Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Πήρα από εκεί το μαξιλάρι θηλασμού αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα..Ελπίζω να είναι καλό! Η φωλιά ωραία;;

Και εγω πηρα μαξιλάρι θηλασμού από εκεί εμένα μου άρεσε ένα μικρό πήρα εγω το παίρνω και στο μαιευτήριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

@Katiana1987μπράβο που ενημερωδνεσαι και προετοιμάζεσαι!

Εγώ αύριο θα πάω λίγες μέρες Χαλκιδική σε μια φίλη και μετά στους γονείς μου (επίσης Χαλκιδική) για να ξεκουραστώ..στο σπίτι κουράζομαι πολύ πλέον γιατί ο άντρας μου δουλεύει άπειρες ώρες τώρα το καλοκαίρι και δεν μπορεί να πολυβοηθαει μέχρι αργά το απόγευμα που σχολαει.

Αγχώνομαι λίγο βέβαια για τις προετοιμασίες ποτ θα πάνε πίσω αλλά σκέφτομαι ότι είναι μόνο μερικές μέρες και ότι έχει μείνει να ψωνίσω θα το παρω ηλεκτρονικά να μην παιδευομαι με τη ζέστη 

Να πας και να περάσεις καλά κορίτσι μου να κανείς κανένα μπανάκι να δροσιστείς να το ευχαριστηθείς 

Είναι δύσκολο όταν είσαι μόνη σου όλη μέρα μωρέ και εμένα έτσι είναι το χειμώνα που λείπει όλη μέρα και έρχεται νύχτα αστα να πάνε.. το καλοκαίρι ευτυχώς είναι πιο ελαφρυ το πρόγραμμα του.. οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτε δυστηχως 😮💨

Θα τα κανείς μωρέ τα πράγματα και εγω ακόμα δεν έχω τελειώσει βάζω και βάζω και ακομα δεν έχω κλείσει βαλίτσα 🤷‍♀️ 

και εγω όλα παραγγελία τα έχω κάνει μην νομίζεις άσε που δεν έχουμε και μαγαζιά εδώ στο χωριό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Τώρα είμαι 36κ6! Θα πάμε ξανά για υπέρηχο την Παρασκευή που θα είμαι 37κ2! Για να δούμε!

Εκεί νομίζω θα κριθούν όλα κορίτσι μου γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Τι ωραία!! Μπράβο ρε κορίτσι μου! Χεχε το έχω τερματίσει με τα βιντεάκια που έχω δει και ότι έχω ψάξει στο ίντερνετ! Οπότε δε νομίζω να σας λέγανε κάτι που δεν το έχω βρει! Τι ομοιοπαθητικά χάπια έχω δει, τι βελονισμό, τι θέρμανση με μόξα στο πόδι, ακόμη και για μασάζ στο μικρό δαχτυλάκι του ποδιού έχω δει να λένε κάπου! 😂 Όμως φοβάμαι να πάρω χάπια ή να κάνω κάτι δραστικό, μόνο ασκήσεις στα 4 κυρίως που λένε, κανένα μπανάκι και δουλειές στο σπίτι.. εξάλλου αν δε γυρίσει ίσως δεν μπορεί λόγω ομφάλιου λώρου ή μπορεί ο καημένος να μη χωράει επειδή είμαι αρκετά μικρόσωμη, δε θέλω να τον ζορίσω..να κάνει μόνος του όπως θέλει..🤷 είχε πει και μια άλλη κοπέλα εδώ ότι δεν είχε γυρίσει το μωρό της; Ποια ήτανε να την ρωτήσουμε; Θυμάται καμία;

Κορίτσι μου γέννησα το 2016 με καισαρική λόγω πλήρους ισχυακης προβολής. Είχα δοκιμάσει όλες τις ασκήσεις που είχα βρει και μου είχαν δειξει και περπάτημα και δουλειές αλλά δεν γύρισε ποτε. Όταν γεννήθηκε διαπίστωσε ο γιατρός ότι είχε δεθεί με τον ομφάλιο λώρο με τέτοιο τρόπο που όσο και να προσπαθούσε δεν μπορούσε να γυρίσει. Όποτε μην σε αγχώνει, αν δεν γυρίζει για κάποιο λόγο δεν γυρίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω πηρα μαξιλάρι θηλασμού από εκεί εμένα μου άρεσε ένα μικρό πήρα εγω το παίρνω και στο μαιευτήριο 

Εγώ πήρα της kikka boo και μου είπαν οι μαίες να το πάρω μαζί μου όταν πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ πήρα της kikka boo και μου είπαν οι μαίες να το πάρω μαζί μου όταν πάω!

Ναι εμένα με βόλεψε το είχα πάρει και στην κόρη μου θα το παρω και τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Ναι τα βασικά για όταν έρθει το μωρό τα έχουμε πάρει. Εμένα μου λείπουν κάποια πράγματα για την τσάντα μαιευτηρίου αλλά θα τα παραγγείλω από φαρμακείο!

Μαξιλάρι θηλασμού μου έδωσε εμένα μια φίλη μου από ΙΚΕΑ. Θα δω αν με βόλεψει αλλιώς θα πάρω καινούριο (ασορτι με τη φωλιά) 😊😊

Πάντως κι εγώ λέω να το πάρω στο μαιευτήριο! Θεωρώ θα με βοηθήσει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

@Katiana1987μπράβο που ενημερωδνεσαι και προετοιμάζεσαι!

Εγώ αύριο θα πάω λίγες μέρες Χαλκιδική σε μια φίλη και μετά στους γονείς μου (επίσης Χαλκιδική) για να ξεκουραστώ..στο σπίτι κουράζομαι πολύ πλέον γιατί ο άντρας μου δουλεύει άπειρες ώρες τώρα το καλοκαίρι και δεν μπορεί να πολυβοηθαει μέχρι αργά το απόγευμα που σχολαει.

Αγχώνομαι λίγο βέβαια για τις προετοιμασίες ποτ θα πάνε πίσω αλλά σκέφτομαι ότι είναι μόνο μερικές μέρες και ότι έχει μείνει να ψωνίσω θα το παρω ηλεκτρονικά να μην παιδευομαι με τη ζέστη 

Τι ωραία!! Να πας κ να περάσεις καλά!! Αυτές οι δουλειές,όλο κάνουμε κ τελειωμό δεν έχουν..Πάρε τα υπόλοιπα πράγματα ηλεκτρονικά, δεν είναι να κυκλοφορείς με τόση ζέστη..😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Τι ωραία!! Να πας κ να περάσεις καλά!! Αυτές οι δουλειές,όλο κάνουμε κ τελειωμό δεν έχουν..Πάρε τα υπόλοιπα πράγματα ηλεκτρονικά, δεν είναι να κυκλοφορείς με τόση ζέστη..😔

Ναι ισχύει! Και ατελείωτες οι δουλειές και αφόρητη η ζέστη!

Και η αλήθεια είναι ότι μόνο στους γονείς μου ξεκουράζομαι που δεν κάνω τίποτα!! 😅😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσι μου γέννησα το 2016 με καισαρική λόγω πλήρους ισχυακης προβολής. Είχα δοκιμάσει όλες τις ασκήσεις που είχα βρει και μου είχαν δειξει και περπάτημα και δουλειές αλλά δεν γύρισε ποτε. Όταν γεννήθηκε διαπίστωσε ο γιατρός ότι είχε δεθεί με τον ομφάλιο λώρο με τέτοιο τρόπο που όσο και να προσπαθούσε δεν μπορούσε να γυρίσει. Όποτε μην σε αγχώνει, αν δεν γυρίζει για κάποιο λόγο δεν γυρίζει. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλή μου!! Ναι, αυτά σκέφτομαι κι εγώ! Κάποιος λόγος υπάρχει! Να γεννηθεί το μωρό γερό, αυτό μόνο εύχομαι τώρα κι όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα! Γέννησες προγραμματισμένα ή περιμένατε να σε πιάσουν οι πόνοι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλή μου!! Ναι, αυτά σκέφτομαι κι εγώ! Κάποιος λόγος υπάρχει! Να γεννηθεί το μωρό γερό, αυτό μόνο εύχομαι τώρα κι όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα! Γέννησες προγραμματισμένα ή περιμένατε να σε πιάσουν οι πόνοι; 

Καλημέρα! 
Γέννησα προγραμματισμένα στις 38 εβδομάδες λόγω αρρύθμιστου διαβήτη. Αλλά….το δεύτερο παιδί μου το γέννησα φυσιολογικά στις 40 εβδομάδες. Κάθε εγκυμοσύνη και κάθε γεννά είναι διαφορετική! 
Τον Οκτώβρη θα σου πω για το τρίτο 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια, όσες πήρατε φωλιά, πώς την πλύνετε;;

Καλημέρα ! 

ειχε φερμουάρ για το στρωματακι π εχει , το εβγαλα και  την έβαλα στο πλυντήριο κανονικά με απορρυπαντικο για το μπεμπακι. λόγω καύσωνα ηταν στεγνη σε 3 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! 
Γέννησα προγραμματισμένα στις 38 εβδομάδες λόγω αρρύθμιστου διαβήτη. Αλλά….το δεύτερο παιδί μου το γέννησα φυσιολογικά στις 40 εβδομάδες. Κάθε εγκυμοσύνη και κάθε γεννά είναι διαφορετική! 
Τον Οκτώβρη θα σου πω για το τρίτο 🤭🤭🤭

Ωωωω έλα με το καλό!!! Χεχε τέλεια!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ναι!! Μακάρι να καταφέρουμε να πάμε κι εμείς στο δεύτερο μετά! 🤗

Καλημέρα! 🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι.. η πλάκα είναι 13/8 έχει γενέθλια ο αντρας μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα!!

Άντε @Elk έχεις και ημερομηνία τώρα! Απίστευτο!!

Με το καλό να έρθει η ώρα να γεννήσεις!!

Ευχαριστώ κορίτσια όλες με το καλό να πάρουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι.. η πλάκα είναι 13/8 έχει γενέθλια ο αντρας μου 😊

Άντε κορίτσι μου μπράβο έχεις και ημερομηνία τώρα 🧿🩷🧿🩷

Εμείς έχουμε αύριο πάλι γιατρό να δούμε τι σκοπούς έχει ο μικρούλης 😂👶 38+4 💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια όλες με το καλό να πάρουμε γερά μωρά στην αγκαλιά μας 🥰

Αχ άντε με το καλό πλησιάζουμε όλες!!! 👶🏻🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τώρα γυριζω απο γιατρό 

Με έβαλε για καρδιοτοκογραφημα σήμερα, μου είπε να πάω πάλι σε μια βδομαδα να ξανά κάνω 

και 12/8 θα γεννήσω γιατί 8/8 τελικά θα λείπει διακοπές ο γιατρος, όποτε με έβαλε 12/8 για εμένα καλύτερα όσο με αφηνει κέρδος είναι.. η πλάκα είναι 13/8 έχει γενέθλια ο αντρας μου 😊

Μια χαρά μαζί θα γιορτάζουν τα γενέθλια! 😊 Και καλύτερα γτ έχεις και πιο πολύ χρόνο να ετοιμαστείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Άντε κορίτσι μου μπράβο έχεις και ημερομηνία τώρα 🧿🩷🧿🩷

Εμείς έχουμε αύριο πάλι γιατρό να δούμε τι σκοπούς έχει ο μικρούλης 😂👶 38+4 💪💪

Κι εσύ περιμένεις από μέρα σε μέρα! Θα περιμένουμε αύριο νέα σου από τον γιατρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Άντε κορίτσι μου μπράβο έχεις και ημερομηνία τώρα 🧿🩷🧿🩷

Εμείς έχουμε αύριο πάλι γιατρό να δούμε τι σκοπούς έχει ο μικρούλης 😂👶 38+4 💪💪

Άντε ωραία θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου εσυ θα ανοίξεις την πρώτη γεννά Αυγούστου λογικά καλή αρχή 🩵🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Μια χαρά μαζί θα γιορτάζουν τα γενέθλια! 😊 Και καλύτερα γτ έχεις και πιο πολύ χρόνο να ετοιμαστείς!!

Θα ήταν ωραία να με έβαζε 13/8 να είναι ίδια μέρα αλλά δεν πειράζει τώρα για μια μέρα διαφορά μαζί πάλι θα γιορτάζουν 

ντράπηκα να του πω 😂 θα μου έλεγε κορίτσι μου δεν είναι κλινική εδώ να βάζεις ότι μέρα θες εσυ 😂 και δεν μίλησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα ήταν ωραία να με έβαζε 13/8 να είναι ίδια μέρα αλλά δεν πειράζει τώρα για μια μέρα διαφορά μαζί πάλι θα γιορτάζουν 

ντράπηκα να του πω 😂 θα μου έλεγε κορίτσι μου δεν είναι κλινική εδώ να βάζεις ότι μέρα θες εσυ 😂 και δεν μίλησα 

Αν τλκ πάμε έτσι κι εμείς λες να του συζητήσω για ημερομηνία; 🤔🤔 Γίνεται αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα ήταν ωραία να με έβαζε 13/8 να είναι ίδια μέρα αλλά δεν πειράζει τώρα για μια μέρα διαφορά μαζί πάλι θα γιορτάζουν 

ντράπηκα να του πω 😂 θα μου έλεγε κορίτσι μου δεν είναι κλινική εδώ να βάζεις ότι μέρα θες εσυ 😂 και δεν μίλησα 

Αμάν βρε Ελκ αυτές οι ντροπες με τους γιατρούς θα σε φάνε 🤣🤣🤣

Θα τα γιορτάζουν μαζί εννοείται!! Διπλή γιορτή θα έχετε στο σπίτι!

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αν τλκ πάμε έτσι κι εμείς λες να του συζητήσω για ημερομηνία; 🤔🤔 Γίνεται αυτό;

Αχ κι εγώ το σκέφτηκα αυτό και κοιτούσα να δω αν έχει καμία γιορτή Αγίου εκείνη την περίοδο ή ποια ημερομηνία φαίνεται ωραία! Πχ 24/8/24 😅😅😅

Νομίζω βέβαια ότι εν τέλει στην καλύτερη των περιπτώσεων θα μπορώ να επιλέξω από μια δύο εναλλακτικές. Δλδ θα πει ο γιατρός πχ την επόμενη Τρίτη ή Τετάρτη και θα πω εγώ αν έχω προτίμηση σε κάποια από τις δύο μέρες 

Στη φάση: ψάχνοντας τα θετικά της καισαρικής είμαστε μου φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Αν τλκ πάμε έτσι κι εμείς λες να του συζητήσω για ημερομηνία; 🤔🤔 Γίνεται αυτό;

Εεε ναι γιατί να μην γίνετε αρκεί  να μην ξεφεύγεις πολύ τώρα εμένα ας πουμε που ήταν με μια μέρα διαφορά δεν θα είχε θέμα ο ιδιώτης εκτός αν έχει κανονίσει άλλο χειρουργείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...