Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μια άσχετη ερώτηση 

Εσείς πόσες συσκευασίες παμπερς για νεογέννητα πήρατε;

Είδα ότι τα pampers έχουν πακέτο με τις πάνες ενός μήνα (156 πάνες) στα 25-26€ και έλεγα να το πάρω. Απλά σκέφτομαι μήπως είναι πολλές και εν τω μεταξύ θέλει το μεγαλύτερο νούμερο και τζάμπα θα πάρω τόσες πολλές;

Να πάρεις την κούτα όχι δεν είναι πολλές σκέψου το νούμερο1  είναι από 2 κιλά έως 5 κιλά θα την φας μπορεί και πριν το μήνα και θα ξανά πάρεις άλλη κούτα 😂

6-7 πανες θέλεις την μέρα θα βαρεθείς να αλλάζεις 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; σήμερα 36 βδομαδων! 🥹🙏

Τελικά πήγα χθες στην εμβρυομητρικο για να  ζητήσω και την άποψη της αν πρέπει οντως να γεννήσω πιο νωρίς.

Ο πλακούντας μου γέρασε είναι grade 3. Συμφωνεί κι αυτή ότι πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς και είπε να ακολουθήσω  την άποψη της γιατρου μου. 
Το ευχάριστο είναι ότι αυτή μου είπε ότι το μωρό είναι 2,500 κιλά (ενώ η γιατρός το Σάββατο μ ειχε πει σχεδόν 2,200 κιλά), το μωρό τρέφεται σωστά, το αμνιακό υγρό και οι κινησεις του μωρού μια χαρά! Αυτά! 

Κορίτσι μου αν ο πλακούντας έφτασε στο 3 σιγά σιγά θα στο πάρουν δεν έχει νοημα να μείνει άλλο μέσα μπήκες και στο μήνα σου τα κιλά είναι οκ μπορεί είναι και πιο πολλά γιατί συνήθως έχουν και μια απόκλιση 

με το καλό λοιπόν 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Μακάρι να είναι στα ίδια,τι να πω..

Γενική αίματος, ούρα, τέτοια έγραψε πάλι..

Και εμένα μου τα ξανά έγραψε και ειπα ήμαρτον εχτές με αυτές τις εξετάσεις άλλο 

δηλαδη πήγα τις εκανα την Δευτέρα που μας πέρασε και σε μια βδομαδα να ξανά πάω πάλι να κάνω; Δηλαδή τι θα αλλάξει μέσα σε μια βδομαδα; Έλεος 

εγω σκέφτομαι να μην της κάνω τώρα αυτές δεν μπορω να τρέχω πάλι στο μικροβιολογικό δεν το έχω δίπλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τώρα γυρίζουμε και εμείς!!Ο μπεμπάκος μας είναι πάνω από 3100,σε θέση ετοιμοπόλεμος και απλά πλέον περιμένουμε πότε θα αποφασίσει να μας έρθει 🤗🧿..Όλα πολύ πολύ καλά,πάμε για φυσιολογικά και εκτός απροόπτου ο γιατρουλης μας θα μας ξανά δει την Πέμπτη 🩵🩵👶👶..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τώρα γυρίζουμε και εμείς!!Ο μπεμπάκος μας είναι πάνω από 3100,σε θέση ετοιμοπόλεμος και απλά πλέον περιμένουμε πότε θα αποφασίσει να μας έρθει 🤗🧿..Όλα πολύ πολύ καλά,πάμε για φυσιολογικά και εκτός απροόπτου ο γιατρουλης μας θα μας ξανά δει την Πέμπτη 🩵🩵👶👶..

Όποτε περιμενεις να σπάσουν τα νερά; Άντε καλή αναμονή λοιπόν κορίτσι μου με το καλό 🩵🩵🩵 

τελεια τα κιλά του 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μια άσχετη ερώτηση 

Εσείς πόσες συσκευασίες παμπερς για νεογέννητα πήρατε;

Είδα ότι τα pampers έχουν πακέτο με τις πάνες ενός μήνα (156 πάνες) στα 25-26€ και έλεγα να το πάρω. Απλά σκέφτομαι μήπως είναι πολλές και εν τω μεταξύ θέλει το μεγαλύτερο νούμερο και τζάμπα θα πάρω τόσες πολλές;

Κι εγώ αυτές πήρα ,είδα την προσφορά κ λέω ευκαιρία θα είναι..Η μαμά μου μου είπε ότι ίσως δεν τις χρησιμοποιήσω όλες..Από την άλλη έβλεπα ένα βιντεάκι με έναν παιδίατρο που έλεγε ότι ένα νεογέννητο που θηλάζει μπορεί να κάνει κακα μέχρι κ 10 φορές τη μέρα..ποιος ξέρει,και να μείνουν πάντως δεν πιστεύω να είναι πολλές 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εμένα μου τα ξανά έγραψε και ειπα ήμαρτον εχτές με αυτές τις εξετάσεις άλλο 

δηλαδη πήγα τις εκανα την Δευτέρα που μας πέρασε και σε μια βδομαδα να ξανά πάω πάλι να κάνω; Δηλαδή τι θα αλλάξει μέσα σε μια βδομαδα; Έλεος 

εγω σκέφτομαι να μην της κάνω τώρα αυτές δεν μπορω να τρέχω πάλι στο μικροβιολογικό δεν το έχω δίπλα 

Ναι ρε παιδί μου κ εμένα συνέχεια μου γράφει..τι θα αλλάξει τώρα τοσο σε μια βδομάδα σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τώρα γυρίζουμε και εμείς!!Ο μπεμπάκος μας είναι πάνω από 3100,σε θέση ετοιμοπόλεμος και απλά πλέον περιμένουμε πότε θα αποφασίσει να μας έρθει 🤗🧿..Όλα πολύ πολύ καλά,πάμε για φυσιολογικά και εκτός απροόπτου ο γιατρουλης μας θα μας ξανά δει την Πέμπτη 🩵🩵👶👶..

Τέλεια όλα καλά!!! Με το καλό τώρα ,οποτε αποφασίσει ο μπέμπης να εμφανιστεί 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι πήρα λίγες 2-5 κιλά και πήρα μηνιαίο πακέτο το νο2 ...εν τω μεταξύ σκέφτομαι ότι θα μου δώσουν και στο νοσοκομείο..τώρα θα δείξει...αν χρειαστεί παίρνω κι εκείνη την ώρα...

@Demy93τι ωραία..με το καλό κορίτσι μου...τέλεια ! 

@Elkούτε εγώ θα τις έκανα ...έλεος μέσα σε μια εβδομάδα δε γίνεται κάτι...πες του είμαι και μακριά δεν είναι κι  εύκολο...ευτυχώς εγώ τελείωσα Μ εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα!! Σας βρίσκω όλες έτοιμες και ήρεμες πολύ καλό αυτό…@Demy93 πάρα πολύ καλά τα νέα σου…Μάλλον θα κάνεις την αρχή 🫠🍼σε άλλα νέα κορίτσια εγώ αυτή τη βδομάδα δεν έχω πάει γιατρό γιατί λείπει που σας έλεγα…Δευτέρα γυρίζει που θα είμαι 38+2…πως είστε γενικά εγώ εχθές ζορίστηκα γιατι νιώθω ότι δεν βολεύομαι πουθενά πια…με έπιασε το παράπονο…κατα τ άλλα νιώθω απίστευτη πίεση κάτω ώρες ώρες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ από πάνες πήρα 50 τεμάχια το 2-5 και 150 τεμάχια το 3-6 τελικά..αν χρειαστεί παραπάνω το 2-5 θα πάρουμε τότε..

@Fighter ούτε εγώ βολεύομαι καθόλου ..με πονάνε τα πόδια μου, οι γοφοί, παθαίνω κράμπες και δεν μπορώ να στρίψω.. αλλά λέω υπομονή πολύ λίγο έμεινε..

@Christine Pilates κι εμένα αγύριστο κεφάλι από τώρα κι εγώ είμαι και συν μία βδομάδα από σένα.. πότε σε ξανάβαλε ραντεβού; Σε μια βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μια άσχετη ερώτηση 

Εσείς πόσες συσκευασίες παμπερς για νεογέννητα πήρατε;

Είδα ότι τα pampers έχουν πακέτο με τις πάνες ενός μήνα (156 πάνες) στα 25-26€ και έλεγα να το πάρω. Απλά σκέφτομαι μήπως είναι πολλές και εν τω μεταξύ θέλει το μεγαλύτερο νούμερο και τζάμπα θα πάρω τόσες πολλές;

Κι εγώ πήρα την ίδια συσκευασία αλλά της babylino. Έτσι όπως μου τα έχουν πει στα σεμινάρια που έχω κάνει μέχρι τώρα... θα καταφέρουμε να τις τελειώσουμε πριν αλλάξουν νούμερο τα μωρά μας. Σκεφτείτε ότι ο ανηψιός μου γεννήθηκε 36+5 2670γρ 1 Απριλίου και έφτασε τα 5 κιλά 1 Ιουλίου που ήταν 3 μηνών. Παίζει ρόλο και το πόσα κιλά θα γεννηθεί το μωρό. Εγώ αφού μου λένε ότι θα είναι μικρή φαντάζομαι θα χρειαστώ κι άλλες σε αυτό το νούμερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christine Pilates είπε:

Καλημέρα και από εμάς!!

Τη Δευτέρα που πέρασε είχα τον υπέρηχο. 36 εβδομάδες και ο μπέμπης έχει φτάσει σε βάρος περίπου στα 2.900. 

Δυστυχώς δεν μας έκανε τη χάρη να γυρίσει. Αγύριστο κεφάλι 🤣. Ο γιατρός μου έχει ελπίδες . Θα δούμε στον επόμενο υπέρηχο. 

Ως τότε υπομονή 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας🩷🩵

 

🥳ουουου... Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Ελπίζω να σας κάνει τη χάρη ο μπεμπούκος σας! 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; σήμερα 36 βδομαδων! 🥹🙏

Τελικά πήγα χθες στην εμβρυομητρικο για να  ζητήσω και την άποψη της αν πρέπει οντως να γεννήσω πιο νωρίς.

Ο πλακούντας μου γέρασε είναι grade 3. Συμφωνεί κι αυτή ότι πρέπει να γεννήσω πιο νωρίς και είπε να ακολουθήσω  την άποψη της γιατρου μου. 
Το ευχάριστο είναι ότι αυτή μου είπε ότι το μωρό είναι 2,500 κιλά (ενώ η γιατρός το Σάββατο μ ειχε πει σχεδόν 2,200 κιλά), το μωρό τρέφεται σωστά, το αμνιακό υγρό και οι κινησεις του μωρού μια χαρά! Αυτά! 

Μπήκες στο μήνα σου κοριτσάκι μου. Όσο παραπάνω μένει μέσα απο εδώ και περά το μωράκι είναι κέρδος. Θα σε πάει με πρόκληση; Για πότε λένε;;;

στις πριν 22 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Καλησπερα κι από μένα!!!! Εκεί που θα γεννήσω εγώ 3 μέρες κάθονται στο φυσιολογικό και 4 στην καισαρική..κι εξιτήρια έδιναν θυμάμαι και σ αργίες...κι εγώ που βγήκα Κυριακή τότε πήρα κανονικά...κατά τ αλλά σήμερα είχα γιατρό 3 κιλά ο μπεμπακος χαμηλά είναι το κεφαλάκι κάτω Μ έβαλε και καρδιοτοκογραφο κι έκανα λίγες συσπασουλες ...τώρα την άλλη Τετάρτη πάλι και βλέπουμε❤️

Μπράβο κορίτσι μου. Με το καλό να έρθει ο μπεμπούλης σας!

στις πριν 5 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🦋🦋

Τώρα γυρίζουμε και εμείς!!Ο μπεμπάκος μας είναι πάνω από 3100,σε θέση ετοιμοπόλεμος και απλά πλέον περιμένουμε πότε θα αποφασίσει να μας έρθει 🤗🧿..Όλα πολύ πολύ καλά,πάμε για φυσιολογικά και εκτός απροόπτου ο γιατρουλης μας θα μας ξανά δει την Πέμπτη 🩵🩵👶👶..

Με το καλό κορίτσι μου να μας κάνεις την αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ πάλι πήρα λίγες 2-5 κιλά και πήρα μηνιαίο πακέτο το νο2 ...εν τω μεταξύ σκέφτομαι ότι θα μου δώσουν και στο νοσοκομείο..τώρα θα δείξει...αν χρειαστεί παίρνω κι εκείνη την ώρα...

@Demy93τι ωραία..με το καλό κορίτσι μου...τέλεια ! 

@Elkούτε εγώ θα τις έκανα ...έλεος μέσα σε μια εβδομάδα δε γίνεται κάτι...πες του είμαι και μακριά δεν είναι κι  εύκολο...ευτυχώς εγώ τελείωσα Μ εξετασεις

Καλά στο μαιευτήριο δεν δίνουν πολλές πανες ένα μικρό πακετάκι αν θυμάμαι καλά που έχει λιγες μεσα

εεε ναι δεν μπορω να τρέχω πάλι και στην τελική εχτές που τις είδε τις εξετάσεις μου είπε πως είναι καλες 

και να δεις την Τετάρτη που θα ξανά πάω θα με ξανά γράψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Ναι ρε παιδί μου κ εμένα συνέχεια μου γράφει..τι θα αλλάξει τώρα τοσο σε μια βδομάδα σιγά..

Τώρα ήταν υπερβολή που έβαλε ξανά αλλά δεν το ειδα εκείνη την ώρα νόμιζα μόνο χάπια μου έγραψε μετά που ειδα το κηνητο μου ειδα ότι έγραψε και άλλες εξετάσεις 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Εχθές ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη για να σας πω τα νέα απο το τελευταίο μάθημα στο Έλενα... Κάναμε ασκήσεις διαχείρησης πόνου και ασκήσεις εμπέδωσης. Μας έδειξαν και τις αναπνοές εξώθησης. Η μαίες που με είδαν εχθές, μου είπαν ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και μάλλον η μπουμπού ετοιμάζεται να ερθεί λίγο νωρίτερα (γύρω στις 10 μέρες δηλαδή νωρίτερα)!!! Φαίνεται να έχει ήδη εμπεδώθει στη λεκάνη... 

Είμαι πάρα πολύ ήρεμη γιατί πλέον έχουν έρθει ΌΛΑ τα πράγματα της μπουμπούς μου και απλά την περιμένουμε. Οπότε @Elk  μου παίζει και να γεννήσουμε όντως μαζί εμείς τελικά!!! χαχαχαχα Ελπίζω μόνο να έρθει μετά τις 9 Αυγούστου που γυρνάνε κανονικά οι δικοί μου απο την Κρήτη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. 

Εχθές ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη για να σας πω τα νέα απο το τελευταίο μάθημα στο Έλενα... Κάναμε ασκήσεις διαχείρησης πόνου και ασκήσεις εμπέδωσης. Μας έδειξαν και τις αναπνοές εξώθησης. Η μαίες που με είδαν εχθές, μου είπαν ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και μάλλον η μπουμπού ετοιμάζεται να ερθεί λίγο νωρίτερα (γύρω στις 10 μέρες δηλαδή νωρίτερα)!!! Φαίνεται να έχει ήδη εμπεδώθει στη λεκάνη... 

Είμαι πάρα πολύ ήρεμη γιατί πλέον έχουν έρθει ΌΛΑ τα πράγματα της μπουμπούς μου και απλά την περιμένουμε. Οπότε @Elk  μου παίζει και να γεννήσουμε όντως μαζί εμείς τελικά!!! χαχαχαχα Ελπίζω μόνο να έρθει μετά τις 9 Αυγούστου που γυρνάνε κανονικά οι δικοί μου απο την Κρήτη... 

χαχαχα λες να γεννήσουμε μαζί τελικά ; Για να δούμε πως θα πάει 😊 άντε με το καλό να έρθουμε τα μωράκια μας κορίτσι μου 🩷🩷

άντε ωραία αν έχει κατέβει η κοιλιτσα λογικα είσαι σε καλό δρόμο είναι καλό σημάδι.. ποτε είπες έχεις ξανά ραντεβού ; 
εγω θα τρέχω τώρα να πάω και γιατρό και ενδοκρινολόγο την ίδια μέρα να δω πως θα τα προλαβω τώρα  😮💨

εχτες ο ειδικευόμενος το μωρο το έβγαλε 2300 γρ αλλά πιστεύω πως είναι πιο πολύ δεν καλό μετράει αυτός ο νεαρός 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

χαχαχα λες να γεννήσουμε μαζί τελικά ; Για να δούμε πως θα πάει 😊 άντε με το καλό να έρθουμε τα μωράκια μας κορίτσι μου 🩷🩷

άντε ωραία αν έχει κατέβει η κοιλιτσα λογικα είσαι σε καλό δρόμο είναι καλό σημάδι.. ποτε είπες έχεις ξανά ραντεβού ; 
εγω θα τρέχω τώρα να πάω και γιατρό και ενδοκρινολόγο την ίδια μέρα να δω πως θα τα προλαβω τώρα  😮💨

εχτες ο ειδικευόμενος το μωρο το έβγαλε 2300 γρ αλλά πιστεύω πως είναι πιο πολύ δεν καλό μετράει αυτός ο νεαρός 😅 

Έχω doppler στις 6 Αυγούστου. Την ίδια μέρα θα με δει και η γιατρός. Ευτυχώς είναι κοντά. Και επειδή σήμερα ρώτησα το μικροβιολογικό δίπλα και μου είπαν ότι κλείνουν 2 Αυγούστου, πρέπει να μιλήσω με τη γιατρό για να μου γράψει να κάνω και τις τελευταιές λογικά! Εχθές μας είπε η μαία ότι κανονικά θα πρέπει να έχουμε κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού... αλλά εδώ βλέπω ότι δεν το έχει κάνει καμία. 

2300 ήδη;;; Μπράβο κορίτσια!!! Εγώ που πήρα άλλα 4 κιλά ελπίζω να έχει πάρει και η δική μου λίγο παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια, με το καλό όλες πλησιάζουμε σιγα σιγα😁 💙❤️

@Elk καλε ποσες εξετάσεις δεν βαρέθηκε να τις γράφει; 

@Katiana1987 εγω εχω κανει καλλιέργεια στις 36 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Έχω doppler στις 6 Αυγούστου. Την ίδια μέρα θα με δει και η γιατρός. Ευτυχώς είναι κοντά. Και επειδή σήμερα ρώτησα το μικροβιολογικό δίπλα και μου είπαν ότι κλείνουν 2 Αυγούστου, πρέπει να μιλήσω με τη γιατρό για να μου γράψει να κάνω και τις τελευταιές λογικά! Εχθές μας είπε η μαία ότι κανονικά θα πρέπει να έχουμε κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού... αλλά εδώ βλέπω ότι δεν το έχει κάνει καμία. 

2300 ήδη;;; Μπράβο κορίτσια!!! Εγώ που πήρα άλλα 4 κιλά ελπίζω να έχει πάρει και η δική μου λίγο παραπάνω!

Εγώ έκανα καλλιέργεια κορίτσι μου την 36η εβδομάδα,μου είπε είναι απαραίτητο για όσες πάνε φυσιολογικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Έχω doppler στις 6 Αυγούστου. Την ίδια μέρα θα με δει και η γιατρός. Ευτυχώς είναι κοντά. Και επειδή σήμερα ρώτησα το μικροβιολογικό δίπλα και μου είπαν ότι κλείνουν 2 Αυγούστου, πρέπει να μιλήσω με τη γιατρό για να μου γράψει να κάνω και τις τελευταιές λογικά! Εχθές μας είπε η μαία ότι κανονικά θα πρέπει να έχουμε κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού... αλλά εδώ βλέπω ότι δεν το έχει κάνει καμία. 

2300 ήδη;;; Μπράβο κορίτσια!!! Εγώ που πήρα άλλα 4 κιλά ελπίζω να έχει πάρει και η δική μου λίγο παραπάνω!

Εγω κιλά αλλά δεν εβαλα, για την ώρα γιατί μέχρι να γεννήσω ποτε δεν ξερεις..  το κακο είναι ότι με έπιασε δυσκοιλιότητα δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα καινούργιο τώρα και αυτό 

εγω έκανα καλλιέργεια ούρων δεν μου ζήτησε κάτι άλλο γιατί λογικά πάμε με καισαρική 

2300γρ είπε αλλά πιστευω είναι λίγο παρά πάνω για να δούμε ποσο θα την βγάλω στο τέλος 😂 

6/8 θα σε βάλει και για καρδιοτοκογραφημα ; Εμενα με έβαλε τελικά και δεν μου το είχε πει και νωρίτερα να κανονίσω το πρόγραμμα μου τέλος πάντων 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια, με το καλό όλες πλησιάζουμε σιγα σιγα😁 💙❤️

@Elk καλε ποσες εξετάσεις δεν βαρέθηκε να τις γράφει; 

@Katiana1987 εγω εχω κανει καλλιέργεια στις 36 εβδομάδες 

 

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ έκανα καλλιέργεια κορίτσι μου την 36η εβδομάδα,μου είπε είναι απαραίτητο για όσες πάνε φυσιολογικά!!

Αυτό το κάνει γυναικόλογος; Γιατί εμένα θα με δει 37+4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κιλά αλλά δεν εβαλα, για την ώρα γιατί μέχρι να γεννήσω ποτε δεν ξερεις..  το κακο είναι ότι με έπιασε δυσκοιλιότητα δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα καινούργιο τώρα και αυτό 

εγω έκανα καλλιέργεια ούρων δεν μου ζήτησε κάτι άλλο γιατί λογικά πάμε με καισαρική 

2300γρ είπε αλλά πιστευω είναι λίγο παρά πάνω για να δούμε ποσο θα την βγάλω στο τέλος 😂 

6/8 θα σε βάλει και για καρδιοτοκογραφημα ; Εμενα με έβαλε τελικά και δεν μου το είχε πει και νωρίτερα να κανονίσω το πρόγραμμα μου τέλος πάντων 

 

Δε μου έχει πει κάτι; Αφού θα κάνω doppler τι να τον κάνει τον καρδιοτοκογράφο; Δεν ξέρω κιόλας αλλά μου φαίνεται ότι μόνο στον τοκετό θα τον δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! σκέφτομαι κι εγώ ότι ίσως όντως είναι πολλές γιατί εμάς πιστεύω θα γεννηθεί λίγο κάτω από τα 4 κιλά (3.700-3.800) έτσι όπως βλέπω τις καμπύλες του οπότε ίσως πρέπει να πάρω λιγότερες. 

@Katiana1987 σε μυριστηκε η μπουμπού ότι είσαι πανέτοιμη και άρχισε να προετοιμάζεται κι αυτή για να έρθει!

@Fighter λίγο έμεινε! Άντε να έρθει κι ο γιατρός σου να αισθάνεσαι πιο σίγουρη! Λίγο σου έμεινε κι εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...