκ αλλά γιατί όμως;;;

Θεωρώ πως είναι θέμα υγιεινής εδώ το πρώτο διάστημα λένε ότι δεν πρέπει ένα νεογέννητο να ακουμπάει τα ρούχα μας χρησιμοποιούμαι πανες αγκαλιάς χρησιμοποιούμαι ειδικά απορρυπαντικά για τα μωρουδιακά 

εγω δεν θα έβαζα πετσέτα που εχω σκουπίσει το σώμα μου που την έχω πλύνει με σκληρό απορρυπαντικό να βάλω ένα μωρακι 

Δεν ξέρω μπορεί να είναι υπερβολικό αυτό τώρα τι γνωμη λέω η κάθε μανούλα ξέρει καλύτερα εγω δεν είμαι καμία ειδικός μια μανούλα είμαι που λέω πως βλέπω εγω τα πράγματα δεν σημαίνει ότι αυτό που λέω ντε και καλά είναι και σωστό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θεωρώ πως είναι θέμα υγιεινής εδώ το πρώτο διάστημα λένε ότι δεν πρέπει ένα νεογέννητο να ακουμπάει τα ρούχα μας χρησιμοποιούμαι πανες αγκαλιάς χρησιμοποιούμαι ειδικά απορρυπαντικά για τα μωρουδιακά 

εγω δεν θα έβαζα πετσέτα που εχω σκουπίσει το σώμα μου που την έχω πλύνει με σκληρό απορρυπαντικό να βάλω ένα μωρακι 

Δεν ξέρω μπορεί να είναι υπερβολικό αυτό τώρα τι γνωμη λέω η κάθε μανούλα ξέρει καλύτερα εγω δεν είμαι καμία ειδικός μια μανούλα είμαι που λέω πως βλέπω εγω τα πράγματα δεν σημαίνει ότι αυτό που λέω ντε και καλά είναι και σωστό 😊

Απλά πιστεύω πως αν τις πλύνεις με απορρυπαντικό για μωρά είναι μια χαρά. Όσο για τις πάνες αγκαλιάς δε νομίζω ότι είναι για να μην έρχονται σε επαφή με τα δικά μας ρούχα αλλά για να μην μας λερώσουν. Δική μου γνώμη λέω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Απλά πιστεύω πως αν τις πλύνεις με απορρυπαντικό για μωρά είναι μια χαρά. Όσο για τις πάνες αγκαλιάς δε νομίζω ότι είναι για να μην έρχονται σε επαφή με τα δικά μας ρούχα αλλά για να μην μας λερώσουν. Δική μου γνώμη λέω. 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

Κορίτσι μου την τελική απόφαση εσυ την έχεις σε όλα τα πράγματα θα κανείς ότι αγαπάς και θέλεις ..  😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; 

Κορίτσι μου την τελική απόφαση εσυ την έχεις σε όλα τα πράγματα θα κανείς ότι αγαπάς και θέλεις ..  😊 

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! 

Μια χαρά είμαι εγώ, εσείς;;;

Νομίζω πως αυτή η εβδομάδα είναι η καλύτερη μου! (ψχολογικά εννοώ) Εχθές με πήρε η δικηγόρος μου και μου είπε ότι αύριο θα έχουμε επιτέλους την απόφαση για την αποζημίωση απο το ατύχημα. Αν όλα πάνε καλά, σ' ένα μήνα θα έχω τα λεφτά!!! Πραγματικά νομίζω ότι μέχρι να έρθει η μπουμπού... θα έχουν μπει όλα στη θέση του και θα έχουν γίνει όλα όπως πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! 

Μια χαρά είμαι εγώ, εσείς;;;

Νομίζω πως αυτή η εβδομάδα είναι η καλύτερη μου! (ψχολογικά εννοώ) Εχθές με πήρε η δικηγόρος μου και μου είπε ότι αύριο θα έχουμε επιτέλους την απόφαση για την αποζημίωση απο το ατύχημα. Αν όλα πάνε καλά, σ' ένα μήνα θα έχω τα λεφτά!!! Πραγματικά νομίζω ότι μέχρι να έρθει η μπουμπού... θα έχουν μπει όλα στη θέση του και θα έχουν γίνει όλα όπως πρέπει!

Άντε ωραία μπράβο τώρα ειδικά που θα έρθει και η μπεμπουλα ειναι ότι πρέπει να έρθουν και αυτά τα λεφτά που περιμενεις 😊

εγω καλά είμαι περιμένω πως και πως να περάσουν αυτές οι 10 μερες να ελαφρύνει ο αντρας μου με την δουλειά του να έχει πιο πολύ ελεύθερο χρόνο να κάνουμε βολτες και να πάμε καμία θάλασσα 😊 γιατί έχουμε κλειστεί λίγο μέσα στο σπίτι με την μικρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία μπράβο τώρα ειδικά που θα έρθει και η μπεμπουλα ειναι ότι πρέπει να έρθουν και αυτά τα λεφτά που περιμενεις 😊

εγω καλά είμαι περιμένω πως και πως να περάσουν αυτές οι 10 μερες να ελαφρύνει ο αντρας μου με την δουλειά του να έχει πιο πολύ ελεύθερο χρόνο να κάνουμε βολτες και να πάμε καμία θάλασσα 😊 γιατί έχουμε κλειστεί λίγο μέσα στο σπίτι με την μικρή 

Γιατί μόνες σας δεν πάτε πουθενά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Γιατί μόνες σας δεν πάτε πουθενά;

Όχι μωρέ μενω έξω από το χωριό και χρειάζεται αμαξι για να μετακινηθούμε έχω δίπλωμα αλλά δεν οδηγάω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

Ελπίζω να βγούνε σήμερα... αλλιώς αύριο 🤷

τελικά δεν ήταν τόσο κακή η γλυκόζη...μια χαρά καταφερα και το ηπια ..σε 3 φορές...απλα μια πολύ μικρή αναγουλα την έχω... μόνο αυτό!

Καλά αποτελέσματα και στα αλλα κορίτσια εύχομαι 😍

Αντε  ξεμπερδεψαμε με αυτήν την εξεταση επιτέλους! 

Κ εγώ χωρίς δυσκολία το ήπια. Κ την προηγούμενη φορά δεν με ζόρισε καθόλου εμένα.

Εγώ τα αποτελέσματα θα τα πάρω την Πέμπτη το απόγευμα πάντως! 

Καλά μας αποτελέσματα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι επιτέλους! Εντομεταξυ εσεις ποσο συχνά νιώθετε να σας κλωτσάει; Εμενα κάποιες μερες δεν πολύ εμφανίζεται και αγχώνομαι..

Κ μένα το ίδιο! Είναι μέρες που μπορεί να την νιώσω μόνο 1 ή 2 φορές όλη μέρα. Κάποιες μέρες κ εγώ αγχώνομαι αλλά μετά κάποια στιγμή την καταλαβαίνω κ ηρεμώ.

Πιο πολύ όταν ξαπλώνω τη νιώθω. Όταν κάθομαι όχι τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Άντε πάει κι αυτό! 

Εμένα δεν μου είπε τπτ 

Εσύ σε ποια βδομάδα ήσουν όταν στο πρότεινε;

Κ μένα μου το είπε ο γιατρός μου. Το έχω πάρει κ την Πέμπτη που έχω ραντεβού θα το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου!!! 

Μια χαρά είμαι εγώ, εσείς;;;

Νομίζω πως αυτή η εβδομάδα είναι η καλύτερη μου! (ψχολογικά εννοώ) Εχθές με πήρε η δικηγόρος μου και μου είπε ότι αύριο θα έχουμε επιτέλους την απόφαση για την αποζημίωση απο το ατύχημα. Αν όλα πάνε καλά, σ' ένα μήνα θα έχω τα λεφτά!!! Πραγματικά νομίζω ότι μέχρι να έρθει η μπουμπού... θα έχουν μπει όλα στη θέση του και θα έχουν γίνει όλα όπως πρέπει!

Αντε τέλεια! Την κατάλληλη στιγμή θα έρθουν τα χρήματα! Τώρα που τα χρειάζεσαι τόσο πολύ!

Έτσι να πηγαίνουν όλα τα πράγματα εύχομαι από εδώ κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η katerinayia είπε:

Κ μένα το ίδιο! Είναι μέρες που μπορεί να την νιώσω μόνο 1 ή 2 φορές όλη μέρα. Κάποιες μέρες κ εγώ αγχώνομαι αλλά μετά κάποια στιγμή την καταλαβαίνω κ ηρεμώ.

Πιο πολύ όταν ξαπλώνω τη νιώθω. Όταν κάθομαι όχι τόσο.

Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinayia είπε:

Αντε τέλεια! Την κατάλληλη στιγμή θα έρθουν τα χρήματα! Τώρα που τα χρειάζεσαι τόσο πολύ!

Έτσι να πηγαίνουν όλα τα πράγματα εύχομαι από εδώ κ πέρα!

Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια κι εμένα τα 100ml γλυκόζης μου έγραψε ο γιατρός και 4 μετρήσεις... +γενικές αίματος και ούρων!!! Ρώτησα για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν το κάνει γενικά. Θα ρωτήσω και την καινούρια γιατρό να δω τι θα μου πει και θ' αποφασίσω. Αν και γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και διάβασα ότι το συγκεκριμένο είναι καλό να το κάνεις 28η με 30η εβδομάδα. Είδωμεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroo8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένετε!!! 😀

Καλημέρα και σ' εσένα. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Update εμβολίου κορίτσια 😁

Όλα καλά δεν μου εμφάνισε κανένα σύμπτωμα!!!Εγώ να σας πω την αλήθεια επειδή κάνω και αντιπηκτικές δεν πολυήθελα να το κάνω αλλά εντάξει αφού έπρεπε τι να κάνουμε!!!Και εμένα ο μικρούλης είναι πολύ πολύ δραστήριος ειδικά μόλις αντιληφθεί ότι ξαπλώνω 😂🧿..Σε αλλά νέα είμαστε πια στην 30η εβδομάδα,οι ορμόνες είναι σχεδόν οκ,σε κιλάκια έχουμε αρπάξει σχεδόν 6 και συνεχίζουμε δυναμικά 🥳🥳🫣🫣.. Αρχές του μήνα έχω Doppler και μέσα του μήνα ξανά ραντεβού με τον γιατρούλη μου 🩵🩵👣👣🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα και σ' εσένα. Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;

Δόξα το Θεό όλα καλά,ήσυχα!! Μου είπε η γιατρός θα με δει δύο φορές μέσα στον Ιούνιο κ 5 Ιουλίου θα κάνω το doppler..Αυτά τα νέα..Κατά τ αλλά δεν ξεκίνησα εγώ ακόμα αγορές κ έχω αγχωθει, αλλά περιμένουμε να γίνουν κάποιες εργασίες στο σπίτι κ μετά σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Update εμβολίου κορίτσια 😁

Όλα καλά δεν μου εμφάνισε κανένα σύμπτωμα!!!Εγώ να σας πω την αλήθεια επειδή κάνω και αντιπηκτικές δεν πολυήθελα να το κάνω αλλά εντάξει αφού έπρεπε τι να κάνουμε!!!Και εμένα ο μικρούλης είναι πολύ πολύ δραστήριος ειδικά μόλις αντιληφθεί ότι ξαπλώνω 😂🧿..Σε αλλά νέα είμαστε πια στην 30η εβδομάδα,οι ορμόνες είναι σχεδόν οκ,σε κιλάκια έχουμε αρπάξει σχεδόν 6 και συνεχίζουμε δυναμικά 🥳🥳🫣🫣.. Αρχές του μήνα έχω Doppler και μέσα του μήνα ξανά ραντεβού με τον γιατρούλη μου 🩵🩵👣👣🧿🧿

Είσαι κιόλας στην 30η;; Πω πω τι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroo8 είπε:

Είσαι κιόλας στην 30η;; Πω πω τι καλά!!!

Ναιιιι εσύ πόσο είσαι??

Εγώ είμαι αρκετά πιο νωρίς από εσάς 🩵👣,είμαι τις πρώτες ημέρες του Αυγούστου που εύχομαι δλδ να τις φτάσω κιόλας 🥰🥰🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Απλά πιστεύω πως αν τις πλύνεις με απορρυπαντικό για μωρά είναι μια χαρά. Όσο για τις πάνες αγκαλιάς δε νομίζω ότι είναι για να μην έρχονται σε επαφή με τα δικά μας ρούχα αλλά για να μην μας λερώσουν. Δική μου γνώμη λέω. 

Εγω έχω ακουσει ότι οι επισκέπτες αλλά κ εμείς, τουλάχιστον στην αρχή δεν πρέπει να ακουμπάμε τα μωρά πάνω στα ρούχα που φοράμε έξω..κ χρησιμοποιούμε αυτές τις πάνες αγκαλιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Ναιιιι εσύ πόσο είσαι??

Εγώ είμαι αρκετά πιο νωρίς από εσάς 🩵👣,είμαι τις πρώτες ημέρες του Αυγούστου που εύχομαι δλδ να τις φτάσω κιόλας 🥰🥰🧿🧿

Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Update εμβολίου κορίτσια 😁

Όλα καλά δεν μου εμφάνισε κανένα σύμπτωμα!!!Εγώ να σας πω την αλήθεια επειδή κάνω και αντιπηκτικές δεν πολυήθελα να το κάνω αλλά εντάξει αφού έπρεπε τι να κάνουμε!!!Και εμένα ο μικρούλης είναι πολύ πολύ δραστήριος ειδικά μόλις αντιληφθεί ότι ξαπλώνω 😂🧿..Σε αλλά νέα είμαστε πια στην 30η εβδομάδα,οι ορμόνες είναι σχεδόν οκ,σε κιλάκια έχουμε αρπάξει σχεδόν 6 και συνεχίζουμε δυναμικά 🥳🥳🫣🫣.. Αρχές του μήνα έχω Doppler και μέσα του μήνα ξανά ραντεβού με τον γιατρούλη μου 🩵🩵👣👣🧿🧿

6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Δόξα το Θεό όλα καλά,ήσυχα!! Μου είπε η γιατρός θα με δει δύο φορές μέσα στον Ιούνιο κ 5 Ιουλίου θα κάνω το doppler..Αυτά τα νέα..Κατά τ αλλά δεν ξεκίνησα εγώ ακόμα αγορές κ έχω αγχωθει, αλλά περιμένουμε να γίνουν κάποιες εργασίες στο σπίτι κ μετά σιγά σιγά..

Να μην αγχώνεσαι για τίποτα γενικά. Κι εγώ εκτός απο πράγματα που μο έχουν φέρει δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα για την μπουμπού μου! Νομίζω ότι θα τα κάνω όταν κατέβω Αθήνα στα τέλη του Ιουνίου τα περισσότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Εγω έχω ακουσει ότι οι επισκέπτες αλλά κ εμείς, τουλάχιστον στην αρχή δεν πρέπει να ακουμπάμε τα μωρά πάνω στα ρούχα που φοράμε έξω..κ χρησιμοποιούμε αυτές τις πάνες αγκαλιας 

Δεν είμαι υπέρ της υπερπροστασίας γενικά. Αλλά οκ. Η κάθε μία όπως πιστεύει κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...