Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Θα μπεις απο Κυριακή μέσα ή θα πας κατ' ευθείαν Δευτέρα πρωί;

Ναι, ευτυχώς γύρισαν και οι δικοί μου σήμερα απο τις διακοπές...  Έχω δυσφορία γενική και δυσκολεύομαι να καθίσω... Έχω συσπάσεις αλλά ακόμα χωρίς πόνο. Η μέση μου άρχισε να πονάει σήμερα και στην κοιλιά χαμηλά πάνε κι έρχονται. 

Κυριακή απόγευμα 7 η ώρα θα κάνω εισαγωγή Δευτέρα πρωί μπαίνω για καισαρική 

εγω σήμερα έχω πολύ πόνο ανάμεσα στα πόδια χάλια 

Φαίνεται πως έχεις σημάδια ακρετα αλλά και εγω δεν έχω εμπειρία είσαι σε καλό δρόμο 🙂

ααα σήμερα που πήγα μου λέει ο άλλος ειδικευμένος 2860 το μωρο ενώ ο άλλος προχτές το έβγαλε 3100 πραγματικά με έχουν κατά μπερδέψει 😂

Είμαι περίεργη  να δω ποιος από όλους τελικά θα πέσει μέσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κυριακή απόγευμα 7 η ώρα θα κάνω εισαγωγή Δευτέρα πρωί μπαίνω για καισαρική 

εγω σήμερα έχω πολύ πόνο ανάμεσα στα πόδια χάλια 

Φαίνεται πως έχεις σημάδια ακρετα αλλά και εγω δεν έχω εμπειρία είσαι σε καλό δρόμο 🙂

ααα σήμερα που πήγα μου λέει ο άλλος ειδικευμένος 2860 το μωρο ενώ ο άλλος προχτές το έβγαλε 3100 πραγματικά με έχουν κατά μπερδέψει 😂

Είμαι περίεργη  να δω ποιος από όλους τελικά θα πέσει μέσα 😂

Πως δεν έχεις εμπειρία καλέ;;; Αφού στην 1η σου κόρη πήγαινες για φυσιολογικά. Έτσι μου είπε και η γιατρός! Οτι ετοιμάζεται η μπουμπού μου! 

Κοντά είναι και οι 2 τιμές και είναι μια χαρά και οι 2. Εγώ τι να πω που θα βγάλω μινιατούρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine Pilates είπε:

Καλησπέρα και από μας.

Γεννήσαμε. Αγόραρος με τα όλα του. 

38 & 3 σήμερα

3.490κιλά και 51εκ.

Και θηλάζουμε φουλ

Αντε και στα επόμενα μπεμπιτσόνια.

🩷🩵

να σου ζήσει ο μπέμπης!

γερος και καλότυχος!

καλη ανάρρωση και σε σενα! 

πως εισαι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πότε γυρνάει κορίτσι μου απο την άδεια; Ούτε εγώ έχω ιδέα. Μόνο απο αυτά που διαβάζω και μας έχουν πει στα σεμινάρια μπορώ να καταλάβω πως έρχεται η ώρα.

στις 19 που μ εχει ραντεβού θα εχει τα επόμενα ραντεβού ξανά!

αλλα θα είναι σε απόσταση απο την κλινικη μισή ώρα για οτιδήποτε γίνει! εγω είμαι σχεδόν μια ωρα μακριά... οπότε οτι και να γίνει θα ειναι πιο νωρίς απο εμένα εκεί!

μ ειπε να πάρω μαγνήσιο για τις συσπάσεις!

αν και δεν έχω πολλές...να έχω μεσα στη μέρα 3-4...οταν θα με δει θα ειμαι 38+6 πιστεύω καπου εκει να γεννήσω και εγω γιατι δεν την παλεύω άλλο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbiee είπε:

στις 19 που μ εχει ραντεβού θα εχει τα επόμενα ραντεβού ξανά!

αλλα θα είναι σε απόσταση απο την κλινικη μισή ώρα για οτιδήποτε γίνει! εγω είμαι σχεδόν μια ωρα μακριά... οπότε οτι και να γίνει θα ειναι πιο νωρίς απο εμένα εκεί!

μ ειπε να πάρω μαγνήσιο για τις συσπάσεις!

αν και δεν έχω πολλές...να έχω μεσα στη μέρα 3-4...οταν θα με δει θα ειμαι 38+6 πιστεύω καπου εκει να γεννήσω και εγω γιατι δεν την παλεύω άλλο 😂

Συγγνώμη... Όλοι οι γυναικολόγοι λένε να κόβουμε το μαγνήσιο όταν μπαίνουμε στο μήνα μας κι εκείνος στο ξεκινάει τώρα;;; Εύχομαι να μην τον χρειαστε΄ς νωρίτερα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κοριτσια εγώ σε γενικές γραμμές νιώθω ότι έχω ακόμα μέρες μπροστά μου..Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο από συσπάσεις,πονακια κλπ..Δεν ξέρω τι έχω πάθει βάζω τα κλάματα με το παραμικρό,άλλο κ τούτο..Ορμόνες;;Τώρα με πήρε η γιατρός κ μου είπε να πάω Κυριακή απόγευμα,γιατί τη Δευτέρα θα λείπει σε τοκετούς κ δεν ξέρει πότε θα τελειώσει..Τι να πω εντύπωση μου έκανε που βιάζεται να με δει..μα Κυριακή;;

Νομίζω στην ίδια φάση είμαστε!! Πριν λίγες μέρες μπήκα βέβαια στον μήνα μου αλλά γενικά πολλές ορμόνες κα ευαισθησία και κανένα σημάδι ότι πλησιάζει η ώρα!!

Ποσών βδομαδων είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine Pilates είπε:

Καλησπέρα και από μας.

Γεννήσαμε. Αγόραρος με τα όλα του. 

38 & 3 σήμερα

3.490κιλά και 51εκ.

Και θηλάζουμε φουλ

Αντε και στα επόμενα μπεμπιτσόνια.

🩷🩵

Να σου ζήσει ο μπεμπακος σου!!

Γερός και ευτυχισμένος!!! 

Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε και στο σπίτι!  Μπράβο του που ξεκίνησε δυναμικά τον θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κυριακή απόγευμα 7 η ώρα θα κάνω εισαγωγή Δευτέρα πρωί μπαίνω για καισαρική 

εγω σήμερα έχω πολύ πόνο ανάμεσα στα πόδια χάλια 

Φαίνεται πως έχεις σημάδια ακρετα αλλά και εγω δεν έχω εμπειρία είσαι σε καλό δρόμο 🙂

ααα σήμερα που πήγα μου λέει ο άλλος ειδικευμένος 2860 το μωρο ενώ ο άλλος προχτές το έβγαλε 3100 πραγματικά με έχουν κατά μπερδέψει 😂

Είμαι περίεργη  να δω ποιος από όλους τελικά θα πέσει μέσα 😂

Τελική ευθεία και εσύ!!μα τι πράγμα αυτό με το βάρος  ! Για να δούμε!!!

Γερή να έρθει τη Δευτέρα στην αγκαλιά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πως δεν έχεις εμπειρία καλέ;;; Αφού στην 1η σου κόρη πήγαινες για φυσιολογικά. Έτσι μου είπε και η γιατρός! Οτι ετοιμάζεται η μπουμπού μου! 

Κοντά είναι και οι 2 τιμές και είναι μια χαρά και οι 2. Εγώ τι να πω που θα βγάλω μινιατούρα;

Εγω πήγαινα για φυσιολογικά αλλά δεν είχα απόλυτος τίποτα ούτε συσπάσεις ούτε πονακια  δεν είχα δείγματα γεννάς για αυτό λέω δεν έχω εμπειρία.. τώρα έχω καποια συμπτώματα αλλά τώρα δεν τα θελουμε κιολας 😅

Εντάξει μου έδωσαν ένα εύρος από 2900-3200 

Εσενα ποσο υπολογίζουν περίπου 2500; Πέφτουν και αρκετά έξω στις μετρησεις τους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Τελική ευθεία και εσύ!!μα τι πράγμα αυτό με το βάρος  ! Για να δούμε!!!

Γερή να έρθει τη Δευτέρα στην αγκαλιά σου!!

Ναι λες και παίζουν στοίχημα ένα πράγμα 😂 δεν πειράζει μωρέ γερο να είναι πλέον δεν το σκέφτομαι καθόλου απλά γελάω που κάθε φορά που πάω μου το βγάζουν και αλλά γρ μπρος πίσω με πάνε από την Doppler και μετά σταμάτησα να αγχώνομαι για αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Νομίζω στην ίδια φάση είμαστε!! Πριν λίγες μέρες μπήκα βέβαια στον μήνα μου αλλά γενικά πολλές ορμόνες κα ευαισθησία και κανένα σημάδι ότι πλησιάζει η ώρα!!

Ποσών βδομαδων είσαι τώρα;

37+1 είμαι σήμερα..Κοντά είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Συγγνώμη... Όλοι οι γυναικολόγοι λένε να κόβουμε το μαγνήσιο όταν μπαίνουμε στο μήνα μας κι εκείνος στο ξεκινάει τώρα;;; Εύχομαι να μην τον χρειαστε΄ς νωρίτερα κορίτσι μου!

και εμενα αυτο μου φανηκε περίεργο...δεν ξέρω αλήθεια εχω μπερδευτεί! ίσως θα θελει να μου το παρει με καισαρική...αν δεν έχω συσπασεις και σημάδια γέννας 🤷 ολα μου μοιάζουν βουνό πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Πως δεν έχεις εμπειρία καλέ;;; Αφού στην 1η σου κόρη πήγαινες για φυσιολογικά. Έτσι μου είπε και η γιατρός! Οτι ετοιμάζεται η μπουμπού μου! 

Κοντά είναι και οι 2 τιμές και είναι μια χαρά και οι 2. Εγώ τι να πω που θα βγάλω μινιατούρα;

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μ κ μένα 2600 βγήκε η Μπέμπα μου Αλλα είναι μια κουκλίτσα με πολλα μαλλάκια! 🥹🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγω πήγαινα για φυσιολογικά αλλά δεν είχα απόλυτος τίποτα ούτε συσπάσεις ούτε πονακια  δεν είχα δείγματα γεννάς για αυτό λέω δεν έχω εμπειρία.. τώρα έχω καποια συμπτώματα αλλά τώρα δεν τα θελουμε κιολας 😅

Εντάξει μου έδωσαν ένα εύρος από 2900-3200 

Εσενα ποσο υπολογίζουν περίπου 2500; Πέφτουν και αρκετά έξω στις μετρησεις τους 

Ο γιατρός μου (ο ιδιώτης) είχε κάνει πρόβλεψη για 2500-2700... Νομίζω θα πέσει μέσα. 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μ κ μένα 2600 βγήκε η Μπέμπα μου Αλλα είναι μια κουκλίτσα με πολλα μαλλάκια! 🥹🥰

Δε με αγχώνει πια το βάρος της γιατί μου είπαν ότι παίζει ρόλο ότι και εγώ και ο μπαμπάς της γεννηθήκαμε μικρά μωρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Να σας ζήσει ο μπέμπης κορίτσι μου ωραίος Μπαμπάτσικος βγήκε 🩵

καλη ανάρρωση να έχεις κορίτσι μου καλούς θηλασμούς εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ο γιατρός μου (ο ιδιώτης) είχε κάνει πρόβλεψη για 2500-2700... Νομίζω θα πέσει μέσα. 

 

Δε με αγχώνει πια το βάρος της γιατί μου είπαν ότι παίζει ρόλο ότι και εγώ και ο μπαμπάς της γεννηθήκαμε μικρά μωρά. 

Μια χαρά θα είναι 2500-2700

και εγω το σκεφτόμουν και με έπιανε ένα άγχος τωρα πλέον δεν με ενοχλεί θα θηλάσει και θα το πάρει το βαρος της 🙂

η μαία η γνωστή μου με είπε αν είναι πάνω από 2300γρ το μωρο ειναι μια χαρά.. 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

και εμενα αυτο μου φανηκε περίεργο...δεν ξέρω αλήθεια εχω μπερδευτεί! ίσως θα θελει να μου το παρει με καισαρική...αν δεν έχω συσπασεις και σημάδια γέννας 🤷 ολα μου μοιάζουν βουνό πλέον!

Το μαγνήσιο το δίνουν για τις συσπάσεις να μην έχεις αλλά τώρα στην φάση που είσαι είναι νορμαλ να έχεις συσπάσεις 

πχ εμένα επειδή είμαι από καισαρική και δεν της θέλει τις συσπάσεις δεν μου έδωσε μαγνήσιο με άφησε έτσι μου είπε ξεκουράσει και να τις παρακολουθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1️⃣ @Demy93Γέννησε 3/8 Αγορακι 🩵
2️⃣ @Χρύσακι Γέννησε 5/8 Κοριτσάκι🩷3️⃣ @Mommyel Γέννησε 6/8 Αγορακι 🩵4️⃣ @Fighter Γέννησε 7/8 Κοριτσάκι 🩷5️⃣ @μαμά12345 Γέννησε 8/8 Αγορακι🩵6️⃣ @Christine PilatesΓέννησε 9/8 Αγορακι🩵

7️⃣@nanouko Γέννησε 9/8 Αγορακι🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Να σας ζήσει ο μπεμπακος!!! Μια χαρά αφρατουλης βγήκε!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η arntalia είπε:

Ααα και γω του τα λεω αυτα...κ οτι ειναι οι γονιμες κλπ και χθες π ειχαλε τη συζητηση κ λεω να με ακουει καπως μου πεταει : ενταξει ολα αυτα αλλα ας παραγγειλουμε καμις κρεπα ή μειωνει τη γονιμοτητα σου🤣🤣🤣🤣🤣 μας δουλευουν κοριτσια  οι αντρες μας@MinaSam και @eva_gge_lia αλλα καταλαβα πως κ εκεινοι αγχωνονται αλλα δεν θελουν να τους μεταφερουμε το αγχος μας...ειναι χαλαροι! Εν μερει ευτυχως γιατι αντισταθμιζει ο ενας τον αλλον!!!

Χαχαχχαχα θεουλης ο άντρας σου!! Πω φαντάζομαι τις φάτσες τους αν κάτσουν να διαβάσουν το φόρουμ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

να σου ζήσει ο μπέμπης!

γερος και καλότυχος!

καλη ανάρρωση και σε σενα! 

πως εισαι εσύ;

Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά .

Δεν μας έκανε την τιμή ο μπέμπης να πάρει θέση . Είχε σφηνώσει κάπως και ο κοντός λώρος δεν του άφησε περιθώρια να γυρίσει.

Η καισαρική ήταν μονόδρομος. 

Αν με ρωτήσετε ποιο είδος τοκετού προτιμάω , φυσιολογικό με 1000.

Δεν υποφέροντας οι πόνοι της καισαρικής. Με παυσίπονο και πάλι δεν μπορώ να κουνηθώ. 

Υπομονή και θα περάσει. Σημασία έχει που είμαστε όλοι καλά🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Να σας ζήσει 🩵 

ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ!!!!

Γέρος και τυχερός!! 

Παρεουλα γεννήσαμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς σήμερα!! Με καισαρική, πολύ γρήγορα, πήρα αμέσως το μωρό και μπήκε κατευθείαν στο στήθος! Έπιασε θηλή και έκανε θηλαστική κίνηση! 🤗 Είμαστε πολύ καλά και οι δύο!! Έχουμε τρελαθεί με τον μπέμπη μας!! 3.550 γεννήθηκε! Κορίτσια ετοιμαστείτε για μεγάλες στιγμές!!! 

Συγχαρητήρια και σ' εσάς κορίτσι μου!!! Ωραίος ο μπέμπαρος!!! Καλή ανάρρωση και καλούς θηλασμούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μια χαρά θα είναι 2500-2700

και εγω το σκεφτόμουν και με έπιανε ένα άγχος τωρα πλέον δεν με ενοχλεί θα θηλάσει και θα το πάρει το βαρος της 🙂

η μαία η γνωστή μου με είπε αν είναι πάνω από 2300γρ το μωρο ειναι μια χαρά.. 🥰 

Ναι καλέ.... Δεν αγχώνομαι πια γι' αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...