Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Νομίζω μέχρι 5 μέρες μετά φαίνεται αν κόλλησες οπότε πιστεύω όντως ότι γλίτωσες με την κόρη σου! 

Πάντως δεν τον περνάνε τον κοβιντ ίδια όλοι. Εγώ σκέψου είχα κολλήσει από τον άντρα μου και τον πέρασα πολύ πιο ελαφριά από εκείνον (που είχαμε κι οι δύο την ίδια μετάλλαξη κτλ)

Εντάξει τώρα αφού έγινε έτσι με την ενδοκρινολόγο δεν πειράζει!

Ναι αυτό βλέπω κάποιοι το περνάν εύκολα άλλοι πάλι όχι μακάρι τότε να την γλιτώσαμε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια τώρα όσον αφορά τον τράχηλο. Εμένα στη β επιπέδου μου τον είχε μετρήσει και τον έβγαλε 40mm. Τώρα στο Doppler 39mm. Και τις δύο φορές διακοιλιακα τον μέτρησε.Δεν έπρεπε να είχε μειωθεί κι άλλο;

Έχει σχέση που παίρνω και μαγνήσιο δύο φορές τη μέρα; Τι λέτε;

Εμένα μου το είχε κόψει το μαγνήσιο όταν μπήκα στο μήνα μου αν θυμάμαι καλά 

τωρα αυτός μαγνήσιο δεν μου έδωσε να παρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου το είχε κόψει το μαγνήσιο όταν μπήκα στο μήνα μου αν θυμάμαι καλά 

τωρα αυτός μαγνήσιο δεν μου έδωσε να παρω 

Σε αυτόν που πήγα για το Doppler με ρώτησε αν παίρνω μαγνήσιο και είπε να συνεχίσω να παίρνω γιατί λόγω χαμηλού πλακούντα δεν θέλει οι συσπάσεις να προκαλέσουν αιμορραγία στον πλακούντα και να μπω πρόωρα για καισαρική. 

Είπε τώρα είναι το επικίνδυνο γιατί η μήτρα κάνει συσπάσεις κι αν έχεις αίμα (λόγω που πλακούντα που είναι κοντά στον τράχηλο) κατευθείαν θα σε πάνε για καισαρική για να σου το πάρουν το μωρό και να μην κινδυνεσυσεις κι εσύ με αιμορραγία.. οπότε αν δεν ανέβει ο πλακούντας δεν με βλέπω να το κόβω το μαγνήσιο!

Ό,τι γίνει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Σε αυτόν που πήγα για το Doppler με ρώτησε αν παίρνω μαγνήσιο και είπε να συνεχίσω να παίρνω γιατί λόγω χαμηλού πλακούντα δεν θέλει οι συσπάσεις να προκαλέσουν αιμορραγία στον πλακούντα και να μπω πρόωρα για καισαρική. 

Είπε τώρα είναι το επικίνδυνο γιατί η μήτρα κάνει συσπάσεις κι αν έχεις αίμα (λόγω που πλακούντα που είναι κοντά στον τράχηλο) κατευθείαν θα σε πάνε για καισαρική για να σου το πάρουν το μωρό και να μην κινδυνεσυσεις κι εσύ με αιμορραγία.. οπότε αν δεν ανέβει ο πλακούντας δεν με βλέπω να το κόβω το μαγνήσιο!

Ό,τι γίνει! 

 

Αν σου είπε έτσι ότι δεν θέλουν συσπάσεις λόγο αυτού τότε ναι δεν θα στο κόψει το μαγνήσιο σίγουρα 

Κορίτσι μου να γίνει το πιο ασφαλές για εσενα και το μωρακι σου ελπίζω να υπάρξει εξέλιξη στις επόμενες επισκέψεις σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα με πήρε η Ενδοκρινολογος μου λέει τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αφού θα λείπει κιολας 

οποτε λέει να την κάνω από βδομαδα τις εξετασεις και 31/7 να τις πάω από κοντά να τα δει.. εγω μετά από μια βδομαδα θα γεννάω τώρα τι νοημα θα έχει να πάω στις 31/7 δεν ξέρω αλλά τέλος πάντων ντράπηκα να την πω κάτι είναι η αλήθεια 🤷‍♀️

Έλα ντε...Τι να πηγαίνεις τώρα τελευταία στιγμή..Είναι ότι κανείς κ δρόμο αν θυμάμαι καλά, δεν είναι ότι την έχεις κ δίπλα..Της έχεις πει ότι θα γεννήσεις γύρω στις 8 Αυγούστου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Στην Doppler γραφει ποσο είναι ο τράχηλος; Γιατί στην δικιά μου εγω δεν βρήκα τίποτα 

εμένα β επιπέδου πρέπει να ήταν 3,5 Νομίζω 🤔 δεν το θυμάμαι από έξω τώρα 

Εμένα το έγραφε κ στην doppler ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Αν σου είπε έτσι ότι δεν θέλουν συσπάσεις λόγο αυτού τότε ναι δεν θα στο κόψει το μαγνήσιο σίγουρα 

Κορίτσι μου να γίνει το πιο ασφαλές για εσενα και το μωρακι σου ελπίζω να υπάρξει εξέλιξη στις επόμενες επισκέψεις σας 😊

Ευχαριστώ πολύ!! 

Ναι έτσι είναι! Εύχομαι κι εγώ να γίνει ότι είναι καλύτερο! Για καισαρική με βλέπω απ' ότι φαίνεται βέβαια (χαμηλός πλακούντας μακρύς τράχηλος) αλλά από την άλλη λέω καλύτερα να είναι και ο τράχηλος εμπόδιο παρά να σκέφτομαι ότι έκανα καισαρική για μερικά χιλιοστά που δεν ανέβηκε ο πλακούντας!! 🤣🤣

Εκτός αν γίνει το θαύμα και ανέβει ο πλακούντας, λεπτυνει ο τράχηλος και γεννήσω φυσιολογικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Άρα μια χαρά είμαι. Που το βρήκες και το διάβασες; Ευχαριστώ.

Εδώ το διάβασα https://kalogeo.gr/εγκυμοσύνη/υπερηχογραφική-μέτρηση-του-μήκους-το/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καλή εβδομάδα σε όλες!! Εύχομαι να είστε καλά! 

Διάβασα τα νέα των τελευταίων ημερών!

@Elkτέλεια που δεν κολλήσατε!! Ελπίζω και η πεθερά να αναρρώσει γρήγορα! Για την ενδοκρινολόγο μήπως να την έπαιρνες και να τις έλεγες ότι θα χρειαστεί να ακυρώσουμε το ραντεβού γιατί 9 μέρες μετά θα γεννήσω;

@maroo8 θα ξεκουραστείς και πιστεύω και εύχομαι όλα να πάνε καλά! Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά πλησιάζεις και στον μήνα σου, έχεις προχωρήσει αρκετά στην εγκυμοσύνη σου! Από 37 εβδομάδων από όσο ξέρω θεωρείται τελειομηνη η εγκυμοσύνη! Εσύ λίγο θέλεις ακόμα! Πιστεύω με ξεκούραση θα έρθει ο μικρούλης σου στην ώρα του!

Ευχαριστώ ❤️ Ναι έτσι μου είπε να φτάσουμε στις 37 για να μη γεννηθεί πρόωρο..Εμένα αυτό είναι στις 8 Αυγούστου..Ελπίζω να τα καταφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ευχαριστώ ❤️ Ναι έτσι μου είπε να φτάσουμε στις 37 για να μη γεννηθεί πρόωρο..Εμένα αυτό είναι στις 8 Αυγούστου..Ελπίζω να τα καταφέρουμε!

Ναι εννοείται θα τα καταφέρεις!! 3 βδομάδες είναι! 

Νομίζω πως αν δεν κάνεις και δουλειές όλα καλά! Έχεις κάποιον για βοήθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πόσες μερες μετά κολλάει ο κοβιτ εγω τώρα είναι στην 5 μέρα να αρχίζω να πιστεύω πως την γλίτωσα ;

η πεθερά μου το παίρνει λίγο βαριά είναι η αλήθεια αλλά δεν ξέρω μήπως είναι και ο φόβος της που την ρίχνει πιο πολύ.. 

καλε ντρέπομαι τώρα αφού δεν το ειπα εκείνη την ώρα στο τηλ που με ρωτησε για την ώρα αν με βολεύει τι να παρω να πω τώρα ντρέπομαι θα νομίζει ότι την κοροϊδεύω… τώρα θα πάω να τελειώνω έτσι πως τα έκανα.. 😕

Ναι, μέχρι 5 μέρες κολλάει, γι' αυτό και η καραντίνα είναι 6 μέρες. Τη γλιτώσατε, ευτυχώς. Γιατί ντρέπεσαι καλέ με τους γιατρούς;;; Ότι συμφέρει και βολεύει εσένα πρέπει να γίνει τώρα στο τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσια τώρα όσον αφορά τον τράχηλο. Εμένα στη β επιπέδου μου τον είχε μετρήσει και τον έβγαλε 40mm. Τώρα στο Doppler 39mm. Και τις δύο φορές διακοιλιακα τον μέτρησε.Δεν έπρεπε να είχε μειωθεί κι άλλο;

Έχει σχέση που παίρνω και μαγνήσιο δύο φορές τη μέρα; Τι λέτε;

Ενδοκολπικά είναι πιο ακριβής η μέτρηση! Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ ή στο ίντερνετ, δε θυμάμαι πού, ότι μπορεί να μειωθεί ξαφνικά όταν σε πιάσουν οι πόνοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christi.D. είπε:

Ναι εννοείται θα τα καταφέρεις!! 3 βδομάδες είναι! 

Νομίζω πως αν δεν κάνεις και δουλειές όλα καλά! Έχεις κάποιον για βοήθεια;

Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες μωρέ αλλά βοηθάει όσο μπορεί..θα κάνω κ λίγο τα στραβά μάτια τώρα τι να κάνουμε 🤣 Ειπε θα έρθει κ η μαμά μου να βάλει κι αυτή ένα χεράκι αλλά δεν μπορεί να μείνει πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ παίρνω μαγνήσιο και μάλιστα 2 φορές και μου είπε να μην το κόψω γτ αν με πιάσουν πόνοι και το μωρό είναι σε αυτή τη λάθος θέση θα είναι επείγουσα καισαρική! 

Εγώ βρε κορίτσια πάντως όλο σκληρή την πιάνω την κοιλιά μου, τσίτα.. και όταν ξυπνάω για τουαλέτα πάντα είναι πέτρα! Μα τι μήτρα είναι αυτή που έχω; Πολύ νευρική, δεν ηρεμεί καθόλου! πού να βρει χώρο να κουνηθεί το μωρό.. εσάς είναι μαλακή γενικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Έλα ντε...Τι να πηγαίνεις τώρα τελευταία στιγμή..Είναι ότι κανείς κ δρόμο αν θυμάμαι καλά, δεν είναι ότι την έχεις κ δίπλα..Της έχεις πει ότι θα γεννήσεις γύρω στις 8 Αυγούστου;;

Ναι κάνω και δρόμο δεν είναι δίπλα είναι η αλήθεια 

Όχι δεν το ειπα ντράπηκα γιατί ένιωσα κάπως να επιμένει για το ραντεβού και ήμουν σχεδόν σίγουρη πως και να το έλεγα πάλι θα μου έλεγε να πάω από τον τρόπο της 

@Katiana1987 ναι έχω θέμα σε αυτά ντρέπομαι πολύ εδώ όταν ήταν να παρω τον ιδιώτη να του πω ότι θα πάω σε άλλον γιατρό ένα μήνα το σκεφτόμουν πως θα παρω τηλ να το πω από την ντροπή νιωθω άβολα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maroo8 είπε:

Ευχαριστώ ❤️ Ναι έτσι μου είπε να φτάσουμε στις 37 για να μη γεννηθεί πρόωρο..Εμένα αυτό είναι στις 8 Αυγούστου..Ελπίζω να τα καταφέρουμε!

Θα τα καταφέρεις κορίτσι μου μόνο ξεκούραση να έρθει και η μαμα σου όσο γίνετε να βάλει ένα χερι λίγο φαγητό λίγο κανένα πιάτο την βαλίτσα του μαιευτηρίου την έχεις έτοιμη ; Να μην χρειάζεται να κανείς και αυτα και κουράζεσαι 

Εγω δεν την εχω και θα τρέχω δεν θα φτάνω στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ παίρνω μαγνήσιο και μάλιστα 2 φορές και μου είπε να μην το κόψω γτ αν με πιάσουν πόνοι και το μωρό είναι σε αυτή τη λάθος θέση θα είναι επείγουσα καισαρική! 

Εγώ βρε κορίτσια πάντως όλο σκληρή την πιάνω την κοιλιά μου, τσίτα.. και όταν ξυπνάω για τουαλέτα πάντα είναι πέτρα! Μα τι μήτρα είναι αυτή που έχω; Πολύ νευρική, δεν ηρεμεί καθόλου! πού να βρει χώρο να κουνηθεί το μωρό.. εσάς είναι μαλακή γενικά;

Εμένα τις πιο πολλές φορές είναι μαλακια συνήθως το βράδυ όπως λες αν με πιάσει να πάω καμία τουαλέτα την νιωθω τσίτα 

Τις φοβούνται τις συσπάσεις αν δεν είναι σε καλή θέση αυτό βλέπω και εμένα φοβάται μην αρχίσουν συσπάσεις και με βαζει 38 εβδ να γεννήσω τώρα μαγνήσιο γιατί δεν με έχει δώσει καθόλου δεν ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Ενδοκολπικά είναι πιο ακριβής η μέτρηση! Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ ή στο ίντερνετ, δε θυμάμαι πού, ότι μπορεί να μειωθεί ξαφνικά όταν σε πιάσουν οι πόνοι!

Τι να πω;! Μακάρι βρε Νανουκο! Νομίζω προηγείται ο πλακούντας για μένα..! Προσπαθώ να σκέφτομαι πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! Το σημαντικό είναι να πάρω αγκαλιά το μωράκι μου!!

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ παίρνω μαγνήσιο και μάλιστα 2 φορές και μου είπε να μην το κόψω γτ αν με πιάσουν πόνοι και το μωρό είναι σε αυτή τη λάθος θέση θα είναι επείγουσα καισαρική! 

Εγώ βρε κορίτσια πάντως όλο σκληρή την πιάνω την κοιλιά μου, τσίτα.. και όταν ξυπνάω για τουαλέτα πάντα είναι πέτρα! Μα τι μήτρα είναι αυτή που έχω; Πολύ νευρική, δεν ηρεμεί καθόλου! πού να βρει χώρο να κουνηθεί το μωρό.. εσάς είναι μαλακή γενικά;

Κι εγώ δεν κάνω πολύ συχνά συσπάσεις και από πολύ νωρίς στην εγκυμοσύνη! Αλλά ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό να συμβαίνει! Κι εγώ σκεφτόμουν μήπως γεννήσω πρόωρα με τόσες συσπάσεις αλλά τώρα που έμαθα το μήκος τραχήλου λέω αποκλείεται 😅😅

στις πριν 47 λεπτά, ο/η maroo8 είπε:

Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες μωρέ αλλά βοηθάει όσο μπορεί..θα κάνω κ λίγο τα στραβά μάτια τώρα τι να κάνουμε 🤣 Ειπε θα έρθει κ η μαμά μου να βάλει κι αυτή ένα χεράκι αλλά δεν μπορεί να μείνει πολύ..

Άντε ωραία αφού θα έρθει και η μαμά σου θα βοηθήσει όσο μπορεί! Ναι τώρα θα αφήσεις τις πολλές φασινες!! Λίγες βδομάδες υπομονή! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι κάνω και δρόμο δεν είναι δίπλα είναι η αλήθεια 

Όχι δεν το ειπα ντράπηκα γιατί ένιωσα κάπως να επιμένει για το ραντεβού και ήμουν σχεδόν σίγουρη πως και να το έλεγα πάλι θα μου έλεγε να πάω από τον τρόπο της 

@Katiana1987 ναι έχω θέμα σε αυτά ντρέπομαι πολύ εδώ όταν ήταν να παρω τον ιδιώτη να του πω ότι θα πάω σε άλλον γιατρό ένα μήνα το σκεφτόμουν πως θα παρω τηλ να το πω από την ντροπή νιωθω άβολα 😅

Πωω κι εγώ έτσι είμαι ,στη θέση σου δλδ κι εγώ τπτ δε θα έλεγα..

Τη βαλίτσα δεν την έχω εντελώς έτοιμη αλλά έχω βάλει κάποια πράγματα..Νόμιζα ότι έχω χρόνο αλλά τώρα όπως ήρθαν τα πράγματα θα πρέπει να την φτιάξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nanouko είπε:

Κορίτσια κι εγώ παίρνω μαγνήσιο και μάλιστα 2 φορές και μου είπε να μην το κόψω γτ αν με πιάσουν πόνοι και το μωρό είναι σε αυτή τη λάθος θέση θα είναι επείγουσα καισαρική! 

Εγώ βρε κορίτσια πάντως όλο σκληρή την πιάνω την κοιλιά μου, τσίτα.. και όταν ξυπνάω για τουαλέτα πάντα είναι πέτρα! Μα τι μήτρα είναι αυτή που έχω; Πολύ νευρική, δεν ηρεμεί καθόλου! πού να βρει χώρο να κουνηθεί το μωρό.. εσάς είναι μαλακή γενικά;

Εμένα συνήθως μαλακη είναι..Κάποιες φορές σκληραίνει ομως..Έχεις κ πόνο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Εμένα συνήθως μαλακη είναι..Κάποιες φορές σκληραίνει ομως..Έχεις κ πόνο;;

Όχι πόνο καθόλου ευτυχώς! Ούτε δυσφορία, μόνο λίγες φορές που πέρα από πολύ σκληρή με σφίγγει κιόλας και είναι σαν να μου κόβεται η ανάσα για δύο τρία δευτερόλεπτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nanouko είπε:

Όχι πόνο καθόλου ευτυχώς! Ούτε δυσφορία, μόνο λίγες φορές που πέρα από πολύ σκληρή με σφίγγει κιόλας και είναι σαν να μου κόβεται η ανάσα για δύο τρία δευτερόλεπτα! 

Καλημέρα κορίτσια 

ααα και εγω το έχω αυτό με την ανάσα μάλλον συσπασεις ειναι νομίζω καποια κοπέλα το ειχε πει αυτό αλλά δεν θαμαμαι πια 😅

πάντως που και που εμένα αν τυχει να γίνετε σκληρη νιώθω δυσφορία.. αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω είναι εντάξει μαλακια 

εμένα άρχισε το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα έχω μούδιασμα στις παλάμες και άρχισα να νιωθω και πονο υποφερτό ακόμα αλλά ξεκίνησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η maroo8 είπε:

Πωω κι εγώ έτσι είμαι ,στη θέση σου δλδ κι εγώ τπτ δε θα έλεγα..

Τη βαλίτσα δεν την έχω εντελώς έτοιμη αλλά έχω βάλει κάποια πράγματα..Νόμιζα ότι έχω χρόνο αλλά τώρα όπως ήρθαν τα πράγματα θα πρέπει να την φτιάξω..

Και εγω πρέπει να την ετοιμάσω ηθελα να πάω στην πεθερά μου ρούχα για να τα σιδερωσει δεν αντέχω με τέτοια ζεστη να τα κάνω εγω, αλλά τώρα είναι άρρωστη πρέπει να κάτσω να τα κάνω εγω να αρχίσω να βάζω στην βαλίτσα δεν γίνετε να περιμένω άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ααα και εγω το έχω αυτό με την ανάσα μάλλον συσπασεις ειναι νομίζω καποια κοπέλα το ειχε πει αυτό αλλά δεν θαμαμαι πια 😅

πάντως που και που εμένα αν τυχει να γίνετε σκληρη νιώθω δυσφορία.. αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω είναι εντάξει μαλακια 

εμένα άρχισε το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα έχω μούδιασμα στις παλάμες και άρχισα να νιωθω και πονο υποφερτό ακόμα αλλά ξεκίνησε 

Καλημέρα κορίτσια μου...

Πάλι καλά που σ' έπιασε τόσο αργά κορίτσι μου. 3 βδομάδες ακόμα και μετά θα σου περάσει! Υπομονή!

Εγώ δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις αλλά αισθάνομαι μια μικρή δυσφορία όταν τσιτώνει σε μια μεριά. Νόμιζα ότι ήταν "τούρλωμα" της μπουμπούς αλλά δεν ξέρω... Όλα για πρώτη φορά τα νιώθω ούτως ή άλλως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγω πρέπει να την ετοιμάσω ηθελα να πάω στην πεθερά μου ρούχα για να τα σιδερωσει δεν αντέχω με τέτοια ζεστη να τα κάνω εγω, αλλά τώρα είναι άρρωστη πρέπει να κάτσω να τα κάνω εγω να αρχίσω να βάζω στην βαλίτσα δεν γίνετε να περιμένω άλλο 

Γιατί δε γίνεται κορίτσι μου να περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να γίνει αρνητική κι εκείνη; Αφού έχεις 3 βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...