Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Επιστρέψαμε και εμείς κορίτσια μου...Ο μπέμπης μας σχεδόν 3.5 και στην κατάλληλη θέση για την μεγάλη έξοδο...Εκτός απροόπτου θα πάμε Σάββατο με την βαλιτσούλα μας και θα δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα 🩵🩵🧿🧿💙💙

Με το καλό σε όλες μας 🩷🩷

Θα σκάσει κεφαλάκι μόνος του ο μπεμπούκος σας!!! Θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

@Elk  @Katiana1987 ναι έφυγε αυτό το εμπόδιο! 😊

@Barbiee όλα καλά να πάνε με τον γιατρό!

@Χρύσακι μου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα πολύ καλά! Θα περιμένουμε από Δευτέρα νέα σου! Θα τον ανοίξεις εσύ τον μήνα και θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα! 

 

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Barbiee είπε:

με το καλό κορίτσι μου!

σκεψου οτι θα κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιά και θα τα ξεχάσεις ολα!

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχήσεις εύχομαι να πιάσει η πρόκληση και να πάτε φυσιολογικά να έρθει το μωρακι σου

Αλλα οπως και να γεννησεις το σημαντικό είναι να είναι γερο το μωρακι σου και εσυ θα περιμένουμε νέα σου.. 

να δούμε πια κοπέλα θα μας κάνει ποδαρικό στις γέννες 🥰

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinayia είπε:

Υπέροχα τα νέα σου κοριτσι! Τελικά όλα μπορούν να γίνουν! Να πάνε όλα όπως τα θέλεις τώρα!

@Χρύσακιτη Δευτέρα κιόλας ε? Ποπο σε λίγες μόνο μέρες! Όλα με ευκολία να γίνουν εύχομαι κ να κρατήσεις το μωράκι σου γερό στην αγκαλιά σου!

Εγώ παλι νομίζω πως θα κλείσω τον μήνα καθώς πιστεύω πως θα πάρω όλον τον καιρο😅

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nanouko είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! @Χρύσακι κι έλεγα να στείλω να δούμε τι κάνεις! Με το καλό θα μας κάνεις ποδαρικό!! 🤗🤗 Όλα θα πάνε τέλεια!! Σε πολύ λίγο θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!! 🤗🤗🌺

Κορίτσια προσέχετε με κοβιντ! Όλο κρούσματα ακούω! Φοβάμαι για τον σύζυγο! Μην κολλήσει και βρεθώ μόνη μου στο μαιευτήριο!!

Ευχαριστω παρά πολύ κορίτσια μου!! 
εύχομαι απο καρδιάς να πανε ολα τέλεια για όλες μας κ να πάρουμε αγκαλίτσα τα θαυματακια μας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλό μήνα!! Ο μήνας μας!! Να είναι γεμάτος με ευχάριστα για όλες μας και ζεστές αγκαλιές με τα μωράκια μας!!!

 

@Barbiee τέλειος ο μπεμπακος σου!! άρα περπάτημα κι εσύ! Τώρα βέβαια η ζέστη δεν βοηθάει αλλά ίσως το βραδάκι!

Εν τω μεταξύ κι εγώ που πήγα στην παιδίατρο μου το πρότεινε το rooming in για να γίνει μια καλή αρχή με τον θηλασμό (κοινώς μου είπε ότι σε όλες τις κλινικές δίνουν ενδιάμεσα και ξένο ακόμα κι αν έχεις πει για αποκλειστικό θηλασμό). Εγώ δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου για rooming in  τώρα θα το σκεφτώ...

@Demy93 πολύ καλά σε βλέπω!! Αφού είναι σε θέση και έτοιμος ο μικρός σας! Σε λίγες μέρες θα τον έχεις αγκαλιά!!

@Katiana1987 όσον αφορά τις σκάλες να σου πω ότι η πεθερά μου όταν ήταν έγκυος γέννησε τον άντρα μου νωρίτερα  γιατί δούλευε και ανεβοκατεβαινε 8 ορόφους γιατί είχε χαλάσει το ασανσέρ!! Τώρα αν επιτρέπεται ή όχι δεν ξέρω! Πάντως σίγουρα τα σκαλιά έπαιξαν ρόλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katiana1987 εύχομαι να περάσεις τέλεια στη φωτογράφιση και να έχεις όμορφες εικόνες!!

Εμείς περάσαμε και τον χειμώνα κόβιντ, οπότε έχω μια ελπίδα μήπως είμαστε καλυμμένοι!!

@Demy93 κορίτσι μου με έναν πόνο σου εύχομαι, όλα θα πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα!! Ο μήνας μας!! Να είναι γεμάτος με ευχάριστα για όλες μας και ζεστές αγκαλιές με τα μωράκια μας!!!

 

@Barbiee τέλειος ο μπεμπακος σου!! άρα περπάτημα κι εσύ! Τώρα βέβαια η ζέστη δεν βοηθάει αλλά ίσως το βραδάκι!

Εν τω μεταξύ κι εγώ που πήγα στην παιδίατρο μου το πρότεινε το rooming in για να γίνει μια καλή αρχή με τον θηλασμό (κοινώς μου είπε ότι σε όλες τις κλινικές δίνουν ενδιάμεσα και ξένο ακόμα κι αν έχεις πει για αποκλειστικό θηλασμό). Εγώ δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου για rooming in  τώρα θα το σκεφτώ...

@Demy93 πολύ καλά σε βλέπω!! Αφού είναι σε θέση και έτοιμος ο μικρός σας! Σε λίγες μέρες θα τον έχεις αγκαλιά!!

@Katiana1987 όσον αφορά τις σκάλες να σου πω ότι η πεθερά μου όταν ήταν έγκυος γέννησε τον άντρα μου νωρίτερα  γιατί δούλευε και ανεβοκατεβαινε 8 ορόφους γιατί είχε χαλάσει το ασανσέρ!! Τώρα αν επιτρέπεται ή όχι δεν ξέρω! Πάντως σίγουρα τα σκαλιά έπαιξαν ρόλο!!

Αν πάρεις χαμπάρι ότι δίνουν ξένο γάλα χωρίς τη συγκατάθεση σου, μπορείς να κάνεις μύνηση! 

Ναι, αλλά απαγορεύονται όταν είσαι τόσο κοντά στις μέρες σου. Πριν βοηθάνε. Εγώ μέχρι που μπήκα στον 9ο ανεβοκατέβαινα φουλ! Έτσι έχει πάρει και θέση η μικρή απο νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ωωω μια χαρά το μωρακι σου και εσενα κορίτσι μου στα ίδια κιλάκια είμαστε περίπου.. εγω τράχηλο δεν ξέρω ποσο δεν μου είπε.. ηθελα να ρωτήσω και το ξεχασα 

Και εμάς επισκεπτήριο στο Ιασώ μέσα στο δωμάτιο δεν άφηναν μόνο κάτω στην καφετέρια αν ήθελε να κατέβεις εσυ εννοείται χωρίς το μωρο 

εγω rooming in έκανα είναι πολύ κουραστικό εγω δεν κοιμήθηκα καθόλου σχεδόν 3 μερες στην κλινική αλλά αν θέλεις να θηλάσεις πρέπει το μωρο να είναι μαζί σου και επισης παθαίνουν τέτοιο σοκ τα μωρά από την γεννά που ειδικά τις πρωτες μερες σε έχουν φουλ ανάγκη γιατί νιώθουν τρομερή ανασφάλεια χώρις την μυρωδιά της μάνας έτσι μου είχε πει η μαία μου

Σκέφτεσαι να κρατήσεις βλαστοκύτταρα ;

είναι πολλά τα χρήματα η αλήθεια ειναι...δεν το σκέφτομαι οχι...δεν έχω ακουσει και καμιά γυναίκα να το έχει κάνει κιολας ..μακαρι να μην χρειαστεί σε κανεναν κιολας τετοιο πράγμα...τι να πω...εσυ θα κρατήσεις βλαστοκύτταρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

είναι πολλά τα χρήματα η αλήθεια ειναι...δεν το σκέφτομαι οχι...δεν έχω ακουσει και καμιά γυναίκα να το έχει κάνει κιολας ..μακαρι να μην χρειαστεί σε κανεναν κιολας τετοιο πράγμα...τι να πω...εσυ θα κρατήσεις βλαστοκύτταρα;

Κορίτσια ούτε εγώ θα κρατήσω..για τον ίδιο λόγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα!! Ο μήνας μας!! Να είναι γεμάτος με ευχάριστα για όλες μας και ζεστές αγκαλιές με τα μωράκια μας!!!

 

@Barbiee τέλειος ο μπεμπακος σου!! άρα περπάτημα κι εσύ! Τώρα βέβαια η ζέστη δεν βοηθάει αλλά ίσως το βραδάκι!

Εν τω μεταξύ κι εγώ που πήγα στην παιδίατρο μου το πρότεινε το rooming in για να γίνει μια καλή αρχή με τον θηλασμό (κοινώς μου είπε ότι σε όλες τις κλινικές δίνουν ενδιάμεσα και ξένο ακόμα κι αν έχεις πει για αποκλειστικό θηλασμό). Εγώ δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου για rooming in  τώρα θα το σκεφτώ...

@Demy93 πολύ καλά σε βλέπω!! Αφού είναι σε θέση και έτοιμος ο μικρός σας! Σε λίγες μέρες θα τον έχεις αγκαλιά!!

@Katiana1987 όσον αφορά τις σκάλες να σου πω ότι η πεθερά μου όταν ήταν έγκυος γέννησε τον άντρα μου νωρίτερα  γιατί δούλευε και ανεβοκατεβαινε 8 ορόφους γιατί είχε χαλάσει το ασανσέρ!! Τώρα αν επιτρέπεται ή όχι δεν ξέρω! Πάντως σίγουρα τα σκαλιά έπαιξαν ρόλο!!

σίγουρα το rooming in ειναι κουραστικό γιατί μολις θα έχουμε γεννήσει θα χρειαζομαστε φροντίδα εμεις...και εμεις θα πρέπει να φροντίσουμε τα μωρακια μας .. αλλά αξίζει κάθε κόπο και κούραση αν θελεις να θηλασεις πιστεύω!

λιγο και με τη βοήθεια του συζύγου θα τα καταφέρω πιστεύω...ετσι κ αλλιώς οταν είναι για μπανιο πχ έρχονται οι μαιες και το κάνουν... 

δε θέλω να δώσουν ξένο γάλα στην αρχή..θα το προσπαθήσω οσο πάει...μ είπε η μαία μονο αν αφυδατωθεί και ανεβάσει ίκτερο θα πρέπει οπωσδήποτε να πιει ξένο γιατί ανεβάζουν πολύ ίκτερο απο την αφυδάτωση.... βλέποντας και κάνοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σκέφτομαι τη στιγμή που ειδα το θετικό τεστ και λεω πως πέρασε τοσος καιρός 🤷 ουτε που κατάλαβα... πόσο όμορφα συναισθήματα σε όλη την εγκυμοσύνη! ο πρώτος υπέρηχος...η πρωτη κλωτσιά του μωρού...τα πρώτα ψώνια... αξίζει όλο αυτό τοσο πολύ! όσο άγχος και να είχα τωρα μου έφυγε 😍 τι ωραία συναισθήματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα και από εμένα!!! Με το καλό να έρθουν όλα τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! Τα δικά μου νέα κλασικά και τα πιο περιέργα 😅Μαντέψτε περίμενα το γιατρό να γυρίσει από διακοπές και σήμερα μου είπαν οτι έχει κοβιντ! Καλό;; Όλα σ εμένα καλέ πάντα δεν το συζητω 

Με είδε άλλος γιατρός στην κλινική είμαι 38+5 και ακόμα περιμένουμε μου είπαν να πάω κανα περπάτημα κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

@Katiana1987 εύχομαι να περάσεις τέλεια στη φωτογράφιση και να έχεις όμορφες εικόνες!!

Εμείς περάσαμε και τον χειμώνα κόβιντ, οπότε έχω μια ελπίδα μήπως είμαστε καλυμμένοι!!

@Demy93 κορίτσι μου με έναν πόνο σου εύχομαι, όλα θα πάνε τέλεια!!

Κι εγώ το Δεκέμβρη ήμουν με covid. Απλά ελπίζω να μην κολλήσουν ούτε οι δικοί μου και μείνω μόνη μου τελικά μεσά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Barbiee είπε:

κορίτσια σκέφτομαι τη στιγμή που ειδα το θετικό τεστ και λεω πως πέρασε τοσος καιρός 🤷 ουτε που κατάλαβα... πόσο όμορφα συναισθήματα σε όλη την εγκυμοσύνη! ο πρώτος υπέρηχος...η πρωτη κλωτσιά του μωρού...τα πρώτα ψώνια... αξίζει όλο αυτό τοσο πολύ! όσο άγχος και να είχα τωρα μου έφυγε 😍 τι ωραία συναισθήματα ❤️

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά χωρίς το άγχος!!! Την απήλαυσα την εγκυμοσύνη μου κορίτσια όσο δεν πάει! Και συνεχίζω και την απολαμβάνω μέχρι την τελευταία της σταγόνα που λένε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τελείωσαν οι καρδούλες..

Νερό πέρασε ο καιρός ως τώρα!! Τι όμορφα που ήταν🤗🤗

Ας απολαύσουμε τις τελευταίες μέρες!!

Ωχ @Fighter γκαντεμιά! Τουλάχιστον θα σαι σίγουρη ότι δε θα έχει όταν γεννήσεις! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μου τελείωσαν οι καρδούλες..

Νερό πέρασε ο καιρός ως τώρα!! Τι όμορφα που ήταν🤗🤗

Ας απολαύσουμε τις τελευταίες μέρες!!

Ωχ @Fighter γκαντεμιά! Τουλάχιστον θα σαι σίγουρη ότι δε θα έχει όταν γεννήσεις! 😀

Αυτό είπα Και εγώ γκαντεμιά από τη μία φρίκαρα αρχικά αλλά μετά λέω εδώ που φτάσαμε ας πάνε απλά όλα καλά με όποιο γιατρό…τι να κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbiee είπε:

είναι πολλά τα χρήματα η αλήθεια ειναι...δεν το σκέφτομαι οχι...δεν έχω ακουσει και καμιά γυναίκα να το έχει κάνει κιολας ..μακαρι να μην χρειαστεί σε κανεναν κιολας τετοιο πράγμα...τι να πω...εσυ θα κρατήσεις βλαστοκύτταρα;

Όχι κορίτσι μου δεν κράτησα ούτε στο πρώτο ουτε τώρα είναι πολλά τα χρήματα και για εμένα αλλά δεν ξέρω αν όντως είναι και έτσι όπως τα λένε έχω τις επιφυλάξεις μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Κι εγώ για βλαστοκύτταρα δεν το βλέπω,πολλά τα λεφτά κ ήδη θα μας φύγουν πολλά σε γιατρό- κλινική..Άσε που είναι κ αμφιλεγόμενο το όλο θέμα..

Για rooming in το σκέφτομαι κι εγώ,περισσότερο για να προσπαθήσω να θηλάσω..Δύσκολο θα είναι αλλά αξίζει πιστεύω..Πάντως γενικά ακούω με το παραμικρό δίνουν ξένο γάλα,δεν ξέρω με τι δικαιολογία..Αλλά αν σου πουν πρέπει να πάρει συμπλήρωμα τι κάνεις;; Τους παρακους;;Προβληματίζομαι,δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Κι εγώ για βλαστοκύτταρα δεν το βλέπω,πολλά τα λεφτά κ ήδη θα μας φύγουν πολλά σε γιατρό- κλινική..Άσε που είναι κ αμφιλεγόμενο το όλο θέμα..

Για rooming in το σκέφτομαι κι εγώ,περισσότερο για να προσπαθήσω να θηλάσω..Δύσκολο θα είναι αλλά αξίζει πιστεύω..Πάντως γενικά ακούω με το παραμικρό δίνουν ξένο γάλα,δεν ξέρω με τι δικαιολογία..Αλλά αν σου πουν πρέπει να πάρει συμπλήρωμα τι κάνεις;; Τους παρακους;;Προβληματίζομαι,δεν ξέρω..

Εξαρτάται για το ξενο γαλα πχ αν ανεβάσει ικτερο μπορούν να το βάλουν σε λάμπα και να ζητάς να σου φέρνουν το μωρο να το θηλαζεις ειδικά αν ίκτερος δεν είναι πολύς εμένα ηταν στο όριο να κάνει.. 

να είστε προετοιμασμένες πως τα μωρά χάνουν βαρος μην τρομάξετε.. εμένα έχασε  γύρο 300 γρ μέσα σε 2 μερες περίπου.. εμένα μου είχε πει η παιδιατρος αν χασει και την 3 μέρα θα πρέπει να δωσεις ξενο.. η μαία μου όταν της το ειπα μου είπε θήλασε όλο το βράδυ να  ξυπνάς συνέχεια το μωρο κανε έναν αγώνα μην κοιμηθείς και έτσι έκανα την επομενη μέρα είχε πάρει 40 γρ 

γενικα καλό θα είναι λίγο να προσπαθείτε να ζυγίζετε τα πράγματα μην σας πιάνει πανικός και αν έχετε καποια μαία που να εμπιστεύεστε να ζητάτε την γνωμη της..

Εμένα η μαία του γιατρού με βοήθησε πολύ να με συμβουλεύει και ότι απορία είχα μέσα στο μαιευτήριο την επαιρνα τηλ.. χαλάλι τα 400 ευρώ που την έδωσα  

ααα και κάτι τελευταίο για να δώσουν ξενο γαλα στο μωρο πρέπει να υπογράψεις οτι δίνεις την συγκατάθεση σου.. τουλάχιστον σίγουρα στις κλινικές ισχύει αυτο δεν ξέρω αν έχουν και το ίδιο πρωτόκολλο και τα δημόσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Κι εγώ για βλαστοκύτταρα δεν το βλέπω,πολλά τα λεφτά κ ήδη θα μας φύγουν πολλά σε γιατρό- κλινική..Άσε που είναι κ αμφιλεγόμενο το όλο θέμα..

Για rooming in το σκέφτομαι κι εγώ,περισσότερο για να προσπαθήσω να θηλάσω..Δύσκολο θα είναι αλλά αξίζει πιστεύω..Πάντως γενικά ακούω με το παραμικρό δίνουν ξένο γάλα,δεν ξέρω με τι δικαιολογία..Αλλά αν σου πουν πρέπει να πάρει συμπλήρωμα τι κάνεις;; Τους παρακους;;Προβληματίζομαι,δεν ξέρω..

Πρέπει να υπάρχει ρητή και διακαιολογημένη εντολή γιατρού για να δώσουν ξένο γάλα και φυσικά να έχεις ενημερωθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εξαρτάται για το ξενο γαλα πχ αν ανεβάσει ικτερο μπορούν να το βάλουν σε λάμπα και να ζητάς να σου φέρνουν το μωρο να το θηλαζεις ειδικά αν ίκτερος δεν είναι πολύς εμένα ηταν στο όριο να κάνει.. 

να είστε προετοιμασμένες πως τα μωρά χάνουν βαρος μην τρομάξετε.. εμένα έχασε  γύρο 300 γρ μέσα σε 2 μερες περίπου.. εμένα μου είχε πει η παιδιατρος αν χασει και την 3 μέρα θα πρέπει να δωσεις ξενο.. η μαία μου όταν της το ειπα μου είπε θήλασε όλο το βράδυ να  ξυπνάς συνέχεια το μωρο κανε έναν αγώνα μην κοιμηθείς και έτσι έκανα την επομενη μέρα είχε πάρει 40 γρ 

γενικα καλό θα είναι λίγο να προσπαθείτε να ζυγίζετε τα πράγματα μην σας πιάνει πανικός και αν έχετε καποια μαία που να εμπιστεύεστε να ζητάτε την γνωμη της..

Εμένα η μαία του γιατρού με βοήθησε πολύ να με συμβουλεύει και ότι απορία είχα μέσα στο μαιευτήριο την επαιρνα τηλ.. χαλάλι τα 400 ευρώ που την έδωσα  

Πραγματικά νομίζω πως μια μαία εμπιστοσύνης είναι απαραίτητη!!! Εμένα μέσα στο Έλενα όλες μου εμπνέουν εμπιστοσύνη αλλά και αφού βγω... έχω 3-4 που είναι πολύ καλές και οι 2 θα είναι Αθήνα σίγουρα! Οπότε... βλε΄ποντας και κάνοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα απο τη φωτογράφιση!!!

Πέρασα υπέροχα! Ο φωτογράφος εκπληκτικός! Ούτε και που ξέρω πόσες έβγαλε για να έχουμε υλικό να διαλέξουμε. Σε 45 λεπτά είχαμε τελειώσει! Φόρεσα 2 διαφορετικά σετ ρούχα κι έκανα και λήψεις ξαπλωτή τόπλες! Τις είδα λίγο στα γρήγορα και είναι φανταστική δουλειά!!! Σε κάποιες έβαλε αέρα να με φυσάει και σε κάποιες άλλες έβαλε καπνό!!! Όλα τέλεια! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα απο τη φωτογράφιση!!!

Πέρασα υπέροχα! Ο φωτογράφος εκπληκτικός! Ούτε και που ξέρω πόσες έβγαλε για να έχουμε υλικό να διαλέξουμε. Σε 45 λεπτά είχαμε τελειώσει! Φόρεσα 2 διαφορετικά σετ ρούχα κι έκανα και λήψεις ξαπλωτή τόπλες! Τις είδα λίγο στα γρήγορα και είναι φανταστική δουλειά!!! Σε κάποιες έβαλε αέρα να με φυσάει και σε κάποιες άλλες έβαλε καπνό!!! Όλα τέλεια! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Ωωω πραγματικά ακούγεται πολύ ωραία η φωτογράφιση μπράβο θα έχεις πολυ ωραίες φωτογραφίες 

Θα σου κάνει και άλμπουμ; Ή θα στις δώσει έτσι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωωω πραγματικά ακούγεται πολύ ωραία η φωτογράφιση μπράβο θα έχεις πολυ ωραίες φωτογραφίες 

Θα σου κάνει και άλμπουμ; Ή θα στις δώσει έτσι ;

Όταν τις "φτιάξει" θα μου τις δώσει σε ψηφιακή μορφή και μετά εγώ θα επιλέξω ποιές θα εκτυπώσω και σε τι μέγεθος! Θα κάνουμε και με την μπουμπού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katiana1987 είπε:

Όταν τις "φτιάξει" θα μου τις δώσει σε ψηφιακή μορφή και μετά εγώ θα επιλέξω ποιές θα εκτυπώσω και σε τι μέγεθος! Θα κάνουμε και με την μπουμπού!!!

Ααα ωραία μπράβο με το καλό να βγάλετε και τις φωτογραφίες με την μικρή 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα απο τη φωτογράφιση!!!

Πέρασα υπέροχα! Ο φωτογράφος εκπληκτικός! Ούτε και που ξέρω πόσες έβγαλε για να έχουμε υλικό να διαλέξουμε. Σε 45 λεπτά είχαμε τελειώσει! Φόρεσα 2 διαφορετικά σετ ρούχα κι έκανα και λήψεις ξαπλωτή τόπλες! Τις είδα λίγο στα γρήγορα και είναι φανταστική δουλειά!!! Σε κάποιες έβαλε αέρα να με φυσάει και σε κάποιες άλλες έβαλε καπνό!!! Όλα τέλεια! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!!

Ζηλεύωωωωωωω!! 😭😭😭 Ακούγεται πολύ ωραίο!!! Δε μας λες ποιος είναι μήπως κάνουμε με τα μωρά έστω; Με τη μπέμπα πότε θα κάνεις; Όντας νεογέννητη η αφού σαραντίσει;; Πες τα όλα!! Επίσης θα της πάρεις κανένα φόρεμα με φρου φρου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία μπράβο με το καλό να βγάλετε και τις φωτογραφίες με την μικρή 🥰

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...