Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

Kαλημέρα, εγω είμαι 36 και 2 και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα αν και μου ειπε οτι δεν θα γινει κατι αλλα αν γινει θα στείλει αλλο γιατρο και να μην αγχωθω. ευκολακι🥲

Ααα εσενα στο είπε δηλαδή ότι αν χρειαστεί θα έρθει άλλος.. ενταξει δεν είναι ότι καλύτερο αυτό είναι η αλήθεια να μην χρειαστεί πες το μωρακι να κάτσει και που κάθετε μέχρι να γυρίσει ο γιατρός 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Fighter  @Mommyel  μπήκατε στον μήνα σας!!! Με το καλό! 

Κι εμένα θα με αγχωνε αυτό αλλά ίσως έχει δίκιο η Ελκ ότι μπορεί να έχουν κλείσει να πάνε κάπου κοντά ώστε να έρθουν σε περίπτωση που χρειαστεί. Τους ρωτησατε τι θα γίνει σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά όσο λείπουν;

Εμένα ο γιατρός μου έτσι είχε κάνει μου το είπε κιολας ότι εγω θα πάω διακοπές αλλά θα είμαι κοντά στην Αθήνα γιατί έχω και άλλη κοπέλα με ΠΗΤ σαν την δίκη μου όποτε αν γίνει το οτιδήποτε παίρνουμε την μαία τηλ και τον ειδοποιούν εκείνη 

και τελικά αντί να τον παρω εγω τηλ, με πηρε εκείνος μου λέει θα πάμε με πρόκληση να γεννήσεις το Σάββατο εντάξει ; Δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mommyel είπε:

ευχαριστούμε 🥰 όχι εμένα θα είναι σίγουρα μακριά. μου ειπε οτι θα μου στείλει αλλο γιατρό θα ειναι σαν να ειναι εκει και να μην αγχωθω. δεν το πήρα τοσο άσχημα απλα το σκέφτομαι 

Εννοείται λογικό να το σκέφτεσαι! Αν και μόλις μπήκες στον μήνα σου, λογικά θα έχει επιστρέψει μέχρι να γεννήσεις.

Αυτοί πάντως σίγουρα διαλέγουν με προσοχή με ποιους συνεργάζονται για να μην χαλάει το όνομα τους, οπότε θα είναι καλός γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εμένα ο γιατρός μου έτσι είχε κάνει μου το είπε κιολας ότι εγω θα πάω διακοπές αλλά θα είμαι κοντά στην Αθήνα γιατί έχω και άλλη κοπέλα με ΠΗΤ σαν την δίκη μου όποτε αν γίνει το οτιδήποτε παίρνουμε την μαία τηλ και τον ειδοποιούν εκείνη 

και τελικά αντί να τον παρω εγω τηλ, με πηρε εκείνος μου λέει θα πάμε με πρόκληση να γεννήσεις το Σάββατο εντάξει ; Δεν μπορούμε να περιμένουμε άλλο.. 😂

Και στις διακοπές του εσένα σκεφτόταν!! 🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλεύω από εχτές να κλεισω ραντεβού με τον γυναικολόγο παίρνω τηλ στα ραντεβού του νοσοκομείου εεε δεν πιάνω γραμμή με τίποτα μάλλον το έχουν κατεβασμένο δεν εξηγείτε 

τώρα ειπα μια γνωστή μαία να μου το κλείσει εκείνη 

Της ειπα ότι γεννάω και 8/8 λογικά όποτε θα κοιτάξει να δουλεύει εκείνη την μέρα μακάρι να βολέψει να έχω και μια γνωστή καλό θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα εσενα στο είπε δηλαδή ότι αν χρειαστεί θα έρθει άλλος.. ενταξει δεν είναι ότι καλύτερο αυτό είναι η αλήθεια να μην χρειαστεί πες το μωρακι να κάτσει και που κάθετε μέχρι να γυρίσει ο γιατρός 🥰

επειδη ειναι το πρώτο πιστευω θα κατσει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Εννοείται λογικό να το σκέφτεσαι! Αν και μόλις μπήκες στον μήνα σου, λογικά θα έχει επιστρέψει μέχρι να γεννήσεις.

Αυτοί πάντως σίγουρα διαλέγουν με προσοχή με ποιους συνεργάζονται για να μην χαλάει το όνομα τους, οπότε θα είναι καλός γιατρός! 

ετσι πιστευουμε. εσυ εχεις βρει που θα γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μπαίνω και σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να απανταω...κι εμένα μου έκανε εξήγηση ότι μετά τις 8-9 /8 θα φύγει και αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε να μπούμε με πρόκληση..καλά της λέω το αποκλείω θα έχω γεννήσει πιστεύω...εντάξει μου κακοφανηκε λίγο αλλά οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Κορίτσια μου μπαίνω και σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να απανταω...κι εμένα μου έκανε εξήγηση ότι μετά τις 8-9 /8 θα φύγει και αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε να μπούμε με πρόκληση..καλά της λέω το αποκλείω θα έχω γεννήσει πιστεύω...εντάξει μου κακοφανηκε λίγο αλλά οκ...

Θα σε βάλει με πρόκληση πριν τις 8-9/8 που θα φύγει ; Να έχεις γεννήσει δηλαδή μέχρι τότε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια τελικά κατάφερα το έκλεισα το ραντεβού με την γνωστή μου.. δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα για κάποιο λόγο δεν ξέρω τι γίνετε 🤷‍♀️

ευτυχώς έχω και αυτήν την μαία 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια τελικά κατάφερα το έκλεισα το ραντεβού με την γνωστή μου.. δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα για κάποιο λόγο δεν ξέρω τι γίνετε 🤷‍♀️

ευτυχώς έχω και αυτήν την μαία 😅

Πότε θα πας καλή μου; Θα είναι το τελευταίο ραντεβού πριν την γέννα; Τέλεια που θα έχεις και τη γνωστή μαία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fighter είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα εχθές έκανα και εγώ τον πρώτο καρδιοτοκογράφο και όλα ήταν μια χαρούλα…Είμαι 36 και 4…Η μικρή μου έχει μπόλικα μαγουλάκια…και είναι 2,5 κιλά…Όλα καλά με το μωρό…Ωστόσο ο γιατρός μου την πιο άλλη βδομάδα φεύγει διακοπές και έχω φρικάρει τη ζωή μου…δεν σας κρύβω οτι δεν μου άρεσε καθόλου αυτό…Έχω αγχωθεί πολύ γιατι μου το είπε και η γραμματέας του και Οχι ο ίδιος…δεν θα έπρεπε να μου πει σε περίπτωση γέννας ποιος θα με αναλάβει;; Έχω σκάσει από χθες 

Κορίτσι μου για να μη σου είπε κάτι ο γιατρός σημαίνει ότι αν συμβεί κάτι θα μπορεί να έρθει, μην αγχώνεσαι!! Εξ' άλλου απ' την ώρα που θα σε πιάσουν οι πόνοι μέχρι τη γέννα είναι αρκετές ώρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommyel ελπίζω να είναι εδώ κι ο δικός σου γιατρός και μη χρειαστεί να σε αναλάβει ο άλλος! Αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια θα είναι κάποιος που εμπιστεύεται με κλειστά μάτια, αλλιώς δε θα το τολμούσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Θα σε βάλει με πρόκληση πριν τις 8-9/8 που θα φύγει ; Να έχεις γεννήσει δηλαδή μέχρι τότε ; 

Εγώ έχω Πητ 10/8...αυτή θα φύγει τοτε...αν δεν έχω γεννήσει ναι να με βάλει με πρόκληση λίγες μέρες νωρίτερα...εσύ ποτέ έκλεισες ραντεβού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ έχω Πητ 10/8...αυτή θα φύγει τοτε...αν δεν έχω γεννήσει ναι να με βάλει με πρόκληση λίγες μέρες νωρίτερα...εσύ ποτέ έκλεισες ραντεβού?

Ε κοντά θα είναι... Αλλά δεν υπάρχει κι άλλη λύση δηλαδή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Πότε θα πας καλή μου; Θα είναι το τελευταίο ραντεβού πριν την γέννα; Τέλεια που θα έχεις και τη γνωστή μαία!

24/7 με έβαλε τελικά 10:00 η ώρα 

μμμ δεν ξέρω ίσως να είναι το τελευταίο θα μάθω όταν θα πάω 😅

στις πριν 1 ώρα, ο/η μαμά12345 είπε:

Εγώ έχω Πητ 10/8...αυτή θα φύγει τοτε...αν δεν έχω γεννήσει ναι να με βάλει με πρόκληση λίγες μέρες νωρίτερα...εσύ ποτέ έκλεισες ραντεβού?

εεε πιστεύω θα γεννήσεις νωρίτερα δεν θα χρειαστεί να κανείς καν πρόκληση 😊

24/7 έκλεισα ραντεβού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Ε κοντά θα είναι... Αλλά δεν υπάρχει κι άλλη λύση δηλαδή;

Απλά αν θέλω να περιμένω και όποιος τύχει να είναι εκεί θα με αναλάβει ... Καλά αυτό δεν το σκέφτομαι καθόλου ..τι στο καλό? Το πρώτο παιδί το έκανα στις 37+ εβδομάδες και το δεύτερο να έρθει στις 39+ ?????? Τόσο ανάποδη να είμαι???

@Elk κι εγώ αυτό πιστεύω ...μαζί έχουμε ραντεβού!!!! Λογικά θα μας βάλει και κΑρδιοτοκογραφο τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα στην παιδίατρο,μας έκανε μάθημα μαζί με άλλες δύο κοπέλες..Είπε διάφορα πραγματακια για τον θηλασμό αλλά και το πώς θα ετοιμάζουμε το έτοιμο γάλα σε περίπτωση μη θηλασμού (γιατί λέει γίνονται λάθη κ στις δύο περιπτώσεις), μας είπε για τον ύπνο,το μπανάκι,την αλλαγή πάνας, διάφορα..Ενδιαφέρον το βρήκα κ μου φάνηκε καλή..Κανονίσαμε να μας αναλάβει κ να έρθει στο σπίτι να δει το μωρό στην αρχή..

@nanouko ρώτησα για τον υπνοσακο..είπε δεν κάνει κακό απλά λόγω ζέστης ειδικά τώρα στην αρχή ίσως δε βολεψει γιατί δε θέλουμε να ανεβάζει θερμοκρασία το μωρό κ να ιδρώνει.. για την πάντα της κούνιας ήταν κάθετη να μην εχουμε τον πρώτο χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η μαμά12345 είπε:

Απλά αν θέλω να περιμένω και όποιος τύχει να είναι εκεί θα με αναλάβει ... Καλά αυτό δεν το σκέφτομαι καθόλου ..τι στο καλό? Το πρώτο παιδί το έκανα στις 37+ εβδομάδες και το δεύτερο να έρθει στις 39+ ?????? Τόσο ανάποδη να είμαι???

@Elk κι εγώ αυτό πιστεύω ...μαζί έχουμε ραντεβού!!!! Λογικά θα μας βάλει και κΑρδιοτοκογραφο τώρα...

Μπα δύσκολα να σε τραβήξει τόσο πολύ το δεύτερο να το φας όλο λογικά θα σου σπάσουν τα νερά πιο πριν 

ααα Τετάρτη και εσυ ωραία 🥰 δεν ξέρω αν θα με βάλει καρδιοτοκογραφο λογικά αν ήταν να μπω την Τετάρτη στο ραντεβού  θα μου το είχε πει από την προηγούμενη φορά να κανονίσω το πρόγραμμα μου 🤷‍♀️γιατί θέλει να καθίσεις καποια ώρα στο μηχάνημα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα στην παιδίατρο,μας έκανε μάθημα μαζί με άλλες δύο κοπέλες..Είπε διάφορα πραγματακια για τον θηλασμό αλλά και το πώς θα ετοιμάζουμε το έτοιμο γάλα σε περίπτωση μη θηλασμού (γιατί λέει γίνονται λάθη κ στις δύο περιπτώσεις), μας είπε για τον ύπνο,το μπανάκι,την αλλαγή πάνας, διάφορα..Ενδιαφέρον το βρήκα κ μου φάνηκε καλή..Κανονίσαμε να μας αναλάβει κ να έρθει στο σπίτι να δει το μωρό στην αρχή..

@nanouko ρώτησα για τον υπνοσακο..είπε δεν κάνει κακό απλά λόγω ζέστης ειδικά τώρα στην αρχή ίσως δε βολεψει γιατί δε θέλουμε να ανεβάζει θερμοκρασία το μωρό κ να ιδρώνει.. για την πάντα της κούνιας ήταν κάθετη να μην εχουμε τον πρώτο χρόνο..

Ααα ωραία σας έδειξε αρκετά πράγματα η παιδιατρος ωραία έμεινες ευχαριστημένη δηλαδή ε; Μια χαρά !!  

Εμένα αυτά μου τα είχα δείξει η μαία του γιατρού για αλλαγή πάνας μπάνιο και τέτοια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία σας έδειξε αρκετά πράγματα η παιδιατρος ωραία έμεινες ευχαριστημένη δηλαδή ε; Μια χαρά !!  

Εμένα αυτά μου τα είχα δείξει η μαία του γιατρού για αλλαγή πάνας μπάνιο και τέτοια 

Ναι ευχαριστημένη είμαι,μου φάνηκε καλή!Θα δούμε τώρα..Τουλάχιστον έφυγε κ αυτό το άγχος,να μπαίνουν όλα σε μια σειρά σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα στην παιδίατρο,μας έκανε μάθημα μαζί με άλλες δύο κοπέλες..Είπε διάφορα πραγματακια για τον θηλασμό αλλά και το πώς θα ετοιμάζουμε το έτοιμο γάλα σε περίπτωση μη θηλασμού (γιατί λέει γίνονται λάθη κ στις δύο περιπτώσεις), μας είπε για τον ύπνο,το μπανάκι,την αλλαγή πάνας, διάφορα..Ενδιαφέρον το βρήκα κ μου φάνηκε καλή..Κανονίσαμε να μας αναλάβει κ να έρθει στο σπίτι να δει το μωρό στην αρχή..

@nanouko ρώτησα για τον υπνοσακο..είπε δεν κάνει κακό απλά λόγω ζέστης ειδικά τώρα στην αρχή ίσως δε βολεψει γιατί δε θέλουμε να ανεβάζει θερμοκρασία το μωρό κ να ιδρώνει.. για την πάντα της κούνιας ήταν κάθετη να μην εχουμε τον πρώτο χρόνο..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
 

εμείς εχτές επιτέλους βγήκαμε από το σπίτι και πήγαμε θάλασσα το απόγευμα εγω πάλι δεν έκανα μπάνιο είχε κύμα και δεν μπήκα βλέπω μέχρι να γεννήσω έτσι θα πάει η θάλασσα.. αλλα τουλάχιστον το παγωτο μου το εφαγα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
 

εμείς εχτές επιτέλους βγήκαμε από το σπίτι και πήγαμε θάλασσα το απόγευμα εγω πάλι δεν έκανα μπάνιο είχε κύμα και δεν μπήκα βλέπω μέχρι να γεννήσω έτσι θα πάει η θάλασσα.. αλλα τουλάχιστον το παγωτο μου το εφαγα 🥰

Καλημέρα κορίτσια μου κι απο μένα...

Εγώ εχθές βγήκα με τις φιλενάδες μου... Τη μια είχα να τη δω 8,5 χρόνια απο κοντά... Αλλά βρε κορίτσια... οι αληθινές φιλίες τελικά δεν τα μετράνε αυτά... Ήταν σα να είχαμε να ειδωθούμε απο προχθές!!! Πέρασα τέλεια!!!

Αύριο πάω για το μάθημα θηλασμού και είμαι κατ' ενθουσιασμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...